Споделена история от Секс и интимност

Поредната патова ситуация
Мъж 27.

Здравейте,
Напоследък с годеницата ми не правим много секс. Взех да мисля, че или аз вече не я привличам, или просто е асексуална.

Заедно сме вече 6 години, наскоро дори се сгодихме. Нямаме деца, млади и красиви сме, живеем на красиво и топло място, но идилията сякаш спира дотук.

Има ли как да разбера какъв е случаят според вас?

Аз съм поддържан и атлетичен, но едва ли това е основния мотив при жените. Също така имам желание за секс и не само, но игрите, експериментите и като цяло искам да се чувстваме напълно свободни и разкрепостени, да изоставим маските си и да се потопим в друг свят, където да сме свързани на едно по-дълбоко ниво. Но това го няма, не можем да го постигнем и затова търся причините в двама ни. Опитвал съм да говоря за това, но става по -зле. От нейна гледна точка изглежда всичко е наред, харесва и да се гушкаме, да гледаме филми, да готвим и да се обичаме, излиза че аз съм виновен защото искам тези неща, опитва се да го извърта така, че не я обичам и на мъжете само секс им е в главата...

Не обичам особено да се самозадоволявам и гледам да избягвам... , но просто няма как. Още от малък ми е внушено че тези неща са някак срамни и лоши и след акта се чувствам гадно и виновен, не мога да функционирам правилно, да общувам с хора и настроението ми рязко се влошава. Та нито мога да се самозадоволявам на воля, нито мога да правя секс редовно.

Тя според мен е притеснителна и затворена в сексуално отношение. Доста трудно се отпуска в секса, дори след толкова години заедно. Един вид тя е "смотано" /в хубавия смисъл на думата /момиче в тяло на модел. Изключително пасивна е, буквално я е страх да мръдне по време на секс.
Но забелязвам, че също когато ходи на работа се облича доста секси, но стилно секси, нищо ненормално. Това ме изнервя доста и започвам да ревнувам, предвид това че не правим много често секс вече. Защо вие дами се обличате секси? Знам, че много често отговора е заради самите вас и самочувствието ви, усещането да сте красиви и харесвани, но означава ли че го търсите вън, защото вкъщи не го получавате? Дали това не е безобиден знак, че е започнала да търси мъжко внимание от другаде? Възможно е самата тя да не го осъзнава, защото в началото на връзката ни тя се държеше доста флиртаджийски с други момчета пред мен, но след доста години ревност и караници, това и поведение омекна и спря. Самата тя каза, че не е съзнавала че го прави и не е било с такава умисъл и съм склонен да и вярвам за това. Това което още повече ме притеснява и ме кара дори да се колебая дали тя е жената за мен, е че наскоро след караница отново за секса ми сподели, че е имитирала оргазми не малко пъти, само за да запази егото ми, което бе неочаквано и ме хвърли в пълен шок.

И така приятели, аз седя в три часа сутринта и се чудя над живота

Възможно е да съм и омръзнал, но като си си помисля че ще трябва да живея така с нея докрая и ми идва в повече.
Заслужава ли си да изпусна момента в който имам енергия и желание за живот, заради удобството и сигурността на домашния уют? Има ли нещо което мога да направя за да обърна развитието на нещата? Как мога да я накарам да се отпусне и разкрепости, да ме желае? Ако имате книги които да препоръчате, или просто, искрен съвет, ще съм благодарен....

Благодаря на тези които ще прочетат целия текст, и на тези които ще отговорят. Нямаше как да съм по кратък, защото тябваше да дам възможно най -пълна картина

Коментари

1.   Като искаш нещо, трябва да отидеш и да си го вземеш. Казваш, че годеницата ти е пасивна, но май и ти не си много активен. Опитвал ли си да я награбиш за непланиран секс например на кухненския плот докато готвите, на масата след вечеря, на дивана докато гледате филм, в колата? Сигурно и ти обикновено лягаш и чакаш тя да поеме инициативата, а тя не го прави и така оставаш разочарован. Кажи й, че искаш да те язди - в тази поза няма как да е дърво.
Относно самозадоволяването, сигурно знаеш, че не е нито срамно, нито лошо нещо, а съвсем нормална физическа нужда като храната и съня например. Достатъчно голям си, за да забравиш за тези тъпи внушения от детството.
Това за симулирането на оргазми не е нищо ново под слънцето. И аз често го правя, за да накарам мъжа си да се почувства един вид успял да ме задоволи. При повечето жени е трудно всеки път да получават оргазъм и затова избират да симулират, за да зарадват мъжете, които се стараят. Не го приемай толкова навътре. Със сигурност й е приятен секса през цялото време, но просто невинаги свършва.
Много жени се обличат стилно и секси, за да се чувстват добре в кожата си и да събират погледите, но не с цел търсене на секс. Следващия път като се върне от работа, а ти си в настроение, я започни още от вратата. Бъди страстен и тя няма как да остане безразлична.

