Споделена история от Секс и интимност

Пластика на влагалището
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някой дали си е правил пластика за стесняване на влагалището. Преди 5 години родих и се чувствам много широка, лекаря ми препоръча пластика. Някой знае ли нещо повече за това?

Дали това е решение за жени като мен с по широки вагини след раждане. Много ме е срам от това и затова избягвам секса.

Коментари

201-250 от 302

212.   Привет № 211. Радвам се за теб, че всичко е наред. Аз също си правих въпросната пластика при същия лекар и в началото беше същата "мъка". След това наистина отпускането е до размерите на партньора, просто влагалището се приспособява към точно този размер. Нямам промяна в усещанията, след като минаха почти 3 години. От 1 година съм с нов партньор, доста надараен, въпреки, че и предишния не отстъпваше, но явно винаги има нещо ново, което да те изненада. Първите 3, 4 пъти та и повече бяха кошмар. Виех от болка и дори мислех да се откажа от секса с него. Но постепенно се отпуснах и психически /което е много важно/ и нещата се получиха от само себе си. Сега нямам проблем, даже не усещам никаква болка. Така че мога да кажа, че това е мускул, който е напълно приспособим към размера на партньора. Тази особеност на влагалището в сексологията се обозначава като влагалищна акомодация, която показва, че при постоянен партньор, влагалището на жената се приспособява към размерите на този мъж.

213.   Темата е малко стара но смятампда я подбутна малко. На 31 съм с две естесвени раждания и в последствие необходимост от задна пластика. Обмислях доста решението си и не съжалявам бих посъветвала жените с подобен проблем да не се страхуват или срамуват а да се почувстват отново жени. Направих я в Пловдив всичко приключи бързо и на следващия ден си бях у дома. Епизиотомията е доста по болезнена и трудно заздравяваща бих казала.

214.   211...
Здрасти! Оперирах се и аз в Пирогов преди 17 дни. Друг лекар проведе операцията, но предполагам и Джунков е присъствал поне по някое време, защото на едната визитация спомена. Моят проблем беше, че след раждането нямаше шанс за проникване, имах трудно забележимо срастване и трима лекари не успяха да го видят, дори тази, която ме оперира не го видя първоначално, но като видя, че всеки момент ще се разрева, се порови по-обстойно и намери проблема. Та, не съм правила секс в истинския смисъл на думата повече от година. Постъпването и операцията бяха точно както и ти ги описа, но не ме болеше много след това. Сега имам притеснението, че са затворили прекалено много входа на влагалището. Вярно, че след раждането беше грозна и отворена картинка, но някак имам чувството, че сега е доста по-затворено от преди раждането. Споделих с лекарката, тя ми каза да не се притеснявам и че ако има проблем, ще ме цепне леко. Не мога да свикна и визуално, изглежда странно. Чудех се и аз за секретите, има и неприятна миризма, на нещо химично. Оооох, толкова се радвах, че се оперирах, а сега пак съм на нокти дали всичко е наред и дали няма да имам нови проблеми

215.   Здравей 214, 211 съм. Най-бавно ще се приспособи към размера на мъжа ти именно входа, затова не бързай да те цепват, а си дай повече време. Миризмата на химикали е от конците и със сигурност ще изчезне напълно най-късно до 2 месеца от датата на операцията. Визуално ще се промени към много по добро, когато напълно зарасне всичко. Сега мястото е травмирано и вероятно подуто. Когато се погледна с огледало всичко изглежда съвсем прибрано, така изглеждаше и когато бях на 20г. Ще ти трябва много търпение, когато започнете с опитите да правите секс, но всеки следващ опит ще е по успешен от предишния. При първия опит аз направо си помислих-няма начин да стане, много болеше и много лубрикант отиде ха-ха. Вече четвърти месец стана и нещата са много, много добре, няма промяна в чувствителността, същата си е както преди операцията. Аз най-много се страхувах точно от това-да не се загуби и да не усещам нищо. Обаче оргазъм си получавам като преди, само дето много плътно усещам мъжа си и той мен и ни е супер. При теб още е много рано, но не се филмирай, всичко ще си дойде на място и ще си доволна много. Не знам кой те е оперирал, но те в Пирогов всички са добри и с много опит, видели са какво ли не. Хайде и да пишеш как е минало като започнете с опитите. Ако нещо се сетиш и искаш да питаш, пиши.

