Споделена история от Секс и интимност

Чувства след просто секс?
Защо някои момчета/мъже искат само секс от дадено момиче или приятелка. И трябва ли да ви харесва по някакъв начин, за да спите с нея. Също, възможно ли е след секса да ви се появят някакви чувства. Този въпрос е главно към мъжете, но ако има компетентни дами нека се изкажат.

Коментари

1.   Разбира се, че се случва. Но лично аз не бих спал с момиче просто за секса, защото за мен жените и момичетата не са сексуални предмети. Който иска такова момиче, магистралите са фрашкани със тях. Предпочитам моногамните връзки, защото едно е да правиш секс, друго е да правиш любов с чувства. Макарче в днешно време е изключително трудно да намериш момиче, което иска нещо истинско и дълготрайно. Почти всяка си отваря краката за здравей, чао. Такива са провали и нищо повече.

Гаро

2.   Едно е да правиш секс с някого, друго е да имаш чувства. Всеки може да те целува, прегръща, да прави секс с теб, но за да има чувства, трябва да сте приятели. Има разлика между физическото привличане и духовното.
Жените повече се превързват към даден партньор, докато за него тя може да си остане само сексуален обект.

3.   Запиши се на фитнес.

4.   Сексът е осъществяването на чувственото, еротично привличане и желание за физическа близост, което мъжа има към жена и жена към мъж. Това го имаме природно, то ни е заложено и е гарант за съществуването на вида ни. Без това желание няма как да има следващи поколения, защото хората няма да имат импулс да са заедно. В следствие на сексът се създава емоционална близост и сърдечни чувства в следствие на споделената интимност. Това е естествения процес.

5.   Номер 3. Да видим колко човека ще схванат този коментар сега :D

6.   Ще ти споделя моя опит.

Имала съм 3 такива връзки. Първата беше в университетските години с едно приятелче. Визуално ми беше симпатичен, но като характер нищо не събуди у мен. Той пък взе, че се увлече. Настояваше за повече и накрая просто прекратихме.

Втората беше няколко години след това. Уговорихме се за неангажиращо, обаче и от двете страни имаше неизказани чувства още преди това. И в крайна сметка прерастна в повече, но пък се намесиха други фактори. Разделихме се.

От скоро с един пич си правим неангажиращо. Кефим си се визуално и то доста. Иначе е готин характер, но и двамата сме се разбрали, че сериозно нещо не желаем. Съответно се уговаряме само по същество, без излишни зарибявки. И мога да кажа, че чувства и от двете страни няма.

Та авторке, няма да намериш едностранчив отговор на въпроса си. Зависи от човека, зависи и от това как си пасвате.

7.   Много пъти има шанс да се появят чувства от страна на мъжа, но поне при десетките примери за които съм чувал жената бяга и казва "беше секс".

До 3. Никой не иронизираш по този начин. Ако имаш комплекси от вървежните мъже направи нещо за себе си. Вече си си дал съвет в коментара.

8.   7, има си предистория от друга, не съм комплексар, просто не схвана идеята. Номер 5 е прав. Не всички ще схванат.

9.   до 8, усещам лека надменност. Бързо към фитнеса да направиш няколко серийки на лежанката!

10.   Повечко фитнес ви трябва.

11.   8 - Колега, заеби фитнеса! Сипи си едно, пусни си музичка, каквато те кефи и си гледай живота!

12.   Подкрепям безрезервно 3,фитнесът е пенкилер.Да живее фитнесът!

13.   За това с фитнеса да кажа, че е бъзик от една друга тема.
Иначе към въпроса на авторката, не знам. Аз съм жена и моите такива връзки 2 на брой са завършвали само с чувства от моя страна.

14.   Ай спрете с тоя фитнес, баси лапетата.

15.   Ами, те повечето връзки така почват.
Това, дето ще си седя на трона и ще идват принцесите да ми се обясняват в любов (или принцивете) го има само в приказките.

Хората като започнат да се сексят - се привързват и се влюбват.

16.   Някой си взе тъпата шега много насериозно, пък модераторите явно не смятат, че непубликуването на спам им влиза в задълженията.

17.   Не знам какъв е тоя фитнес, но за мен и според мен има логика, че ако автора ако е автор влезе в фитнес с хубави жени ще разбере какво е да искаш само секс, без да имаш чувства. Привличате визуално и искаш да спиш с него/нея, но нищо повече просто не те е превлича до толкова в друга насока за нещо повече. Мъжете виждат предимно сексуални обекти - така де повечето, не всички все пак.
Дали спят с жена без да я харесват да, да, да и пак да с двете ръце ти казвам да. Много мъже си лягат с жени, който не биха погледнали и за тях са грозновати, но пък секса си е секс. Като няма какво друго, а мерака надделява се примиряват с каквото има. Лафа с торбата на главата може да е просто без да я гледа, но все пак дупка, е да аз все пак това не го разбирам, но е често срещано.
Възможно е да се появят чувства, но не от единия път, че сте правили секс, чувства се появяват с времето или ситуации ако реално няма такива няма да влизам в подробности, но възможността при продължителен секс си е голяма, освен ако не се чукате просто и кой от където е.
Съжалявам жена съм, но пък имам и съм имала много да не кажа предимно приятели мъже та и партньори и съм не просто обедена в думите си, а това е реалността. Познавам дори по добре мъжете отколкото жените та в общи линии това е ако навлизаме в подробности има много по темата, но не виждам смисъл след като тук не е описана ситуация, а е зададен просто въпрос като анкета.
Повечето мъже приемат жените като сексуален обект в тях надделява животинското все пак природата така е устроена е не всички има големи изключения, но не говорим за скромните мъже който остават незабелязани все пак, защото там няма такива нагони, те такъв секс и живот не водят. Останалите са си като в природата секса си е секс искат и правят имат тази нужда така да се каже. Доста от тях с която падне като няма подходяща всичко става та от там и много жени се надяват, че след секс може и да се влюби само, защото ги търси, но уви ако е само за секс надежди няма какви да имат. Е и те се влюбват, но темата не е за любов. Зависи какъв е мъжа, зависи жената, зависи от много неща. Все пак едни го правят и си ходят, а други остават и до сутринта естествено при едните е само това при другите не точно, но не значи чувства, но е възможно да се появят там. И така толкова от мен.

