Споделена история от Секс и интимност

Жени над 55-60г. още ли правите секс?
Не съм допущал, че ще задавам такъв въпрос, но ето че се наложи сега да го направя. Същия въпрос отправям и към мъжете и ще обясня защо. Първо да ви се представя. Аз съм мъж на 60 г. семеен и със съпругата ми имаме две деца-момчета, които си имат свой собствен живот. И двамата са женени и живеят в собствени жилища с децата си. Аз и съпругата ми не сме имали почти никакви семейни проблеми. Тя е две години и нещо по-млада от мен. Но ето, че в последните две-три години се появи един проблем, който засяга повече мен. Съпругата ми след края на нейната менопауза, която завърши на 54 г. вече не иска да правим секс. Около една година се опитваше да откликва на моите сексуални желания, макар и много рядко, но в последните 2-3 години категорично отказва да имаме интимни отношения. Но аз макар и на 60 г. съм още полово потентен. Имам нужда от секс два пъти седмично, но ще се съглася и на един път ако тя не иска повече. А тя не иска да чуе въобще за секс. Какво аз трябва да правя, на 60 г. да търся любовница ли, след като досега никога не съм й изневерявал. Какви са причините за да не иска повече секс. Познавам три семейни двойки с чийто мъже сме 2-3 г. разлика във възрастта. И те се оплакват от същия проблем. Единия от тях ми призна, че от време на време ходи по проститутки, а другите двама продължават да се измъчват като мен без секс със собствените си съпруги. Не ми харесва на моята възраст да започна да ходя при проститутки. Защо съпругата ми не ми съчувства. Толкова ли е неприятно за жените след 55 г. да правят секс. Болезнено ли е или има други причини. Жени отговорете защо се отказвате от секс на такава възраст. Знам, че някои жени желаят секс и след 55 г. , но защо съпруги като моята и на моите добри познати отказват секс. Мъже, които четете тази история кажете имате ли същите проблеми като мен и ако да, как го разрешавате този важен проблем за нас все още потентните мъже. Модератори мисля, че това е важен въпрос за нас мъжете които са в същата ситуация и ви моля да публикувате историята.

Коментари

1-50 от 115

1.   Изневери и и следващия път да видим дали няма да ти дава секс. Сам трябва да си маркираш територията, иначе хората се ебават.

2.   Женени повече от 20 и кусур години и хоп за единия нагон готов да изневерява!? Виждаме как доказваш любовта си към жената дарила те с деца и решила да сподели семейния си живот с теб. Ето го примерът защо бракът е една измислица и не си струва изобщо усилията - мъжът дори и дядо все ще тичка подир п*ките които са готови да му пуснат, а жената ... е*и и ма***та. Жалък си авторе, нямаш си на идея и то колко!

3.   Лягайте си рано, жената има нужда от време за да бъде предразположена.
Това миене на чинии късно вечер, в никакъв случай.

И да, познавам много активни жени и на 60, че и нагоре. За някои е даже втора младост, никой не им пречи, децата са пораснали, имам едни такива словоохотливи приятелки около мен, които пък се оплакват от обратното.
Ако намерите начин да убедите съпругата си, че интимният живот е и здраве, ако намерите начин да я активирате физически било на море или планина, всичко ще е перфектно.
Намерете своя стратегия, сменете обстановката и не посягайте на чуждо, не си заслужава.

4.   " но в последните 2-3 години категорично отказва да имаме интимни отношения." - както описваш ситуацията, когато тя се е отказала от секс е била под 55 години. На тази възраст, ако няма здравословни причини, не би трябвало да ти отказва, а има много начини за разтоварване. Надявам се, ако ти направи френска любов, няма да мислиш за изневяра. За мъжа е важно да е разхлабена жилата, без значение как, важно е напрежението да спадне. Според мен жена ти търси поводи да ти отказва и се хваща във възрастта. Със смазка и на 100 години да стане, пак ще става за секс, това зависи от главата, не от вагината.

5.   Поговорете открито. Има лубриканти ако не се овлажнява достатъчно. Отидете някъде и сменете постановката.

