Споделена история от Секс и интимност

Пластика на влагалището
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някой дали си е правил пластика за стесняване на влагалището. Преди 5 години родих и се чувствам много широка, лекаря ми препоръча пластика. Някой знае ли нещо повече за това?

Дали това е решение за жени като мен с по широки вагини след раждане. Много ме е срам от това и затова избягвам секса.

Коментари

1-50 от 302

1.   Е то няма нищо срамно, особено след раждане.. нормално е да си широка. И щом ти го е препоръчал лекар, посъветвай се с него и си направи пластика.

2.   Моето мнение, е че има един период на свиване, на влагалището (все пак - то е еластично),след раждане и трябва малко да изчакаш. Но ти не си писала скоро ли си родила, или не?!

А тук играе, малко и генетичните ти заложби-може и принципно да си малко, по-широка, но определено при нормално раждане - го имало и този момент .

Пиша така, защото не съм раждала, но имам приятелка, която именно поради тази причина не роди нормално ,а секцио ... Това е малко лудо решение, заради един секс - да предпочетеш операция, но всеки прави избора си ...

Чувала съм от мъж и жена, колко е било гадно усещането-хлабина-никакво притискане-никакво удоволствие.

Ако е било проблемно раждане -с вътрешни и външни шевове, може дори да станеш прекалено тясна и тогава пак да не изпитваш удоволствие, а болка - което е още по-гадно. Аз, дори, също се замислям - как е по-добре да родя? Нормално-както природата си го "иска", или да е oперативно, за да запазя едно от малките, приятни усещания в този живот ...

4.   На по голям цилиндър се търси по голямо бутало...
от МЕХАНИКА..

5.   Скъпа пробва ли с упражнения?

6.   Направиха ми пластика на влагалището и ампутация на матката и шийката преди 7 месеца. От един месец отново започна да ми тече розов и жълто-кафеникаф секрет, доста обилен. Имали ли сте такъв проблем ?

7.   Направиха ми пластика на влагалището и ампутация на матката и шийката преди 7 месеца. От един месец отново започна да ми тече розов и жълто-кафеникав секрет, доста обилен. Имали ли сте такъв проблем ?

8.   До номер 2: Писала е жената. Преди 5 години е родила. Хич не е скоро

9.   Здравейте! Аз имам направена пластика на влагалището, преди четири месеца. Имах свличане в следствиние на първо раждане (преди 17 г. ) с форцепс и второ (преди 5 г.) нормално. Наистина след интервенцията влагалището е доста тясно, все едно не съм раждала, но има и доста неудобства, нужно е много пазене. А аз не успявам, защото няма кой де ме земени в домакинските задължения, въпреки, че ми помагат вкъщи. Доста нерви!

10.   Здравейте, преди 12 дни си правих пластика на влагалището. И поради този Факт май е рано да давам мнение, но исках само да кажа, че е лека операция, след 1 ден ме изписаха, на следващия бях на работа- разбира се не работя тежък физически труд. Не ми се налагаше здравословно да се оперирам -направих го заради себе си, съпруга ми и заради това, че след второто раждане в продължение на 6-7 години вследствие на голямото разтежение и недобросъвестно зашиване след раждането бях като сексуален инвалид. Ако има други като мен- не чакайте просто го направете. Чувствам се страхотно и нищо, че още не съм" пробвала" , самочувствието ми е степен нагоре колкото и смешно да звучи... Но тези, които имат моя проблем знам че ме разбират. Ще пиша и по- късно вече с директни впечатления- засега само това и разбира се огромни благодарности на д-р Енчев- Ангел Енчев! ! ! Невероятен Човек и Лекар! ! ! Не е правописна грешка главните букви.

11.   Здравейте! Интересно, по какъв начин е напавена вашата операция? Може би нова технология? При мен влагалищно със скълпел и в резултат - доста дълъг период за възстановяване. Интересува ме, какво трябва да спазвате от сега нататък, до колко килограма може да вдигате?

