Споделена история от Секс и интимност

Първоначално се съгласявате на просто секс, после си променяте мнението? Кой ви е виновен?
Разбирам, че човекът е живо същество с чувства, мисли и емоции. Но независимо мъж или жена сте, не може да изисквате нещо повече и да вменявате вина на другия човек след първоначалната уговорка. Нервирате се, когато някой си играе с чувствата ви, не знае какво иска или ви лъже, за да преспи с вас (най-вече последното се отнася към жените), но някой като ви каже, че иска само секс, вие обвинявате, че ви “използват”. Слушайте, един човек не може да го манипулирате да има връзка с вас като му пуснете. Човекът, стига да е бил честен с вас, не ви дължи нищо. Причините може да са много. Доскоро да са имали трудна връзка и да не искат да се впускат в нова, да не ви харесват достатъчно за връзка (може да се привличате сексуално, но емоционално НЕ или да нямате общи житейски интереси и цели, но да имате сексуални такива). Аз съм жена и пиша такава тема, защото и аз съм в подобно положение. Започнах сексуална връзка с мъж, който ме привлича, угажда ми сексуално, а имам специфичен вид желания, НО в живота е много опак и неразбран и не бих понесла нещо повече от секс, дори по-близко приятелство. Всеки е свободен в един момент да спре и другият няма право да му държи сметка. Не съм го лъгала, но той иска да съм му гадже и тези дни се изпокарахме. В крайна сметка, ако не можете да правите секс без чувства, не очаквайте със секса и в другия човек да се породят такива. Ако имах сериозни чувства към мъж и той предложи секс без ангажименти, ще откажа, за да не бъда наранена. Не спя с всеки също така. Просто имам физическа нужда и с този си допаднахме, но на практика ме манипулира. Защо го правите? Питам всички. Защо играете използвани като сами се съгласявате и стига да не сте лъгани, не виждам къде е проблемът?

Коментари

1.   Чувствата може да се появят след като вече сте започнали със "само секс". Това, което не се знае е, колко сте близо до разчувстване и до желание за нещо повече, ако тоя пич, с който правиш секс не е имал чувства от начало, явно той е бил по-близо до разчувстване от теб. Не ми се е случвало, но ако ми се появят чувства, защо да не опитам? Не бих те манипулирал, защото това не е хубаво начало на връзка, но бих опитал, може и ти да кажеш "да".

Дори е възможно, аз да ти предложа например да излезем някъде заедно да се позабавляваме, да хапнем, на кино, или др. ти да отговориш, не аз не споделям тези чувства, разбрахме се, че когато единия проима чувства приключваме, аз бих се съгласил и не бих те закачал след това. Възможни са два варианта в следствие: държа си на думата, че щом излезнат чувства приключваме, което е "аз не бих те закачал след това" и другия вариант е след известно време да склониш да си премислила и да се върнеш и да кажеш, да, съгласна съм. Има един трети вариант, но той е много чуплив, ти да ми кажеш, Не, да си кажем чао, а аз да продължавам да те ухажвам и свалям, тук ти вече може да се почувстваш и тормозена, да те изнервям, да ти влизам в личното пространство нежелан, което ако съм решил да стигам до тук, и видя че те тормозя, ще трябва да спра моментално, но и може да ти хареса ако си от момичетата, които искат все пак да се премине през това преди връзка.

Общо взето искам да кажа, че защо да не опита, но ако си тотално 100% "не", той трябва да не проявява слабост и да не те тормози. В такъв случай ти трябва, да дадеш коментар, който не оставя никакви съмнения за момчето, че НЯМА да стане връзка, само не го прави ако вътрешно си даваш и 0.5% шанс :)

2.   Той знаеше за чувствара ми от самото начало, но ми наложи тази неизгодна за мен сделка. Аз се съгласих, защото това беше единственият начин да го виждам, целувам и докосвам. Нокога не му казвам, че го обичам, казвам му го с ръце и с очи.

3.   Не съм била в такава ситуация, но съм убедена, че никой не се впуска в подобна уговорка, ако си мисли, че ще се влюби след няколко месеца. Сигурно се случва случайно, сърцето не пита. Нормално е, когато си интимен с някого, постепенно да започнеш да се привързваш и да си представяш романтика там, където всъщност има само секс.
Ти си искала секс, имала си нужда и си избрала човек, който изобщо не те привлича емоционално. Той по-скоро е искал секс, ти си го привличала и се е съгласил, без да си даде сметка, че характерът ти не го отблъсква емоционално. Разликата не звучи огромна, но си е точно такава. Случва се. Секс връзките са нож с две остриета, много хора се порязват.

Иначе си права, нищо на никого не дължиш. Отношенията ви са били обсъдени в самото начало, границите са били дебели и очевидни, през цялото време си била честна. Не му дължиш любов, никой на никого не я дължи в този живот. Бих те съветвала да не го съдиш жестоко, днес той си е изпатил, утре може да си ти. Човекът в момента е афектиран, води се напълно от емоциите си и не, че това го оправдава, но пък е обяснение. По-добре прекратете всякакъв контакт, за да се избегнат бъдещи терзания и забравете за случилото се.

4.   Обикновено жената е тази, която иска да промени условията, явно авторката е изключението...