6.   Само не разбирам мненията на 60 г. мъже и жени на теб лично как ще ти помогнат? Някой ще дойде у вас ли, какво?!

8.   Номер 2 Монетата има две страни : Жената си ляга спокойно и изобщо не я интересува че мъжа и имам проблем и не може да заспи.... нали тя може какво е интересува за него А?

9.   По-рядко, но да, вагинален и анален.

10.   Тук нещата са наистина много относителни. Някои плюят по мъжа как "само" заради единия нагон, бил готов да изневери. Но нали се сещате, че той нагона, си е нещо природно и след определен период на въздаржание започва да не се търпи чисто физически, колкото и низка страст да ви се струва?

Защо в крайна сметка мъжа е длъжен да търпи, а жената не е длъжна от време на време поне да му охлабва жилата?

Някои изкарват мъжа егоист, но защо точно той да трябва да изтърпява нещо, което го напъва отвътре, а не жената не. Значи жената не и пука за мъжа, за да не се напъне малко поне физически да го охлаби и няма проблем, защото тя видите ли не е длъжна, обаче мъжа е длъжен да търпи, въпреки че не му пускат и го напъва отвътре.

Ами то колко мъжа е длъжен да търпи, толкова и жената може да се насили поне да го охлаби малко. Не може жената хем да не му дава секс, хем да го лишава да си търси на друго място.

Имаше една приказка - ни яде кокала, ни го дава.

Аз и жената я разбирам - като не иска, не иска. Но и мъжа е прав, че не може 3 г да не правиш секс.

За мен трябва да седнат и да говорят и да измислят някакъв компромисен вариант. Или жената от време на време поне да му пуска (айде не казвам всеки ден или през ден, но поне веднъж седмично), а той да не изневерява, или щом толкова и е проблем - да не му пуска, но поне да му разреши да охлабва жилата на друго място.

Всичко останало е егоизъм от страна на поне единия.

12.   Човек, ти си просто един щастливец... Аз съм на 48 и от 2 години не съм помирисвал жена ми. Първо се оправдаваше с някакви гъбички (които си ги има по принцип, не само там), една година щеше да ходи на лекар, пък все нямала време. После се оказа, че нямала никакво желания, а да ти кажа - то вече и аз към нея. Най-малкото не мога да си представа да съм с жена, която не ме желае, та ако ще и собствената да е.
Само че желанието ми по принцип изобщо не си е отишло, и ако ми се удаде удобен случай изобщо няма да пропусна.

13.   Как може да се дървиш на бабички ? Имаш интернет, сваляй материал и праскай чекии.

15.   На подобни години съм. На жена ми съм и казал, че лекарства за простата няма да пия. Ако не иска или неможе, тя да си намери заместничка, защото нямам намерение да и изневерявам, но също и да умра от рак на простата. За мъжа простатата е второ сърце. Жените понеже нямат такава не разбират мъжете си и те се споминават много по-рано от жените си. Това е вид геноцид над мъжете от жените.
Това е една от главните причини за ранната смърт на мъжете-увреждане на простатната жлеза.

16.   След 50 г. либидото при жените обикновено много сериозно спада. Причините са хормонални - нещо, което мъжете много трудно схващат, защото организмът им не се влияе по този начин от нива на хормоните. Та предполагам, че основната причина е тази. Не изключвам и други, но това може да стане ясно само при разговор с нея. Аз самата съм на 51 и през повечето време имам необходимост от гушкане, но не и от секс. Просто не изпитвам необходимост от това.

18.   Жената най-вероятно ти отказва, защото се срамува от старото си тяло вече. Как не можа да се сетиш? Няма да се учудя и ако си крие голотата от теб, защото е вече възрастна. Ама от къде акъл да се сетиш, мъжете мислите само за простата. Направо ми е гнусно да си представя, 60-70 годишни да правят секс. Това е направо отвратително. Нямаш ли си здравословни проблеми? Или всичко ти е наред и си търсиш някой проблем. Може би, съпругата ти е морален човек и знае,че секса е за млади хора, не за стари.

