Споделена история от Секс и интимност

Пластика на влагалището
Здравейте и от мен,
Искам да попитам някой дали си е правил пластика за стесняване на влагалището. Преди 5 години родих и се чувствам много широка, лекаря ми препоръча пластика. Някой знае ли нещо повече за това?

Дали това е решение за жени като мен с по широки вагини след раждане. Много ме е срам от това и затова избягвам секса.

Коментари

51-100 от 302

55.   Здравейте, включвам се за първи път във форум, но съм много притеснена, имах тежко раждане преди 7 години, не знам дали може да се каже нормално раждане/НЕ БЕШЕ СЕКЦИО/, защото това което успях да науча от санитарките, е че съм шита с упойка и половина, в резултат на което съм с много широко влагалище, през тези 7 години съм посетила 4-5 гинеколога, които ми препоръчват зашиване на влагалището. Моля ви, помогнете ми да взема решение, дали да се подложа на тази операция и бихте ли ми препоръчали гинеколог в Благоевград. Благодаря ви предварително.

56.   Номер 49: Направих си лазерното вагинално подмлдяване в хил клиник, като хванах 20 процентно намалениуе от процедурата заради 8ми март и платих половината от сумата а останалата разсрочих на вноски в срок от 1 г.. като цяло съм доволна не е като да не съм раждала, но и няма нищо общо с периода след раждането! Процедурта е идентична със скалпелната, но твърдението е че с лазера се правят по прецизни и "безкръвни"разрези.. Престоя в болницата е само 1 нощ и няма силно кръвотечение след операцията.. Мисля че само това е предимството пред скалпелната операция(там престоя в болница е около седмица мисля).. Но аз реших да се доверя на американския метод, защото се страхувах от някакви неблагоприятни последици.. Оргазъм си получвам, като преди да родя
Иначе работиха предимно на задна стена и малко на предна, само където имаше нужда, след операцията трябваше да се поставят глобули във влагалището и се усещаха множество възелчета от конците.. пиша по-подробно з тези които се интересуват..

57.   Ами толкова ли не се сетихте, че е по-хубаво да раждате секцио- нормалното раждане освен, че е гнусно има и много поражения-изобщо имам чувството, че природата се е подиграла с нас за нормалното раждане- кое му е нормално???

58.   Когато се ражда не става въпрос за естетическа красота, кое е хубаво и лошо, а за това, кой начин е най- безопасен и щадящ за майката и за бебето. Не може да дадеш живот на собственото си дете и това да ти се стори гнусно. Когато ходиш до тоалетната по голяма нужда също е гнусно, ама не ходиш да ти режат задника всеки път. Секциото се прави по медицински причини и всеки един гинеколог е на мнение, че това е една от най - опасните коремни операций. Това, че отвън всичко е наред и болката е отминала не означава, че вътре нямате поражения, просто не ги виждате, но в един момент ще ги усетите.

Природата е определила да се ражда по нормален път и всичко би трябвало да протича гладко, без поражения за жената, когато не се прилагат насилствени и изкуствени интервенций.

За съжаление много често в стремежа си да приключат по - бързо раждането някои лекари буквално дърпат, разчекват и правят, какво ли не с родилката. Така се получават и множеството травми за жената. На Запад целия процес протича в спокойна обстановка, колкото време е необходимо, без никакви насилствени методи. За съжаление тук не е така.

Но тази тема не е за начина на раждане, а за проблемите настъпили след раждане, да се помогне по някакъв начин те да бъдат решени. Така че нека се придържаме към темата, а не да обсъждаме как трябва да се ражда.

59.   Не мисля, че щом природата така е отредила това е най-естественото -няма нищо естествено в това да изкараш цяло бебе през онази си работа - то някой ги боли от по-големи членове, какво да говорим за раждане и как няма да има разкъсвания. И винаги жената в този момент се чувства неприятно и освен това я боли- не е лесно да се разчекнеш пред няколко доктори и освен това после да те шият , а за проблемите от раждането - щом има проблеми значи изобщо не е естествено за жената както личи от всички оплакващи се жени тук- това да станеш майка не означава после за нищо да не ставаш и да не изпитваш нищо- изобщо май онази ни работа ни носи много повече проблеми, отколкото удоволствие. Целия ни живот се върти около онази ни работа, а после природата си знаела работата- ако си я знаеше нямаше да има такива теми

60.   Раждането няма нищо общо с големите членове. При раждане жената олучава разкритие-10см и тогава бебето излиза. А тези проблеми /смъкване, изпускане и др. / могат да се получат не само от раждане по естествен път, а от вдигане на тежко и от много други работи.

