Споделена история от Секс и интимност

Без секс и интимност 6 месеца...
Здравейте, споделящи и съветници! Пише ви мъж на 29 години. Пиша ви, защото след като търсих в търсачката никъде не открих случай подобен на моя. Имаше все двойки, който според тях правят рядко секс, като 1 път седмично, или 1 път месечно. Моята история е по-различна. С жена ми сме заедно от 5 години, имаме дъщеричка на 2 години. Разбираме се прекрасно, почти не се караме, от време на време имаме някой спор, но нищо съществено. Работим, гледаме малката, пътуваме от време на време, абсолютно нормално средностатистическо семейство. НО не сме правили секс от 6 месеца... Поначало и двамата не сме много сексуални. Дори в началото на връзката ни сескът беше нещо от сорта на 2-3 до 4 пъти седмично. После започна да намаля до към 2-3 пъти месечно. Но и двамата не се оплаквахме. Сексът беше на рядко, но беше качествен, страстен, интимен, дори извратен. Както и да е, както забелязахте, имаме малко дете, а както всички знаете, с бебе, сексът намаля още повече. Преди и след раждането нямаше никакъв секс, но това е разбираемо. После като влязохме в по-нормален ритъм и когато тя се възстанови, сексът отново си беше както преди по 2-3 пъти месечно. И така лека полека се разреждаше честотата, докато не стигнахме до днес, когато не сме правили секс от около половин година. Както ви казах, всичко между нас е нормално, живеем в разбирателство и хармония, забавляваме се, пътуваме, споделяме си, радваме се на малката, всичко това, но без интимност. Целуваме се само за "Здравей" и за "Чао", но по начинът, по който майка се целува със сина си, или дъщеря с баща си. След толкова време липса на секс, и в същото време добри отношения, аз чувствам жена си вече като най-добър приятел или като сестра. Все съм чувал, че в повечето случай многогодишният семеен живот води до това, но не предполагах, че ще ми се случи толкова рано. Преди 2-3 месеца повдигнах темата една вечер, казах ѝ че ми се прави секс, че ми липсва, че според мен не е нормално да сме толкова млади, а да няма никаква интимност помежду ни. Тя се съгласи с мен, изтъкна като проблем от нейна страна, че след раждането не се чувства хубава като преди. Аз не мисля така, и гледам да ѝ го казвам и показвам. Правя ѝ комплименти от време на време, подарявам ѝ цветя, даже в началото на този "сух" период се опитвах да я съблазнявам с целувки и натискане, но без успех. Обясних ѝ, че освен, че я обичам, харесвам много външният ѝ вид и не виждам промяна след раждането, и също така ѝ обясних, че когато обичаш един човек, външният вид особено по време на секс няма никакво значение. По-зрелите от вас ще ме разберът. Един ден малко след този разговор имаше някакъв напредък. Тя беше в цикъл, но ми сподели, че е сънувала как правим секс и много и се иска, и каза, че като ѝ свърши ще го правим по-често. На следващия ден имах изненада за мен - свирка, почувствах се като девственик на пърият му път. И тогава ми вдъхна малко надежда, но от тогава са минали 3 месеца, а от последния истински секс 6 месеца и вече се отчаях и реших да пиша тук. Порнхъб вече ми е скучен, въпреки принципите си, се хващам, че заглеждам по хубавичките жени на улицата, и се чувстам зле от това, но ми липсва секс и интимност. Вече не правя опити вкъщи, защото или много ѝ се спи, или много се е наяла, или я боли нещо, и то на човек му се убива желанието. Аз знам какво трябва да направя, трябва отново да поговоря с нея и заедно да решим този проблем, но реших да се допитам и до вас. Хората, които правят секс всеки ден, или тийновете дето си мислят, че като имат жена ще я "порят" всеки ден, моля да не ме упрекват. Очаквам съвети от хора, които поне малко разбират и се доближават до ситуацията. Благодаря ви предварително! Спорен ден!

Коментари

1.   Аз ако съм на едно легло с жена ми... Иска не иска ще я нападна хаха еми така де... Докато е сънлива ще я сграбча ще я цункам ще я подпипна и оп готово. Сега обаче ако не иска и се дърпа това вече е друг въпрос

2.   Пробвай да отидете някъде за една вечер, ако има баби оставете детето за малко. Трябва разговор, а тя иска ли ти да имаш любовница, колко да те оставя така.
Ние също не го правим често, но 6 м са дълго време. Ако профължава е вероятно да се появи друга жена в картинката. Тя иска ли това?

3.   Идете някъде само двамата. Поне за 1-2 вечери.

4.   И ние спим на едно легло, но от 2 години нищо... Еми хванах си любовница, сори. Заради което обаче вече се чувствам емоционално отчужден от жена ми.

5.   Май доста хора са така. И ние с моя мъж не го правим често - 1,2 пъти в месеца. Имаме 2 деца, той работи почти непрекъснато и работата го затормозява..., често уморен, ядове с децата, а ако се и скараме веднъж месечно секса отиде...
Преди го правехме 2 пъти седмично и аз мислех, че е малко. Бях станала малко по настоятелна и той взе да мрънка, че секса не бил всичко. Накрая ми писна. Ако ми се иска правим го, ако му се иска давам му и така. В общи линии по 1 път в месеца се искаме.
Много нерви ми отне, много тюхкане. Вече не го искам както преди, но ми е хубаво с него, задоволява ме и не търся друг. Тъпото е, че той е доста пасивен, ако аз си искам ще го правим, но се уморих да съм активната.. Като нищо след още 2,3 години ще ударим дъното... Тогава не знам. Бих искала да вярвам, че няма да си изневеряваме, а ще намерим решение.
За теб авторе, решение мога да предложа - кажи й директно, че те измъчва тази липса, че те тормози. Или взима мерки, или да си носи последствията. Не може така. Една двойка трябва да има интимност, за да се запази баланса. Няма право да те лишава, при условие, че си я взел завинаги. Сега тя ако не иска секс 5 години, ти така ли ще стоиш..? Ще намери начин да оправи нещата, ако ли не да носи последствията.
Винаги съм била против изневярата, но не виждам как здрав мъж, в разцвета на силите си, респективно жена, ще се лиши от секс за дълъг период от време, при наличие на партньор, без той да има здравословни проблеми...
Успех. И да кажеш дали сте оправили нещата.