Споделена история от Секс и интимност

12 години съм по-голяма от приятеля ми
Реших да споделя и моята история. Преди няколко месеца се запознах с мъж, с който още от самото начало имахме страхотна химия. Запознахме се във фейсбук, но връзката ни много бързо стана реална. Говорили сме на какви ли не теми, но не бяхме говорили за кой на колко години е. Аз подозирах че е малко по-малък от мен. Веднъж обаче стана дума и като ми каза на колко е щях да припадна. Та той се оказа 12 години по-млад! Накратко аз съм на 42 той е на 30. Бях леко шокирана... Аз изглеждам много добре за възрастта си, спортувам и много се поддържам, в резултат на което много често ми казват че изглеждам много по-млада. А той пък носи брада и е леко плешив :) което му добавя години. Нооо.. фактите са си факти. Много се обичаме, чувстваме се страхотно един с друг, за секса няма да коментирам. Той е много по-опитен от мен, преживял е много за възрастта си, уравновесен и сдържан е. Аз съм малко тип неизживяно детство :) в 99 процента от времето в което сме заедно забравям че съм му "кака" с 12 години. Но прочетох някакви злобни коментари по адрес на една известна двойка и взех да се замислям.... След 10 години ще съм на 52, а той на 40. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Проблем може да имате относно темата с децата. Ако той иска да има свое, а ти не успееш да му го дадеш. Друг проблем във вашата връзка не виждам.

2.   Ако можеш да му родиш дете, ако сте свободни - защо не? Това са ключови условия.

3.   Хаха тея повърхностни тъпотии , стереотипи , фалшиви идеали и т.н. Вие следвате нещо което мислите че е редно - ''по-голям мъж с по-малка жена е нормално и т.н.'' , сами си пречите на щастието . Остави го човека , не го заслужаваш щом те притеснява нещо такова.

5.   Моята приятелка е със 7 години по- голяма от мен, и сме си заедно вече няколко години. Всички мислят, че сме на едни години.
Една позната се хвана с момче 11 години по- малко от нея. Голям пич, сериозен и стабилен. Ама тая моя позната от тези глупави стереотипи и измислени проблеми се раздели с момчето.
Така че смело, щом се разбирате и всичко е наред, няма нужда да си създавате несъществуващи проблеми.

7.   От Авторката. Знам, че звуча глупаво...но точно затова писах тук, защото около мен нямам много примери за подобни връзки, а ми се искаше да чуя мнението на хора, които живеят с по-млад партньор. Относно децата - и двамата сме разведени, той има малък син, аз имам син и дъщеря. Мисля, че темата с децата няма да е на дневен ред..:)

8.   След 60 години ти ще си 102, а той млад - на 90. Жените и без това живеят по-дълго от мъжете, така че ще сте си заедно дълго време и няма да кукуваш сама на стари години, както стана с баба ми.

9.   Мисля, че скоро трябва да дундурка внучета. Той дори и на 40 може да сваля млади жени, да е баща, ама теб ще те тресе критическата и ще те друса яко нервата.

11.   До номер 9 . Айде не слагай ти ред кой и дали ще дундурка внучета! А относно критическата като почнете да ми се изказвате сте ми много смешни всички! Аз съм на 58, но преди 20 години ме оперираха и ми махнаха всички женски чаркове. Вместо да мрънкам се стегнах и почнах да се грижа за себе си. Резултатът? Ами чувствам се и изглеждам прекрасно и твърдя, че съм в пъти по женствена от много жени във фертилна възраст. Имам мъж който е на 43 и правим секс почти всеки ден. А, да не забравя...имам и две внучки ( омъжих се на 18 и се разведох на 25). Чувствам се млада, красива и желана. Пък вие философствайте може ли с по-млад мъж, не може ли.

12.   О, миличка, това са пълни глупости, изобщо не си занимавай красивата глава с тях! Съпругът ми е с 10 години по-млад от мен. Не може да се "отървем" от приятели, всички ни харесват и при нас е нон стоп купон. В много отношения той е по-зрелият в нашата двойка, аз съм по-лекомислена. Имаме стабилни, хармонични отношения. И за двамата е втори брак. Този път успешен. Абсолютно никой от обкръжението ни не забелязва разликата във възрастта, не че ни пука или че я крием. Просто сме нормални хора, които се обичат и така ни възприемат. И все по-хубаво става, бре.... Десет години вече и все по-хубаво става... Ние не може да спим разделени. Ако аз съм в командировка, той броди като таласъм из къщата по цяла нощ, аз съм същата - без да го прегърна просто не мога да заспя. Радвай се на щастието си и не си задавай малоумни въпроси. Докато пиша това, той си гледа някакъв документален филм и ме чака да довърша поста, за да излезем на обяд някъде. Довечера идват приятели на барбекю, в понеделник сме канени на кино премиера и коктейл, във вторник - на литературна премиера, в сряда сме на театър, а в четвъртък сме на ресторант с приятели, в петък пътуваме към вилата на кумовете.... и така нататък. Живейте си живота, хора, и не се занимавайте с глупости! Желая ви, авторке, много щастие и любов с твоето момче! И кажи едно голямо "майната му" на всичките си терзания.

13.   Проблем няма. Обикновено интелигентни мъже търсят по-голяма и зряла партньорка. Тия с "агнешкото" са комплексари, защото се страхуват, че простотията им ще лъсне при по- зряла жена. Ако се поддържат жените остаряват по-бавно от мъжете. Факт.

14.   Бързо правете деца! Нямаш абсолютно никакво време. Говори открито за това с него и ако той е навит - вземете се. Ако е стабилен, ще забравиш за проблема и няма да се оглеждаш като мишка в трици.

15.   Авторке не се притеснявай. Ако чувствата му са истински, годините не са проблем.
Когато се запознахме с жена ми, тогава аз също бях на 30, тя беше на 41. Три години по-късно се оженихме и така вече точно 30 години живеем зедно щастливо. Извадихме късмет и тя забременя веднага. Преди да се ожениме, тя ме предупреди, че в тази възраст, заради биологичният часовник, може да не забременее, но аз не се женех за нея за разплод.
Не съм като мюсюлманите, които се женят само тя да му ражда деца - 5 - 10 -. 15, колкото повече по-добре. Хорта в Европа се женят по любов.

Предполагам си чувала за Джони Ротън от пънк групата Секс Пистолс. Неговата жена е 14 години по-голяма от него, но това не им попречи вече 40 години да са щастливо женени.

17.   Единственият проблем е, че го правиш на проблем. ;)

Братан.

20.   И аз живях с по-млад мъж две години и отгоре. То любов, любов, ама трябва и в леглото да си тигрица. Младите мъже искат разни неща, .. не се оплаквам, но толкова секс отнесох отзад, колкото за 17 години с бившия ми мъж. Хубаво беше, но едва му смогвах.

21.   Съпругата ми е по-голяма с 5 години. Всички обаче мисляъ че аз съм по-голям. И така вече 30 години. Имаме си 4 деца. Щастливи сме. Една позната и тя е доста по-голяма от гаджето си. Направи маса операции за да си имат собствено дете но не стана. Така че да не ти дреме дали ще имаш, или не общо потомство. Важното е да ви е кеф един с друг. Майната им на моралистите