Облаче

19.   Облаче, да те видим теб на тези години... Морален човек, OMG! Сексът е за всички!

Alpha, ж. 30

20.   Странна работа! Аз след месец ще навърша 50 години, но съм си напълно активна в леглото. Със съпруга ми правим секс почти всяка вечер. В период на менопауза съм, но това на сексуалността ми не се е отразило никак. Ние, ако се видим с време, например по време на ваканция, и по два пъти на ден правим секс. И, честно казано, може би защото вече съм спокойна откъм контрацепция, получавам много повече удоволствие от акта, отколкото преди 20 години. Единственото, което усещам като промяна, е по-бавното овлажняване, но това е преодолимо, а и не винаги се случва.
Авторе, да не би пък проблемът действително, както по-горе казаха, да е в заниженото самочуствие на съпругата ти? Ако е напълняла примерно или по-отпусната? Аз нямам такива комплекси, защото поддържам фигурата си, но много жени, покрай ангажименти - деца, внуци, семейство, работа - се занемаряват, а после буквално им е неудобно да се съблекат. Опитай с комплименти! Няма ден, в който мъжът ми да не ми е казал колко съм красива и колко ме желае. И, естествено, няма ден, в който да съм му отказала секс.

22.   За №18

Не познавате живота!

23.   Къде са тези мъже като автора? Моят няма и 50 и може и по една година да не пипне / поне мен/. Аз съм на 42 и обожавам секса, но без секс усещам, че полудявам. Затрупвам се с работа, но и тя не ми върви. Само за това си мисля, ако е мъж хората ще кажат да си намери жена за секс, но жената винаги ще е курва. не е много коректно.

24.   Ааа, 23, тук съм-като автора.
На 65 със същите проблеми като него. При мен жена ми се съгласява веднъж в седмицата, с лубрикант. Втори път седмично и идвал вповече. Прави го с нежелание, само защото ме обича и не иска да ми счупи хатъра след толкова години отличен семеен живот. Нито намек, нито дума не обелва да си търся секс навън. И обстановка съм разнообразявал/вкл. чужбина/, и нежности, и съм я облизвал цялата-няма набъбнали зърна, нито клитор, няма овлажняване. Климакс-хормоните ги няма... Добре, че има разум и се съгласява веднъж седмично, иначе природата/либидото/ я няма...
Авторе, понеже се обръщаш и към нас/мъжете/-склонен съм за в бъдеще, ако ме отреже окончателно, да търся платен секс-без тя да знае. Стига да съм жив и здрав и да мога/да правя секс и да плащам/, разбира се.
Общо взето проблемът е сериозен, сложен и философски и не е толкова елементарно решим както мислят №2, облачета и тем подобни...

25.   23, всъщност ги знаеш такива мъже като автора, само дето не ти харесва, че ще "те водят" курва? Няма как да ти се помогне при това положение щом "плащаш данък обществено мнение". Виж мнението на мъжа ти по проблема е дискутируемо. Той разбира или осъжда нуждата ти от секс? Той не иска или не може? Принципно и в двата случая би могла да предприемеш нещо ... Считаш ли, че си дала всичко от себе си?

26.   Не е същото като на 25-30. Моята жена стана на 50, аз съм на 48. Лошата новина е, че го правим по-рядко. Не 3-4 пъти седмично, а един път. Добрата новина (за мен) е, че от както тя мина 45, започна да пожелава не само вагинален секс, ако ме разбирате. И аз нямам нищо против, естествено. Преди това рядко искаше.... посещения на другото място.

27.   Обикновено е обратно, жената след 50 г. иска секс, но на мъжете вече по-трудно ни става, омеква бързо и т.н. В описаната история, въпросната жена вероятно винаги е била със слаба сексуална активност и сексът не и е носил удоволствие. Правила го е по задължение и сега си има оправдание "стара съм вече".

30.   Аз съм жена на 68, мъжът ми е на 50. Правим секс супер редовно. Активна съм както и преди. Той си ме харесва, аз него - също.

