Споделена история от Секс и интимност

Най-яката мацка, която се превърна в Шрек
Здравейте. Пиша, защото ми писна все мъжете да са виновни, че изневеряват. Съвсем отговорно споделям моите причина да търся съвсем съзнателно изневяра и ако някой от женската аудитория може да ме вини - да заповяда. Интересно ми е какви ще са доводите.
Аз съм на 28 години. Преди 4 години се влюбих в най-яката мацка за мен. Тя беше миньонче. Малко изпъкнало и здраво дупе, 160 см, 46 кг, с перфектни гърди, плоско коремче с малък ханш, супер форми - абе с две думи порно чернокоса мацка. Виждаш я и го вдигаш... Постоянно се грижеше за това да изглежда добре. Тренирахме често заедно - тя полагаше грижи за себе си постоянно. Живеем заедно от 3 години. Полека лека тя започна да се превръща в Шрек. Първо прическата - по цял ден независимо дали сме вкъщи или излезем главата и е все едно и е гръмнала възглавницата. Преди винаги се оправяше преди да излизаме. Поне си изправяше косата (не съм фен на грима и тя също - достатъчно е красива и без грим). Нямало е случай в началото, в който са усетя наболи крака върху мен, а от скоро я усещам все едно е*а някой нъж с наболи крака и подмишници. Спря да тренира, започна да яде само простотии и за 3 години наддаде с 18 кг. Паласки, стрии, целулит даже леки бузи на лицето. Не мога да повярвам как от момиче с което като тръгна по центъра на разходка всеки мъж, ВСЕКИ я заглеждаше и аз се гордеех с това, се превърна в момиче, което дори самия мен не ме привлича. От известно време не ме възбужда. Личи ми. 160 см и 65 кг не изглеждат никак в синхрон... Преди постояно я натисках за секс, защото нямаше как да се събудя да видя това малко стегнато дупе и да не искам да вляза в него, докато сега е два пъти по голямо и се налага да разтварям бузки широко, за да вляза...

Преди дни съвсем несъзнателно докато шофирам загледах едно момиче и тя ми вдигна луд скандал. Седнах и поговорих с нея за проблема. Обясних и че аз се влюбих в друго, не в това срещу мен. ДА външния вид не е най-важен, но е важен мамка му. Обичам душата и но нея не я виждам, виждам обвивката всеки ден... Тя ми каза че тя би била с мен ако съм бил надебелял, но не вярвам. Ако аз пусна 3 ката корем, цици и бузи, а тя беше онова секси парче нямаше да ме иска на 100%.

Обичам я и искам да съм с нея, но как? В момента изглежда като всичко друго, но не и като мой тип жена. Почти не правим секс - липсва ми. Тя няма воля да се стегне, а аз искам до мен и под мен да виждам жена от моя тип... Съвети?

Коментари

51-100 от 108

55.   До всички моралистки дето се правят на Майка Тереза и нападат автора. Да ви запозная с един бай Ганьо с космат гръб, рунтав мустак и мазно шкембе, вземете си го за мъж, а аз ще ви ръкопляскам колко сте добрички и свестни. Не съм видял жените да си падат по ганьовци. Защо тогава автора трябва да търпи дебелата косматка? Пич, търси си нормална жена. Да надебелее е едно на ръка, ама да е космата...е тва вече е прекалено. Ако не ти пука и искаш да паднеш на нейното ниво, почни и ти да се наливаш с бира по цял ден, за да ти се издуе шкембето и си пусни косми под мишниците, ако те пита що правиш така, кажи - в депресия съм, трябва ми време, за да се обезкосмя. Е, аз не бих го направил, но с кеф ще ви гледам сеира.

56.   Може би защото няма социални контакти, не виждам да иска промяна. Млада е, по принцип на 24 почти нищо не се лепи по тялото. Реших, че е на 30. Просто или я приемаш. Аз до 25бях едни и същи килограми. След 25метаболизма се забавя. Възможно е и още да напълнява. Ако забременее съвсем няма да я искаш. А ти на колко си?

57.   Ами, има два варианта според мен.
Или се е отпуснала, защото повечко време сте заедно или има нещо, което я тормози. Може и да и е писнало от режими и спортове, зная ли. Седни и поговори с нея, запитай я дали има нещо, което не ти казва. Пита ли те защо, тогава ще и обясниш своите наблюдения. Не и го казвай в прав текст защото сигурно би се обидила. Ако има нещо, помогни и и мотивирай.
Аз съм 165 , 49-50 килца. Но и 5те сантиметра при твоята приятелка са от значение. Все пак ниските по стрдат. На високите не им личи. Имам една дружка, тя е доста нисичка, преди две години си каза, че ще отслабне. Беше около 60 килца, но изглеждаше доста дебеличка. Сега си отслабна наистина. Тя да е към 150-155 см.
Няма как да гадаем тук какво и е на момичето. Най-добре седни и я питай.
Поздрави

58.   авторе, аз съм жена и те разбирам. Никак не е приятно човекът до теб да се запусне във всяко отношение и да не иска да положи грам усилие за себе си. Човек, който не държи на себе си, и то на 24 години, след още 10 ще е като лелка, а това не е приятно. Каквото и да казват моралистите по-горе и да обвиняват в повърхностност, външният вид е важен. И да не търсят аргументи от сорта: ами ако имаше хормонален проблем, ами ако беше родила 2 деца и пр. Щом сега се е запуснала, като роди дете, ще заприлича на леля и ще реши, че целият свят й е длъжен щом се е размножила.
Авторе, особено след последните пояснения, нещата не изглеждат добре. Човек, който нито работи, нито учи, не се развива, дори и за външения си вид не полага елементарни грижи, не е равностоен партньор. Явно е решила, че е достатъчно да я издържаш, а тя просто да си лежи, а най-добре да те върже с дете, за да е доживотно.
Поговори сериозно с нея, човек трябва да се развива, да работи върху себе си, а не да лежи на гърба на партньора си.

