Споделена история от Секс и интимност

Разстоянието-пречка?
Здравейте,
Моята история е доста клиширана, но просто почувствах нуждата да я споделя с някого и току виж да получа адекватен съвет... Учим за лекари, в различни градове, но покрай цялата драма в университетите се получи доста добър тандем между нас и в последствие връзка, която трае вече около 2 години :) Тежкото и неприятното в случая е, че не остава толкова време да се видим, камо ли за секс, още повече че сме последна година и ни гонят държавни изпити и т. н, но както се казва, за тези работи няма точно време и в крайна сметка се получават нещата въпреки всичко (до този момент). Много хора са скептично настроени относно връзката от разстояние, която е временна впрочем, тъй като мислим за специализация в друга държава (ако всичко мине по план, след което ще се върнем тук). Просто от една страна съм леко параноичен, защото всички покрай мен са много против това да продължава, въпреки че няма други проблеми- имаме си доверие, знам какво прави тя във всеки един момент, както и тя знае за мен, помагме си с каквото можем и при първа възможност се виждаме, но просто всички ми натякват как нямало смисъл, че всичко в един момент ще приключи, просто защото не сте един до друг, а не че не един за друг... Според вас какво бихте сторили? Бихте ли пожертвали човек, който на първо място е ваш приятел, помагате си и се подкрепяте, споделяте общи интереси и няма друга пречка освен разстоянието, заради предразсъдъци, които до известна степен завладяват посъзнанието ви и ви карат да мислите глупости? Моля, помогнете и благодаря предварително за адекватните съвети, които ще дадете! :))

Коментари

1.   С моя вече съпруг 5 години живвехме на разстояние. Учехме в различни градове и се виждахме 1-2 пъти в месеца. Еми, нищо страшно не е станало. Ако сте сериозни хора и знаете какво искате, това не е проблем. Да не говорим, че ви остава толкова малко до завършването...

2.   Каквито и да ги пишеш тук, ти вече знаеш отговора за себе си. :)

Хората си говорят, това е напълно естествено. Мисля, че абсолютно всички тук сме се сблъсквали с хорските приказки по един или друг начин. Ами, че то е неизбежно! Откакто съм навършила 19 години изобщо не информирам "доброжелателите". На мен ми трябваха 19 години, за да осъзная, че споделяйки нещо лично, ще чуя мнения, които ще ме обезкуражат, засегнат или объркат. А това си е моя живот, ти пък живееш твоя собствен. Другите си живеят техните животи. Всеки има глава на раменете си и е напълно способен сам да реши кое е добро за него и кое не е. Намерил си жена, с която се разбираш отлично. Вярвате си, споделяте си, съумявате да се виждате и всичко това въпреки разстоянието. Какво ти казват хората, което ти вече не си осъзнал и почувствал сам? Че е трудно? Кой въобще знае по-добре от теб, колко ви е трудно точно?
Хареса ми как си използвал думичката "жертваш". Да я оставиш, за теб е вид жертва. Толкова ми е достатъчно, за да разбера, че ти реално не искаш да прекъсваш отношенията си с тази жена, независимо какви са обстоятелствата. Те, другите, да си говорят.

3.   Колега, това, че учиш Медицина и искаш да специализираш някъде не би трябвало да те спира да си с твоя човек. Преди да се съберем с моят приятел под един покрив живяхме 3 години в различни държави. Обаче никога това не ни е спирало да се обичаме, даже връзката от разстояние ще ви докаже дали се обичате силно или просто сте си приятелчета. Всеки ден се чувахме, дори за по- малко от 5 минути- само да си кажем как ни е минал деня, какво сме правили и да си кажем, че се обичаме. Ти сам знаеш, че като учиш медицина нямаш никакво време за себе си, пък какво остава за друг човек. Въпреки това и тази пречка не ни спря да сме си заедно. Винаги сме си имали доверие, споделяли сме си всичко и съм сигурна, че той не ми е изневерявал за това време, както и аз дори не съм си помислила за изневяра. Така, че- действай! Ако ви е писано да сте заедно, ще бъдете дори и на километри един от друг.
И успех на държавните, колега!

4.   Пази това, което имаш, че нали знаеш - птичето веднъж каца на рамото. Много хора не успяват да намерят подходящ за тях човек, а ти си намерил правилният човек, не ви спира натоваренето ежедневие, заедно сте, обичате се. Какви съмнения? Питай колко хора съжаляват, че не са задържали правилния до тях човек на млади години, с идеята, че ги чака нещо по-добро или е много трудно и няма смисъл. Чака ги, ама друг път. Добре. Хепотетично да приемем, че се разделите. И какво, по-добре ли ще си? Човек трябва да цени, това, което има, и да го пази. Хора, ако чувствате, че това са вашите партньори в живота, не се отказвайте! После НЯМА други шансове така добри. Грабва ви живота, остарявате, ставате цинични, изборът се стеснява и т. н.