Споделена история от Секс и интимност

Как се манипулира едни мъж?
Здравейте. Пускам тази темичка, не само защото ми е любопитно какво мислят другите, но и защото трябва да узная някои женски хитринки и приоми. :) Момиче съм на 16 г., за сведение. Та как да манипулирам един мъж? Как да го командвам финно? Как се общува изобщо с мъже? Какво да правя, и какво не? Ще съм Ви много благодарна, ако ми дадете съвети! За тези неща не мога да говоря с майка си и приятелките си. А пък съм и адцки срамежлива. И като пиша " манипулирам", нямам впредвид манипулирам в лошия смисъл.

Коментари

1.   Манипулират долните момичета/жени, които нямат с какво да впечатлят и задържат мъж. Да си знаеш. ;)

2.   Както и колкото и да манипулираш, в един момент се усеща, че се тарикатиш. Няма как да го криеш дълго време. Мъжете не сме чак толкова прости, колкото си мислите, колкото и да мислим с долните глави. (или поне уважаващите себе си). А един уважаващ себе си мъж, разбере ли те, че го манипулираш или ще обрне другия край, или направо ще те натири. С такова нещо би се примирил само някой льольо. Ако искаш льольо, манипулирай. Ако искаш мъж на място, просто бъди искрена и открита. С манипуларане доверие и връзка не се гради дълго.

В една връзка няма ли откритост, искреност, приемане на другия и комуникация, нищо не се гради.

3.   Аз съм мъж и първата жена, която искаше да ме манипулира бе майка ми, когато още бях дете. Аз бях много инат и като бях решил нещо не отстъпвах. Един път бяхме спорили за нещо и аз естествено не се повлиях и беше минало време, така че го бях забравил. И така вървим си по улицата и срещаме едни учителки, които ми преподават. И тя изведнъж ни в клин, ни в ръкав почна да ми говори на висок глас - "Значи, сега ще направиш еди какво си... ", като си мислеше че от срам няма да и отговоря. Аз обаче и казах, че въобще няма начин това да стане. После учителките ме коментираха, как можело да отговарям тъй на майка си. 20 години по-късно едно момиче искаше да ме принуди да ходя на дискотека с цялата им там компания. Тя ме познава и знае, че въобще не ми се ходи на такива места и затова реши да постави въпроса на висок глас пред цялата маса от парти-човеци: "И ти идваш с нас, нали? ". И аз викам "НЕ! ", при което следваха невярващи гримаси от всички, щото нали който не е като тях е задръстен, а аз въобще не се поколебах да откажа. Това е основният прийом с който действат жените - да те притиснат неочаквано пред други хора за да ти стане неудобно да кажеш не. Ама при мен не минава. Другият начин да манипулираш някого е с оная ти работа, ама и то зависи от това колко той те желае и с времето действа все по-слабо, защото мъжът става емоционално по-опитен, сексуално по-наситен, а жената става по-стара и по-позната.

4.   Ето на хоризонта се задава още една бъдеща майка, която ще пръкне себеподобни и ще ги учи как да манипулират. Веднага всички на колене пред нея и номинация за орден "Стара планина"

5.   Ето на хоризонта се задава още една бъдеща майка, която ще пръкне себеподобни и ще ги учи как да манипулират. Веднага всички на колене пред нея и номинация за орден "Стара планина"

7.   Ами много лесно. Очевидно...

10.   Питай рускините, те са царици в манипулирането на мъжете.

11.   Чета ти коментара и за пореден път се убеждавам колко правилно решение съм взел никога да не се женя и никога да не си позволявам да обичам която и да било жена.

12.   Подкрепям напълно първите два коментара.

Ж

13.   На първо място трябва да си приятелка с него, да си имате доверие и от там на татък, всички въпроси ги решавате съвместно. Като той ако те обича, се съобразява с теб. Ти също се съобразяваш с него. Това е.