60.   Авторе, сега е времето да решиш дали искаш да продължиш живота си с това момиче или е по-добре да се разделите, за да на си губите времето взаимно. Тя ти е казала, че иска деца. За нея може това да е цел и развитието, което желае. Отговори си на въпроса дали ти искаш семейство с нея. Тя добра домакиня ли е, отговорна майка ли ще бъде или просто е поредната кифла, която е намерила някой, който да й осигурява удобен живот. Ако ще имаш деца, независимо с коя, приеми, че тялото й вероятно ще се промени към по-лошо и няма да е твоят идеален тип. Ти също ще се променяш с времето, така че е важно двамата да сте влюбени не само във външния вид, но и в личността на другия. Ако смяташ, че това момиче само те използва, отърви се от нея докато е време. Но ако проблемът ти е само това, което описа, седни и поговори с нея. Изброи й всичко, което не ти харесва, но бъди деликатен и дипломатичен, не я обвинявай и нападай. Не пропускай да й кажеш и какво харесваш в нея. Стимулирай я да посещава по-често фризьор и козметик, подари й ваучен за фитнес, започнете да ядете по-здравословна храна вкъщи. Вашите проблеми са лесно решими, просто трябва да ги обсъдите и да започнете да работите върху тях.

61.   Осъзнала е че не я обичаш и сега ти го връща. И да я зарежеш едва ли ще е голяма загуба за нея, без значение дали е дебела или не.

62.   Много вероятно е нейното безхаберие да е вследствие на твое отношение. Защо се е старала а сега не го прави? Ти стараеш ли се за нея така както преди?

63.   Ами поднесъл си и всичко на тепсия, тя няма за какво да се бори в тоя живот. Лапнал си като шаран по външността й и не си преценил дали е човек за теб. Сега си отглеждаш търтейче егоистче и ревеш.. Ама сам си си виновен.

64.   Авторе, защо не я пратиш на едни кръвни изследвания, нека си пусне ТСХ хормон, не е скъпо.
Много жени имат проблем с щитовидната жлеза и дори не го подозират.
Симптомините са качване на килограми, вечна умора, сънливост и други.

66.   Някои хора и матрак ще им вдигне хуя, за други не е така. Говори с нея и съм сигурен че може да се оправите.

68.   Приятел, излез от тоя филм, че лошо ти се пише, много разочарования те чакат.
Идеални хора- няма. Жените качват и свалят килограми като с магическа пръчка, тяхната физика е различна от мъжката. То пубертет, хормони, бременност, менопауза. И все пак, по-лесно се качва тегло, отколкото се сваля. Ти може да си вземеш най-секси парчето на този свят, но един ден ще ѝ надуеш корема и тя няма да има време за фитнес всеки ден. Ще свали част от килограмите, натрупани през бременността, но тялото ѝ никога няма да е точно това, което е било. Все ще се промени. А бебето ще иска и кърма, тия ц*ци си имат функция, не са само за мачкане.
Преди сте излизали на срещи, много ясно, че тогава не си я виждал с наболи косъмчета или рошава коса. Сега живеете заедно, ти хващаш този момент между бръсненията, в който тя има косъмчета по краката и подмишниците. Преди също се е случвало, просто ти не си знаел. Сега ще я гледаш с ролки в косата, с маска на лицето, омазана с не се знае какви бабешки рецепти за по-гъста и лъскава коса. Жените, за да са красиви, минават през разни процедури и докато това се случва, те не са точно секси. Ще я виждаш преди да се е сресала, ще я целуваш преди да си е измила зъбите, ще я хващаш как си хапва шоколад или пържени картофи. Тя няма да промени навиците си, само защото живее с теб. Сега е на етап, в който не ѝ се тренира. Ти да не мислиш, че тя цял живот е висяла във фитнеса? Надали. Приеми го, когато живееш с една жена, ти виждаш, че тя е човек като теб. Ходи до тоалетна и след нея не мирише на рози. Маже се с маски, буди се рошава и понякога качва килограми. Която и да си вземеш, ако живееш с нея, все някога ще усетиш наболи косъмчета. Приеми го.

69.   Начина по-който говориш си личи,че изобщо не обичаш това момиче. Наистина напусни я, и дай и шанс да намери по-добър от теб. Ти си на 28 години,а хората на твоите години имат по едно-две деца. А си тръгнал да се занимаваш със такива глупости. Момичето може да има проблем, може нещо да я мъчи,а може просто да е нещастна с теб. Но не смее да ти го каже. Човек занемарили се, значи е нещастен, даже услуга ще и направиш ако я напуснеш. Ами ако е бременна? Може да има проблеми с хормоните, може да е всичко. Но да се оправи , според мен трябва да се разделите. А ти си на 28 години и употребяваш думата "мацка" това е толкова незряло за един мъж на 28 години. Говориш като тинейджър това е по-притеснителното. Но ето до това ви докара фитнеса и добавките които си слагате, хайде да не казвам какви ви направи...

Хелга

70.   до 69
"по-който"? А най-който?

71.   Мъжете си мислят, че ние жените сме винаги перфектни и без косми. Хахахаахах!
Няма перфектен човек, а жените, които са перфектни се подлагат на сумати процедури. И да, и жените имат косми. Ако си мислиш, че е много яко всеки ден да се епилираш целия, за да те харесват.. ами.. не е яко. Ами ако ти се беше паднала някоя по-космата? Пак ли щеше да не я обичаш. Обичай си я такава, каквато е. Ами ти надали я обичаш.
Минаха ти тийн годините, мъж си вече. Я се стегни малко.

72.   Зад напълняването и апатията към външния вид в повечето случаи стои мързел, но понякога не е така. Има хормонални заболявания...има емоционални проблеми. Ако ти пука за нея и искаш да запазиш връзката си, седни и поговори с твоето момиче. Но без да я съдиш и упрекваш...просто я разпитай деликатно има ли нещо което й тежи, което не ти е споделяла...Нека разбере че я подкрепяш и си до нея. Опитай.

