Споделена история от Секс и интимност

Датата на менструацията променя ли се след първия полов акт?
Датата на менструацията променя ли се след първия полов акт? Изчетох доста материал, но никъде не се наблягаше точно на този въпрос. Ще се радвам някой да сподели опита си :)

Коментари

1.   няма „дата на менструация“, а има начало на цикъла на жената, които обикновенно продължава 28 дни. Сама виждаш - датата на началото на цикъла се променя, защото цикълът е по-кратък от един месец. Някъде към ден 14 е оволацията, после пак идват „неплодородните“ дни до новото начало на цикъла.
Трябва да знаеш, че цикълът при всяка жена трае различно - повечето са на 28 дни (доказано е, че тези жени са и най-плодовитите, не се знае защо), но има много жени с цикъл 29, 30, 31 дни.
В зависимост от психическото (стрес) и физическо състояние на жената, както и от други фактори, цикълът може да става по-кратък и по-дълъг.
Воденето или неводенето на полов живот не следва да влияе на дължината на цикъла, а с това и на датата на първия ден на цикъла. Все пак, сексът се оказва в повечето случаи благотворно на физиката и психиката, кой знае? Поне теоретично трябва да те отведе до тези идеални 28 дни, нали все пак целта на цялата история е запазването ни като вид.

Има и един по-интересен вариянт, когато сексът води до забавяне на менструацията с поне 9 месеца, но не смятам, че това имаше предвид?

2.   При мен се промени само това, че стана редовна. След първия път започна да ми идва точно на една дата(или с +/- един-два дни).

Мег*

3.   Има вероятност да ти закъснее, с 7-9 месеца, внимавай!!!
Но по принцип не се променя след половия акт.

4.   При мен стана малко по-редовна, както при номер 2 (+/- няколко дни). Но наистина трябва много да се пазиш, за да не стане някоя беля!

5.   При мен пък не се промени, дойде си точно когато трябваше. :)

7.   На мен пък ми идва ако този месец е на 15 другия ще е на 13 и продължава 3 дни

8.   Колкото се променя, когато си продупчиш ушите или си изрежеш ноктите :))))

Но сериозно, би могла да се промени от преживения стрес /стрес, в смисъл положителен/ и евентуално успокояването и "подреждането" на хормоните ти. Редовен секс -редовна менструация - редовна жена, / а не побъркана, която не е помирисвала мъж от месеци, ако ме разбираш/.

9.   възможно ли е при първи полов акт да се промени примерно закъснее малко, след като при разкъсването се губи кръв?

10.   ОМГ, номер 9, ти в кой клас си? Уроци по биология имала ли си???
Менструационната кръв няма нищо общо с ципата ти, а идва от матката, която изхвърля тъкънта, която би станала плацента при оплождането. Изхвърля се и самата неоплодена яйцеклетка, матката се бели така да се каже и затова има и тъкан.
Ципата е във вагината и като се скъса това няма как да ти повлияе на менструацията, освен ако.... не си забременяла, разбира се.

11.   Да. Спира завинаги и започва да тече гной. Не правете секс, че е много вредно!

13.   Разни малки или притеснени момичета питат с надежда, вземете им помогнете и ги успокойте, вместо да ги иронизирате колко знаят по биология или да ги стряскате с шеги за 7-9 месеца... нямам думи.

15.   Искам да питам
След първия път нормално ли е да ти закъснее цикъла
Защото ме боли корема но не ми идва :-