12.   До номер 11-Със скалпел и при мен и пълна анестезия. Не питах като килограми до колко мога да вдигам , но ми казаха да се пазя като за след операция нищо че е лека. А полов контакт не по рано от 20 дни след операцията. Аз ще ги направя 40 за по сигурно. Вижте моята работа е на бюро и нямам кой знае какви физически дейности. Но определено иска пазене , защото имаме една вила на село и на 5 ден от операцията малко се натоварих и вечерта бях на болкоуспокояващи-корема ниско доло ме "късаше". На контролния преглед казах за това и точно тогава ми обясниха че операцията е лека , но е все пак операция. А Вие от колко време сте оперирана?

13.   Здравейте! Оперираха ме миналата година - юни месец. Колкото и да внимавам, а аз искам да се пазя и го правя, не мога винаги да се вместя в тези 5 кг. Операцията беше със спинален блок, от кръста надолу и трая два часа. Мен ме предупредиха, че ако не се пазя ще опороча операцията...от това се страхувам. За това и попитах вашият лекар какво препоръчва по този въпрос.

14.   Вие ме отчаяхте направо-не, моя лекар не спомена нищо подобно, имам две раждания и след двете съм" шита" и пазенето беше до 2-3тия месец от там не съм се съобразявала с нищо, нито с килограми нито с огромни физ. натоварвания. Предполагам и сега да е така-незнам така мисля. Изчетох много форуми на тази тема-една пише, че 1 месец не можела да си седне нормално, друга че имала течение жълтеникаво-аз Ви казвам чувствам се страхотно, нищо не ме боли, седях нормално от 1 вия ден и шофирам непрекъснато всики ден и дано да е така и после. А това какво е казал лекаря е едно -кажете Вие как се чувствате? Кое Ви притеснява, какво ще опорочи, да се разшие ли? В медицината има малко относителни понятия-важно е само как Вие се чувствате! ! ! Това са просто няколко шева. Смело и успех! ! ! Аз съм на 38 год. а Вие? Питам, защото се чудя кое Ви притеснява- ако сте по голяма Да възтановяването е нормално да протече по бавно.

15.   Здравейте, аз раждах преди 5 години, наложи се да ме цепнат, защото имаше усложнения и после колкото и да съм шита, през първата година си "хлопах". Никак не ми беше приятно така. После започнах да правя упражненията на Кегел за трениране на влагалищния мускул, който е в една група с този на ануса и така се получиха доста добри резултати. Все още, когато съм напълно отпусната, не се чувствам съвсем като преди раждането, но в интерес на истината, известно време бяхме разделени с мъжа ми и имах друг партньор, който се учуди колко съм тясна...

В заключение, няма доктор, който да ви препоръча тези упражнения, защото операцията му е много по-изгодна, но тя трябва да бъде само за крайни случаи, при които нищо друго не помага. Затова, ако искате, първо опитайте с тези свивания и разпускания на мускула, който се намира на входа на влагалището и може да бъде усетен, ако се свие, докато сте сложили пръст там. Самото свиване е сходно с това, което се получава при стискане, когато ни се ходи по малка нужда.

Упражненията са в следната серия: свиване и задържане свит за около 10сек., отпускане, повтрорно свиване за 10сек. и отпускане. Така общо 10 пъти, т.е. 10х10сек. Постепенно продължителността може да се увеличава. Хубавата част е, че тези упражнения могат да се правят навсякъде (а правени по време на секс са много приятна изненада за партньора). :) Добре е да се поватарят поне веднъж-два пъти на ден.

Късмет и всичко добро.

16.   Здравейте! Първо, на 40 години съм. Искам да кажа, че има различни видове пластики и явно това е причината за различния постоперативен период. Аз имам пластика на предна и задна стена на влагалището, докторът ми каза, че имам много шевове. Явно говорим за различни операции. И на мен ми се наложи да изчета доста неща и също се убедих, че при всеки организъм е различно. За упражненията на Кегел знам, и моя близка сподели същия опит. Мисля и аз да ги правя. Но, все пак, мисля, че нищо не пречи да поговорите с вашия лекар относно необходимостта от пазене. Ще съм Ви благодарна, ако пак споделите неговия отговор!