73.   Не виждам защо злобните и дебели жени нападат автора. Много ясно, че ще му е гадно, след като я е харесал стройна и привлекателна, а след това се е превърнала в кюфте по нейна вина. Масово жените като се обвържат и се занемаряват. Аз също такова нещо не мога да търпя. Мъжът иска жената до него да е негова гордост. Ако напълняването е следствие на болест, хормонални проблеми, лекарства и т. н. е едно, но в случая говорим за немарливост и считане на мъжа за даденост. Мъжете харесваме с очите си, правим комплименти без да лъжем. Аз например на дебела жена не мога да кажа: "Много си красива и секси". Някак си е обидно, че момата го счита за даденост, че и даже ревнува, че загледал друга.

Имам една съседка, с която преди няколко години имахме флирт. Беше сладка с хубаво тяло, обличаше се приятно, поддържаше добър външен вид. Отдавна скъсахме с нея, преди 6 години. Впоследствие аз се ожених, тя се омъжи, не подържаме контакти, като се засечем на улицата сме на едно "здравей". Но... Какво се случи. Мисля, че около 2 години са откакто тя се омъжи, сега тя прилича на бъчва, не слага нито грим, ходи с едни смотани панталони, които още повече и подчертават дебелия задник. Разбира се, тя не е мой проблем, вероятно мъжа и си я харесва и така, но е твърде възможно и хич да не му е по вкуса променения и външен вид. Разказвам ви този случай, защото такава тенденция се наблюдава масово у жените, след като се обвържат с някой да се занемарят тотално. После реват, че мъжа им вече не се държи по същия начин, че не е романтичен, че не и прави комплименти, че само се налива с бира, гледа мачове и, че връзката/брака им е зациклил. Ми момичета, как искате мъжа ви да се държи по същия начин, както в началото, след като вие не сте същите? Вече не сте красиви, секси, не ходите с готини дрешки, готини прашки, не се гласите за мъжа си, пърдите като кобили, косата ви е като гнездо в ремонт, забравили ли сте какво е грим, спирала, маникюр, приличате на соц лелките от старите български филми. Нямате вече онова мило и нежно излъчване, постоянно мрънкате и сте недоволни, всичко се върти около битовизма и вашите драми с колежките ви в работата. Всичко това изморява мъжа. Няма как да искате да е същото, когато вие не сте същите, нито като визия, нито като държание! Когато една жена не се поддържа, това означава, че не и пука особено за мъжа, че го счита за длъжен, за даденост, за балък, който трябва да е щастлив, че тя изобщо му дава секс, че е егоистка и грам не се грижи за опазване на връзката си. А опазването на връзката е задължение и на двамата.

Моята жена роди наскоро. Висока е 163 см. Беше 48 кг, до края на бременността качи до 66 кг. Сега 6 месеца след раждането е 53 кг. След още 6 месеца ще си върне старото тегло, като нейния мотив е: „За да съм хубава за теб и да ме харесваш“. С нея заедно спортувахме преди, аз също се поддържам, макар да имам леко коремче, въпреки, че тренирам, но тренирам повече за здраве, отколкото за красота. Все пак изглеждам добре, а тя само 6 месеца след като роди пак хваща мъжките погледи. С нея сме 4 години заедно и винаги се е старала да бъде красива за мен, без нито думичка да и кажа по темата. Гласи се за мен, не за колегите си в работата, облича се стилно, но не прекалено провокативно, носи обувки с високи токчета, обезкосмява се редовно, гримира се леко, слага червило, парфюм, от време на време ходи на маникюр, облича секси бельо, не се постоянно с боклуци. Сега нещата с бебето са малко различни, но си личи, че се старае да не се занемари, редовно се тегли на кантара и се храни правилно. Наскоро бяхме на детски рожден ден по случай годинка на едно бебе. Ми жена ми ги сложи в малкия джоб повечето присъстващи там жени. Всички и правеха комплименти, въпреки, че тя самата в момента не се харесва, но няма време за спорт и не може да пази диети. Тя сега пак е слабичка, просто е отпусната, но това е нормално предвид липсата на време за спорт. Тя и преди не беше по диетите, но просто не се отпускаше толкова, че да се освини.

И сега да ви разкажа за предишната ми голяма любов, с която също имах дългогодишна връзка. В началото тя беше сладка и красивичка със стегнато тяло и подържан вид. След като заживяхме заедно само за 2 години качи 12 кг, и се занемари. Аз не спрях да я обичам, но вече рядко и правех комплименти, просто защото нямаше на какво. Да, секс пак си имаше, но между нас настъпи охладняване. Тя започна да бъде вечно мрънкаща и недоволна, да се тъпче с боклуци и да мързелува. А като се запознахме в началото спортуваше и се подържаше. Накрая ми изневери с един палячо, който не знам какво хареса в нея, но бас държа, че вече и той не я харесва, защото, когато я видях последния път преди няколко месеца беше станала буквално на бъчва. Не знам, може да има здравословни проблеми…… Но определено не е привлекателна. Когато я попитах защо е постъпила така, тя отговори, че вече не съм бил същият – хахахахах, не съм се държал така нежно, мило, че съм спрял да я харесвам и т. н. Ами да, спрях, не мога да се насилвам да харесвам нещо, което не харесвам и да правя комплименти без да има на какво. Въпреки това я обичах и ме заболя от нейната постъпка, не съм мислил за изневяра, ненавиждам лъжите.

Автора може и да е попресолил манджата, поставяйки едва ли не ултиматуми, но помислете добре момичета! Мъжете искаме жената до нас да се старае за нас, така се чувстваме уважавани и обичани. Ако напълняването ви е следствие, както по-горе писах на здравословни проблеми, ние ще бъдем с вас, ще ви обичаме и подкрепяме, но ако е следствие на немарливост и мързел, ще се почувстваме сякаш не ви пука за нас.