2.   Аз като красива и сексапилна жена, ще ти кажа, че ако има рязка промяна в начина й на обличане, ако изведнъж е започнала повече да си обръща внимание на външния вид, да се старае да поддържа по добра форма, значи се е появил някой. Най-добре говори с нея и я питай дали проблема е в теб и какво можеш да направиш, за да промениш нещата. Възможно е и да е асексуална, има много такива нещастни жени. Ако е така, то няма да си щастлив с нея и тя няма да е щастлива с теб. За това решение няма. Питай я защо толкова години е била с теб, ако не й е харесвал секса и на какво се дължи промяната сега? За да спре да прави секс с теб заради друг мъж, значи вече е започнал някакъв романс. Ако е така, това няма да остане скрито за дълго. Ако е влюбена в друг, може да не й се прави секс с теб, но това ще се разбере лесно. Говори с нея.
Това е тема, която можете да решите по межу си.

3.   Малеей, тя като ще чакаш от книги и сайтове да научиш „тайната“ на добрия сексуален живот... не ми я хвали. Едно, че не си подхождате като нужди и възможности в секса, друго, че за 6 години връзката ви вече мирише на семейна рутина, трето, че сте стигнали до скандали и нелицеприятни признания, след които сексът става още по-голям мираж. Не сте щастливи заедно, по-добре се разделете културно и си търсете себеподобни. Без добър секс качествена връзка няма. Приключете, докато не са започнали изневерите и скандалите.

4.   Всяка ще ти омръзне, на нея може да и стига 5 пъти в месеца, а ти да искаш всеки ден? Искай си.
А за облеклото, обичаме да изглеждаме добре и внимание обичаме. Успех, просто изразявай желанията си.

5.   пак съм в шок. 6 години не се напаснахте сексуално и не знаете какво харесва другия, няма никаква логика. как си губите младостта в безсмислени дълги връзки не знам...

6.   Значи от всичко описано ти искаш истинска любов, да може да правите всичко, което ви е яко заедно.. А тя е доста по-повърхностна, и използва оправдания от сорта на “мислиш само с онази си работя”. Сега всички ще те убедят, че не може цял живот да си на върха и че с всяка жена идва едно затъпяване във връзката. Според мен просто не е жената, което ти търсиш и след едно дете и още пет-шест години ще има развод. Продължавай да търсиш докато си млад !

7.   Вие и двамата имате проблем. Как ще се чувстваш виновен и за какво след секс. Срещнете се със специалист, имате нужда от друга гледна точка за да преодолеете всичко това.

8.   Никъде не си писал ти какво правиш, когато си искаш секс. При жените много често желанието за секс с даден мъж е свързано с удоволствието, което получават от същия този мъж. Колкото повече удоволствие - толкова посече желание. "Фригидна" с един мъж жена може да се превърне в тигрица с друг. Това важи особено за по-пасивните сексуално по природа жени. Т. е. може и да е асексуална, но може и ти да не умееш да я възбудиш и предразположиш. Имай предвид обаче, че асексуалните хора рядко се обличат провокативно, точно защото сексуалността не е от значение за самочувствието им. Така че, съветът ми е да промениш подхода към секса. Прави и комплименти, докосвай я извън времето за секс. Отдели голямо внимание на предиграта, играй си с въображението и, старай се сексът да е за нейното, а не за твоето удоволствие, и може и да я събудиш. Ако не успееш или не ти се занимава, не си мъжът за нея, търсете си и двамата нови партньори

9.   Имаш отговор на въпросите си в самия текст, който си написал. Нито е фригидна, както се опитваш да я изкараш, нито търси чуждо внимание и т. н. Не я докарваш до оргазъм. Тя ти го е казала. Защо да й се прави секс след като само ти получаваш удоволствие? Там е проблема. Ти си този, който се кефи от секса помежду ви, докато тя остава незадоволена. Е как да й е приятно да е една дупка за вкарване и изкарване и сама да си търси секс? Ами постарай се малко... това е проблема и на повечето мъже в този сайт, които се оплакват, че жена им не им пуска. Спрете да гледате само своето удоволствие, постарайте се за това и на партньорката си и няма да стоите на сухо.

10.   Напълно съм съгласна с №9.
Откакто мъжът ми започна да ми доставя удоволствие и оргазми (преди 10 г), много често аз инициирам секс. Преди това го правех най-често по задължение.
И сякаш спрях да се обличам секси и да обръщам много внимание на външния си вид. Не знам дали преди това, може би на подсъзнателно ниво, съм искала да привличам погледи и мъжко внимание.
Та поговори за това с приятелката си, оргазмите се постигат с много практика и експериментиране.
Ж 45