Споделена история от Секс и интимност

Болка във влагалището по време на секс
От месец когато правя секс имам болки във входа на влагалището и в самото влагалище. На някои случвало ли му се е и на каква се дължи? Чувството е на затягане, все едно съм зашита и ме изпоръскъсва от вътре. Много е неприятно, не мога да се отпусна и няма никакво удоволствие. Моля за съвети.

Коментари

1.   Здрасти. Аз имам абсолютно същият проблем, темата "Харесвам ли изобщо сексът", от коментарите се стига до 3 извода:
1. Че не харесвам приятелят си вече
2. Че може би имам психологическа бариера, която ми пречи да се отпусна и да се насладя
3. Че имам друга сексуална ориентация
Аз все още търся отговор, кое е вярното, но се чувствам по същия начин като теб.
На колко години си? Колко сексуални партньора си имала? Ходила ли си на гинеколог?

2.   Авторке, а като цяло физически как се чувстваш? Питам, защото и аз минах през такъв проблем. Разболях се тежко, много отслабнах, лежах седмици в болница с опасност за живота, с една дума - едва оцелях. Когато ме изписаха и се прибрах в къщи се чувствах достатъчно добре, за да опитам да се върна към нормалния си живот. Никога не съм имала сухота във влагалището, а и съпругът ми е много нежен и внимателен любовник, но.... при всяко проникване имах чувството, че ме прорязват с нож. Болката направо ме заслепяваше. Парадоксалното беше това, че според мъжа ми, който все пак добре познава тялото ми, бях достатъчно добре овлажнена отвътре и не би трябвало да ме боли. Опитахме с лубриканти, донякъде помогнаха, но пак си болеше. Накрая престанахме изобщо да правим секс. Някъде след месец обаче, уж на шега, уж "само мъничко", уж "ако те заболи, кажи" и... оказа се, че проблемът се е изпарил: никаква болка. Обяснението ми е, че организмът ми просто е имал нужда да се възстанови след тежкото заболяване. Силните лекарства и мъчителните манипулации със сигурност също са повлияли на либидото ми. Бяха ми предписани диуретици, от които тялото ми се обезводняваше и т.н. С една дума - сухотата във влагалището беше следствие от здравословен проблем и медикаментозно лечение. Мисля, авторке, че не е зле да си направиш едни профилактични изследвания ей така за свое успокоение.

4.   До номер 2-От какво си била болна ако не е тайна?

5.   Имам раздразнение на Перинеумя и за това изпитвам това. Ходих на гинеколог, прегледа ме, каза,че няма проблеми във влагалището, а часта между влагалището ануса явно са раздразнени и за това така ме затяга . Постепенно щяло да мине и няма никакви проблеми.

6.   Иди на генеколог. И аз имах такъв проблем. Оказа се че е някакъв вид инфекция. Ще ти изпише хапчета.

7.   Мен си ме болеше постоянно докато родих първото си дете.После нещата се оправят.Преди това беше ужас-приказките на моите приятелки,които разказваха,че изпитват удоволствие от секса ми звучаха като злонамерена шега.Всичко с времето си.

8.   Ако не ви е за първи път/и, това са симптоми на инфекция и по-точно на трихомони!!! Венерическа инфекция предавана предимно по полов път, при която много по-често страдат дамите. Имате ли други оплаквания? Сърбежи, парене, кървене извън менструацията и по време на сношението. Ако е така, трябва да се направите изследване, микробиологичен анализ. За начало, отидете при гинеколог