Накрая към автора, че стана много дълго вече. Авторе, спри да сравняваш гаджето си с натоканите пички от списанията и телевизията! Порното също показва едни яки и млади мацета, които обаче само с това се занимават - да изглеждат добре и да се чукат перверзно. Избягвай порното или направо го спри, защото то още повече ще те дразни! Всеки, който гледа красиви голи жени, неминуемо си казва: „Глей хората с кви жени си лягат, па моята е бидон“. Но това е измамно, защото в крайна сметка имаме и генетично дадености, срещу, които е трудно да се борим. Опитай се да бъдеш мил с нея въпреки всичко, стимулирай я да се храните по-здравословно, да спортувате заедно, обясни и, че тя по принцип е красива жена и, че не можеш да си обясниш защо така се занемарява! И разбери, че времето наистина работи срещу нас! Жена ти (която и да е тя) вероятно също ще пълнее от раждания и все по-бавния метаболизъм с годините, но е важно да се стараем, да не се занемаряваме, първо заради самите себе си, след това и заради половинката си!

75.   До автора и 44 .
Пичове, подкрепям ви в това, което казвате. Двойните стандрати на жените са всеизвестни. Истината е, че мъжете обичат с очите си , а жените - с ушите си. Тя обича да чува, но не си дава труда да ти достави наслада за окото. Каквото и да си говорим, в една връзка винаги има елемент на сделка, това с чувствата идва и си отива, и ако няма друга мотивация да държи двамата заедно, тя се разпада. Мацката е убила мотивацията на мъжа да я иска. Обикновено тогава идва проглеждането - човекът започва да се усеща , че повече дава , отколкото да получава, и идват нормалните въпроси, коиот обсъждаме тук. Пак по нормалному , онзи , който ще загуби от раздялата се вкопчва в идеи от типа на любов , лоялност и прочие. Ако се държиш като предмет, ще те третират като такъв - ще те подменят с нов модел. Авторът все още не е там, казва , че я обича, но с отдалечаването от тази жена и с увеличаването на провайдърските му задължения краят е неизбежен. За жените, които критикуват автора - разбирам ви, всяка една си представя, че може да е на нейно място и затова така яростно я защитавате. Но всяка една от вас, при възможност да замени мъжа си с по-добър, ще изреве един ред сълзи по умрялата си любов /за да успокои съвестта си/ и ще се втурне в ръцете на новия...

76.   Авторе, я не се излагай. Аз съм жена на 45 г. и тежа 72 кг. при височина 1. 70 см. Родила съм и три деца. Вторите са близнаци, ако има значение. Нямаш си на представа какво ме прави мъжът ми в леглото, при положение, че той е 1. 83 см и тежи 80 кг. Спуква ме от секс и ми говори мили думи и не ми подрива самочувствието.
Намери деликател начин да и кажеш как ктоят нещата, но не предтавай да и показваш, че я обичаш.

77.   Явно тя е една мързелива неблагодарница, зарежи я и си гледай живота! Не оценява това, че има свестен мъж като теб до себе си, който я обича и се грижи за нея, не оценява това, което си! Какво я защитавате всички и нападате автора? !? Той дава всичко за нея, НА НЕЯ ДОРИ НЕ Й СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИ, ако оценяваше това, което имаше, щеше да полага елементарни усилия! От какво да е депресирана и емоционално незадоволена? ! От това, че до нея има млад, хубав мъж, който я гледа като писано яйце?? Голямо усилие и време се отделят, за да си обръснеш краката!!! Толкова хора са сами и копнеят да срещнат любов и да имат човек, когото да го е грижа... Авторе, зарязвай я тази НЕБЛАГОДАРНИЦА навреме, има много хубави, свестни, умни момичета, губиш си времето и нервите с тази!!!
- Момиче, 23 години

78.   Явно тя е една мързелива неблагодарница, зарежи я и си гледай живота! Не оценява това, че има свестен мъж като теб до себе си, който я обича и се грижи за нея, не оценява това, което си! Какво я защитавате всички и нападате автора? !? Той дава всичко за нея, НА НЕЯ ДОРИ НЕ Й СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИ, ако оценяваше това, което имаше, щеше да полага елементарни усилия! От какво да е депресирана и емоционално незадоволена? ! От това, че до нея има млад, хубав мъж, който я гледа като писано яйце?? Голямо усилие и време се отделят, за да си обръснеш краката!!! Толкова хора са сами и копнеят да срещнат любов и да имат човек, когото да го е грижа... Авторе, зарязвай я тази НЕБЛАГОДАРНИЦА навреме, има много хубави, свестни, умни момичета, губиш си времето и нервите с тази!!!
- Момиче, 23 години

79.   Много си несериозен нещо на тази възраст, държиш се като недорасъл тинейджър.
Ами, остави я тогава и си намерия някоя друга "яка мацка", дето не мяза на "Шрек".

80.   Интересно как мъжете винаги искат жените да са хубави и нагласени за тях, а се сърдят, когато жените искат мъжете да имат пари, кола и апартамент. Не се сещат, че едното е еквивалент на другото. Големи претенции, голямо нещо...

Black Sabbath

81.   Имам чувството, че авторът пропуска нещо.
Казваш, момичето се е поддържало, но постепено е спряло. Тези неща не стават без причина. Някога да си се чудил защо е спряла? Наистина може причината да е нещо, което не очакваш да чуеш.
Иначе разбирам проблема ти, макар да съм жена. Не изпитваш сексуално влечение към нея, не е хубаво един човек да се запуска, но за съжаление това става в много връзки.
И все пак, изневярата не е решение. По-добре скъсай с нея. Да, това ще я нарани, сигурно ще бъде удар върху самочувствието й, но поне така ще си бил честен с нея. Ако изневериш, ще си предател.
Ти вече си проявил честност към нея и си й казал какъв е проблемът. Не те виня задето си го споделил, но имай предвид, че вече си я огорчил по някакъв начин. Ако очакваш, че това ще я мотивира да се подобрява, мисля че грешиш. Негативната мотивация не е добра мотивация.
Но аз си мисля, че и за двама ви ще бъде по-добре да се разделите. Хем ти ще си намериш красива жена, хем тя може да се стегне и отново да стане онова красиво момиче, което е била. Тогава вече и да искаш да бъдеш с нея, тя едва ли ще те иска.
Така че обмисли добре нещата.