31.   М53,
И моята не щеше преди 2-3 години. Казах и че вече не ми трябва и ще си тръгна в най скоро време. И почна пак да прави.
Отказването на секс е 100% липса на уважение към мъжа.
Паднал си и в очите пич. Възприема те като парцал.
Стегни се малко.

32.   До 15,
Може и да си прав за геноцида. Чувал съм за такава хипотеза от еволюционната психология но не е научно доказана.
В миналото мъжът над 50 не е бил ценен. То тогава малко мъже са доживявали и до толкова. Трябвало е да умре за да не хаби ресурсите необходими за младите. Мъжете без секс влизат в депресии които им причиняват заболявания и в резултат умират по- бързо. Мъж който има редовен секс живее 5- 8 години повече. Затова жените им спират секса след 45- 50 годишна възраст. Но не го правят нарочно- така са програмирани от природата.

33.   До 27,
Не при всички мъже е така. Аз съм вече на 53.
В събота вечерта жена ми ми бутна- та правих. Поради някакво чудо, тя го поиска. В неделя сутринта обаче аз я накарах, понеже цяла седмица не ми даваше.
Сега е понеделник, но жена ми е на работа. Та си ударих 2 ръчни.
Всеки ден ми се чука но няма какво. Не твърдя че не ми е спаднала потентноста. Като млад можех повече.
Чудя се защо жените не искат секс. Може би понеже лесно го получават и за тях не е ценен. А винаги съм имал чувството че женския оргазъм е по силен от мъжкия (поне от моя).

34.   До 27,
Повечето ми приятели са в диапазона 40- 60. Почти всички се оплакват от липса на секс. Може да има случаи и на по- сексуални жени но са изключения.
На повечето мъже им става и след 50. На жените не им става.

35.   Като гледам, жените на възраст ги е страх от самотата много повече от мъжете. Не се колебайте да ги заплашвате с развод когато ви оставят на сухо.. Пичове, в силна позиция сте. Цял живот са ви тормозили. Сега нищо не им струва да ви дават поне секс. Нито ги боли, нито им е трудно.

37.   Семеен на57г жената на52. Вече прикключихме със секса но онанирам. Почти взеки ден. По някога прескачам но рядко.

38.   Еми, моята е на 51... с нея, секс рядко...
Имам любовница на 47... с нея секс често...
И на ръчна... тука секс най-често..
Хаха

39.   В 21 век има достатъчно билкови стимулатори, друг е въпросът че има хора сексуални и не толкова сексуални. Ако единият от двамата е с понижено либидо има начини това да се промени ако уважавате и цените желанието на половинката. Не се оправдавайте мили дами с хормоните вземете се в ръце. Никой сексуален мъж няма да ви трае капризите.

40.   По-рядко, но да, правя, вагинален и анален.

41.   На 60 всяка позиция е правилна. Жената става по- ленива, отпусната и отегчена. Мъжа все още го втвърдява но във време например което не е в представите на жената за интимни ласки няма как да се получи. На 60 мъжа не го вдига така както преди 20- 30 години по всяко време. На 60 мерак има, заряд- сила със значителни занижени стойности.

42.   38 е показал начина, но не на всеки му се удава.
Да докопаш по- млада любовница на тази възраст не е лесна работа. Който има повечко кинти може да ходи и на проститутки. Аз го правя чат пат.

43.   До н. 33 и н. 34, не сте прави. Съществуват и сексуални жени с мъже които не правят секс. Моят съпруг на 52 се сеща за секс 2 пъти в годината. Е поне с мен, де. Аз съм на 45, обичам секса, никога не съм му отказвала. Но пак секс няма. И да, женският оргазъм е трудна работа, но е нещо страхотно за настроението, здравето, самочувствието на жената.
Около мен е пълно с кисели, мрънкащи жени. Честно казано и аз се чудя защо някои жени сами се лишават от това удоволствие. При условие, че даже и мъжете им си ги търсят за секс.
А не като моят

44.   До 43,
Несправедливоста на живота.
Някои му викат и закона на Мърфи.

