Споделена история от Секс и интимност

На 17 години и още не съм се целувала с момче...
Здравейте на всички. Моля да ми помогнете за моя проблем. Аз съм на 17 години и още не съм се целувала с момче. Не съм грозна. Просто това за мен е един специален момент, за който трябва да знам че си заслужава. Просто искам да ми кажете има ли нещо, от което да ме е срам. За сега за мен това не е най-важното, тъй като предпочитам да спортувам и да копунясвам с приятелки отколкото да се занимавам с момчета. Или поне до сега беше така, но започвам да се замислям. Трябва ли? Моля ви кажете ми.

Коментари

1.   Еми няма от какво да те е срам в крайна сметка ти решаваш как да си живееш живота.Обаче ще ти дам един съвет-опитай се да превъзмогнеш хилядите отживелици(като това за мен е специален момент)....повярвай ми един ден сама ще се смееш на думите си.Помъчи се да преодолееш срамът си и да действаш по-усилено с момчетата(да контактуваш с тях повече и да си по-уверена в себе си,не се притеснявай и ти да си инициатора на 1-та целувка).Хубаво е да знаеш как да се целуваш,по какъв начин да го правиш и каква страст и чувство да влагаш.Целувката е важна,с нея се започва всичко:)))Успех!

Момиче на 22 год.

2.   единственият проблем може да възникне от устната хигиена :)))
ако имаш добра такава, няма абсолютно нищо което да те спича :)

3.   трябва по скоро да опита6 за6тото след време наистина 6е се смее6 на това как си разсаждавала.докато 4ака6 'специалният момент 6е испусне6 много вълнува6ти моменти.сменяваи гаджетата и се радваи на живота докато си млада и има6 възможност за това.

4.   Не се притисняваи и аз се целувах с момче на 17 години и нямаше нищо смешно и срамно,тогава съм решила,тогава съм го направила.Но опитаи няма да съжаляваш!Това от мен.

5.   няма нищо срамно,този момент е наистина важен но другия който следва след целувката е по важен,УСПЕХ

6.   ае момиче целувай се прави секс експериментирай живей живота :P
Момче на 22 :P

7.   Не му мисли, ами действай!!!! нали си чувала за едно животно дето много мислило и накрая......!!! то с мисъл не става!!!!

8.   ЛЕЛЕ ТИ НА 17 И СЕ ПРИТЕСНЯВАШ А КАКВО ДА КАЖА НА 18 СЪМ :( И ОЩЕ НЕ СЪМ

9.   ами аз съм на 16 и още не съм се целувал с момиче(и с момче де:)ако скаш ела до варна...

10.   Не се притеснявай! За всичко идва време! Ако има момче, което ти обръща внимание стигаш до този момент с целувката! Аз бях на 16, когато целунах първото ми момиче. Беше ми много нервно как биха се развили нещата, но трябва да ти кажа, че целувката е много приятно усещане за близост и обикновено става спонтанно. При мен тя така и не разбра, че се целувам за първи път. Просто се отпусни и се наслаждавай на момента!

11.   Аз бях на 18 когато за първи път се целувах с момиче. И бях много се спекъл преди това да стане, даже мислех, че нещо вече не ми е наред. Обаче дойде ми и на мене времето. Така че, не унивай - както ти е писано отгоре така ще стане. Даже ще ти издам една тайна. Момичето, с което се целувахме питаше кой ме е научил и много и допадна начина ми на целуване, така че не се страхувай толкова, че ще се изложиш. Айде късмет и да се похвалиш в най-скоро време. :)

12.   Само да ти кажа като се целуваш с език очите В И Н А Г И трябва да са затворени момчетат мнго мразят когато се целуват и момичето да е с отворвни очи! Тва е най- важното после всичко си става от самосебеси ;]

13.   хаха аз бях на 15 когато се целувах за първи път. Целувката беше ужасна, не си я представях така. Може би защото и аз като тебе много съм мислила преди това исках да е по-романтично.. от другата страна не беше така и за тва не се получи. С 2 думи не му мисли тлкова грабвай живота и му се наслаждавай.

14.   Или не е дошло идеалното момче за теб, или ти самата не го искаш. Всъщност аз бях на 10 когато преживях първата си целувка бяхме аматьори, но въобще не му мислих. Стана спонтанно. Както си седях до него и просто почувствах близост. Е, аз сега съм на 20... Не си я спомням моята първа целувка. Само знам, че не съм голяма романтичка, и не вярвам в затворените очи и вдигането на десния крак: пълни глупости. Един съвет от мен: Момиче, избягвай тези шумни места, като дискотеките. Местенцето трябва да е тихо, спокойно и на него да сте само ти и твоят любим.