82.   Добре авторе, ти обичаш ли я или си обичал само обвивката? Защото с времето физически хората се променят, възраст, стрес, хормонални проблеми, раждане... няма как на 45 да изглеждаш като на 20, но това значи ли, че ще сменяш мацката всеки път когато вече не изглежда като в началото на връзката ви? Че ти никога няма да имаш истинска връзка. А и не забравяй, че времето лети и за теб! И ти няма вечно да изглеждаш като сега!

83.   Авторе, прочетох коментара ти с допълнителна информация. Мнението ми е, че прекалено си я разглезил. От там се е инфантилизирала, разплула и омързеливила на макс. Ако си направите дете, вече няма да можеш нищо да й кажеш, ще ти се качи на главата и ще пропада все повече.

Моят съвет е, спри да й ходиш по гъза и да й осигуряваш пари, постави й ултиматум да си намери работа, и ще видиш колко бързо ще се сети, че трябва да се грижи за себе си. Е, първо ще има малко драми, тръшкане и опити за емоционални манипулации и набиване на вина, но трябва да устоиш. И си научи урока, на едно създание като му задоволиш всички нужди и вършиш всичко, вместо него, то деградира. Не го ли разбереш, и да я смениш, с новата пак ще стигнеш до тук.

Аз съм жена и за мен поддържането на вида и здравето са отговорност към мен и към половинката си. Винаги съм била в най-добра форма, когато съм била във връзка и винаги тогава полагам най-много грижа за себе си. Очаквам абсолютно същото и от половинката си. Много хора правят точно обратното и според мен е огромна грешка.

84.   82, приятелката на автора не е на 45, а само на 24, не е раждала, дори не й се налага да работи, за да се оправдава със стрес и липса на време за себе си. Това си е чист мързел, както описва авторът нещата в допълнителните коментари.
Човек, който не се занимава с нищо полезно, деградира и се отпуска. Превръщането в Шрек е само външната му проява. Ако не промени нещата в положителна посока, не съм оптимист за бъдещето на връзката им

85.   От както има хора - правилата на играта са:
- Мъжете биват съдени по техният социален статус.
- Жените биват съдени по тяхната визия.

Жените да не очакват "емоционално" разбиране от мъжете си, защото ако мъжа има "висока оценка" - ще си избере по-фит, по-красива, по-млада жена. Хората на първо място сме животни и сме програмирани да изберем, това, което ще ни донесе на поколоението най-добри и здрави гени.

Да бъдеш във форма всъщнсот е доста лесно, просто е въпрос на навици. Изхвърлете си телевизора и 3-4 пъти фитнес с ежедневен стречинг, тва са около 10ч на седмица.. с години ще станате машиши. Дори няма да ви прави впечатление, но тялото ви ще бъде адски благодарно за грижите.

86.   85, тук не става на въпрос дали си във форма или не. Аз никога не съм била абсолютно занемарена, макар да не съм била и фотомодел. Три години бях с танци и то хореография, а там те задължават да правиш упражнения всеки ден с часове. След това още три години тренирах айкидо, ходила съм на фитнес, ставала съм рано да бягам в парка, две години газирано не близнах, а сладкото го ограничих до черен шоколад. Казвам ти това, за да не кажеш, че съм грозна и неподдържана дебелана. Тук говорим за неща, които минават границата. Това, че една жена няма маникюр или не носи токчета, я прави занемарена в очите на много мъже. Прави я по- малко жена. В очите на много жени мъж с по- малко пари е по- малко мъж.
Но щом казваш, нека е така. Следващият път, когато видя мъж да се оплаква, че жените гледали парите, ще му кажа, че това са правилата на играта: мъжете гледат визията, а жените парите и няма място за оплаквания.

Black Sabbath

88.   Въпросът ми е какво правите заедно 4 години? Абе хора вие живеете в безвремие и се чудите какви проблеми да си измислите.

89.   Проблемът ти е, че половинката ти е изпаднала в апатия. Важото е да разбереш защо - дали от начало е целяла да си намери мъж, който да я издържа или нещо се е случило в последствие.
Според мен, да обсъждаш теглото и, не е печеливш ход. По-скоро я насочи да си намери работа. Може би най-добрата проверка би била да и кажеш, че имаш финансов проблем и тя също трябва да работи.
Така, ако е използвачка, ще се изпари. Ако е Човек, ще намери рябота. А като сдобие смисъл в ежедневието, постепенно ще се стегне, ще започне да се грижи за себе си.
Всеки човек, оставен да.лежи на кълка, губи мотивяция и се отпуска. Това е много лошо и за здравето и психиката на самия човек. Тъй, че ще и направиш усуга и на нея.

Ж31

90.   Не мога да повярвам, че още съществуват идиоти, които повтарят изтърканато, лъжливо клише, че жените обичат с ушите си, което пък да успокоява тях, че са грозни и непривлекателни за жените. Много изисквания имате, но покривате ли поне едно от тях? Българите освен нагли и безумно прости курви, са и ниски, черни, грозни, дебели, космати орангутани, но пък с изисквания като за принцове. Затова сте сами като кучета.

Жените обичат с всичките си сетива, включително и очите. Най-вече с тях. Знам, че сте комплексари повтаряте само простотията за "ушите", ама хайде вече да си извадите главите от задниците и да приемете истината. Ако сте ни противни, каквото и да плямпате, все тая. Няма кой да ви слуша. А и да имаше, даже и за приказки не ставате. Абсолютни, задръстени боклуци сте отвсякъде. Неслучайно ходим с красиви и интелигентни чужденци, а Ганьо лъска бастуна на най-извратеното и гнусно порно.

Неслучайно жените въздишат по високи, стройни красавци, с обноски, възпитание и морал.

Някой грозник ви е излъгал жестоко за ушите. Преглътнете го този болезнен факт : Ако сте противняци, нямате никакви шансове, комплексарчета задръстени.