18.   Ако се надяваш на нещо след секс сподели по конкретно ситуацията, за да ти кажем дали е възможно да се появят, а ако е просто въпрос вече коментирах дано го публикуват :)

19.   Не спи с него. Не се надявай. Ще се почувстваш отвратително и като боклук, използвана. И ще си.

20.   И аз мисля, че трябва да се запишеш на Фитнес!

21.   Момиче на 20 съм, имала съм случаи, в които аз съм проявявала интерес към някого след просто секс.
По - често ми се е случвало обаче мъжът да бъде този, който се влюбва след няколко виждания и започва да ме преследва. Не мисля, че има някаква статистика по темата, но определено мъжете ми се струват по - влюбчиви.
Със сегашния ми приятел започнахме уж само за секс, но се влюбихме, бързо прерасна във връзка и сега живеем заедно от около половин година.

22.   Просто няма как някой да прониква в тялото ти без да проникне поне малко в душата ти.
Чувства също не е изключено да се появят, понеже това е природен механизъм, и който не го познава и не го разбира си е за негова сметка.

23.   Как защо бе - причините са 2:

1) Да се изпразни по-екзотично и вдъхновяващо. Чекиите са му омръзнали;

2) Да има с какво да се похвали пред приятелите. Както се казва сексът е за престиж;

И щом има желание за секс, значи трябва да те харесва поне малко. Освен ако не е тежко комплексиран и го вълнува само да отчете бройка.

24.   И други са останали с впечатлението, че момичето пита дали ако "даде", има някакъв шанс за нещо повече след това. Мойто мнение е, че винаги има вероятност отношенията да се задълбочат, но никога няма никакви гаранции. Ако смята, че има сили да приеме след това, без поражения за психиката си, че е било само секс - да пробва. В противен случай - не.
До сърцето на един човек може да се стигне по различни начини. Секса в някакъв смисъл е един от тях. Даже се явява малко като "пряк път" ... но трънлив.
Дали желанието за интимност е обвързано с някакво харесване. По-скоро - да. Но в каква степен ... Явно в недостатъчна, щом поставя предварително условие "без обвързване".
Разбира се отстрани човек може да бъде харесан само заради нещо. С времето, със сближаването, опознаването може да бъде харесан или нехаресан поради още куп неща.
Както се казва - дерзай. Прецени риска. Приеми, че ако не стане всичко както ти се иска, няма да свърши света. А за следващия път ще имаш опит.
И обратното - ако не опиташ, няма как да разбереш какво би станало. И следващия път пак няма да се престрашиш заради колебанията и неувереността си.
Иначе казано - няма еднозначен отговор. Всеки е различен. Младостта е време за рискови начинания и натрупване на опит.

25.   Фитнес му е майката.

27.   Зависи от човека и от това какъв е сексът, страхотем, нормален, нищо особено... И най-важно, дали имате нещо, което да ви свързва. Интереси, начин на мислене. Дали ти допада по характер.
Имала съм няколко такива връзки, и с двама пламна искра, с другите двама, нищо.

29.   И да и не. Всичко си е до късмет. Има хора, които от просто секс към днешна дата са вече женени и с деца. Има други при които с години може да продълви това с просто секс. Особенно по младите мъже или хайде да кажа доста голяма част от тях тръгват с уговорката за само секс. Не искат да се ангажират супер сериозно, за да имат шансове и при други мацки. Но пък ако опознаят момичето отсреща могат да решат, че тя е правилната. Пак ти казвам всичко си е до късмет. Успех ти пожелавам и дано да ти се получи.

31.   Като цяло такъв тип връзки завършват по често с чувства за жената отколкото за мъжа, защото при жените се отделя по голямо количество окситоцин (вид хормон), който служи за сближаване с източника предизвикал стимула на този хормон (мъжът). При мъжете той също се отделя по време на секс, но в по малки количества, които не повлияват прекалено на мъжете. Иначе секса е вид средство в природата имащо за цел освен размножаване а и запазване на връзката между двойката, за да може тя да остане такава а помощта на тези хормони на близостта. Другото което го има при мъжете е, че те обикновено се влюбват при липсата на жената след известен период на близост (секс), защото отделят друг вид хормон тогаеа(забравих как се казва), който както окситоцинът при жените спомага за влюбванрто им. Затова има мъже, които в даден период от брака или връзката спират да получават секс от жената, но те продължават да я обичат, разбира се имам предвид освен заради нейни качества и тн. Та горе долу това е науката зад секса.. Късмет.. Ж 27