14.   На 16 години тръгнала да мисли как да манипулира мъж.. Научи се как да го правиш щастлив, а не да го манипулираш.

15.   Аз мисля, че авторката не се е изразила точно, тя гледа момичета около себе си, които имат гаджета и разказват прехвалени истории, какво са получили и къде са ходили и какво правят мъжете за тях.
Как може мъж или жена да угажда много на партньора си? Случва се, когато е влюбен, тогава не виждаш недостатъци в половинката си и всичко, което тя прави и иска е почти толкова перфектно, колкото и тя. След време минават тези първоначални силни чувства или партньора се уморява и нещата се разпадат.
Първо за да си добър "играч" трябва да знаеш реалната ти цена и да можеш да се пазиш от бройкаджиите. Те са много упорити, знаят какво да ти кажат, за да се почувстваш добре, значима, единствена и т.н. и после да те вкарат в леглото. Но дори да се случи не трябва да гледаш негативно на нещата, придобила си опит и секс си правила.
За да имаш човек до себе си и да го караш да се чувства добре трябва да си добър психолог, т.е. да му даваш нещо, което му трябва. Моят мъж е голям пич примерно, работи, не че и аз не го правя, доста е умен, но някак си му липсва увереносто, аз се опитвам да го подкрепям и да не го стресирам и той се чувста собре. Когато аз се държа с него добре и той прави неща за мен, които ме карат да се чувствам щастлива, обичана, обгрижена и т.н.

16.   Научи се да пишеш правилно първо. Пише се адски, а не адцки... Да манипулираш някой е признак на инфантилност или личнистно разстройство в по-екстремен случай. Не се занимавай с глупости. Трябва ти да се научиш на междуличностни отношения, а не на манипулации. Разрови се в интернет, има книги на психолози. От майка си и от приятелките си най-много да научиш още някоя глупост, като те слушам до тук на какво са те научили.

17.   Като мъж мога да ти кажа, че много ама много малко жени в днешно време знаят и могат да манипулират един мъж в добрия смисъл на думата. Те мнозинството имат проблеми с общуването, не могат да изразяват подходящо емоциите си пък какво остава за манипулиране. Манипулиране може да има само когато една жена е женствена, повечето жени днес не са такива, днес жените са мъжкарани, които искат да са самодостатъчни и да не се съобразяват с никой, те спорят, опитват се да се налагат и се цупят, няма никакъв финес, никакво приласкаване. Проучи в нета "the art of femininity". Женствеността изисква мекота а не прилагане на твърда сила и упорство, това са мъжки черти.

18.   На първо място ти трябва образование, няма по противно нещо, от тъпа и неграмотна жена! Такива са повечето кифли, на които се опитвате да подражавате. С долни номера нищо няма да постигнеш, най много да станеш еднодневка. Единственият начин да завъртиш главата на харесан мъж е с ум и гальовност, стани истинска жена, а не кифла!

19.   Със секс се манипулират, здрав,мощен секс хаха :D

20.   Само да не попаднеш на някой да те манипулира теб с ШАМАРИ. Да видиш как се манипулира.!

21.   С тези помисли за живота скоро ще гризнеш дръвцето, и то много дебело...

22.   Манипулиране в добрия смисъл няма. Може би имаш предвид да го накараш да те цени. Ако си жена на място и ако e правилния човек, ще те цени.

23.   бързо, и го посрещаш с ужким "вярна" усмивка на лицето и целувка. Възползвай се от неговото мъжко его и неспособността му да приема НЕ за отговор ,мами го със с преструвки, театър и актьорска игра,за да го накараш да си мисли ,че той е постигнал своето,а пък всъщност ти ще си постигнала целта си,а той дори няма да го е осъзнал.

С една дума ,както каза една мъдра жена: " научи се да пипаш с кадифени ръкавици и ще постигнеш всичко, а мъжът ти дори няма да разбере как точно си го изработила и даже ще е убеден, че идеята е била негова. ".