91.   73, не виждам какво хвалиш жена си, та тя е качила неимоверно много по време на бремеността! Та аз, дето съм също 163см, но на 45 години бях 62 кг преди да забременея (е, и на 44 г... ). До края на бремеността качих 7 кг (да, 69 кг. ), които изгубих в мига на раждането!! След 2 седмици кърмене станах 60кг и все още съм толкова, макар че не кърмя! Бебето ми е на 3 месеца и половина...

Тоест жена ти се е освинила с оправданието бременна.. поне да бяха близнаци...

А на автора пожелавам... красиво остаряване, че иначе...

92.   Първо, хората са измислили фотоепилаторите и керамичните преси. ( първото го ползваш на 6м, второто не гори косата)
Второ, някои от нас ходят и на работа, и на фитнес, и деца гледат...а, да и са на по 40г.
Всичко е до желание. Може да е депресирана момата.
Маги

93.   Разбира се, че е в някаква форма на депресия, то как и да не е, след като, мъжът, с който (с когото) си делят хляба и леглото, най-гнусно я нарича Шрек по анонимните форуми. Моят приятел е с 20 години по-възрастен от мен. Не ме притеснява, че не изглежда като млад жребец, защото при мъжете ми харесва интелектът. От голяма важност при мен е и факторът - споделени занимания. Ние и двамата рисуваме, харесваме да гледаме качествени (според нас и повечето обществено признати критици) филми, да четем и сме малко луди, спрямо обществените разбирания. Тази година му спасих 2 пъти живота. Веднъж щеше да падне назад по стълбите в заведение, където танцувахме и го хванах, втория път вдигна висока температура сега, на морето - 39, 8, което е доста за неговата възраст и помолих персонала в заведението да намерят термометър. Приятелят ми, от гордост, никога не би поискал, нито би отишъл на доктор без да види някакви наложителни за това обстоятелство. Та, тъй като повечето хора не разбират как може да харесам толкова възрастен мъж, аз, както приятелката на автора... престанах постепенно да се грижа за себе си. И в това няма и грам неуважителност към човека до мен, нито е резултат на мързел. Просто напуснах работа, защото работех за човек, който не разбираше какво е да си човек, забелязах, че социалните ми контакти са фалш и възползване и се сринах. Не ми се ставаше от леглото, не желаех да се храня, даже получих някаква фаорма на погнуса към водата. И какво направи "дядото" - една сутрин ми направи пържени хлебчета и кафе, сипа портокалов сок и ми каза - чакай, ще видиш сега как ще те среша. Среса ме, без да ме скубе, после ми разтри гърба и ме цекуна по врата. Каза ми - облечи се и днес искам да ни е специален ден, ще те заведа на ресторант. Но, каза - бъди без грим, само с червило, и мо подари едно хубаво, доста ярко червило. Каза ми - бъди нагла, бъди млада, нахална и... по червило. Избрах си суши, много го обичам, поръчахме си вино и след няколко дена вече пак бях с токчетата, нямах проблем с водата и си махах косъмчетата. Като ме загледа мъж по улиците и му кажа - казва - разбира се, аз бих се обидил, ако не те гледат. Казва ми много пъти - сега си млада и е хубаво да се забавляваш, ето ти пари, отиди с твоите хора и се забавлявайте, и още - ако решиш да ми изневеряваш, недей да ми казваш. Когато съм била много зле, е идвал у нас (още бяхме приятели) за да ми носи продукти и да ми сготви (каквото може). Авторе, ти не си съвсем осъзнал човещината индивид. Вземи си някоя от сорта на плеймейтките, но трябва да ти е дебел портфелът. Зарежи това момиче, което явно не немира смисъл от живота си в твоята компания и си купи надуваема кукла (вече е модерно да си я разхождаш по главния площад).

96.   Забавно е как някои жени от цялата история разбраха само, че на някоя си друга жена "не ѝ се налагало да работи" и дружно завидяха... Тоест, няма значение нищо друго, готови сме на всякакви унижения, стига само "доброто момче" да дава кинти? И после се чудя от къде дойдоха всички тези консуматори, които си позволяват да обиждат на "Шрек", "лелка", "слон" и т. н. Е, не са паднали от Ксмоса, със сигурност.. Добър урок за едно младо и неопитно още момиче - никога, при никакви обстоятелства да не зависи финансово от мъж и да внимава много дали се прави от грижа или господинът решава, че те е купил и има право да изисква, като че ли си му слугиня. Авторе, че не обичаш тази жена, личи от всеки ред. Дали си имаш някакви по-дълбоки проблеми от детството, които обясняват такова безобразно отношение към жената, която е до теб с години, дали си още млад за сериозно обвързване и се водиш по акъла на разни други комплексирани, дали е беден жизнен опит - ти си знаеш. По-добре освободи момичето от този ад, наречен кой знае защо връзка. Заслужава да е щастлива и обичана, а не просто разхождана като панаирджийска мечка, ако е слабичка или крита от всички, ако не покрива нечии измислени критерии за красота. Ще пораснеш и ти, ще ти се случат и на теб такива индивиди като теб, но от женски пол, ще паднеш от високо и болезнено и ще се осъзнаеш. Тогава със сигурност ще я оцениш. А тя... тя ще се оправи, обичайно такива жени след отровна връзка намират прекрасен мъж и разцъфват. А много "естети" така и не порастват и на дърти години са тъжна гледка.