216.   Като чета тази тема... колко е вредно раждането по естествен път... Това е най - коментирата тема ever. А колко жени пишат по темите, че естественото раждане не боли, няма последици, а какво излиза - колко жени си правят пластика.

217.   Що за глупости! Ако беше вредно раждането, да е умрял живота на планетата! Раждат се хора и умират от стотици хиляди години! Аз съм родила три деца ЕСТЕСТВЕНО и нямам никакви пробеми, но такива като мен няма да четете по форуми и бг. Мами, а само женоте с прОблеми.

218.   217, права си, че раждането не е вредно и да от него не се умира, НО не е без последици. Ако си чела темата, ще видиш, че никоя от жените писали в нея не съжалява, че е родила децата си, всички се радват, че са майки, но и всички искат и да са жени. За всички е важен и добрият сексуален живот с мъжете им, а последиците удрят именно там. Думите ти
" Аз съм родила три деца ЕСТЕСТВЕНО и нямам никакви проблеми" приемам като нямам никакви здравословни проблеми, което е чудесно, но не е достатъчно. И аз нямах, но имах сексуални такива, затова и си направих пластика и сега освен на детето си се радвам и на мъжа си, а и той на мен. Ти или си много млада и още не си усетила последиците, или мъжа ти е много тактичен и те е уверил, че си същата след трите раждания или пък е много надарен. Разбира се може да си и щастливо изключение, което е чудесно и се радвам за теб. Но останалите не сме такива щастливки и затова темата е една от най четените и коментирани. 211 и 215 съм.

219.   Ами ти 217 при условие че твърдиш че нямаш проблеми, защо четеш този форум, много ми е интересно

220.   Номер 219, видях просто в новите коментари първото изречение на номер 216 колко вредно било раждането и като майка на три деца мисля, че имам какво да кажа.
Имало последици - ами мили дами, то живеенето има последица - смъртта, какво да правим?
Умира се дори от раждането, защо да не се умира? Има една приказка „Бременна жена с единия крак в гроба“.
Просто не мога да гледам как съветват тук някои хора жените да не раждат или да нераждат естествено, защото било вредно...вредно ли? Аз родих три деца и си имам чудесен полов живот с моя съпруг, дори за четвърто мислим, защото имаме възможности, а моята приятелка навремето се подлъга и роди секцио без да има причина - сраствания, не можа 2 месеца да стане от леглото, после 2 години нямаше право да забременее - е в тези години на мъжът ? му писна и се разведоха.
Какво искам да кажа - да, има проблеми при раждане, така както има проблеми при всичко. Не се отказвайте от естественото раждане, защото нашите органи са така конструирани, че да са перфектно пригодени за такава „работа“. Страхотно е, че имаме достъп до медицината, че имаме възможност да родим и чрез секцио ПРИ ПРОБЛЕМ, но е грехота да отричаме природата си.
Да, има жени с проблеми, които са опсали тук, но 90% от жените нямаме тези проблеми и не пишем по форумите за съжаление, а младите родилки се мамят и ги режат разни касапи за огромни суми, плащайки понякога с живота си заради инфекции.

221.   216 много си права, че е ужасно. Най голямата глупост, която направих. Номер 217, аз родих едно и съм като кофичка от кисело мляко, а ти с твойте три не ми се мисли. Въобще не ми обяснявай, че нищо ти няма, никога няма да ти повярвам