17.   на и аз имам този проблем . разкажете ми за упражнениата на Кегел

18.   Номер 17, като въведеш в търсачката "Упражнения на Кегел", ще ти излезе доста инфо. Ето няколко от линковете, които ми показа на мен, коментарите под статиите също са доста интересни:

http://medical.bg/dictionary/kegel-exercises.html
http://www.roditeli.info/family/statia/vp2/
http://svejo.net/681420-uprajneniq-na-kegel-za-stegnato-vlagalishte
http://kosioganchev.wordpress.com/2009/09/23/%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BB/
http://vitanova.wordpress.com/2007/11/17/kegel/

Всичко добро!

19.   Към номер 16 - да може би сте права явно става въпрос за различни видове операции или по точно принципно са различни. Моя лекар е категоричен - това е лека операция, пазене от сексуален контакт 15-20 дни, изрязано е ромбоидно парче от долната част на влагалището, няколко шева, вследствие на което то се стеснява. А относно упражненията на Кегел - да, но в моя случай нямяше начин да помогнат- това ме е срам да го коментирам- с две думи много, много, много бях широка. Още не съм пробвала, но се надявам всичко да е ОК, поне видимо отвън е добре, защото преди направо си" зееше" , абе трагедия- можеха да ми се видят всички вътрешни части без използването на този уред с който обикновенно се извършват гинекологичните прегледи. Не се шегувам. И много ми се искаше да видя коментари за ЕФЕКТА от тази интервенция, но явно няма много такива или сме с предразсъдъци! ! !

20.   Към №19. Аз писах в този форум доста отдавна и искрено се зарадвах когато видях, че сте писала. При мен операцията беше комбинирана - пластика на шийката на матката (лекарят ми обясни, че имам голяма рана) и влагалищна пластика. Разбираемо е да е необходимо и повече време за възтановяване. На мен също е отстранена част (парче) от влагалището и дори и от вън при зашиването на срамните устни имам промяна. Права сте усещането е доста по-различно! Аз имам две деца, родени по естествен начин, първото с форцепс - това, поне за мен, обяснява разкъсванията по шийката и свличането на влагалището. При първите опити за интимност се изискваше доста търпение, различно е и наистина влагалището е значително по-тясно. Дори се препоръчват овлажняващи гелове, после организмът се пригажда и според мне в последствие има отново леко разтягане. Но мисля, че е строго индивидуално и различно при всеки организъм. А и аз колкото и да се стремя да се пазя, относно вдигането на по-тежки от 5 кг. предмети, не винаги ми се отдава и смятам, че това също оказва влияние.

21.   Пази се, щом така са ти казали, аз ти благодаря за това че писа тук, нищо че е минало доста време. Поради естеството на операцията не съм казала на никоя от приятелките си, всъщност никой не знае- само съпруга ми, клиниката и аз. И много исках да го изкоментирам с някой по някякъв начин, да чуя и друг такъв случай, да прочета мнения-затова ти благодаря още веднъж. Много съм притеснена за" първия" път-днес е 25 ден от интервенцията, конците още не са паднали, всъщност кога трябва да паднат? -не знам но съм притеснена и за това да не се разпори или не знам как да го кажа - всъщност има време още, после ще му мисля. А ти се пази, но по-горе писах, сега пак ще ти кажа - много е важно как се чувстваш ти! ! ! И нали знаеш, че психиката е много важна- вярваш ли, че всичко ще е ОК, няма начин да не е! ! !

22.   И аз си правих август 2010г.моите паднаха на 10 - 12 ден .имаше леко кьрвене 1месец. След което ми до?де и станаха 40 дена без секс. От операцията минаха вече 8 месеца.И се чувствам страхотно,имам чувството, че никога не сам раждала. А що се отнася до 1я път е точно като за 1в път все едно никога неси го правила.Тръпката е много вълнуваща , и наистина самочувствието е друго.Вече 8 месеца несме спрескочили ден да него правим със съпруга ми. УСПЕХ

23.   Благодаря ти № 22- ето това исках да чуя, след 2 дни става 1 месец, а моите конци още не са паднали- ама не се притеснявам за това, важен е резултата!

