Споделена история от Секс и интимност

Нямам терен за секс
Здравейте,

Заглавието общо взето обяснява положението. На 22г. съм, мъж, така да се каже, само че още живея с нашите. Преди да кажете 'намери си работа', 'излез на квартира', искам да уточня, че имам работа, изкарвам ОК пари за моите години, но локацията на жилището на нашите ми е много удобна. Апартаментът ни е достатъчно голям и не виждам смисъл да давам 30-40% от заплатата си за да наема друг на две крачки от мястото, където живея в момента. Струва ми се като безумен харч, а и ще е доста странно да се изнеса и да продължа да живея толкова близо.

По-скоро обаче ми е интересно как толкова много други мои познати не говорят за това изобщо и сякаш не го намират за проблем, въпреки че са на моите години и живеят с техните. Само мен ли ме притеснява това, че като се запозная с някое готино момиче и излезем няколко пъти не мога да я поканя в нас защото няма къде..? Като цяло, в нашата култура е сравнително прието да се живее с родителите до доста късно, но искам да попитам хората, които са минали през това как са издържали. Само аз ли не виждам друг начин да поддържам връзка и да правя секс освен да се изнеса?

Ако е останал някой да чете, бих искал да попитам и още нещо. Да кажем, че излизам с момиче, което има собствен апартамент, който можем да ползваме. Нормално ли е да се чувствам неудобно, че постоянно ходим у тях, а аз не мога да я заведа у нас. Имам някакво натрапчиво чувство, че като мъжа във връзката аз трябва да съм този със самостоятелното жилище. Наречете го мъжко его ако искате, но ме кара да се чувствам натрапчиво и глупаво.

Ще се радвам да чуя мнения и от двата пола по тези въпроси, благодаря!

Коментари

51-57 от 57

55.   "Мъже били, жалко, че не са ви убили във военна акция."

Не че нещо, ама нима искаш да има някой, който да избива хора, които ТИ считаш за "невалидни" ... Или просо съжаляваш, че няма такъв човек или организация?!?

56.   Здравейте всички,

Автора е. Честно казано не очаквах да видя още 20 коментара след като оставих темата за два дни. Естествено се радвам, че допитването ми получава толкова внимание и градивни мнения (благодаря ви на всички, наистина), но идеята не е да се изпокараме, затова смятам, че е добре да приключим темата тук.

Мисля че повечето от вас са съгласни, че не съм изключение на моите години да живея при родителите ми, и в крайна сметка аз ще реша кога недостатъците надделяват над ползите. 22 е странна възраст, някъде между студент и работещ мъж. Разбирам доводите и на тези, които агитират за самостоятелност във всички отношения, както и на онези, които ме съветват да не избързвам. Тук вече опира до индивидуалности, отношения с родителите и т. н. Специално благодаря на номер 22/31 и на 29/45, които хвърлиха много усилия по темата.

Номер 22, разбирам че наскоро си открила този страхотен форум. Аз го намерих за първи път преди 6-7 години и определено съм научил много от хората тук. Да, може би някои теми звучат откачено, но пък животът на всеки е уникален и всички са се сблъскали с нещо различно. Надявам се, че си намерила каквото търсиш и ще продължиш да помагаш на всички останали тук с личния си опит.

Поздрави, и благодаря отново на всички.

