Споделена история от Секс и интимност

Кой е най-добрият метод за контрацепция при семейните двойки?
Здравейте хора, много пъти съм писала тук, окуражавайки жени с репродуктивни проблеми, как след поставена диагноза 100% непроходими маточни тръби, забременях нормално, докато чакаме датата на Ин-витрото. Синът ни беше изкаран "чудо", обаче, когато стана на 1годинка и спрях кърменето, "чудото" се повтори и вече имаме и дъщеря на 6 месеца. Та, колкото и да обичаме чудесата, трето на този етап ще ни дойде в повече и се чудим как да се пазим. След 2 седмици съм на профилактичен преглед след раждането. Още по телефона, казах на гинеколога си, че искам да ми обясни повече за спиралите и другите начини за контрацепция и... Той пак каза, че не вярва, че имаме нужда. Ясно е, че след профилактичния преглед ще го сменям. Исках да ви питам обаче, вие как се пазите?
Мъжът ми има проблеми с ерекцията, когато използваме презерватив, на мен също ми е леко неприятно. Аз пък преди 10тина години съм пила противозачатъчни "Ясмин" и ми повлияха доста зле. Дали съвременните противозачатъчни са по-качествени? Или спиралата е по-добър вариант?

Коментари

1.   Питай гинеколога , ние ползваме презервативи за сега , също не искаме повече деца .

2.   Пия противозачатъчни Белара от 6 месеца. Страхотни са, нямам никакви странични ефекти. Със сигурност противозачатъчните са най-добрия вариант ако си още млада и не пушиш. Изписват се до 40-годишна възраст.

3.   Спирала....само спирала.Имам приятелка гинеколожка,твърдо е против хапчетата и горещо препоръчва спиралата.Ама си избери хубава.Аз съм сменила няколко,никакви проблеми не съм имала.С дългогодишен брак съм,слава Богу не знам какво е това аборт.

4.   Спирала.

5.   Здравей! Съвременните противозачатъчни са доста изчистени и качествени. От Ясмин се оплакват много жени. Аз съм с други и при мен не виждам никакви странични ефекти, а ги пия от години. :)

6.   Спиралата е по-добрия вариант.

7.   Проблем с ерекцията от презервативи!?!?!??!? За първи път чувам за такова нещо. Аз като мъж нямам никакви проблеми с използването на презервативите като контрацепция. Така с жена ми и двамата сме спокойни, защото метода с еякулация извън вагината разваля кефа в най-сублимния момент. А няма нищо по-хубаво да свършите заедно. Понякога пресмятеме овулацията и ако сме на 90% сигурни (при тоя метод няма 100% сигурнот), че няма опасност от зачеване, си го правим на голо и се празня в нея. Тогава е и най-хубаво и за двамата. Но този метод е ненадежден и за това, когато сме по-близо до овулацията слагам кондом или го вадя точно преди да изригне. Та ако обобщя май и трите метода ги практикуваме с еднаква честота. Просто когато искам да се изпразня в нея но не съм сигурен, че е безопасно, слагам кондом или го вадя в последния момент. Колкото до спиралите не слагай такава, защото те не предотвратяват забременяването, а изхвърлят заченалия се ембрион до ден два. Но християнството учи, че човекът е човек с жива душа от момента на зачатието. Тъй, че този контрацептив е недопустим. Нека мъжа ти ползва по-тънки презервативи и ще се чувствате спокойни, нито ще му спада! Има и нещо друго. Има жени, които са особено плодовити и мъже, на които част от сперматозоидите излизат преди еякулацията. Давам ви конкретен пример. Наше приятелско семейство наскоро пак направиха бебе. Тя има едно дете от първия си брак и още 2 деца от сегашния си мъж няколко спонтанни аборта. И двамата казват, че се пазят по метода на вадене в последния момент и недоумяват как забременява за пети или шести път. Явно уцелват овулацията и явно неговите сперматозоиди са бързаци.

8.   За мен е най-добре със спирала, но жена ми не ще, понеже имало рискове. Не ще и противозатъчни, че пак имало рискове. И двамата не щем презерватив.

Преди време използвахме Фарматекс Капсули да не се бърка с глобули. Слага си една във вагината и после и да свършваш вътре, няма проблеми. Обаче е малко кофти, понеже се разтичат и става много мокро. Но иначе за мен си остава един от най-добрите методи за контрацепция за семейни двойки.

В крайна сметка се спряхме на календарния метод. Просто си има дни, в които можеш да си свършваш и няма проблеми. А в останалите дни или свършвам отзад, или извън нея. Да, знам, че сега всички ще заквичите колко несигурен метод е, но ние от години го правим и не е имало проблем. Знам, че и за аналния секс много жени ще квичат, но не всички ги боли и им е неприятно. Всъщност много зависи и от мъжа, но това е друга тема, която сега няма да повдигам.

9.   До номер 8. Календарния метод не работи при някои двойки, защото на някои мъже част от плувците са нетърпеливи и излизат доста по-рано от еякулацията. Просто зависи от мъжа.