24.   Здравейте! Не се притеснявай за конците, моите стояха няколко месеца, може би така е и по-добре! Вярвам, че всичко ще е наред при теб и наистина съпрузите са доволни. : )

25.   Момичета говорите за различни операции. Едно е пластика с 2-3 шева за свиване на разширеното влагалище след раждане/към №10/, съвсем друго е предна и задна пластика при паралелно смъкване на влагалището заедно с пикочен мехур отпред и ректум отзад-цистоцеле и ректоцеле. Тази пластика е доста сложна операция и много малко гинеколози я владеят добре. Следоперативно е висок рискът от рецидив и трябва много пазене-до 3 месеца-въздържание от секс и за цял живот да не се вдигат тежести, да се предпазвате от запек и да не се работи тежък физ. труд. Успех и споделете своя опит и то какъв е ефекта от пластиката в течение на годините, имате ли инконтиненция-уринарна, фекална, кой ви е оперирал?

26.   Здравейте! Права сте, вие описахте моята операция. Много се изнервих покрай това пазене, а да не говорим, че колкото и да се старая има момнети когата вдигам и по-тежки предмети. Работя с книги, няма как. При последната ми консултация докторът ми обясни, че ден да не отида до тоалетна и вече има риск от опорочаване на задната пластика, каза че леко се е раздула. А аз от дете имам този проблем. Какво бихте ме посъветвали? Виждам, че сте запозната! Лошото е, че видимо няма как да разбера дали всичко е наред или не с операцията и това допълнително ме тормози. Очаквам да споделите!

27.   Към №22: пластика за стесняване на влагалището ли сте си правили?
И, ако може дамите да споделят името на доктора, който ги е оперирал?
Аз също си направих пластика за стесняване на влагалището през м. септември 2010г. След първото ми раждане, което беше нормално и с епизиотомия се бях поразширила и чувствах дисконфорт при сексуален контакт. Имах само един вътрешен и един външен шев. Въпреки това не усещах никакво удоволствие-не знам дали е било на психическа основа или ми бяха атрофирали мускулите, въпреки че нямах някакви значителни интервенций. Отидох на преглед и споделих тревогите си с моята гинеколожка. За мое учудване тя каза, че всичко се е възстановило, не съм била широка и не се налагало пластика. След 6г. родих второто си дете със секцио /по медицински причини/ и бях решила твърдо да си направя въпросната пластика. Отидох при друг лекар, който каза, че имам съвсем малко свличане, не съм широка, а по-скоро влагалището ми е дълбоко. Операцията трябваше да се направи през задната влагалищна стена, с пълна упойка, продължила е към два часа и по думите на доктора са изрезали бая. Пазехме се три месеца. Докторът каза, че обикновено в отвора на влагалището трябва да влезне пръст и половина /толкова била "мярката"/, но мен ме стесни повечко - отворът ми беше един пръст. Даже се беше притеснил, че бая ме е постеснил, но каза, че после се поотпускало малко.
Отдолу на входа на влагалището имам едно малко възелче /там са вързани конците/.
Интересува ме дамите, които са си правили такава пластика имат ли такова възелче?
Сега, обаче имам и друг проблем. Ходи ми се по малка нужда доста често и не знам дали нямам някакво смъкване и наново трябва да се прави пластика този път за повдигане на органите.
Предварително Ви благодаря за отговорите.

28.   Към №25-аз имам същата операция направена преди 15дни. Имам болки в кръста и ниско долу, кръвотечение леко жълтениково-розово. Конците не са паднали още. Притеснявам се защото не мога да седя нормално, а леко на една страна. Незнам до колко време е нормално да ми тече кръв, нито колко време е възстановяването. Докторът ми каза, че е до 1месец, но както се развиват нещата не виждам как ще тръгна на работа след още 15дни. Ако има някой друг от по-отдавна с такава операция нека пише.