222.   221, ами нищо ми няма :), жените преди и повече деца от три са раждали, тя вагината за това е направена в крайна сметка. Дори особено след второто раждане изпитвам много по-голямо удоволствие при секс и свършвам по-лесно. Съпругът ми явно също няма от какво да се оплаче - тези деца не съм ги правила сама все пак. Днес съм по-чувствителна, имах болезнена менструация - и този проблем нямам, имах обърната матка - при първото раждане още се обърна в правилното си положение и изобщо съм си доволна. Моите приятелки и съученички също родиха естествено, но за съжаление не могат да си позволят повече от едно детенце. Имам приятелка, която роди за 15 мин. първо дете ЕСТЕСТВЕНО, имам приятелка, която роди у дома докато дойде линейката и какво ли не.
Има и други митове и легенди - например, че жени с късогледство не трябвало да раждат естествено. Аз имам над 5 диоптера само късогледство (без астегматизъм, повишено очно налягане и тем подобни) и си раждам естествено без проблеми.
Четох тук и защото ми е интересно до къде стигат някои хора. Правете каквото искате с телата си, но не се излагайте да пишете, че естественото раждане било вредно - смешно е - сякаш да кажеш, че е вредно да дишаш, да ядеш, пиеш и сереш.

223.   221 може при теб да няма усложнения, но при повечето жени има и затова е създадена тази тема. Преди години жените не са имали смелост да говорят за проблемите си след раждане но сега не е така. Може да провериш статистиката, колко много жени се подлагат на пластика на влагалище след вагинално раждане и колко печелят пластичните хирурзи от това. Аз съм акушерка с дългогодишен стаж и съм родила двете си деца с планово секцио, децата на гинеколозите с които работя също си правиха планово секцио. Защо според теб, защото не искат най-доброто за себе си и децата ли? Две от гинеколожките в моята болница също родиха секцио. Ами известните личности Анджелина Джоли, ами Виктория Бекъм има четири пъри секцио и какво? Раждането изобщо не е най-нормалното нещо в света, но трябваше да го разбера след като започнах да практикувам и да се нагледам на човешкото нещастие.

224.   223, точно това е проблемът - ПОВЕЧЕТО жени нямат проблем, но медицинските лица им наговаряте, че имат, за да печелите.
Превърнали сте всичко в печатница за парички и от ражданията най-много печелите, защото рискът ви е минимален - нищо интересно не се случва в 99% от случаите, а за останалите викате линейка и в Пирогов. От Секцио печелите двойно, планувано е и можете дори да си планирате часа и мястото - не да чакате жената 15 часа в родилни мъки и да губите суха пара.
Ако беше вредно да се ражда, да сме измрели всичките. В развитите страни от Северна Европа като Холандия например не ти правят секцио без причини и се ражда в родилни домове, не в болници - там хората да не би да са по-малко лекари и специалисти от вас? Просто е забранено да се кеши и системата е такава, че не позволява определени лекари да се облагодетелстват от глупостта на хората. Някои отиват и по-далеч и раждат в домовете си, защото в болниците у нас биете медикаменти за бързо раждане, натиската кореми да излиза бебето и всякакви магарии правите, зад да си спестите проблеми и време, а най-добре е Секцио - клъц, изкарвате, шиете, КАСИРАТЕ ПАРИЧКИТЕ и след вас потоп и лъжете жените в БгМама и подобни теми тук да не раждат есетствено, да се порят и инвалидизират. Самият факт, че аз мога да си народя 4 деца през 10 месеца, ако ми е кеф, а една жена със секцио не може и две да роди и то с 2 г. пауза е показателна кои метод е по-щадящ за жената. Моите 3 деца съм ги родила за общо 4 години и съм си работила дори. Свекърва ми има също три деца, медицинска сестра е, родила е всичките естествено и последното на 40 годишна възраст, а сега е на 90 г. и няма никакви проблеми.

225.   Значи медиците са принудили авторката на тази тема да пише глупости, както и всички останали да си измислят за състоянието си за да приканваме жените да раждат секцио и да печелим. Значи всички, които са писали тук си измислят, само вие казвате истината

226.   Номер 223 аз мисля да си спестиш безполезните коментари и съвети , за твоите деца. Тук има жени които вече имат фактически проблем и имат нужда да им се помогне, нека не ги занимаваме с изказвания безполезни за тях

227.   "В развитите страни от Северна Европа като Холандия например не ти правят секцио без причини и се ражда в родилни домове, не в болници - там хората да не би да са по-малко лекари и специалисти от вас? "
Не, ТАМ хората са СТИСНАТИ и не искат да дават пари за раждане в болници! Аз живея "ТАМ", така, че не ми се прави на многознайка...

