Споделена история от Секс и интимност

Тресене след оргазъм
Интересно ми е как тялото реагира след оргазъм. Например моето започва да се тресе доста силно изцяло почти като гърч, за по-малко от половин минута и след това продължава с леки спазми. Това нормално ли е? И как бихте реагирали на такава реакция? Жена съм. Чувала съм, че някои получават само изтръпвания или спазми в крайниците, а други стават твърде емоционални и дори почват да плачат. Трети пък получават такова тресене само при силен оргазъм. По принцип тези неконтролируеми реакции се получават от освобождаването на куп хормони и напрежението в мускулите след отпускане, но всеки човек има различни. Ще се радвам да споделите вашия опит.

Коментари

1.   Мен лично като мъж това ме възбужда доста. Да докарам мацката до там, че да се гърчи от удоволствие. Направо завиждам на женската част за това, че изпитвате толкова дълги оргазми - при нас продължават не повече от 10 секунди, но пък са доста интензивни.

2.   Благословена си с такъв оргазъм. Знаеш ли колко риби има, които лежат като чувал с картофи и нищо не усещат.

3.   Колкото по-силен е оргазмът, толкова по-силна е реакцията. При силен се разтрисам цялата. При по-лек само долу да ми пулсират мускулите. Ако е много слаб, само леко и два-три пъти примерно. При по силен, пулсирането е стигало до 18 броя примерно. Ако леко притискам клитора, пулсациите продължават повече пъти. Стъпалата ми изтръпват. После усещането е все едно някакво огромно напрежение напуска тялото ми и настъпва супер релакс. Случвало ми се е леко да ми се залюлее света. Краката ми се подкосяват и просто искам да се просна на леглото и да не мърдам. Много голям кеф.

4.   И при мен е така. При по-силен оргазъм по цялото ми тяло минават конвулсии, които продължават до минута, сякаш ток ме удря. Чувството е божествено, но мен лично ме е малко срам от това и се опитвам да го прикривам макар че на партньорът ми да му харесва адски ;) Случвало се е да се треса цялата след изключително мощен оргазъм и да не мога да спра, аз го смятам за нормално. Сега още повече след като прочетох, че не съм единствена :)

5.   Треска се, треперя и ми става супер студено и после имам нужда от време за да се върна обратно в реалния свят. Гаджето ми много се кефи когато успее да ме докара до там. Разбира се това става само при много силен оргазъм.

10.   Аз пък си мислех, че само аз свършвам така и се чудех дали е нормално. Радвам се, че не съм единствената. А след като свършите можете ли да се докоснете по клитора, защото не аз не мога няколко мин изобщо да се докосна, дори и гащите си не съм вдигала веднага ако съм свършила на края на акта.

11.   Винаги се треса след оргазъм. Но първо се изпъвам максимално, заставам почти на мост. На върхът на пръстите си и на темето си. След което падам безсилна за известно време. При по- емоционални оргазми съм припадала. По- интересното е, че дори и при чести оргазми е така.

12.   Аз също се треса и треперя доста силно.
Но точно в тези моменти пък, притискам мъжа си още повече към мен
и в мен и чувството е уникално. На него също май му действа много възбуждащо,
защото в повечето случаи като започна да треперя и той също свършва..

Бялата Лястовица

13.   Интересно ми е имам конвулсии без физически контакт дали някой от вас е имал нещо подобно?
Днес достигнах до оргазъм който не беше свързан сексуално а самата наслада от това което мислих примерно за тревата дърво такива неща.

14.   При мощен оргазъм някои жени се изпускат, не е скуирт, баш изпускане!!!

15.   n 14, , много си умен и знаещ", точно като бански налъм.
Вероятно на теб като ти го набият и се опикаваш...
При жените не е така и ако някоя се е напикала в твое присъствие, то е било за да ти се изсмее. Има наука, която доказва много неща. Така, че скуирът е нещо нормално при добре възбудена жена. Не всяка жена е способна да скуира, но всяка може да се научи. Докато при мъжете, често си е обикновено напикаване, особено при една огромна част от българскитемачовци.

16.   Приятелката ми много писка, докато я чукам, а когато започне оргазма скимти като настъпан хамстер. Направо ми спада, като чуя тези звуци, затова вече гледам да свърша преди нея и после я довършвам с пръсти.

17.   Какви късметлиики сте, не може да повярвате. Скоро за мен тази агония ще свърши - оставям приятеля ми, който не ме обича, никога не се е старал да свърша, а колко много съм му говорила. Боклук, сега ще си плаща без секс, скоро го оставям, трябва малко да свикна с идеята, че не съм с него, както сега съм се нагласила и го изритвам от живота си. Не седете там където не ви ценят! Поне секса ви е хубав, в другите отношения не знам как сте :)