57.   E, приятел и аз съм така. Лекар-специализант на 30г от близък до София провинциален град с майка коренячка софиянка, която не живее в София. С три апартамента, които някога, ако не се случи нещо ще бъдат мои. Взимам смешна заплата, което не ми позволява да живея на квартира. Да де, но сега нямам нищо. Само професия, доста познати и доста ухажорки. Ама къде да заведа тези ухажорки? Живея на ул. Иван Денкоглу.... с баба си. Другите апартаменти са дадени под наем, защото родителите ми са алчни за пари. На многократните ми молби още от студент, да живея сам беше отговорено "Какъв ти е проблемът, че живееш с баба ти?". Ами проблемът е, че нямам личен живот. Хубаво бях студент, но вече 5 години не съм. Сега отговорът е "Ти си стани стабилен и самостоятелен, пък тогава. Те парите от наемите ще са за теб." Е, как да съм стабилен и самостоятелен след като не ми се позволява да бъда такъв, при положение, че имаме налично жилище? Заплатата ми е под 1000лв и практически трябва да живея като скот, ако тръгна да плащам квартири. Такава ни е професията и такава е заплатата на младия лекар. Не гледайте паркингите на болниците, където стоят колите на самозабравилите се стари лекари. За съжаление нямам и познати, които си търсят съквартирант. Като студент съм се срещал с момичета по техни квартири и апартаменти, водил съм и в нас през деня като е била баба ми навън. Но пак заради липсата на терен съм изпуснал страшно много. Изпуснал съм и момичета за краткотрайни отношения и такива за сериозни отношения. А сега съм мъж с професия, а не студент. Срещам и млади и стари жени. Избор имам, ама какъв съм в очите им, като им кажа, че живея с баба си? Мамино синче? Смотаняк? А ако разберат, че не съм допуснат от родителите си да имам собствен живот, картинката става още по-трагична. Е, от време на време се срещам с някое момиче, но наистина нещата не вървят. Скоро ще взимам специалност. С ниво С съм по английски език. Избрал съм 4 места във Великобритания и Ирландия към момента, където ще се опитам да кандидатствам за работа, пък каквото умът ми покаже. Ако успея, ще започна всичко наново, макар и позакъснял и с безвъзвратно загубена младост. Та, авторе. Един съвет от мен. Търси възможно най-бързите варианти да се изнесеш от там. Позволяват ли финансовите ти възможности действай. Защото младостта никога няма да се върне. Аз след години ще имам наследства и пари, ама голям праз, като като млад съм живял като скот, не защото съм беден, а защото родителите ми са отказали да ми помогнат, а са имали възможност. Така че това го имай на ум. По-добре, ако ти стигат парите да плащаш квартира, но да си сам, отколкото да си загубиш младостта и след 20 години да се биеш в гърдите, че имаш някой лев.

58.   Н. 57, прати баба ти при майка ти, ти си лекар, измисли накаква болест да се грижат за нея, а ти не можеш - нали си на смени. Много са големи гадняри родителите ти, честно...при три апартамента, да няма къде да заведеш една жена, срамота. Кажи им, че ако не ти помогнат, да не чакат внуци. Заплаши ги, че ще заминеш за чужбина. Блъфирай, ако трябва. С тия играчи и ти трябва да си такъв. На хубава улица живееш :-)

59.   До 57. Предполагам, че родителите ти още ти помагат финансово, затова се нуждаят от наемите. Няма ли вариант да не ти дават пари, а да ти предоставят едното жилище?
Аз като родител на студент по медицина ще кажа, че времето, което се инвестира в учене и след това в изграждане като специалист е 12-15 години. И да, младостта си отишла.
Биха могли да направят това за теб, за да имаш самочувствие. Явно си и единствено дете. Какъв им е проблемът?

60.   Н. 57 съм. Родителите ми не ми дават пари. Макар и с малка заплата, мога съвсем спокойно да водя нормален начин на живот, ако не плащам наем. Винаги са били странни, макар и интелигентни и възпитани хора. Считат, че изпълнявам заповедите им. Ако живеех с тях, най-вероятно щях да пиша, че съм още девствен. Един единствен път съм запознавал момиче с тях, като бях в 11 клас. И отговорът на баща ми след това беше, че била лисица, която щяла да ме използва... Та явно искат да ме "опазят" от някоя жена, не дай си да им влезе в апартамента и да изхаби малко ток и вода. Понякога ми е тъжно, друг път ми е смешно. Общо взето съм позитивен човек, ама в един момент осъзнаваш, че годините летят.

61.   До 57/60

Извинявай, но не можеш цял живот да се оправдаваш с ниската заплата и да чакаш мама и тате да ти осигурят комфорта. Сам си го правиш. Те явно не желаят да ти помогнат, но изборът да успяват е твой. Винаги можеш да потърсиш хора за споделена квартира, изобщо не е нужно да ги познаваш. Ще плащаш 200 лева наем и ще живееш съвсем нормално с останалите. Като си хванеш приятелка, с две заплати ще можете да си плащате самостоятелна квартира и да си градите бъдеще. Но не, не можел с непознати хора, не можел да живее с малко пари, трябвало мама и тати да му осигурят апартамента. Звучиш като 20 годишен, а си на 30. Познавам един, който се изнесе и си плащаше самостоятелна квартира със 700-800 лева заплата, защото му беше писнало техните да го ограничават. Да, много трудно му беше с парите в началото, но се бори, намери си по-добра работа и си стъпи на краката. Ами ако мама и тати не бяха тъпанари, а просто бедни? Все едно всички деца на бедни родители са обречени. Специалността също сам си си я избрал. Или ставаш мъж и почваш да разчиташ само на себе си, или на 50 години мама и тати още ще са ти виновни, че не са пукнали, а животът ти е минал ей така.

51-57 от 57