228.   Точно за тпва ме яд, тук в БГ можех да си избера секцио и не го направих, не минава и ден да не съжалявам горко, такава одиотка бях, а нямам нещо сериозно като другите. " Епизотомията ви е прекарасно заздравяла " да след 40 дена кански болки. И вече на 36 мога да се пенсионирам от секса, за хемороидите си не искам и да започвам да обяснявам. И то господ ми го натакова, защото бях такъв противник на секцио по желание.

229.   А свекъра си свекерва си що не ги питаш как е нил секса, ама то в ония години не се е гледало като на нещо важно, а като средство за правене на деца само. Ама вече сме в 21 век.

230.   Към 224, ще ми се мен медицинските лица да ме бяха наплашилии, по евтино е едно секцио в сравнение с по следващи други операции със съмнителен резултат, то това е най-вече проблема, никой не ти гарантира успеха нито на вагинопластики, нито на операции за премахване на хемороиди.
Към 227, никой не ти оспорва факта за пословиччната стиснатост на холандците, ама то не е повод за особена гордост, тея и на улицата ще раждат явно ако могат да спестят от нещо.

231.   Естественото раждане е най-доброто, на това ни научиха от университета.

232.   Сигурна съм, че има жени с проблеми след естествено раждане. Това, обаче, в никакъв случай не означава, че е правило. Родила съм две деца с естествено раждане. Лятото-живот и здраве! -ще родя и третото си дете. При второто ми раждане искаха на всяка цена да ми правят секцио, защото ми се отключи астмата след повече от 11 години затишие. Даже ми определиха дата. Да, ама като ми започнаха болките, си изчаках у дома да станат на 5 минути и след това се изстрелях към болницата. Имах 9см разкритие и родих точно за 40 минути. Никакви системи и никакъв окситоцин. Написах всичко това, защото си мисля, че избързването е това, което води до лоши последствия. Гледах жени, които с часове се разхождаха по коридорите, докато получат разкритие, в комплект с ошашавената половинка и стойката със системата. Ми то като не му е дошъл моментът, няма как да стане без предизвикване, без епизиотомия, без проблеми.. Така че не е виновен начинът на раждане, а нашето поведение. Това си е природен процес и всяка намеса в него, освен, разбира се, при наличието на някаква опасност, според мен създава проблеми. След две деца съм си същата. Правих разбира се малко упражнения, но и преди да родя си ги правех. Твърдо ЗА естественото раждане съм, а на всички дами с проблеми, искам да пожелая от все сърце бързо възстановяване!

233.   232 много добре описва как раждаме жените без проблеми. Аз самата родих така три деца и подобно на нея до последно си стоях у дома, защото майка ми този съвет ми го е давала - тя е раждала предизвикано с медикаменти, защото навремето са помислили, че преносвала. Днес имаме страхотна диагностика.
Съжалявам, че някои жени имате проблеми, но не бива да плашите нераждалите жени с най-естественото нещо на света. Секциото е операция, режат се три пласта плът, получават се сраствания, пролбеми, има голяма вероятност от инфекции, а днес има резистентни бактерии, месоядни бактерии - четете за починалите родилки в последно време - всичките са със секцио и заради сепсис. Друг проблем е това, че 2 г не можеш да забременяваш, после със секцио можеш да „родиш“ най-много още едно детенце, а аз имам три, ако реша мога и четири да родя.

234.   228, и след секцио може да имаш хемороиди.

235.   234, ами то хемороиди имат повече мъжете, сигурно е от тежкото раждане :(

236.   Ама момичета размихте темата, говорим за пластика на влагалището, независимо каква е причината тя да ни се налага, а не как е правилно да се роди. И без това вече е наложителна, така, че давайте коментари за нея/естествено която си е правила/.

237.   Номер 49:Здравейте, днес лекарят ми ме посъветва отново да си направя пластика(този път заради входа на влагалището, който остана леко отворен)Да припомня, правих си лазерно подмладяване в Хил Клиник.. явно не са си свършили работата докрай. Бързам да пиша тук защото в старите ми постове съм писала колко съм доволна.. и наистина, лекарите не могат да познаят, че мие правена пластика, вътре лигавицата е направена перфектно.. така и се чувствам.. Проблемът ми сега е, че имам течение, което се провокира от открехнатия вход, според лекаря ми. Преценете сами кой метод да изберете или изисквайте максимални резултати. Направо не ми се мисли, че отново трябва да се паза месеци наред:/
Успех на всички!

