Споделена история от Секс и интимност

Нормално ли е?
Здравейте въпроса ми е насочен предимно към мъжете. Бих искала да разбера нормално ли е мъж на 33 да му става докато говорим по телефона или сме един до друг?

Като изключим любовната игра първия път трае около 1-2 мин ако си е самозадоволим преди това 5 мин., а за твори път не може и да го вдигне или по точно му трябва около 1-1.30 ч. за да му стане.

А все пак и аз имам някой нужди и не мога да го чакам да се настрой.

Коментари

1.   Явно е много индивидуално, моят приятел е на 37 и нормално си му става и много дълго издържа понякога час, два даже и свършва няколко пъти но без да му пада :) дано да си остане така.... а при твоя приятел нз ,но мисля, че не е нормално според мен

2.   Не съм мъж, но се дразня като видя 100 прочели и нито 1 коментар. Не знам кое е нормално и кое не, и не мога особено да ти помогна. Но мога да ти кажа, че и на мен ми се е случвало същото нещо - когато сме един до друг или говорим по телефона, но беше на 25 години. Но пък след първият път, веднага го вдига..

Не знам, явно е до самият мъж, организъм..
Нооо да чукам на дърво, такива не ми трябват..

3.   Относно първата част от въпросът ти, и аз понякога се възбуждам само доката си говоря нещо по-така с някое момиче стига то наистина много да ми харесва. Но второто си е проблем. В секс шоповете има спрейове за задържане. Да пробва с тях.
Мъж 28

4.   Cвърши ли първия път - веднага му го лапай! помага

5.   Иам същия проблем, обаче по голям, защото моя приятел е на 15. След първия път му трябват поне 10 минути, а след втория 15-20 и т.н.Много се дразня, обаче лайф из лайф:)

6.   №5, е като ти е ракъв голям "проблем", купи си един изкуствен - никога няма да ти спада, нито пък ще "чакаш" по 10-15-20 минути, да се дразниш... И изразът е: "Се ля ви", а не "Лайв из лайф".

7.   Номер 5, горката не може да истрае 10-20 мин :))))))) ами то не е нужно да седиш и да чакаш с кръстосани крака. В тази пауза можете да правите такива хубави неща, че да не ти се струва че чакаш.

8.   Е, ами няма начин. Като се изпразни мъжът, трябва да почакаш да му се напълни резервоара отново, че тогава да продължите. А относно въпроса "За колко време се пълни отново резервоара", това е за всеки мъж индивидуално. Според организма, начина на живот, начин на хранене, умората, възрастта, болести, алкохол и т.н. Но след 1час, 1 час и половина, два часа и повече, мъжът би трябвало да е в състояние да повтори. Това все пак е до организма на човека. На някой мъже, може да е достатъчна само малка кратка почивка от 10, 15 или 20 минути и да са в готовност (предимно става въпрос за по-младите мъже).

За други е необходима по-дълга почивка и релакс. Но със сигурност след 24 часа мъжът си е чисто нов, отпочинал и готов за нови подвизи. Ако трябва да се потрети или почетвърти и т.н. времето за възстановяване на мъжа се удължава със всеки следващ път, защото настъпва изтощение. Това все пак не е чешмяна вода, а хормони, сперма, жизнена енергия, биохимични процеси и т.н. за чието производство се изисква време.

Иначе, що се касае за дължината на половия акт, тя може да е също много различна, от 10 минути до 2 часа. В зависимост също от много фактори, част от които се изброени по-горе, включително настроение, нагласа, сексуално привличане, отпочиналост, мерак, либидо и т.н. Мъжът може все пак, да контролира до известна степен продължителността на акта по свой избор. Може да го прави по-къс или по-дълъг, според неговата моментна нагласа и желание.

9.   Да бе аз за час, час и половина ще направя поне още два сеанса.
След секс мия се и съм готов за втори тур, а това че втория и третия път ще продължат малко по дълго от първия е повече от ясно.
Може и аз да съм нещо дефектен, много ми се иска и много обичам да си играя и опознавам приятелката си!

10.   (от 8)
9, да прав си! Това означава, че си млад мъж! При младите мъже е достатъчна кратка пауза от 10, 15 или 20 минути за да повтори, но с възрастта тази пауза за почивка се увеличава. Всъщност, бързината на възстановяването си е много индивидуална за всеки мъж. Някой правят два, три сеанса в рамките на час и половина, други предпочитат един сеанс, но по-дълъг, за същото време. Зависи, кой каква нагласа и настройка има. За мен лично е ми е напълно достатъчен един сеанс с продължителност от 40 минути до 1 час. Ако съм в почивен ден, нямам ангажименти и съм на кеф, мога да се отпусна до 1 час и половина. Максимума ми е до 1час и 40 минути. Минимумът ми е поне 20-30 минути. За повтаряне се сещам, чак след няколко часа (5, 6 часа). Предпочитам един сеанс, но по-продължителен. Абе, един сеанс от 40 минути до 1 час си е напълно нормално нещо. Нагоре вече си е въпрос на вкус и желание.

11.   да, нормално е и е желателно.
ако не е така, значи нещо не е нормално. На моят мъж му става непрекъснато, а е на почти 50 г.