Споделена история от Секс и интимност

Тормоз от колега на работното място
Сигурно ще ви прозвучи ужасно тъпа историята ми, но се надявам да ми дадете някакъв съвет как да постъпя в дадената ситуация. Работя в офис на спедиторска фирма в чужбина, в която приятелят ми е шефа на самото депо. Не си мислете, че той ме е назначил или нещо подобно- станахме гаджета на работното ни място. В цялото депо сме максимум 10 жени, от които повечето са типични германки- жени, които не се поддържат чак толкова и най- често с наднормено тегло. Аз не мога да кажа, че съм някаква супер голяма красавица, но мога да кажа, че се старая винаги да изглеждам добре. Та, както може да си представите, около мен има много мъже. Често получавам комплименти от тях, което е нормално и не го приемам за флирт или нещо подобно. Обаче има един колега, който си намира причина всеки божи ден да идва в офиса и да се опитва малко или много да ме сваля. Винаги, когато го видя, се притеснявам адски много от неговото присъствие, защото открито ме сваля, а в офиса има и други хора, които слушат всичко. С моят приятел поддържаме само колегиални отношения на работа, защото не искам колегите ми да си мислят, че съм с привилегии. Поради тази причина, колегите ми в офиса не знаят за връзката ни или само подозират нещо. Притеснявам се, че могат нещо да се "пошегуват" с приятеля ми, че колегата ме сваля, а аз не искам да имам проблеми с приятеля ми, както и колегата реално с един от шефовете му.
Говорих с мъжът, който ме сваля и му обясних на четири очи, че и той и аз си имаме половинки и не смятам, че е уместно да ме сваля открито. Обаче имам чувството, че той още повече се вманиачи по мен. Не знам как, но ми откри личния телефонен номер, започна да ми пише в уатс апп колко ми било кръгло дупето и че съм била по- хубава от жена му, дори си позволи да прати снимка на половия си член и други подобни глупости. Естествено, блокирах му телефона и го блокирах във всички социални мрежи. Веднъж, когато се разминавахме по един от коридорите, той си позволи дори да ме опипа по дупето. Веднага му се разкрещях, че ще се оплача на шефа, че той ме тормози сексуално, но той ме гледаше само и ми се хилише в лицето. Направо не знам какво да направя- не искам да му създавам проблеми, тъй като е един от най- добрите служители и не искам приятелят ми да му прави "мръсно", но и той от дума не разбира!
Моля ви, дайте ми идея как да го отблъсна и да разбере най- накрая, че не се интересувам от него, защото вече не знам какво да правя!

Коментари

1.   Само ще ти кажа, че всичките на работата ти, знаят че се оправяш с шефа си. Включително и този досадник за когото пишеш. Тези дето ги оправя шефа всички знаят за тях бъди сигурна. Ти си, виновна за тази ситуация сигурна съм. Щом си гадже станала с шефа ми е ясно колко пари си. Кажи на шефа за този досадник ако толкова ти е голям проблем. Мъжете от дума не разбират. И обърни внимание на начина си на обличане.

Свален ангел

2.   Аз имах същите проблеми-направих записи,намерих си свидетелка-всичко това предварително подготвяш.После в деловодоството подаваш ПИСМЕНА докладна записка с входящ номер и в нея интелигентно и без да обиждаш описваш случилото се.Моя злощастен "ухажор" в момента е с предупреждение за уволнение,ако не помага подаваш жалба в полицията,ако трябва си наемаш адвокат,ако трябва вдигаш максимално пушилки и панаири.Аз така се преборих,иначе няма управия.Сега всичко ме гледат с уважение и всичко си тръгна както трябва.Успех.

3.   Вариант 1: Казваш на приятеля си. По-добре от теб да знае, отколкото трети човек да си съчини някаква история и да стане проблем. Да го причака някъде и да си поговорят. Такива типове налитат на беззащитни жени, като си мислят, че няма кой да ги защитава.

Вариант 2: Отблокираш го, запазваш всичко, което ти праща и отиваш при началството да се оплачеш. Вдигни страхотна олелия, на тия неща, особено в чужбина, вече се гледа по-сериозно.

В никакъв слиучай не го оставяй да прави каквото си иска, изключително важно е да го изобличиш, защото това ще продължава не само с теб, но и с други жени. Подобни навлеци трябва да бъдат смачквани като хлебарки, а не да се криеш и страхуваш.