238.   237, може ли инфо за това колко ти струва „удоволствието“ като време и пари? Колко точно бр. лекари посети и колко лекари те оперираха до сега, а също и къде ти е границата като разход?
Питам, защото в София мисля, че граници няма на наглостта и ще те ръчкат, докато даваш пари или мислят, че има какво да вземат. Пробвай със следния експеримент - кажи им, че сте фалирали и искаш разсрочено плащане, да видиш как изведнъж ще оздравееш. Пробвай - действа!

240.   До 237: Здравейте, къде си правихте операцията за стесняване на входа на влагалището, з-ото и аз има същия проблем с течение, които е следствие на открехнат вход на влагалището след задна пластика? Или ако не сте я направили още, къде мислите да я правите?
Благодаря.

241.   211, благодаря ти за съветите, със сигурност са ми от полза! Днес ми махнаха външните конци, май вече прилича на нещо хаха. Вижда се малко от вътрешните, значи още не са паднали. Мисля, че тези след раждането паднаха по-бързо, но все пак - когато, тогава. Чувствам се доста комфортно вече, като няма какво да опъва, стяга и боде.
За завоя в темата мога да кажа едно-единствено нещо: аз, като бъдеща родилка, не съм чела теми за пластики и усложнения. И аз съм на мнението, че естественото раждане е най-нормалното нещо на света. Никой не ме е убеждавал за секцио и съм сигурна, че ако си бях направила устата, щяха да ме убедят да е нормално. Както се случи и с моя приятелка с висок диоптър, въпреки предписанията за секцио, я убедила да роди нормално. Само че това, което не одобрявам, е генералното дирижиране на раждането, пришпорването с оксотоцин. Убедена съм, че ако не бързаха да приключат дългата смяна, щях да родя доста по-бързо, лесно и без упоупоменатите вече проблеми.

242.   237:Момичета описала съм случая под номер 49 в началото. Цената за ваг подмладяване беше 6. 500лв. Резултата беше незабавен(работиха по задна стена, стягането осезаемо и дори видимо), но от входа не бях доволна още тогава.. отидох да ми поставят допълнителен шев, който се скъса при първия контакт.. накрая си останах така, свикнах и си бях доволна до последния преглед в който се оказа, вече няколко месеца не мога да излекувам течение. д-ра смята, че всеки басейн, вана и т. н е потенциална опасност..
Сега се чудя къде да си направя пластика, предлагат ми в МД Варна изрязва се малък триъгълник и се събират мускулите на входа.. Дали остава грапава лигавицата, ще съм благодарна, ако някой сподели..
Този път имам намерение да вложа минимални средства, тъй като и без това работата не върви от няколко години.. Ако сте доволни от лекаря, който ви е правил пластиката(по метода с изрязване на триъгълник), моля да сподели..

243.   Привет на всички дами наистина объркахте форума момичета нека всеки преценя за себе си как да ражда децата си. Родих две дечица естествено и това е най прекрасното което съм направила. Секциото за мен не е раждане а вадене на бебе приемам го само по мед. показания и не си мислете че нямате проблеми след него. Стигна се дотам че започнаха и по рано да го искат за да нямали стрии. Както и да е вагината ви пак ще се промени дори и секцио.
До дамите с подобен проблем не се притеснявайте от нищо възстановяването е бързо а резултата невероатен аз правих моята в Пловдив. Успех и всичко добро.

244.   Задната пластика не е ли точно това изрязване на триъгълник и събиране на тъкънтта, поне на мен така ми обясниха като си правих въпросната пластика - т. н. задна колпорафия? !? А относно входа и при мен е така, както писах под №240. Басейни, вани, всичко се лепи и после теч. Та и аз следя темата, от София съм.

245.   Задна пластика да изрязва се тъкан и после са събира а колко и къде точно ти самата ще кажеш на лекаря който ще ти я направи. Обикновенно е около 5-7см навътре и силен резултат при входа на влаталището. Резултата както горе споменах е невероятен а неудобството от шевовете около медец при мен.