10.   Искам да ви питам как може да пиете противозачатъчни. Те са бомби от хормони, съвременната фармацевтична индустрия произвежда какви ли не химикали. Презервативите пак са част от търговията, те предпазват най-вече от полово предавани болести, но при постоянни партньори мисля, че прекъснатия полов акт е добре. Също и календарния метод става стига да се знае кога точно е овулацията.

11.   9, не разбрах какво искаш да кажеш. То си е до определени дати, какво общо има това, че сперматозоиди излизали преди еякулация? В определени дати можеш да се празниш, без значение преди, след или по време на еякулация.

12.   №11– прочети какво е предеякулационна течност.

13.   Абе, защо никоя не казва нищо за аналния секс, срам ли ги е, що ли???

14.   12, знам какво е предеякулационна течност, но имам чувството, че вие не разбрахте какво е календарен метод. Май го бъркате с коитус интеруптус.

15.   Защото никоя не иска анален секс. Няма от какво да ги е срам. :)

16.   Ако ще сте заедно и не искате повече деца - вазектомийка и готово.
После може да се наслаждавате един на друг колкото си искате.

Братан.

17.   Имам приятелка, която забременя от не безопасен секс 2 дни след цикъл и друга, която забременя по време на цикъл, така че не знам за какви календарни методи говорите. Никога нищо не е сигурно.

19.   Факт е календарния метод, но жената можеда забременее по всяко време. Така че и този метод е несигурен. Ако ки слагашэспиржла сложи обикновенна не хормонална или поне ке запознай с разликите.

21.   Спирала или хапчета. Щом Ясмин не са ти повлияли добре, пробвай с други. Аз 10 години пих Диане и нямах никакви проблеми, но на сестра ми няколко пъти и сменяха хапчетата докато попадне на най-подходящите за нея. Така, че иди на лекар, обясни му какво искаш и заедно ще намерите най-подходящите хапчета или спирала за теб.

22.   Е добре де, толкова ли е трудно мъжа ти да го извади на време? На мен за толкова години не се е случило нито веднъж да не успея да го извадя, какви презервативи, какви хапчета..... Като искам да свършва вътре или анален, или орален и всичко е точно.

23.   Братане, само глупости пишеш!

24.   Благодаря за мненията, мили хора! Със сигурност искаме още едно дете, но, когато голямото тръгне на училище, живот и здраве. Така че, изключваме вазектомия. Календарният метод, също не става в момента, аз няма да имам нормален цикъл поне година след раждането, ако съдя по първото. Освен това преди да забременея следях овулацията си и тя беше на 8, 10 ден, ако изобщо настъпваше такава, а не на стандартния 14 ден. Така си обяснявам бременностите настъпили веднага след, или по време на цикъл. Прекъснат полов акт... не знам, ние така сме се синхронизирали вече, че почти винаги свършваме заедно и за мен това е несравнимо удоволствие. Нивото на сигурност на метода не си заслужава. Иначе си правим и орален и анален секс, не се срамувам от това, наслаждаме му се, само че с две деца нямам много време за подготовка и е доста по-рядко, вече наблягаме на стандартния.
Четох доста и за хапчетата и за спиралите и май клоня към нехормонална, медена спирала. Нещо ме е страх да си базикам хормоните. Ще се консултирам и със сегашния си гинеколог и с още един, които е известен конкретно с добри умения при поставянето на спирала и ще реша. За сега си взех тестове за овулация и си правя през 2 дни, когато няма никаква, дори бледа втора чертичка, можем да бъдем спокойни, а то за сега няма и намек за такава.
Благодаря, Авторката

25.   Успех със спиралата, авторке!
Никога не съм понасяла противозачатъчни и когато ми писна все с презервативи...и след като приключихме с правенето на деца, се ориентирах и аз към нехормонална спирала...Да но...Ужас неземен - кървях като на заколение в продължение на 4-5 дни по време на менструация...Тампон яка превръзка и пак оливах всичко...Измъчих се и я махнах...И пак с презервативи, а съм вече жена на години, омъжена и с големи деца, но това е положението!
Изключено е да практикувам прекъснат полов акт или календарен метод...Менструацията ми е нередовна и прекъсването в най-сюблимния момент направо ще ми разбият не само кефа, но и психиката...
Добре, че имам мъж-мечта, който ме разбира и никога не е роптал срещу проклетите за всички мъже, гуми...Без тях, не знам на какъв хал щях да съм...

26.   Авторке, пак ти пише №3. Вече разбра, че съм привърженичка на спиралите, но като прочетох коментара на №8 реших да вмъкна нещо. Когато съм почивала от спирала до следваща-писах ти, че имам приятелка гинеколог и стриктно съм изпълнявала нейните съвети. Тя казва, че се почива поне половин година преди да поставиш нова-използвах Фарматекс крем. Поставя се с апликатор преди полов акт-е, малко неудобно, но също много сигурно. Милион пъти е по добре да се вземат мерки вместо да се стига до аборти или раждане на нежелани деца.

27.   Като не може да го вади на време или да ползвате гумичка да те фраска само в задния двор, там бебе няма, може само да заделите перо в семейния бюджет за памперси. Избора е ваш - или пари за кондоми или за памперси.