Споделена история от Секс и интимност

Вярно ли е, че жените се възбуждат не толкова от самия мъж
Със съпругата ми се заговорихме за порно и у мен изникнаха някои прозрения относно женската сексуалност. Любопитно ми е дали другите жени споделят мнението ми.

Заговорихме с нея за порното. Аз от време на време гледам порно, а тя не, защото ѝ идва нагласено и грозно. Тя обича по-романтичен секс, а аз според настроението. Аз се възбуждам от самата жена, от формите ѝ, красотата ѝ, когато гледам, а когато го правя с нея, освен от тези неща и от това, че я обичам, че ѝ харесва и искам да усещам допира с нея. Т.е. моята възбуда е насочена изцяло към жената.

Обаче жена ми с изненада ми сподели, че ѝ харесала емблематичната еротична сцена между Антонио Бандерас и Салма Хайек. На въпроса какво ѝ е харесало, след като не харесва порно, макар че това не е точно порно, ми отговори, че ѝ харесала страстта и самото изживяване между партньорите, отношението на мъжа към жената.

Тоест да разбирам ли, че повечето жени за разлика от мъжете се възбуждат не толкова от самия мъж, колкото от самото изживяване и от това, че се чувстват желани, както от собственото ѝ удоволствие?

Имам чувството, че мъжката възбуда е насочена по-скоро навън към жената, докато женската е насочена по-скоро навътре към самата нея.

Коментари

1.   И да, и не. Това си е до човек, НЕ до пол. Мен трябва мъжът външно да ме привлича все пак. Например много ми харесва Брад Пит, особено като по-млад, хич не бих го бавила, ако ще в говежда тор да го правим. За мен са важни и външността, и изживяването.

Джен

2.   Правиш изводи за всички жени, като се базираш на мнението на жена ти. Това че жена ти така го усеща, не означава че същото харесва и вьзбужда повечето. Според мен, една еротична сцена е възбуждаща. Но когато аз съм с партньор, освен че ми харесва да се чувствам желана, той самия ме привлича. Възбужда ме да го гледам, да го галя...
Ако не ми харесва, няма как да го желая, а ако не го желая не бих правила секс с него, каквото и да е неговото отношение към мен.

4.   При мен възбудата идва от всички факти взети заедно! Обожавам секса в цялата му форма, и от мъжа се възбуждам адски-брадата, парфюма, силните ръце, меките устни...

5.   Повечето жени харесват романтичния секс с милувки, нежни думи, погледи-чувствен и нежен. Хиляди пъти за предпочитане е пред дивото и бързо препускане в леглото. Затова лично аз не харесвам такова порно, а предпочитам по-нежното. Пък и честно казано доста прекаляват на моменти.
Аз се възбуждам от това как ми говори,тона на гласа, погледа му, как ме кара да се чувствам. Ако ще да е супер красавец, не ме ли кара да се чувствам добре и да се радвам, няма да ми влияе толкова в леглото.

6.   При мен е точно както го описа.

7.   За всеки работи нещо различно. Все пак си мисля, че ако Антонио Бандерас беше някакъв мазен, потен чичка, нямаше много-много да ѝ се нрави сцената.
Аз се възбуждам от интелекта и от външния вид на мъжа, не толкова от изживяването или от личното ми удоволствие.

8.   Мен ме възбужда много вербалното. Примерно да ми говори какво ще ми направи, къде ще ми го направи, как ще ми го направи. Друго нещо, което ме възбужда са конкретни действия. Примерно, да ми хване ръцете над главата, да ме издърпа рязко към себе си, да ми стисне задните бузки и така да ме движи така... Тези неща ми подсказват нетърпение, необузданост и желание и ме палят. Друго нещо което ме възбужда, е идеята за това, което правим - примерно, ако го правим без презерватив и се замислям как е на голо вътре в мен, как може да си излее течността вътре и да ме напълни... Разбира се, и самата гледка на мъжкото тяло ме възбужда. Примерно, плоско коремче, по което да плъзна поглед надолу... Да си хване члена и да го намаже с лубрикант ме е възбуждало и като гледка и като идея... Все едно ми казва, гледай как ще смажа сега инструмента, с който след малко ще ти причиня много хубави неща... Та така. Комплексна е женската възбуда.

9.   Да, определено съм на мнението на жена ти. Ако мъжът до мен се фокусира изцяло върху мен, не просто да го вкара ще бъда в пъти по-възбудена.

10.   Джен, ако го правите в говежда тор има голяма вероятност част от торта да ти влезе във вулвата и да получиш хипермега гадна инфекция!

11.   На мен ми е най-възбуждащо, когато мъж, когото харесвам сякаш ми "крещи" с поглед колко ме желае. :))

12.   Номер 10 сигурна съм, че за Джен изживяването ще си е струвало. Примерно и аз бих яхнала Чанинг Тейтъм без да му мисля.

13.   Правилно мислиш

14.   "Имам чувството, че мъжката възбуда е насочена по-скоро навън към жената, докато женската е насочена по-скоро навътре към самата нея." - нали това е природата на мъжа и жената, единият трябва да дава,а другият да събира!? Какво се учудваш в различията, това е съвсем естествено. В порното всичко е изопъчено, наслаждавай се на женичката си, защото ще останеш само на ръкоделие!

15.   Далече сме един от друг, сексуален чат си правим...
Определено не се възбуждам от чуждите пишки, но от неговата (на снимка или в действие на клип), полудявам!
Беше ми пратил клип на който лъска и се празни..., буквално изпразни и мен докато го гледах...
Само той ми действа така, порното даже ми е гадно!

17.   Да, вярно е, когато получавам оргазъм, мисля за себе си и тялото ми. Някакси това ме възбужда.
Ж19

18.   Ужасно много мога да пиша по темата, понеже съм много, наистина много чувствителна към всичко, но накратко казано, възбуждам се и от това, от което се възбуждаш ти, и от това, от което се възбужда жена ти. Тоест, за да правя секс с някого, трябва тотално да ме е "грабнал". Не бих могла да имам каквито и да близости с мъж, у когото нещо не ми харесва, който не ме привлича достатъчно.

Ж, 22