246.   Ама явно са работили повечко навътре, з-ото входа нещо не са го стеснили като хората. Ако някой си прави подобна интервенция само на входа, моля да пише.

247.   Следя от време на време темата и пак ще си го кажа направо - имайки предвид коментарите ви за безкрайните проблеми - секциото е по - добър вариант. Не може да приемате за нормално да ви се разцепи... и да ви шият и да ви правят хиляди пластики... това е страшно! Адски страшно, дори по филмите на ужасите няма такива страшни сцени.
Често ще излезе от теб тиква, диня, карпуз, и ти после ще искаш да правиш секс, не става... не става... Нищо вече не е същото след това, медицинско лице съм и съм виждала толкова много раждания, че не бих родила така...

248.   Оф аман от тъпи и некомпетентни мнения. Като родиш тогава ела и кажи мнение хиляда пластики къде ги вида филм на ужасите пълна простотия откога раждането на дете е ужас престанете моля с глупостите и неподготвените мнения. И при двете има риск винаги и за всичко има риск нека всяка бъдеща мама преценя за себе си то по тази логика никога не е трябвало да се ражда нормално и естествено раждане се казва още. Темата е за вагинална пластика и ни пренебретвайте и жените които имат нужда от нея дори без раждане.

249.   Здравейте,
Предстои ми такава операция. Моля Ви, да споделите мнение за т. н. слинг или меш. Знаете ли, дали се прилага при инконтиненция или се използват оперативните методи споменати в предишните коментари. Ако някои е с поставен слиг или меш, моля да сподели къде и при кой лекар за гр. София
Благодаря предварително!

250.   Здравейте,
разглеждам различни сайтове и форуми и попаднах на тази тема. Бих искала да споделя и моя проблем с надежда, че някой ще даде мнение: преди около два месеца ми направиха пластика на влагалището /предна и задна/ наложила се след тежко раждане с форцепс преди 15 години и второ нормално раждане преди 11 години. На контролния преглед лекарите ме увериха, че всичко е наред, но аз съм много притеснена, защото имам постоянното усещане, че съм подута и сякаш имам постоянно възпаление. Освен това имам почти постоянна болка в кръста и постоянно течение/ което лекарите казаха, че се дължи на разпадане на вътрешните шевове/. Момичета, моля някой да сподели дали всичко това е нормално. Минало е около месец и половина от операцията. Предварително благодаря!

251.   Здравей 250, бързам да пиша за да те успокоя-да мила, нормално е мястото е травмирано, подуто и да тече от конците, при мен тече 2 месеца, А като ми дойде цикъла след операцията, бях ха 11 ден след нея, тогава от съприкосновението на кожата с кръвта как болеше-не е истина. Конците ме бодяха при сядане, не можех да се бърша след тоалетна, а направо се миех. Сега са минали 7 месеца от операцията и ефекта продължава да е чудесен. Чудесен секс, подобрено самочувствие и се радвам все така, че я направих тази операция. Бях на 49 и резултата е такъв, а ти ако си по-млада ще се възстановиш още по-бързо и може и резултата да е по-добър. А усещането за постоянно възпаление идва от раздразнената кожа. На мен лекаря ми препоръча да се мия с разтвор на Йодасепт, облекчаваше ми дразненето на кожата. Не се притеснявай, потърпи да мине поне два месеца и после да пишеш как е минал първия секс след операцията. Ако имаш други въпроси пиши, тук има много момичета с такава операция и сигурно и други ще пишат. Успех от мен

252.   Здравей 251,
благодаря за изчерпателния и подрробен отговор.Чувствам се по-спокойна след като го прочетох.
А какво можеш да ми кажеш за болката в кръста?
Ако вървя повечко или постоя права започва да ме боли.Вече си мисля, че така ще си остана и никога няма да се почуствам по-добре.
Не ме разбирай погрешно- обикновено не съм "мрънкало" и търпя доста на болка.Питам единственно, защото се притеснявам.Що се отнася до секс според лекуващият лекар не по-рано от три месеца....
И още веднъж благодаря!