29.   Здравейте дами,
след 2 много бързи раждания на големи бебета имам пролапс на влагалището и пикочните пътища, заедно със пикочният мехур, свличане и на дебелото черво. Освен това и се оказах с вродена слаба мускулатура отдолу. В следствие на това се напикавам при кихане, кашляне и т. н., запек и абсолютна безчувственост при полов контакт (на лице е възбуда но... без резултат след сношение със съпругът ми). И не затваряне на входа на влагалището. Ходих на Преглед при Д-р Славчев в София (завеждаш хирургия в Майчин дом) и според него се налагат 2 операции. 1 през корема за повдигане на пикочния мехур и пътищата, изрязване и прибиране на разтегнато влагалище. И 2 пластика за затваряне на входа на влагалището.
Ще задам въпросът си с надеждата, че за вас това не е тема табу!
Ще се промени ли сексуалният ми живот след операцията?
Само да уточня, че съм на 27 и не ми се иска това положение да продължава, защото не мисля, че съм фригидна!
При вас как е положението в леглото след вагиналната пластика?

30.   Към №29: аз си правих операция само за стесняване на влагалището, също като теб не чуствах абсолютно нищо, само на моменти в определени пози. Направо мъчение. Психически се бях изтормозила доста. Докторът ми каза, че това е т. н. "часовникарска" операция - не е просто да изрежеш и зашиеш после, а трябвало да се напасват мускулче по мускулче, нервите сащо и т. н. Не ги разбирам нещата и не мога точно да обясня, но в общи линий е това. След като мина контролният преглед попитах хирурга, ами ако пак не чувствам нищо? !? Тогава той ми отговори, че ако не чувствам нищо проблемът ми е в главата. Когато забравя, че съм оперирана, сексът е прекрасен, обаче само като се сетя и си помися, че пак няма да усещам нищо, направо се стягам, пак нищо не чувствам, цялата пресъхвам и всичко се скапва. От любопитство пъхнах пръст във влагалището си и го обходих цялото за да видя все пак дали ще усетя нещо. Абсолютно всичко си усещам, което ме навява на мисълта, че наистина всичко идва от главата и психиката е много важна.

Мъжът ми каза при първия полов контакт, че наистина съм доста по-тясна. В началото боли, но се ползва гелче за овлажняване. После всичко се поотпуска съвсем малко и няма болка.

В средата на м. май съм на контролен преглед, защото искам да проверя дали нямам някакво смъкване, защото ми се пишка много често и само, когато скачам на въже се изпускам, иначе при кашляне и кихане, не. Интересното е, че при пишкане мога веднага да спра струята без проблем, а в същото време като скачам се изпускам? !? . Не мога да си отговоря на един въпрос: дали при повдигане на органите пак се стеснява влагалището, или двете процедури са корено различни. Ако някой знае отговора, моля да пише.

Дано да съм ти била от помощ. Ако имаш други въпроси с радост ще ти отговоря. Много хора се срамуват да коментират тази тема, но знам какво е, 6 години се измъчих да правя секс без да имам някакви усещания, писна ми да се стягам, само за да усетя нещо, но резултат нулев. Ужасно е да желаеш партньора си с цялото си същество и в същото време да не можеш да изпиташ удоволствие с него.

31.   Здравейте! Към №28 - аз си правих такава операция миналата година юни месец, бях два месеца в болнични и след това още един в годишен отпуск. Иска пазене, ако имате възможност ползвайте повече дни за да се възстановите. Иска време и спокойствие!

32.   Здравейте!
Няма да правя коментар, ще споделя на мен какво ми се случи.
Миналата година декември месец родих, прекрасно момченце. От раждането не си спомням много, но явно е било доста проблемно. Никой нищо не ми разказа, но случилото се излезна на яве. Нямах смъкване, защото уретерът ми беше зашит прекалено високо, а заедно с него и пикочния мехур. Отвора на влагалището ми беше изместен под клитора, освен това имах разминаване на пластовете дотолкова, че едната срамна усна беше зашита по кракът ми. В самото влагалище трагедията още по- голяма, висящи парчета плът, на места кухини оформени като джобове и на всичкото отгоре мускули към влагалището бяха зашити към ануса (най- напред тази аномалия усетих). След всичко това се стигна до операция, която ми направиха преди две седмици. Още е рано да кажа какъв е резултата, но определено сега усещам, че мога да стисна по отделно ануса и влагалището, че мога да ги контролирам. Разглеждах се с огледало, перинеума е смъкнат на мястото му, въобще картината е по-различна, вече не опикавам краката си като ходя по малка нужда. Отвътре как е не съм усетила, но опериращият лекар каза, че ме е направил нормална жена. За секса не знам ще трябва да изчакаме още месец- два, но какво са два месеца като се има предвид, че преди това нямах орган с който да се случи.
Хубаво, че има начин за корекция, в противен случай живота се превръща в кошмар. Визирам себе си, но независимо какъв е проблема в часта от тялото на жената, която е тема ТАБУ мисля, че една съвременна жена за да бъде пълноценна, за да има самучувствието за такава не бива да подценява такъв проблем!
Операцията ми се стори лека, макар, че аз съм полиалергична и упойките бяха под въпрос. Всички от екипа бяха изключително внимателни, изобщо нямах усещане, че съм в болница. С две думи не е страшно!
Сега трябва да не вдигам тежест повече от 3-4 кг. , трябва да почивам, да не се напъвам при голяма нужда, да не сядам рязко и да внимавам да не получа някоя инфекция. Чакам конците да паднат, защото съм с хромирани( като тел са и ги усещам, защото ме бодат), щом паднат започвам упражненията на Кегел...

