Споделена история от Секс и интимност

Липса на удоволствие от секс
Здравейте! Аз съм на момиче на 20. Преди месец правих секс за първи път. Не ме боля много, но не испитах никакво удоволствие. Мислех, че това ще премине. Сега, 1 месец по-късно, макар и да съм била с трима мъже (и плс, без коментари относно това с колко мъже съм спала), нито един път не съм изпитала удоволствие от секса. Нито от вагинален секс, нито от орална, в някаква много слаба степен изпитвам понякога удоволствие при стимулация на клитора.

Иначе успявам да се възбудя и да се овлажня доста добре, така че не е проблема в липса на желание.
Освен това, мастурбирала съм (стимулация на клитора) и преди да си загубя девствеността, правя го понякога и сега, но сега ми доставя много по-малко удоволствие.
Кажете ми какъв може да е източника на проблема?

Коментари

1.   Възможно е да има някаква психологическа причина за липсата на чувство, така че аз мисля, че трябва да потърсите съвет от експерт, възможно най-скоро. :)

-Death_Blade ^

2.   Асексуалност или просто мъжете с които си била са некадърници....

3.   Психологически, тоест проблемът е в главата ти. С времето всичко ще се нареди, особено, когато започнеш да правиш секс не заради самия секс и за да наваксаш, а с човек, който обичаш.

4.   Трима мъже за един месец са малко. Пробвай с 30 и ти гарантирам, че ще изпиташ удоволствие.
... а и занаят ще научиш.

5.   Мило момиче, щом пускаш тема, която се чете от доста хора, не можеш да очакваш да коментират - каквото ти поискаш. В смисъл доста ме потресе факта, че преди месец си правила секс за пръв път, а вече са трима. И то при положение, че не ти доставя удоволствие, представям си като почне да ти доставя - след месец, два - какво ще става.. Дано поне си от по-голям град да не повтаряш..

Не мисля, че имаш проблем някакъв.. Аз с първият ми сексуален партниор 2 години не изпитвах удоволствие, ти за 1 месец си се притеснила. И не, защото имах някакъв проблем, ами защото той беше кръгла нула, макар и с доста уж опит. Мислех си, че аз съм сбъркана - каквото и да прави ми е някво - никво.. Докато не спах с МЪЖ, такъв който се интересува най-вече на теб да ти е хубаво, такъв който те обича и те целува и гали навсякъде с чувство, а не просто да си вкара пениса във вагината ти в различни пози. Има разлика, нали? Макар и да са 3-ма, явно не си попаднала на МЪЖ.

6.   абстрахирай се от целта да получиш оргазъм, да има някакво едва ли не ракетно изригване в главата и т. н., а гледай да си с мъж, с когото ти е хубаво просто. Радвай се на интимността, на връзката с този човек и ще видиш, с времето действително ще стане много хубаво.
При жената сексуалността се учи. Мастурбирай, дори гледай порно или чети еротична литература. Имаш цял живот, спокойно, не се отказвай, ако имаш нужда от сексуалност, но не сменяй мъжете като вибратори от магазина с надеждата да бъдеш задоволена. Първо се научи сама ти да се задоволяваш и после избери момчето, което иначе те прави щастлива и те привлича.

7.   към 4 и 5, да, начсно съм, че звучи все едно съм уличница. но нещата се сеткоха така. първият - бях депресирана заради друг мъж и исках да се почувствам желана. вторият мъж - същия, заради когото се бях депресирала - изведнъж реши, че ме иска, бях безуммно щастлива и го направих и с него. въпреки чувствата си нищо не изпитах. третият - е, там не помня - след като сварих номер 2 с моя приетелка 3 дни след като спа с мен се напих ужасно много и на другия ден се събуждам до един момче. да, не е много похвално, но по-дяволите, не е и смъртен грях. така че не ме съдете, моля ви.

относно проблема ми - 6 месеца по-късно съм спала с още 1 момче два пъти, а в момента имам връзка с момчето, с което изгубих девствеността си. ситуацияата ми е същата. изпитвам възбуда. понякога докато се целуваме и се галим имам чувството, че ще експодирам от желание и възбуда. но започне ли самия секс удоволствието спира. не усещам абсолютно нищо. никой път. нито при проникване в каквато и да била поза, при клитор стимулация (понякога от него, понякога сама), по-често при орална такава, изпитвам нещо, което бегло напомня удоволствие, но е много далеч от истината. не знам, дали наистина нещо ми има?

8.   Пробвай анален секс, може там да е ключа за бараката!

9.   Психологически. Просто още не си намерила правилния човек и подсъзнателно се стягаш и не можеш да се отпуснеш и да се наслаждаваш. А и го правиш само от месец, за това си трябва време.

10.   Пробвай с масаж. Трябва и на моммчето да му се удава, но ще те отпусне и ще премахне напрежението. Иначе останалите са прави, трябва си време и практика, а и доверие към партньора.

11.   Е, с тоя начин на мислене как няма да е психологически проблема, прасни се с още 10ма, за да преодолееш 2рия, това е начина, повярвай си.

12.   Проблемът е, че при младите жени, нивото на ЕСТРОГЕН в организма, е в по-гоямо количество. Това причинява надебеляване на вагиналните стени и като в резултат от това стават по-нечувствителни и много жени изпитват малко или почти никакво удовоствие при пенетрация. Най добрата поза в тези случаи, е така наречената "краката на вратът", защото при нея се променя ъгъла и се масажира и стимулира "Г точката". Може в същото време с пръст да стимулирате и клитора. Не се притеснявай, защото след 30 годишна възраст, нивото на естрогена намалява и стените на вагината отъняват и стават много по чувствителни. За това се кзва че истинския сексуален живот на жената започва от тази възраст. Ако това проработи при тебе, пиши ни. Успех!