61.   Не съм чел темата, само последните няколко коментара.

Номер 59, Не било естествено да изкараш бебе през оная си работа - а кое е естествено тогава? ! Ако не ти е направило впечатление, ЕДИНСТВЕНИЯ смисъл на оная ти работа е да изкараш бебе през нея, друг смисъл няма. Всичко останало са подробности с цел да се стигне до бебето.

Имало разкъсвания, ами като раждаш секцио няма ли, та тогава ти НАРОЧНО създаваш разкъсвания, при това на съвсем несвойствени за това места... Също не искам да знам ако родиш 3-4 деца със секцио накрая корема ти на какво ще прилича...

Но няма смисъл да обяснявам повече, като ти гледам коментарите в темата за това колко сте били преебани жените и колко било яко да си мъж (а то е очевадно, че си същата), ми е ясно, че колкото и да ти обяснява човек ти пак ще си знаеш твоето...

Кубрат

62.   Не мисля, че единствения смисъл на оная ми работа е да се изкара бебе през нея. А смисъла на твойта работа тогава каква е? Би трябвало този орган да носи кеф на нас жените, а не само проблеми, но уви природата изобщо не е помислила да това, а ни е създала само в угода на новия човек без да помисли за нас- ние не би трябвало да сме един инкубатор и нищо повече. Не е честно вашия орган да служи само за кеф, а ние от нашия да получаваме само проблеми, заради тъпото възпроизвеждане. И вие ставате родители, но точно обратното - при вас пак е свързано с кеф да се изпразните вътре, а при нас далеч не е така

63.   Ами в интерес на истината права е номер 59 по простата причина, че аптеките може би ще фалират ако не бяха жените с техните проблеми- то не са цистити, то не са обезболяващи по време на менструация, то не са превръзки, тампони и какви ли не още глупости, което говори, че жените много повече страдат от мъжете и то наистина всичките проблеми на жената произтичат от оная и работа

64.   Номер 59, 62 и 63, не знам защо си говориш сама със себе си. Така не изглеждаш по-достоверно като сама си пишеш подкрепящи коментари.

Да, смисълът на мъжката оная работа също е да се произведе бебе, и нищо друго. (Е, и да се ходи по малка нужда. ) Това с кефа също е просто средство, за да ни накара природата и нас мъжете, и вас жените да правим секс, за да произведем бебета. Никой нямаше да го прави, ако не беше приятно, затова е направено да е приятно, но крайната цел не е удоволствието, а бебето.

Приеми го най-накрая.

Кубрат

65.   № 59, 62 и 63: hash: 2127ecdfae , вече не знам, след като сам/а си пишеш коментари и сам/а си даваш отговори. Сигурно сам/а себе си искаш да убедиш в казаното от теб. Не се опитвай да ни убеждаваш във функцята на половите органи. Ние сме интелигентни хора и знаем, каква е ролята и функцията им. Целия този свят е раждан от майки, от жени. По твоята логика светът ще се затрие и няма да има раждаемост.

66.   Следя темата от доста време и последните коментари мисля, че не са полезни за темата!
Аз самата съм с много сериозен проблем, писала съм по-горе.

Специално към младата жена писала под номера 57, 59 и т. н. Аз трябваше да родя със секцио, но нямаше как, а нямаше как и нормално да родя. Изобщо нямаше вариант за родоразрешение с добър изход. Ето сега живея втори живот, душата ми се е върнала в тяло, което просто е зашито, за да бъде върнато на близките.

Нямаш моралното право да съдиш хората, защото не знаеш кой какво е преживял и защо го е преживял. За да не мислиш, че те нападам ще се съглася с теб, че на мъжете им е по-лесно в това отношение, но пък и те си имат своите дерзания.
Всеки си носи кръста, независимо колко го превива!