33.   Здравейте, аз съм 56 годишна преди 30 години съм родила две деца, второто беше 4 кг и нямах нито един шев. Това е причина за уголемяване на влагалището. От шест години съм в така наречения период-климакс. Липсата на холмони очевидно задълбочиха проблема ми. Усещанията бяха ужасти: тежест в долната част на корема, болки при полов акт, непрекънати зарази в половите пътища. След консултации с трима различни гинеколози се решиш на прастика на задната стена на влагалището. Живея в Пловдив операцията направих преди 15 дена в болница Селена при д-р Троянчев. Операцията беше лапароскопска, но и с рязане имам на четири места рязано и шито, продължи 2 часа. Изписаха ме след 24 часа. Чувствам се добре, вече усещам мускулите на корема си. Не зная кога ще мога да правя упражнения и да карам колело, но се надявам да е скоро.

34.   Здравейте, след направена пластика на задната стена на влагалището /т. е стесняване на влагалището/ необходимо ли е да се правят упражненията на Кегел, при условие, че вече всичко е корегирано и мускулатурата е събрана?
Нека дамите, които са се подложили на такава операция споделят как се чувстват сле това и имат ли някакви проблеми.

35.   Кажете ми добър лекар във Велико Търново, който извършва такива операции.

36.   Здравейте!!! Аз съм на 52 години и имам смъкване на предна стена на влагалището-2ра степен. Препоръчайте ми добър лекар за пластика и пишете за заплащането. Всички коментари са от скоро оперирани. има ли някой отдавна опериран, който е доволен и няма рецидиви и усложнения?

37.   Мен ме интересува дали бих могла да си направя операция за стесняване на влагалището без да съм раждала? Чувала съм за лазерни операции... Някой ако има информация относно цените, нека напише, защото в интернет нищо не успях да намеря.

39.   Здравейте, и аз съм си правила вагинопластика, с лазер преди 1 година. На 39 г. съм, имам двама сина, родени по естествен път.
Операцията си направих в частна клиника, изключително съм доволна от резултата. Секс не трябваше да правя 40 дни след процедурата, имам и забрана да вдигам тежко, но нямам проблеми с хлапетата, защото вече са порастнали (7 и 9 г. )
Доволна съм, че направих това за себе си, не съм имала усложнения, освен, че в началото след 40-те дни се чувствах малко... "тясна"...

Радвам се, че има жени, които са се погрижили за себе си и не ги е срам да го споделят.

40.   До 39. Здравейте, какво включва тази вагинопластика? Стесняване на влагалището /задна пластика/, или и предна? В коя клиника сте си я правили?
Благодаря.