97.   Пробвах да напиша коментар преди дни тук, но по някаква причина не е публикуван.. Забавно ми беше да прочета мненията на някои жени. Прочетоха само това, че някоя си друга жена е издържана, не ѝ се налага да работи и веднага завидяха на щастливката.. А дали от нейната версия по въпроса няма да излезе чак такъв рай неземен, няма как да знаем. Тоест, за да не ни се налага да работим, жените трябва като безгласни робини да покриваме нечии мъжки критерии и точка по въпроса? После се чудим защо толкова малко ни уважават мъжете.. Като нямаш самоуважение, какво очакваш друго? Мъже, като решавате да се правите на мачовци, трябва да си изясните следните няколко неща първо. 1)Жената, която ИЗДЪРЖАТЕ, невинаги е някоя куха използвачка, която ви изсмиква ресурсите. По-често тя жертва кариерата и стандарта си, за да бъде да вас, да ви е на разположение и да се грижи за вас, за дома, децата, родителите ви и т. н. С изключение на мъжете милионери, с останалите на издържаната жена стандартът пада, това е положението. 2) Да се правиш на мачо в България е скъпо удоволствие и добре си помислете ще можете ли да се справите. Но не с доходи близки до минималната и жената да е принудена и тя да мизерства, за да имате безплатна прислуга и да не ви занимават с нищо вкъщи. 3) Добре си помислете тази жена до вас за какво точно и колко я искате. Годините минават, никой ЖИВ човек не остава вечно на 20-30, в живота фотошоп няма и се променяме, остаряваме, боледуваме и т. н. Както жената до вас, така и вие. Та, когато тя заприлича "на Шрек", ще се промени ли вашето отношение към нея? Защото по-нови модели Барби винаги ще има, но не върви някак като теглиш чертата, да осъзнаеш, че ти си дала на един мъж младостта, красотата, любовта си, подкрепата си, а той вижда в теб само един предмет и инвестирани пари.. И счита за длъжна жгената само да му радва окото. Колкото до "Шрек" - авторе, направи услуга на жената и я освободи от присъствието си. Личи си по всяка твоя дума, че никога не си я обичал. Тя ще се оправи, обикновено такива недооценени жени след това разцъфват. Даже може и вече да има в обкръжението си поне един мъж, който чака ти да сгафиш, за да е с него. Колкото до теб, и ти ще си минеш по реда - няколко използвачки, гледащи само в джоба ти, ще те отрезвят хубаво. Тогава и ще я оцениш "дебеланата", ще искаш да се върне, но... тя отдавна ще е с друг.

98.   Явно се е почувствала удобно с теб, защото се обичате, нали.
В момента съм с 15 кила отгоре над това, което бях при първата ни среща. Не знам дали съм му писнала или вече не ме намира за толкова секси, колкото преди (сори, родила съм му дете и аз самата страдам от последствията на хормонален дисбаланс), но пък други мъже ме оценяват високо и като цяло не страдам от липса на мъжко внимание. Вероятно е така и при твоето момиче, но то е избрало да е с теб. Пази си го докато можеш, защото тя може да отслабне, а ти да не намериш такава като нея

99.   До 80
Разликата е значителна - от жените се очаква да изглеждат добре /просто това е генетично заложено у мъжете/, което обикновено означава или привлекателна външност по рождение -тоест имаш го даром, по наследство /и за мен това е единственият вид красота/ или такива, които полагат големи усилия под формата на спорт, поддръжка и облекло, а в днешно време и генетични измами под формата на пластични подобрения. Но дори и във втория случай разходите на жената за такова нещо са в пъти по-малки от усилията, които един мъж трябва да направи, за да постигне приличен стандарт - жилище, кола, добра работа. Говорим за десетки хиляди левове, труд по 12 часа и така нататък. Има и много жени, които го правят, но не съм чул една да се оплаче, че гаджето и е недоволен от това, че има жилище например. Мъжът пет пари не дава за социалните постижения на жената, той търси външност и стил, така, както жената не се интересува чак толкова от външния вид на мъжа, а търси такъв със социална реализация. Потвърждава го и наблюдението ми, че жените се влюбват доста избирателно -все в хора, които са или с добри перспективи, или с известен социален успех. На външност залагат повече тези жени, които сами имат социален успех под формата на добри доходи, професия, или наследство. Естествено, това не е всеобща закономерност, казвам какви са ми наблюденията. И понеже все пак това си е сделка на първично ниво - единият търси красота, която да предаде на поколенията си, а другият - възможност да живее добре на база външността си, когато единия спре да отговаря на изискванията по сделката, другият се чувства измамен. Много жени тук веднага гракнаха срещу изискванията на човека, но съм сигурен, че ако той утре загуби възможностите си / не му го желая/, те ще са първите които ще открият с изненада, че не го обичат чак толкова, защото това е колкото съзнателен, толкова и подсъзнателен процес. Познавам десетки жени, които се гордееха с мъжете си, но в момента, в който се обърна палачинката изведнъж откриха, че той не е толкова идеален, не ги разбира, и още куп други оправдания за промяната на чувствата си.

100.   След като всички нападнахте момчето, аз съм жена и ще кажа и моята гледна точка. Това, че момичето е спряло да се поддържа и да иска да изглежда добре в тялото си е отблъскващо. Не е повърхностно, че никой не иска да гледа как някой се занемарява. Щом такава драстична промяна се е случила, във външния й вид, това показва и промяна в мисленето й. Нямам нищо против дебелите момичета, във всяко тяло има красота, но не виждам нищо красиво в занемаряването и не полагането на усилия. В случая момичето явно няма здравословен проблем доколкото разбирам, трябва да я обичаш във всяка нейна форма, но за мен си прав да й покажеш, че се е променила, дори да я заболи да бъдеш честен с нея, вместо да хукнеш да се занимаваш с някоя.

101.   65 килограма на 160 височина въобще не са много. В никакъв случай не може да се говори за “паласки, стрии, отпуснати меса” каквито ти описваш. Камо ли пък да я сравняваш с Шрек.

Може би е добре да се сетиш, че думите ти са за човешко същество и то за човешко същество, с което ти живееш и което ти пере мръсните чорапи.

Може би е добре да се вгледаш в себе си. Правиш ли я щастлива? Отсега ти казвам, съдейки по начина по който пишеш за нея, че отговорът е не.

Жената, която не се чувства щастлива и обичана, която бива съдена от приятеля си по това колко го “дърви” и колко кг тежи... няма особен стимул да се прави красива за него, да го изненадва в леглото и тн. Тази същата жена с друг мъж, който умее да й сваля звезди и да я ухажва, ще видиш много бързо как и краката й няма да боцкат, и косата ще си изправя, и тези излишни 5-6 кг ще се стопят ;) Затова най-добре направи й услуга - отиди си, за да дойде на твое място този другия мъж.