24.   Можеш да манипулираш един мъж само ако си 5 пъти по-интелигентна от него и да си много красива. Дори и такава да си той ще се прави, че е манипулиран докато ти се радва сексуално. След това ти ще се чувстваш манипулираната във връзката. Освен това, момиче на 16 години не мисли как да манипулира мъжете, тя още не е пораснала интелектуално за да й минават такива идеи. Мисля, че темата е на възрастна жена, която обича да се представя като момиче. А за нейната адЦка срамежливост вече сме слушали мноооого пъти.

25.   Мъжът е лесен за манипулиране, първично животно, следващо сексуалния си нагон, той за него е по- силен от разума и сърцето, и когато види някоя сексапилна, красива, знойна мацка на улицата, загубва ума и дума, загубва здравия си разум и се връща към първичните си инстинкти, готов е да я впечатли със всичко, за което може да се сети. Мъжът мисли инертно, праволинейно и просто. Само му дай нещо да се хване, и ще се хване за него. Когато ти забранява нещо, ти привидно се съгласявай с него, лъскай му самочувствието, хвали го, казвай му каквото иска да чуе, остави го да си мисли, че той е спечелил. А когато си обърне гърба, ти действай. Ходи с други мъже, изневерявай му с когото си искаш, води любовници вкъщи, когато той цял ден е на работа и се очаква ти да се пребиеш от домакинска работа, готвене, перене, чистене, а пък всъщност си си живеела живота... И точно половин час, преди твоят да се прибере, удобно гониш любовника, и спретваш полу -готовата замразена вечеря от магазина в микровълновата на на бързо, и го посрещаш с ужким "вярна" усмивка на лицето и целувка. Възползвай се от неговото мъжко его и неспособността му да приема НЕ за отговор, мами го със с преструвки, театър и актьорска игра, за да го накараш да си мисли, че той е постигнал своето, а пък всъщност ти ще си постигнала целта си, а той дори няма да го е осъзнал.

С една дума, както каза една мъдра жена: " научи се да пипаш с кадифени ръкавици и ще постигнеш всичко, а мъжът ти дори няма да разбере как точно си го изработила и даже ще е убеден, че идеята е била негова. ".

27.   Можеш ли да ни обясниш защо мислиш, че мъжете трябва да се манипулират? Те не са глупави и честно казано е жалко да знаеш, че някой прави нещо не защото те обича и уважава, а защото си много хитра и си го изманипулирала. Какво пречи да говориш директно и открито, да казваш какво искаш, да имаш доверие на другия, да споделяте идеи, да обсъждате какво искате заедно, да се съобразявате един с друг? За мен хората, които искат да контролират по този начин не знаят какво е любов.

28.   С френска любов и анален секс. Това действа безотказно.

29.   Умните (а те са и успели в живота) мъже не позволяват да ги манипулират... Ти драга ( четейки поста ти) можеш да "манипулираш" момче работещо на автомивка. Имай предвид, че и там вече работят студенти, които " си докарват някой и друг лев"... Умен и успял мъж, за да го манипулираш, трябва да си много красива или много умна... Другото е... някой чичак дето си "лъска егото" с някоя празноглавка. Ти си млада! Животът е пред теб! Решавай!

30.   Моят го манипулирам с анален секс. Направо подивява от радост, като разбере, че ще му пусна и тогава е готов на всичко за мен, без уговорки. За някой може да е просташко, но работи.

31.   Просто го обичай, това е! Никой мъж не може да устои на изпълнени с искрена любов женски очи и заради тези очи ще отиде до края на света. Уважавай труда му, бъди му верен приятел и стабилен партньор и той на ръце ще те носи. Да, мъжете са лесни - те просто искат честни отношения и високо ценят това.

32.   В гъза.

Братан.

33.   Какъв интересен подход за провокация. Ти вече манипулираш читателите да ти обърнат внимание, знаейки, че ще се появят честолюбиви мъже, злобни феминистки и ще се разрази пак някой див спор.