41.   Здравейте,
преди време споделих какво ми се случи ( 32 коментар).
Какво да кажа шест месеца по-късно (специално към 36 и 37), вече свичко олегна, така го чувствам, тоест, както преди да родя, мога да ходя по малка и голяма нужда без затруднение, менструалната кръв изтича без да се задържа и да прави съсиреци, нямам болките при сядане, секса е възможен, но уви, нищо не усещам. Всичко щеше да е добре, ако не ми липсваше чувствителност, направо изживяването е повече от отвратително, даже гнусно. И така не може, тръгнах да издирвам причината и се оказа, че е необходима още една операция, защото от тежкото раждане и последвалата го неправилна медицинска помощ съм получила силно преразтягане на мускулите. Дадоха ми за пример ластик, който е опъван много и дълго време. Остава си деформиран. За щастие при първата операция хирургът е направил шедьовър, но чувствителноста ми е възможно да се появи след втора операция, но лазерна, която е за стимулиране. Такава операция се прави в частна клиника в София. За моят случай ще са необходими две и цената за тах е 14 000 лв., като тази сума включва всичко. Това за нас със съпругът ми са много пари, просто няма от къде да ги вземем.
Какво още да пиша по въпроса, всичко друго ми функционира нормално. Имаме желание да правим любов, душата ми го желае, а тялото ми не усеща... Не сме много млади, едва се намерихме, оженихме се, имаме сладко момченце и когато трябва да сме най-щастливи, не сме. Докато съберем парите за операцията живота ни ще мине...
И понеже нашумяха скандали около родилните домове, ще ви инфорирам аз къде родих и бях съсипана, въпреки платеният екип, в ШЕЙНОВО!!!

42.   До 41.
Здравейте, съчувствам Ви напълно, защото и аз същия кошмар, след като родих нормално. Имах един вътрешен и един външен шев /с епизиотомия съм/. Гинеколожката каза, че всичко е направено много добре и мускулът е стегнат, но аз пак нищо не чувствах. Направих си пластика за стесняване на влагалището, защото се бях поразширила и вече започнах да имам усещане. Не знам при Вашия случай дали такава пластика би помогнала.
Тази, която сте си я правили, каква е точно /предна, задна/ и, къде я правихте? Бихте ли споделили, кой доктор Ви я направи? За операцията за стимулиране за първи път чувам и ми е интересно, в коя клиника се прави?
Сега ми предстои преглед при проф. Славов - уролог, защото имам проблеми с пикочния мехур и ще видим, какво ще каже той. Между другото и аз раждах двете си деца в Шейново, с платен екип, познати и т. н... Колкото и смешно да звучи, бях доволна най - вече от санитарките, които единствено се отнасяха човешки с мен. За лекарите - нищо хубаво не мога да кажа.
Ще се радвам да пишете, как вървят нещата при Вас.
Успех и късмет!!!

43.   Много се радвам, че мога да обсъдя това с някого, наистина не мога да го споделя с никого, дори и с най-добрите ми приятелки, а пък това е нещото, което много ме притеснява. След второто раждане и аз се чуствам доста разширена, особено в някой пози при секс направо имам чуството, че няма допир, толкова е огромно, но пък имам приятни усещания в определени пози и нямам други некозметични проблеми. Общо взето мога да кажа, че повече ми сеа да иска за да имам самочуствие, не че толкова ми създава проблеми. Замислям се за такава пластика, но и малко се притеснявам да не се изгуби чуствителността. А може ли някой да сподели какви са цените за такава интервенция.

44.   43, не се занимавай с глупости, а вземи си купи от аптеката едно специално уредче за трениране на Пелвиса http://en.wikipedia.org/wiki/Pelvic_floor този е мускулът.
Консултирай се с гинеколога си. Има ги и в секс шоповете - там има топчета, които вибрират.
Чети за упражненията на Кегел.
Запиши се на фитнес, там има уред за трениране на мускулите във вътрешната част на бедрата - там се тренира и пелвиса, не става по друг начин.
Инвестицията е минимална (под 20 лв.) за уредчетата, за фитнеса - от 2 до 4 лв. на ден.

45.   някои може ли да ми каже в София при кои доктор е ходил и какво му е струвалолПредварително мерси

47.   Здравейте!!! Писах преди време под номер 36. Интересно никой от доволните не посочва доктор, клиника и за какви пари става въпрос. Моля да ме информират жени, кото са доволни а също да е преминал по дълъг период от операцията.

48.   До 42. Здравейте, аз си правих пластиката в Пирогов и съм много доволна. След това ходих на гинеколог на различно място и той потвърди, че е направена както трябва.

