Споделена история от Секс и интимност

Рядка коса - проблем?
Здравейте, въпросът ми е насочен повече съм женската аудитория - привлекателно ли ви изглежда един мъж без коса/с малко коса? Плешив е силно казано, но и този момент ще дойде след 10-15 години, ако не и по-рано. Питам, защото от 2-3 години ми прави впечатление, че косата ми става все по-рядка, поради тази причина и ми се налага да се подстригвам на седмица-десетина дни. Преди малко повече от месец на кафе едно момиче ме пита защо винаги съм с къса коса, хаха, помислила си че съм някакъв скинар. :) Разбира се почувствах доста неудобно и измрънках нещо, няма да тръгна да се обяснявам на всеки кое, как и защо. Мислих си, че такива неща няма как да ме комплексират, но оттогава взех малко повече да се интересувам от проблема ми, макар че не зависи от мен решението му. Присаждания и тем подобни абсолютно не са за мен.

Коментари

1.   Е ти ако си ходиш нула-първи-втори номер... к'во ти дреме дали си плешив или не.

Иначе жените предпочитат да имат коса мъжете, ама всяка втора е с дебел плешивец, така че други качества се търсят.

Братан.

2.   Често ако баща ти е плешив, се наследява. Нямам този проблем. На 35г правя маска за коса 2 пъти седмично с яйце, лимон и зехтин. Ядосват ме 15тина бели косъма, които ми се появиха последните години. Маската действа и срещу косопад, но генетично предразположен ли си да оплешивееш - ще оплешивееш рано или късно.

Доколкото съм чувал на повечето жени не им е голям проблем. Нека кажат.

3.   Ами аз като жена, определено харесвам мъже с по-гъста коса. Ако мъжът е с къса коса или гола глава тогава очаквам да има мното татуировки, да е с една дума батка смисъл да кара някой джип, да се занимава с нещо нелегално. Просто така ги виждам нещата. Обаче съм си фенка на мъже с гъста коса, обичам да прокарвам пръсти през нея и за мен това има значение, но просто си я прави къса щом е рядка.

4.   Брат, Джеф Безос - най-богатия човек на света, който има 160 милиарда долара е плешив яко, и като го гледам хич не му пука и това няма някакво решение. Аз също оплешивявам, но не е нещо, което ме комплексира, в началото беше странно, защото винаги имах много коса и ми харесваше да съм с коса, но сега се стрижа много късо и си ми е ок.
Виж Джейсън Стейтъм - плешив, ама жените са луди по него :D Така че зависи от теб дали това ще е твой плюс или минус ;)

5.   Аз лично харесвам повече дългокоси мъже, но съм харесвала късокоси и бръснати глави. Всичко е до мъжа и това какво му отива, а за сериозни отношения косата би трябвало да няма водещо значение, да не кажа - никакво.
П. П. Снощи рекламираха един шампоан за мъже, който укрепва косата и забавя падането ѝ. Може да го пробваш или да намериш подобен.

Black Sabbath

6.   До 4

При безос работата е, че косата му си замина тотално преди да направи парите. Виж Елон - снимките от 2001-2-3 и виж сега... Бая се "подмлади" :D

7.   Съвет - гледай да се жениш по-навреме докато още има коса. Лъсне ли кубето, все едно си одъртял 10 години. Ако натрупаш пари за компенсация не е проблем. Но иначе принципът е - каквото си ебал до момента, това ще ти остане.

8.   Друго си е мъжа да има коса. Не одобрявам бръснати глави и прически тип мутри, защото това прави особено млад мъж да прилича на престъпник. Дори и генетично да ти е заложено да си плешив, ходи с коса и имай такава прическа, която не изглежда смешно или като на гангстер. Много млади мъже нямат вкус по отношение на прическата си, ама никакъв.

9.   Оплешивяването си е проблем, особено ако започне от ранна възраст.

11.   Ако можеш си свари няколко листа от орех и се поливоъ с отварата, стяга скалпа и намалява косопада. Иначе нямаш власт на това, ако е генетично, все пак ползвай скъпи медицински шампоани, по меки са. И все пак това не е най важното, основното е отношението към жените, познаването и разбирането. Може да се станеш и по атлетичен, късите прически си отиват с по добра фигура. На мен лично дългите коси при мъжете не ги харесвам, даже обратното, късата прическа подобрява физиономията, а не като някой обрасъл чичко.
Ж. 43