253.   Здравей 252, за болката не знам какво да ти кажа, мен не ме е боляло, само малко тежест в корема. Но моята пластика беше само задна, може и това да има значение. Сигурна съм, че и това ще мине, ако много се притесняваш попитай лекаря, а и дано пишат и момичета и с двете пластики да кажат и те впечатления. Търпение мила ще се оправиш.

254.   Привет и от мен. Докъто се разградят конците е неприятно. Не ходиш ли на прегледи. Мен доктора ме преглеждаше на две седмици като ми бяха предписани и вагинални глобули но няма да конкретизирам марка които много помагаха и за облекчение на дискомфорта и за разграждането на конците

255.   За които се интересуват, за Варна д-р Жечев и д-р Славчев са добри във вагиналните пластики и тези операции се правят само пролет и есен в никакъв случай през лятото.

256.   Стига да се извършва от професионалист, вагиналната пластика не крие здравословен риск.
Има жени, които предпочитат инжектирането 2-3 пъти на плазма в стените на влагалището (т. нар. плазмолифтинг) с цел стесняването му. А други пък се разкрасяват с инжекции колаген в срамните устни (с възрастта нивата на колаген в кожата намаляват, с което кожата, включително и срамните устни, се отпуска), с което се възвръща младежкия им и стегнат вид.

257.   Лазерната вагинопластика вече се прилага и в България. В резултат на ражданията, травми или наследствена слабост на поддържащия апарат се нарушават анатомията и физиологията на половите органи. В тези случаи се засягат основните функции на влагалището. Наблюдават се намалена сексуална чувственост, смущения при уриниране, смъкване на влагалищните стени, нарушена естетика на половите органи. Аз ще си правя това скоро.

258.   Здравейте и от мен. Аз съм на 55г. родих преди 33 години, първото дете с форцепс тежко 4, 5 кг. До преди да вляза в климакс нямах проблеми, но много спортувах. Знам че с настъпване на климакса и менопаузата и отпадането на естрогена настъпват редица промени, които могат да доведат до смъкване на влагалищни стени и незадържане на урина. Но дали няма други методи, хапчета, билки... и мен ми предстои такава операция, но никак не ми се иска да ме режат.
А за младите майки, които сега са родили и се чустват широки искам да кажа, че организма сам се прибира до нормалните размери, това става в рамките на 1 година, затова не бързайте от сега с пластиките. Имате време, помислете за това само ако имате болки или проблем с незадържане на орина, иначе си живейте живота и се радвайте на децата си.

259.   Привет от мен! След едно нормално пришпорено раждане с много окситоцин и аз имам нужда от пластика(установено е от специалисти, не е моя приумица). Сексуален инвалид, напишкване първите 3 месеца след раждането, което коригирах с много Кегел, да не минавам в подробности, ясно Ви е.
Чела съм много пъти коментарите ви и се радвам за всички вас, при които всичко е минало успешно! В коментарите обаче рядко споделяте името на специалиста, който ви е оперирал. От прочетеното, най-често като че ли се споменава името на Д-р Джунков в Пирогов. Най -голямото ми притеснение е на кой да се доверя за операцията. Аз съм от Варна. Специалистите на които съм се спряла са Др Максим Яков от Майчин дом(но там болницата ме притеснява) и Др Славчев. Мога да пътувам и до София, но ще ми е по трудно с организацията.
Моля споделете мнения за специалисти във Варна, а и не само или конкретно за тези трима лекари!

260.   Д-р Славчев от Варна, е млад амбициозен лекар, който иска да се докаже и много добре си изпипва работата, може спокойно да се спреш на него.

261.   Здравейте, някой може ли да каже колко струва тази пластика? Налага ми се да направя такава за стесняване на влагалиштето след раждане с форцепс. Силно ме интересува към този момен колко струва?

262.   Здравей, моята е правена преди 8 месеца в София в Пирогов по желание при д-р Джунков и струваше 600 лв, което включваше и контролния преглед. Не вярвам сега да е повече, а и във всички АГ клиники я правят по желание пак срещу 500-600 лева, официално обявени в ценоразписа.

201-250 от 302