Споделена история от Секс и интимност

Как да спра да мастурбирам
Здравейте! Аз съм момче на 19 години! Мастурбирам може би от 8-9 годишен! Опитвал съм да спра да мастурбирам много пъти и най-много съм издържал 5 дена и на 6-тия съм много възбуден и пак започвам да го правя! Моля кажете ми как да спра мастурбирането?
От понеделник до петък не бях мастурбирал а днес пак го направих! Не мога да се контролирам!

Коментари

1.   Ами не трябва да гледаш голотии, както и да не си го пипаш освен като ти потрябва за пикане. Човек като пости и организма се смирява и тогава не ти се лъска.
Ако си здрав може да постиш веднъж на седмица

2.   Веднъж почнал ли си няма как да спреш да мастурбираш.
Намери си приятелка и ще мастурбираш по-рядко.

3.   Мастурбирането е полезно, защото постоянно се произвежда нова сперма и старата трябва да излезе. Вредно е, когато се прекалява по много пъти на ден. Дори да не мастурбираш, все някога ще имаш нощна полюция, защото изпразването е нормална функция на мъжкия организъм.

4.   И аз имам същия проблем не мога да спра но много искам да спра да маструбирах дайте съвети моля ви М23

5.   Намери си приятелка или хоби което да те измаря психически/физически.

7.   Това е като да искаш да спреш да ядеш или да спреш да дишаш. :) Тялото си го иска, не виждаш ли? Това е полезна дейност. Номер 3 е прав.

8.   Намери си работа, бе човек! Ако щеш и в строителството, поне ще работиш и изкарваш пари! Не да мислиш глупости по цял ден! Отскоро започнах работа, не се и сещам вече за такива неща! Трябва да правиш нещо, не да бездействаш по цял ден и да гледаш порнозвезди, или каквото там гледаш! Това пари няма да ти донесе! Онези си вземат хонорарите, а ти ги гледай и се чуди защо си без пари! Не знам и кой ти плаща интернета, като не работиш! Вземи те в ръце, момче! Аз съм на 36, но вече започнах работа, че вече няма за кога да отлагам! Изкарах висше и вече работя! Ти ако искаш, те запиши да следваш нещо, но на първо време, си намери някаква работа! В началото ти казах каква-имаш ли средно, все ще те вземат на някой обект! Стига да имаш физическа сила да носиш материалите! Но поне няма да мислиш за глупости! Това е от мен!

9.   Няма по-нормално нещо от мастурбирането. Както са ти писали хората, то е като храненето или дишането. Отделно където мастурбирането ти помага да опознаеш себе си и тялото ти, което ще те подготви за половия живот на по-късен етап. При мастурбиране си добавяш ендорфин, които е хормонът на щастието, което ти помага да си по-щастлив и да не изпадаш в дълбоки депресии. На твоята възраст да го правиш по няколко пъти на ден дори е нормално, като правя уточнението, че някой хора имат нужда от един път на няколко дена а други по няколко пъти на ден(зависи от организма), което пак си е нормално. Не е нормално на толкова години в 21 век да не си запознат със това какво става на базистно ниво с тялото ти. ПС. много хора и религии през годините са смятали самозадоволяването за грешно и са се опитвали да го спрат по различни начини... е не става. Имате щастието да живеете в свободен свят без такива предразсъдъци и предубеждения. Не изпадайте в психологическа клетка от догми и вина и се наслаждавайте докато сте млади. Както се казва- Никой не е казал на смъртния си одър "Чуках прекалено".

10.   И защо искаш да спреш? Срам ли те е или те е страх от ослепяването?

11.   Просташки комнтари ...

12.   Не бива да го спираш завинаги, но на 5 дена 1 път е добре като цяло.