102.   101 - Ти си тази с таблоидната мъдрост "вината е в теб и това ме оправдава" сигурен съм. Каквото и да направи жената според абсурдното ти становище то е оправдано, защото и "липсвало нещо". Опитваш се да вменяваш вина на другия за да извиниш себе си или виновника, което е много гнусно и неправилно. Сигурно няма да ти хареса огледалната позиция ако аз река примерно, че понеже ми липсва харема на Хю Хефнър от над 20 красавици и приятелката ми не ми осигурява същия кеф то аз съм свободен да си правя каквото си искам и съм оправдан, защото "имам нужди", които тя не е удовлетворила а? Надявам се това да те накара да спреш с евтините си трикове да обвиняваш жертвите и да вменяваш вина на тези, които имат реална причина да недоволстват от приятелките си.

103.   102, какъв точно е греха на жената, която оправдаваме? Напълняла е? Не са й винаги гладки краката? Изгубила е желание да прави каквото и да било?
Не че нещо, но това са симптоми на апатия и депресия и показват, че е нещастна и то много. И нищо чудно че е в това състояние, при положение, че мъжа й я нарича Шрек в интернет и въобще разсъждава по този начин. Ако си мислиш, авторе, че жената до теб не усеща нещата, които мислиш за нея и колко цинично я гледаш - лъжеш се. Усеща и това я завлича все по-надолу. Сума ти жени ти го казаха.
Ти не я обичаш тази жена и това е. Няма как да обичаш някого и дори за миг да го виждаш като нещо грозно и разплуто. По дяволите, то и да не я обичаш пак е извратено да спиш в едно легло с нея и да мислиш такива неща, камо ли пък че ги написа тук.

104.   Драги ми авторе, на мен и моя любим твоята история много ни хареса. Сега ще разкажа защо и как, бях оперирана и малко обездвижена и си усещах естествено че съм наддала, но си мисля с глупавата си глава, че две- три кила, а хич не ми беше до това да се меря.
Обаче, уикенда преди да отида на работа, гледахме тъп филм и ще си лягаме, та както често правя, взех, че се покатерих на моя любим на раменете да ме носи в спалнята, а той вече като се изправи взе да пъшка, артистично или не, и ми казва"Ти как я мислиш тая, както си ошишкавяла и хоп на раменца, ха, ха. "Той е бил в професионален спорт и за килограми никой не може да го излъже, и наистина като консултирах уреда кантарче се оказа, че съм наддала седем кила. Та попадам на твоята история му я разказах, не чете български, чужденец е, живеем в чужбина етцетера, но много се смяхме с този Шрек. Преди два дена ветото да му се катеря беше отменено и ми казва"Шрек, качвай се на асансьора, аз не та, не имам да свалям още три кила, та да ги докарам до 45- 46 като твоята дама преди да напълнее. Та така, ако някак си с хумор и разбиране поговориш с нея, може пък да се оправят нещата. Надявам се така
за вас като двойка. ннаистинаа

105.   Приятелю :

1. Много повърхностно гледаш на връзката си(вие младите сте си така , по дрехите се избирате и по дрехите се изпращате)
2. После заради тая твоя повърхностност тя е надебеляла , защото не се чувства желана.

106.   До всички написали негативни коментари имам въпрос как разбраха, че авторът не обича своята дама, още повече, че не го/ ги познават лично, че и бъдещето на двойката предсказаха, ами това са забележителнигадателки способности, дума да няма!

107.   Типичен дебил, рожба на "прехода" това си ти авторе! Имаш смешни и жалки претенции към жена си! Вместо да я обичаш и любиш всяка вечер! Напълняла била, тъкмо е станала жена, като сте се оженили на нищо не е приличал - дребна кощрамба! Имала косми е и какво от това аз пък я карам моята да си оставя космите и да не се епилира, така е по-възбуждаща.

108.   160 см и 65 кг не изглеждат никак в синхрон... Абе идиот, точно това е нормалната пропорция на кг към ръст. Но нали вие младите не четете и нямате никаква обща култура, какво да ти говоря, просто заслужаващ някой с кеф да ти разбие наглата проста муцуна!

109.   А не се ли замисли, че на може да и е омръзнало всеки да се заглежда по нея и да я натискаш нонстоп за секс и затова да се е запуснала? Извинявай ама тя не е робот когато я програмира тогава да го правите сексът трябва да е по желание и на двамата не ти да я натискаш нонстоп без да се интересуваш как се чувства. Тя явно го усеща и затова се е докарала до това положение. Само не знам как не те е разкарала досега толкова си жалък и повърхностен? До преди 2 месеца ходех с типаж, който още докато не съм се разсънила тръгваше да ме натиска за това, един път заради настояването му легнахме да спим на разсъмване, мрънкаше, че не съм била поемала инициативата, някой път ми влизаше в положение, че съм изморена от работа след 15 ч. раб. ден, друг път не го интересуваш. На една почивка настояваше за интимност, а аз не бях в състояние първо заради женски проблеми, второ бях изморена от цял ден обикаляне по жегите. След като легнах го чух как рита столове и се оплаква на другата двойка от мен защо съм си била легнала рано при положение, че сме на почивка те се опитваха да го убедят, че не е прав а той рапзрвяше, че дори уморена ако съм искала съм щяла да намеря желание. Също така беше обсебващ и ревнив вече 2 месеца без него ми е много добре.

110.   И още нещо драги, Шрек може и да е грозен и с неугледен външен вид, но има добро сърце. Именно затова Фиона избира него пред надутия, себичен, но красив принц. Яд ме е, че няма как да известя горното момиче с какъв лицемер се е хванало. Защото авторе, ти си точно такъв защо не и кажеш директно, че прилича на Шрек ами я плюеш по форумите? Номер 109

111.   Започнете пак да тренирате заедно но ако нищо не стане .. намери си друга.

51-100 от 108