Личната ми гинеколожка ми препоръча "Шейново", защото там се прилагали по - съвременни методи /или по - скоро, защото този, към който ме насочи беше неин познат/, но аз лично имам много лоши спомени и преживявания от там и не съм доволна. Избрах Пирогов, защото там няма нещо, което да на са правили и да не са се сблъсквали и са много адекватни във всяко едно отношение.

Съветът ми е да не се обръщате към частните пластични клиники, защото докато лежах в болницата приеха две момичета с кръвоизлив, в ужасно състояние, които си бяха правили интервенций в частни клиники. Бяха дошли в Пирогов да ги "дозакърпят", защото лекарите, които им бяха правили пластиката не пожелали да ги приемат отново и казали, че няма страшно. Според мен операцията трябва да се извърши от гинеколог, а не от пластичен хирург. Разбира се това е мое лично мнение.

Може да отидете с направление от личния лекар и да Ви прегледат. Ако преценят, че имате нужда от пластика ще планират опрация и ще трябва да заплатите само престоя си в болницата. Ако решите да изберете екип, операцията ще струва към 480 - 500лв., които не се дават на ръка, а се плащат на касата на болницата, след като е приключила операцията. Никога нищо не ми е искано "под масата" и най - малък намек съм нямала за пари. А в отделението мога да кажа, че обгрижват пациентките и се държат с тях като с Хора, което доста ме изненада, но е факт.
Дано да съм Ви била от помощ.

49.   Здравейте, преди година си направих лазерно вагинално подмладяване в столична клиника(правят я само там! един от пластичните хирурзи твърди че прави нещо подобно, но процедурата му е съвсем различна). В мненията по-горе видях че са дали правилен съвет-тази операция трябва да се направи от уролог и гинеколог, пластичните хирурзи нямат опита! и рботят в първите няколко см от влагалището.. Направих я годин и половина след като родих нормално само с 4 външни шева. Но в секса нещата тотално се скапаха станах широка и не чувствах почти нищо.. Никакви упражнения не помагат при такива обстоятелства. При това бях много лек случй. Имах леко отпусната задна стена. Проблеми със изпускане на урина не съм имала никакви. Операжцията е доста скъпа но сключих договор з изплащане с клиниката. Благодарна съм че успях да се подлож на това и отново да изпитвам удоволствие от секса.. външно не изглеждам както преди да родя, но все пак съм доволна от резултата! Възстанових се бързо, но много се пазих 3 месеца след операцията но и все още не си позволявам да вдигам тежко! Не искам да рискувам да опороча резултата. Четете тук http://vaginal-surgery. info/ пишете на консултантката дава невероятни съвети

50.   До 49. Щом сте доволна напишете, къде сте си правили пластиката. Моята е на задната влагалищна стена /т. н стесняване/, защото и аз като родих имах усещането, че съм доста широка. Въпреки че имах само един вътрешен и един външен шев, и съвсем леко смъкване, никакви други поражения. Ще помоля да опишете, какво точно представлява това вагинално подмладяване.

51.   Здравейте,
До 49. Моля Ви, ако е възможно да дадете повече информация за операцията си, аз споделям проблема си тук от миналата година, последно писах под номер 41. Много ме заинтригувахте с лазерното подмладяване, понеже аз трябва да направя нещо подобно и след проучване стигнахме до Хил Клиник. Там ли Ви я направиха? Важно е да зная, събирам информация, защото имам само един шанс за нова операция.
Също проблем е, че нямаме парите, а сега като споменавате, че е възможно и на изплащане ми подейства окуражаващо.
Много ще съм Ви благодарна, ако пишете отново с повече подробности!

53.   До номер 48 Много моля, изпишете доктора направил пластиката ви в Пирогов а също и за какви пари става въпрос.

54.   До 53. Не знам дали правилата на този сайт не забраняват да се назовават имената на докторите, извършили интервенцийте. Аз сама си избрах екип и това ми струваше точно 480лв., които заплатих на касата на болницата. Ако лекарите преценят, че имате нужда от пластика и не желаете да направите избор на екип, операцията се поема от здравната каса с/у направление от личен лекар. Поне преди 2, 3 години беше така.

1-50 от 302