Споделена история от Секс и интимност

Полови болести
Здравейте! Чудих се дали да не пусна темата във " Здраве", но реших, че в този раздел има повече присъствие. :D Момиче на 20г съм ако има значение. Темата може да ви се стори скучна, но аз имам желание да разбера повече за половите болести. Да сега ще кажете има интернет прочети там, но аз лично винаги предпочитам да го чуя от човек, който знае повече и е запознат с тези неща. Просто един разговор с приятели ме накара доста да се замисля за тези неща. Бих искала да отбележа, че може да се каже, че от скоро водя полов живот ( за някои може да е странно, но исках да е с човек когото обичам и на когото държа) и за това не съм толкова наясно с половите болести, не съм се и интересувала и бих искала да разбера за някои от тях, разбира се чувала съм за доста, но искам да разбера как точно има опасност да се получат. Благодаря предварително за отговорите и моля тези на които не им е интересно, да подминат. Благодаря ще следя коментарите ви! :)))

Коментари

1.   След последното изречение всички отлитат. Ами какво да ти кажа? Според мен ти търсиш информацията "смляна" и "готова за консумиране". Еми ще се потрудиш да намериш информация в интернет.

2.   Това не е просто разговор. Има достатъчно научна информация. Просто отвори и чети.

3.   Полови болести се хващат от непредпазен секс. Презерватива не предпазва само от пичите въшки, но те са при занемареност, която се надявам, че не допускаш при себе си и партньора си. Секс включва орален, вагинален и анален, при всеки контакт на течности с органи с лигавици(вагина, анус, уста, дори нос, очи и др. ) Това, което ти трябва да знаеш, е че най-добрата защита е партньор на който може да се вярва и с който заедно да се тествате, дори да няма как да има нещо, в случай на девственост например. Дори да ти се струва глупаво, помага за доверието и дори другия да е бил само с един друг човек, на който вярва, повече от половината болни от най-страшното сексуално заболяване - ХИВ не знаят за това, затова тестване е препоръчително - не може за винаги да правите с презерватив и навсякъде. Най-добрата защита е моногамия (сексуални изпълнения само с един човек), тестване, а ако има контакт без връзка или нещо такова, задължително презерватив. При повечето други заболявания има външни признаци, по които се познават и лекуват след това, но ХИВа дебне застрашително и тихо. Общувай само със свестни хора, на място, сериозни и на които може да се има доверие, не се срамувай да предложиш тестване заедно за взаимно спокойствие в началото на връзка и винаги презерватив при по-... случайни удоволствия. И всичко ще е наред.