45.   Има доста жени на 55-60, които имат желание за секс, но няма кой да ги чука, защото или мъжа им проблем с простатата, или със сърцето, здравни проблеми. Иначе те си личат, по пламъчето в очите, закачат се и с доста по-млади от тях, запазили са си фигурата и нямат проблем директно да те поканят в леглото си.
А над 60г, там вече е рядкост, но пак си личат по запазената фигура. Желанието за вкарване е по-малко, а предпочитат голата близост и празненето с уста.
М43

46.   Твърдо не.

47.   46, вероятно си жена? А ако съпругът ти може и му се иска, би ли го пуснала да ходи при друга (ако е само за секс)? Би ли казала, че все още го обичаш?

48.   На 56 съм, жена ми-също. От 10-15 години съм в положение, подобно на автора. Самообвинявах се, търсех вина в себе си, и накрая погледнах на страни.... В момента се срещам от време на време сдве дами, доста по-възрастни, едната вдовица, другата семейна. Сексът е върховен и с двете. Важното е да се прави умно, дискретно, и да не се нараняват околните. Животът е кратък, за да пропускаме и това...

49.   Скоро чуках една бивша колежка.
Цяла вечер бях у тях...
Тя е вече в пенсия.
На 62 е....
Обаче в леглото хич не беше в пенсия...
Излезе уникално перверзна...
Всичко правихме, каквото и да поискам....
Разбира се, свършвах където си поискам...
Първо я напълних отпред, после в задника и накрая като ми каза.. 'този път искам в устата, да ти изгълтам спермата'.... направо откачих... щях да я удавя... едвам преглътна всичко...
Мисля, че честичко ще я навестявам... и тя иска....
Мъж на 48..

50.   Жена ми е на 54 г. Прави и се секс 1 - 2 пъти седмично. Най-често иска секс отзад (анален). Тя и като млада си падаше по тази перверзия, харесва и много. Не се е променила.

51.   Разбира се че правят секс. Според мен повечето от тях.
Мъж на 51 съм. Последните няколко години партньорки са ми изключително дами от 55 . Имал съм и покана от дама на 68.

52.   до 50 Няма лошо в това. Явно добре "оправяш" жена си в задния двор, щом го иска отново и отново. За съжаление, моят мъж не е като теб!

53.   Нямате ли хемороиди бе хора? Как се оправят отзад?

54.   До 52.
Браво на теб щом искаш в задния двор...
Моята жена е на 51 и отзад, никога нито е искала нито ми е давала,
когато аз искам..
Последните 4- 5 години, го караме само на свирки....
И да я лижа не иска... и отпред не иска.. въобще секс не иска....
Свирка да ме свърши набързо и толкова...
Добре че, си имам любовница, и се нея се радваме на секса отвсякъде...
М53

55.   И на мойта жена и се ебе в гъза повече от колкото отпред... Снощи докато си гледахме тв си потърка дупето с дантелените прашки във члена ми и познайте после каква смаска последва и колко бързо и потъна в дупето.

56.   М59, съпругата ми е 3 г. по малка от мен и не прави секс от 12 г. по медицински причини... след операции в тази област. Много пъти съм пожелавал, отговор нула. А аз имам нужди... карах на самозадоволяване... имах и две излизания от основната магистрала... на проститутки не съм ходил... предпочитам дългосрочна дискретна връзка с жена като мен... или научно казано извънбрачна моногамност... поне един път седмично.

57.   Mъж на 45 и жената е на толкова. Когато бяхме млади аз бях този който искаше отзад. Тя се дърпаше, беше ми само за награда. Ела сега да видиш, надупена е и сама разтваря бузките. Иска отзад повече отколкото отпред. Сега аз я наказвам като се правя на разсеян и го вкарам без смазка Нарочно я мъча, еба я в путката и само един пръст вкарам отзад. На нея не и стига и ми се моли да го преместя отзад

58.   И при нас е така. Като млади аз я натисках за отзад, сега е обратно. Много и е хубаво! Няма лошо, чукам я. (м. 54/ж. 49)

1-50 от 115