67.   Не е вярно мъжете в сравнение с жените нямат никакви терзания- за тях живота е направо песен, а на нас се падат всичките мъки- мензиси, раждане, менопаузи, кръвоизливи и какво ли още не

69.   здравейте,
има ли някои информация за д-р Дочев от Тина Киркова

70.   Здравейте!!! Пишете ако има жени правили си пластика или операция в Майчин дом от д-р Доганов. По пътека ли се прави и какво струва за пацинтката.

71.   Здравейте! Чета коментарите и се чудя защо е нужно след като непрекъснато си внасяте здравни осигуровки, да си плащате за пластиките? Аз си правих предна и задна пластика в МБАЛ "Св. Анна" във Варна. Платих си 3 "нощувки" и това бяха всички пари, които съм дала. Предполагам, че във всяка по- голяма болница се прави по клинична пътека, където не е нужно да се заплаща цялата процедура.
Преди 20 дни ми правиха операцията. Кървене имаше няколко дни. С обща анестезия беше, макар, че там практикували със спинална. Прибрах се на вторият ден след операцията. Вярно, че трябва голямо пазене, но мисля, че си заслужава. При мен имаше проблеми с пикочния мехур, свличане наполовина във влагалището на матката и.... 7 месеца след второто раждане просто останах без шевове. Гледката според съпруга ми беше страшна и тъй като проблемите започнаха още след първото раждане, много бързо се реших на тази операция. Още е рано да споделя за кой знае какви резултати, но поне това, което виждам и опипвам е далече по- различно от това, което беше преди.
Искам да кажа на тези, които се колебаят дали да се оперират или не, да не се чудят, а да я направят. Сигурна съм, че ще си заслужава.
Искам да ви препоръчам д-р Германов, който ме оперира и се оказа невероятен Човек. Нямаше нещо, което да попитам и да не ми е обяснил на нормален език, за да го разбера. Изобщо вниманието и грижите в гинекологично отделение в тази болница беше на едно много добро ниво. Бих казала, че бях очарована.

72.   Здравейте! Имам смъкната стена на влагалище вследствие 2 много тежки раждания. На 48 съм и годините допълнително си казват думата, а и това че никога не съм се пазила от вдигане на тежко и работа. Може би имам и наследствена неблагоприятност, та - като ви чета, сякаш всички пишете за София - интересува ме има ли някой, който е потърсил помощ и има поглед върху подобни операции, извършени в Плевен. Смятам да се възползвам от гинекологична клиника там - не съм решила все още коя и търся подкрепа в коментари на жени, оперирали се в този град

73.   Здравейте,

имам проблем, смъкнато влагалище и моята гениколожка ми препоръчва операция, тъй като шийката на матката е стигнала до влагалището. Аз съм на 55г. и се страхувам от операцията. След като прочетох вашите моментари, малко се успокоих, но не зная в коя болница да отида /живея близо до гр. София/. Моля Ви препоръчайте ми болнично заведение и лекар.

74.   Ех аз пък от кога си мечтая да срещна жена с разширено влагалище, но така и не ме огрява.

75.   Здравейте! Преди година се разделих със съпруга си от когото имам едно дете. Проблемите ни бяха в друго естество не сме имали проблем в секса и не се бах замисляла да ли не съм широка... Сега от една година живея с друг мъж, който явно не ме усеща много, много и затова реших също да се подложа на тази вагинопластика. В часните клиники цените са убийствени бихте ли ми препоръчали накоя АГ болница - колко ли ще ми струва там? Искам отново да се чувствам пълноценна жена!

76.   Здравейте!!! Няколко пъти пиша в сайта като моля доволни пациентки да споделят за добър хирург за пластика и какво се плаща ако е по клинична пътека. Може би само избор на екип. Колко дни е престоя и имали опасност от усложнения.