4.   Изпуснала си момента. Ако му беше набила един в мутрата, след като те е опипал, щеше да дойде екстра. Отиди, пусни една жалба и готово.

5.   Авторката си е виновна - що за компания е това, в която постоянно се сваляте... Не работите ли !?
Щом си още там, значи не ставаш за по-сериозно място...

6.   Пазиш ли още чатовете и снимките? Ако да, отиваш с тях в отдел човешки ресурси, а после и при жена му. Проблемът е решен.

7.   Ти сигурна ли си че живееш в Германия, историята измислена ли е или работиш за турско-албански работодатели?
За разлика от България в Германия полицията идва ако се оплачеш за най-малкото нещо. Сега с разпечатка на снимка и текст, директно при работодателя и в полицията анцаиге и утре не е на работа. Само за лек намек и служител беше изхвърлен от работа, при теб такова нещо, нещо не се вързва. Второ в Германия масово работят чужденци и то много хубави жени има между тях, а и има доста хубави германки предвид многото смесени бракове вече поколения наред, сигурна ли си, че и ти преценяваш реално ситуацията, как се държиш и обличаш. Който живее дълго в Германия знае, какво да прави на работното място и как да се държи. Такива фриволности никой не толерира, това не е България. Дистанция винаги има, наложена е от работното дисциплина и многото националности.

8.   Купи си тийзър или поне спрей, веднъж да му го покажеш в готовност за пускане в действие и повече няма да посмее да те доближи даже!

9.   Не ми се четат такива балгочи, но доколкото разбрах, твоят приятел е и шеф на колегата ти. Какъв е проблема шефа да го разкара от офиса?

10.   И аз като №1 не вярвам,че колегите ти не знаят за теб и шефа.Авантюра на работното място никога не остава скрита.Особено ако е със шефа.Моят мъж работеше в много голямо транспортно предприятие,много хора бяха.Нищо не оставаше скрито-кой,с кого,къде-всичко се знаеше.А най злостно одумваха една от служителките дето се чукаше със шефа.Тя също като теб си въобразяваше че това е тайна връзка,а то нямаше човек,който да не знае.А по твоя въпрос-аз на твое място ще заплаша наглеца,че ще кажа на жена му-разбрах че е женен.Обикновено много бързо им минават мераците.И ако се наложи,наистина ще го направя.И №4 е абсолютно прав-защо,когато те опипа не му отвъртя един?И да видим дали ще си позволи да повтори.

11.   Ти си човека, ти го допускаш, ти можеш да го спреш. Въпросът е своят комфорт ли ще избереш, или чуждия? Мен, ако питаш този ухажор, не се интересува от твоя комфорт. Ти, защо толкова се интересуваш от неговия, не знам

12.   В Германия мъжете не постъпват така, та дори и в България и то на работното място. Нещо ми се струва, че преувеличаваш нещата. Как пък в коридора никой не ви е видял, че те опипва по дупето, нито в офиса някой е чул какво ти говори, а уж имало и други служители. Най-невероятното пък е, че ти открил личния телефон и ти изпратил снимка на пениса си. Ей, голяма фантазьорка си била, да ти се чуди човек. Номер едно е права.

14.   Всички знаят, че се таковаш с шефа и доколкото разбрах не сте афиширали връзката си пред колегите. Човека си е помислил, че може да си Мара общата.

15.   От авторката: Благодаря на всички, които са ми дали съвет! Не се обличам провокативно, защото всички сме с униформи на фирмата, просто мъжете се вкарват във филми, когато една жена е мила с тях. За това, че не съм му "завъртяла" един, когсто ме опипа си е моя грешка- бях шокирана и не реагирах адекватно. Иначе след като написах историята тук, споделих с приятелят ми и както и предполагах- "ухажорът" ми беше наказан и сигурно скоро ще бъде и уволнен. Не исках така да се случва, но поне аз ще съм спокойна.

16.   Разгеле! Трябваше ли да ставаш Мара общата, за да се научиш да се оплакваш КОГАТО НАИСТИНА ИМА НУЖДА!
Наистина тая тема малко звучи измислена, защото в Германия за такива неща хора си хвърчат. Дори и в България по някои офиси вече се съдят за сексуален тормоз... Сигурен съм, че този ако не е бил най добрия работник досега да е изхвърчал.