5.   Аз като жена съм съгласявала на самомо секс, защото в момента в който са ми го предлагали съм търсела това. Едно е само секс за три, четири нощи да кажем. Но съвсем друго е да правите секс в продължение на три, шест месеца примерно. Я този период все ще сте си говорили нещо. И все единия е намерил нещо повече в другия от само секс. Та за това се получава така. А и каква е гаранцията, че примерно се уговаряш с някой за по сериозни отношения. Имате ги известно време, но на отсрещната страна в един момент и става неизгодно и айде.

6.   Вид използване си е и жив егоизъм.

8.   Ами то като правиш "само секс" с някого редовно, в продължение на месеци, харесвате се, липсвате си, говорите си, споделяте по някакъв начин живота си - появяват се чувства. Все пак сме хора, не животни. Да не говорим, че и те имат чувства на привързаност, като лебедите например. Ако единия обаче има чувства, а другия си остава на ниво секс, по-добре да се разделите. Иначе не е приятно. Имаш очаквания, които няма как да се сбъднат, каквото и да направиш. Говоря от личен опит. А който иска връзка, нека е честен от самото начало. Да залагаш на само секс, пък после ще видим - все едно залагаш на куц кон.

9.   Авторката: Да, с него си останахме само приятели и НЕ съм го съдила, а той мен - да. Затова пуснах темата. В крайна сметка ме разбра де. Жена съм, НО това НЕ означава, че умирам за връзка и нямам чисто физически нужди. Не бих спала с някой, който е лош човек с гадни качества. Той е добър, но сме много различни и несъвместими. Приятели сме били всъщност години и осъзнах, че когато е близко около мен ме напряга с гледната си точка и не мога дълго да стоя около него. А в леглото прави точно това, което искам, няма сега да споделям фетиша, но малко хора го имат и практикуват, пък и да ме привличат що годе физически. Но и за жените се отнася темата. Като прочета - “иска само секс, използва ме”. Ти го даваш, така че не те използва. И поне човекът си е казал какво иска, а не да ви лъжат и после да ви изритат.

10.   Авторке кажи го тоя фетиш и ние да почнем да го практикуваме!!!

11.   Аз съм в абсолютно същата ситуация като авторката и също се ядосвам.

Малко предистория: той ми е приятел отпреди, разбираме се добре, но е малко по-малък от мен, имаме толкова различен начин на живот, че няма накъде, и изобщо не се виждам с него в бъдеще.

Още от първата вечер му казах, че всичко между нас ще бъде само секс и то не за дълго. Той се съгласи, дори каза, че изпитвал само физическо привличане, но не бил влюбен в мен, така че е идеално.

Е да, ама минаха няколко седмици и той започна да се опитва да ме въвлече в нещо по-сериозно. Прави някакви опити да ме изненадва, организира планове за 14ти февруари и т. н. Пише ми непрекъснато през деня.

На мен това съвсем не ми е неприятно, не ме разбирайте погрешно. Той е готин човек. Обаче нито искам връзка с него, нито с когото и да било друг в момента (преди 2 години се разделих с първата си любов и просто не съм готова отново за нещо сериозно). Имам си и други причини да не желая.

Напомних му, че не желая нищо повече от секс и му казах, че щом е започнал да се привързва, приключваме, за да няма наранени. Той уж се съгласи и след няколко дена пак започна да ме търси. Не ме взема насериозно, не вярва, че не искам нищо повече от него и изобщо продължава да упорства, което е изключително уморително и неуважително от негова страна...

12.   На всички, които ревете, че милите вие само секс сте искали, а видиш ли другата страна е лоша и виновна, че се появило желание за нещо повече - не се притеснявайте то колелото се върти. Утре вие може да сте в такава ситуация. Ще попитам дамите, които се жалват как искали те само секс защо не си намерихте женен мъж за любовник По малко вероятно щеше да е да иска да задълбочи отношенията си с вас. И не не съм някой озлобен към жените мъж, а жена.

13.   До номер 12, защото сме си харесали точно този, неженения мъж. Никога не бих се намесила в чужди отношени. А и ти пък ще ни казваш с кого да спим.

Иначе да, възможно е нещата да се обърнат. И какво от това? В такъв случай ние ще си бъдем влюбени и тъжни без да се натрапваме. (Всъщност бях в другата роля преди, с бившия ми след като ме заряза и после отново се събрахме, но само за секс, по негово желание). Ама никога няма да изнудвам емоционално човек, който не желае да бъде във връзка с мен. Това ми се струва подло и няма да доведе до нищо добро.

14.   Авторката: Номер 12, ако ти си любовница на нечий съпруг, това само за теб говори. Не бих развалила чужди отношения, защото точно от тази страна съм била! И ако ми се случи, макар че се съмнявам, няма да изнудвам човека, както номер 13 е казала.

15.   Мен лично някой ако ме дразни като поведение, убеждения, различни от моите ценности не бих изпитала желание да си легна с него ако ще да е най красивия, надарения и с най силната сексуална енегрия. Имало е случаи в по младите ми години по безрасъдно съм се впускала в сексуални връзки без да познавам човека по добре. Като ме е дразнело нещо в поведение, изказ, начин на мислене изобщо съм спирала да се занимавам с тях. Но може би авторката и другата дама, която коментира и се оплаква са с по мъжки модел на мислене. Ккакто е казано хора всякакви.