34.   Ей 25 примера ти с любовниците в къщи показва, че по-примитивно животно от тебе няма.
Ако не си поправиш сбърканото мислене те чака ронене на крокодилски сълзи. Внимавай ти да не влезеш на мястото на студния полуфабрикат в фурната. Хаха.
А ти момиче на 16 си учи уроците и ходи да спортуваш, ако не искаш на 30 да си една вехта и разпорена чанта.

35.   Мъжът е лесен за манипулиране, особено ако иска секс. Само забележи колко мъже дават пари на приятелките си за дрехи, почивки, обувки и прочие, само защото са зависими от тялото и и не искат да са на сухо. Не го одобрявам, но е така. Хем дава пари, хем била алчна и всякаква, но не я напуска, защо ли? Или има хубаво тяло, добра е в леглото, или не му се хабят усилия да сваля друга. И затова се оплаква колко харчи някоя, къде иска да я води, но нищо не прави по въпроса и се оставя да бъде използван.
Една жена, ако е достатъчно умна, ще може не да манипулира мъжа в лошия смисъл на думата, а да го подтикне да се развива, да подобри нещо в себе си. Като го хвали, окуражава, подхвърля идеи, предлага, насърчава. Ама ако той възприема това като вмешателство и налагане- няма как да стане. Аз примерно съм предлага да си развива хобито, да пробва тази работа, да направим нещо заедно, но като отсреща срещам стена -не става. И това е с най-добри намерения било казано, просто защото дадения човек е имал потенциал за нещо, но не е иниациативен. Ама като се запъне- не става.

36.   Ама като пишеш "адЦки", май точно това имаш в предвид...

37.   На 16 години ти вече знаеш как да манипулираш мъжете.
Когато малките момчета си играят на войници, малките момичета се учат как да манипулират хората. На тази възраст си вече експерт.

39.   Хора, докато се занимавате с такива глупости, живота ще ви изтече, ще остареете и няма да сте живели истински а ще сте играли глупави игри. После ще гледате назад със съжаление за пропуснатите възможности, но ще е късно.

40.   Вместо да седнеш да учиш, ти питаш как да манипулираш мъжете. Що за жена ще стане от тебе един ден?!

41.   Момиче, гледай си уроците, неграмотна си. Като му дойде времето, ще разбереш какви глупости си писала тук.

42.   Първо се ограмоти, защото манипулация от неграмотна жена е равна на селска тарикатка! Пише се правилно: адСки, фиНо, Предвид!

43.   Защо просто не го обичаш,а трябва да го манипулираш ? Аз съм момиче на 17 и не разбирам кой знае колко от тези неща още ,но съм обвързана от 2 години и никога не съм го манипулирала и не съм правила чалъми постоянно и имаме страхотна връзка..Ако и ти искаш хубави отношения с човека до себе си му покажи и дай любов ,не го правина гъз....wtf ,момиче съм ,но понямкога и аз не ви разбирам.:D

44.   На 16 не знам кого си тръгнала да манипулираш. :D Смях.
Бъди коректна и искрена с хората, ако искаш да ти се отвръща със същото. Това и за приятелства, и за връзки, и за попринцип.

45.   Жена на 36г. съм и искам да ти кажа, че с това ти мислене и да хванеш свестен мъж, няма да го задържиш в живота си.
Сега си тийн, простено ти е да ти идват всякакви глупави въпроси. След няколко години и неуспешни връзки ще ти дойде акъла, какво точно питаш. Да манипулираш един мъж не е трудно, лесно е, но е много лесно и той да се усети!? Ти питаш финно да го манипулираш, ами пак ще се усети, след повече време, но ще разбере. Сега ти се иска да упражниш някакво влияние над някое момченце, след време ще се влюбиш, обаче с това поводение ще се самонараниш. Сигурно думите ми са напразни, но да си кажа...