Обикновенно целувката става след разговор, но по време на нея не се говори. Сменяй гаджетата, сменяй приятелите... Така ще е, докато откриеш идеалния! И не се срамувай, вкусвай малко по малко живота. Опитвай от него по малки количества, за да можеш да му се насладиш! Но ако чакаш цял живот "идеалният момент", той просто никога няма да дойде.
Момиче на 20

15.   Аз съм на 15 и още не съм се целувала с момче не изкам да е с когато и да било а някой по спициален незнам какво да правя даваите съвети

16.   Еми аз съм на 13. Едно момче ме харесва и аз го харесвам обаче ся ако тръгнем и аз не съм се целувала ми е някак притеснено. Ако можете помагайте

17.   Скъпи момичета, (обръщам се към авторката, №15 и №16), не се впрягайте толкова! Дори първата ви целувка да е пълна скръб, какво толкова?! От това не се умира!
Просто се отдайте на чувствата си и не се замисляйте много. Мислете си колко много обичате човека до вас, как ви прави щастлив и се опитайте с устни да му покажете всичко това! Дайте воля на въображението си - целувката може да е много нежна, може и да е много страстна. Сами решавате. Хубаво е първият път да е по-нежна и постепенно с времето да започнете да изпробвате различни варианти.

Не се стягайте и не си мислете, че сте пълен провал, само защото ви е за 1ви път. Не забравяйте, че не сте сами и че момчето до вас също се вълнува много.
Хайде по-смело и успех! :)

18.   Ами всеки когато си реши. Няма лошо че още не си се целувала. Просто си по неопитна. Аз съм на 14 и до сега съм се целувала с много момчета. Даже и с момичета. Опитай.

19.   аве и аз сам на 13 и аз сам мн притеснена нз просто ся като го четах всичко тфа си викам ами да ко се притеснявам ама после се същото притеснена и направо0о а аз като стана притеснена и все оплесквам нещата даже и като си мълча :Д Ко да пРая ?

20.   Хей , хей ... амии аз също съм на 13, целувала съм се само веднъж, но мисля, че трябва да се отпуснеш и да го оставиш да се случи ;) така де просто когато го целунеш за първи път си представи как докосваш облаците с устни и политаш или нещо такова. Аз когато се целунах толкова беше нежно, че цялата настръхнах..., но при всеки е различно така че действай ;)

21.   И мене много ме беше срам от първата целувка или по точно от това да не се изложа,но един ден се случи,колкото и да я пазех за специален момент .Послеме беше срам от момчето,защото не ми беше гадже , защото мислех , че съм се изложила , а то какво на него му харесало ;)

23.   Най - якото е , че никой не може да разбере при първата целувка, че досега не си се целувала :) И друго: не чакай, не трябва да е чак толкова специално като секса. Тук няма девственост, която да изгубиш ;) Успех :)

24.   Не се срамувай.

25.   нормално е, аз на 18 се целунах за пръв път, но не ми хареса. Дори секс правихме с приятеля си, но не беше по целувките. Чак на 22 се научих да целувам като човек с другия ми приятел. Целувката е хубаво нещо, особено за нас-жените, но е нормално да не си се целувал на 17. Всичко си идва с времето си, няма от какво да се страхуваш
Смешно е това със затворените очи.
Аз те съветвам обаче,ако искаш да си спокойна - поддържай ПЕРФЕКТНА УСТНА ХИГИЕНА. Ходи редовно на зъболекар, защото ти може да не усещаш, но може да имаш лош дъх,а това е целувко-убиец номер 1

27.   Сбарай някой и го целуни в междучасието. и аз така мислех после се занизаха ;)

28.   Oо.. абе по дяволите какво има да му мислиш? ! Поне според мен целуването не е кой знае какво! Даже се отегчавам понякога! Незнам защо всички са се вманиачили толкова в тези целувки! Като се замислиш не е кой знае какво. Просто малко лиги тук и там и толкова. Особено ако нещото с което се целуваш не е кой знае колко опитно. Така че недей мисли за целувки а за секс... това вече си струва ;Д

31.   хаха какво специално от една целувка на 15 години съм и съм се целувал много не му мисли... ти си на 17 сега ти е времето ;))

32.   Ами докато поставяш приятелките си на първо място много ясно, че няма да се целуваш и прочие ;) Или ставай лесбийка, или се отдай сериозно на това да си намериш момче! Момичетата на твоята възраст вече са сменили по 10 партньора, а ти още се чудиш и маеш... но все пак щом искаш да е специално давай в същия дух :D

33.   Мойта първа целувка беше ужасна, но все още живея... Не бях особено притеснена в деня, но преди това четох ли четох форумите. Но беше ужасна, защото не съм си гадже с момчето и не изпитвам нещо особено и просто дойде и тръгна ме целува, даже не бях готова и си бях глътнала езика, после нещо опитах да правя, ама не знам не съм питала как съм се справила, но беше ужасно и тъпо.

34.   Аз за първи път, като се целунах тогава бях на 12 години.
Няма нищо срамно в първата целувка, незнам какво толкова се срамувате..

35.   . аз съм на 14 и съм се целувал сигурно 100 пъти няма нищо срамно...