46.   Към 3. И при мен първата жена, която се опитваше да ме манипулира, бе майка ми. И аз бях инат, само че вместо да ме остави да градя характер като й отговоря, когато видимо се опитва да ме манипулира, ми разцепваше устните с чехли или ми удараше шамар с длан че посиневаше лицето ми. Това правеше като не й харесваше, че не може дори малкото си момче да изманипулира. Като порастнах започна психически тормоз щото не можеше физически, и докато се изнеса от вкъщи бях вече посетил 2-3 пъти бърза помощ и обикалях болници да ми кажат какво ми е. Много съм издрарлив психически ама като работех в град1, живеех в град2 и карах магистратурата ми в град3, няма сън, няма нищо, можех, бях решил, че ще го направя, и го направих дори тормоза й, но ме хвана уморен и ми остави психичен белег. Сега жените дори и да не искат да ме манипулират а да са искрени, аз от далече вече съм ги засекъл на къде може да отведе това отношение и отговарям по начин като твоя и ми се обиждат или бягам надалеч. На 30 години съм трудно вярвам на хора, имал съм 1 гадже и съм правил секс само 1 единствен път.

47.   Момичето не е имало предвид манипулация в онзи гадния смисъл. Манипулацията като такава при която мъжа те обсипва с подаръци, финансови облаги, прави каквото му се каже и т. н. Тя по скоро влага смисъл в това как да е желана, харесвана, търсена, интересна за противополжния пол. Мила, това да става на твоето, да примират по теб, да си търсена и ей такива неща не зависи от външност и някакъв точно определен стил на поведение. Даже не мисля, че трябва и да су супер сексуална фурия. Или се раждаш с него или не. Аз съм зряла жена вече, но така и не успях да, , манипулирам, , . Като чъншност не изглеждам зле, интелигентна съм, с добра професия, но ще си остана смотана. Със секс пробвах да видя дали ще стане. Самообучих се на доста техники, но не става. С определн стил на поведение също пробвах. Бях и недостъпна, и подкрепяща, и агресивна, и любвеобила, и перфектната домакиня. Пак нищо. Все същата смотанячка съм си. Мен ме манипулират. Явно в този живот няма да бъда такава жена. А така ми се иска поне за ден.

48.   47 да те съжалявам ли...?

Била си много неща, но може би не на правилното място пред правилните хора, знам ли...

Хубаво долови какво ѝ се върти на авторката и като по-голяма, минала по този път, добре ѝ показа какво да очаква! Не е лесна работа и не е за всеки!

Моя съвет е да обърнете повече внимание с кои мъже сте и каква е любовта Ви спрямо тях!

49.   Благодаря на всички, които говорят за истинската любов, сега разбирам, че аз наистина не съм вярвал в нея, но някои от вас ми връщат вярата.

Благодаря <3

50.   Мъжът се гледа като куче, храниш го, държиш го на по-свободен повод и то време на време го пускаш на свобода.

51.   Още си на 16 год. пък искаш да си изпечена мръсница, залягай над уроците и не се занимавай с глупости!

52.   Думата ‘манипулация’ е винаги с отрицателен смисъл: да накараш някого да направи нещо, което ти искаш, но е в негова вреда.
Положителната дума е ‘повлиявам’: да убедиш някого, че може би твоето решение на даден проблем би имал желан резултат.

Много добра информация, по темата, има в книгата “Седемте Навика на Високо Ефективните Хора” от Стивън Кови. Ето някои цитати:

“Когато се съберат двама души с манталитета Печеля-Губиш, резултатът ще бъде Губя-Губиш. “... „Всичко по-малко от Печеля-Печелиш във взаимозависимата действителност е компромис, който дава отражение на дългосрочните взаимоотношения. “

„Хората искат да бъдат разбирани. И колкото и време да вложите в това начинание, то ще ви се върне с лихвите. “

„Несигурните хора смятат, че светът трябва да се вмести в техните парадигми. “