77.   Здравейте! Правих си пластика преди 4 години. Не се пазя много и най-вероятно в менопаузата ще имам проблеми. Интересно е колко малко жени говорят за тези неща - преди 7 години дори не знаех, че съществуват!
Към №70 - в темата вече има отговори на част от въпросите. Това е операция, която се поема от здравна каса. Друг е въпросът, че лекарите масово се опитват да ни накарат да си я плащаме. Цените явно варират - от 500 до няколко хиляди, може би и проблемите ни са различни.
Моята я правих при д-р Русинов в Тина Киркова, София.
Много съм доволна. Платих само за престоя, не помня колко беше, но е под 10 лв за ден. В болницата бях 5 дни, после се възстановявах цял месец. Дори и след като всичко зарастна дълго време усещах къде съм рязана, така че сексът малко го поотложих докато се успокоя.
Както пишеше по-горе - после пазене цял живот и гимнастика, защото в менопаузата с намаляването на хормоните се отпуска и съединителната тъкан. Ако бабите ни смееха да говорят на тези теми...
Дано съм била полезна!

78.   здравейте! явно има и много голям риск от всички операции и такива процедури. може ли някой да каже за някакви бабини рецепти? мисля че са много по-ефикасни и безопасни!!!! ще се радвам ако има някакви коментари!

80.   Значи какво излиза, че в естественото раждане както вие наричате вагиналното раждане няма нищо естествено и води до много поражения, които понякога са необратими. Аз съм акушерка видяла достатъчно и затова и двете ми деца са родени с планово секцио. Към номер 61 който е мъж и няма никаква представа за темата. Да на жената ролята е да ражда и природата го е измислила, на теб природата като ти е дала крака защо не вървиш пеша до далечни разтояния ами се качваш на автомобил, защото е по лесно, по-удобно. Същото е и със секциото, да рискове има, но при вагиналното раждане те са повече. Щом има шанс да се съхранят половите органи и сексуалните отношения защо да не се направи. Освен това корема ми не е заприличал на нещо страшно имам белег колкото косъмче, а познавам жени които отдолу изглеждат много по плашещо.

81.   Здравейте, следя темата от доста време.

Имам следния въпрос - кога е времето да се направи вагинална пластика? Вярно ли е, че колкото по-късно се направи, толкова по-трудно е възстановяването и повече усложнения могат да се получат? Лекар ми каза, че е обратното - такива операции е добре да се отлагат колкото се може повече във времето, ако не са наложителни. Има ГОЛЯМА опасност от поява на болка или липса на чувствителност при полов акт. С две думи - може да стане още по-зле! Единствено за партньора е сигурно, че ще е по-добре, понеже влагалището ще е по-стегнато.

И въпреки, че операцията може да се направи по здравна каса, вместо да се дават луди пари в частните клиники, кое е по-сигурно? В частните клиники, въпреки че са пластични хирурзи, чувам, че имат специална апаратура и предвид парите, работят по-прецизно... Така ли е?

82.   Лекаря ти е казал правилно, но зависи от причината за пластиката дали е свличане на влагалищните стени или просто за свиване на широко влагалище. Истината е че при 80% от случаите чувствителността изчезва, това зависи до голяма степен от способностите на оператора. Моя съвет е да отидеш в частна клиника за да ти се обърне нужното внимание и да ти е мирна главата. Все пак частната клиника си остава името върху теб, за тях е важно клиентите да са доволни

83.   По повод частните клиники: Докато се възстановявах след пластика в държавна клиника, посред нощ дойде момиче с обилен кръвоизлив, на което беше правена пластика в много известна, реномирана частна клиника по пластична хирургия. След като получила въпросното кървене веднага се обадила на лекарят, който е извършил пластиката, но той отказал да я приеме и я уверил, че няма страшно. Казал и също, че такива пластики е правил много, толкова се е специализирал, че буквално със затворени очи може да ги прави.

Момичето пристигна в плачевно състояние, цялото облято в кръв. Наложи се да я упоят отново, да направят корекция на пластиката и да я зашият. "Удоволствието" и струвало около 1000лв. /по памет, може и повече да беше/. Та лекарите и казаха, че на въпросният доктор трябва да му вземат дипломата, толкова нескопосано е направил всичко.

Не съм против частните клиники, аз също от 13г. редовно посещавам такава, но що се отнася до подобни операций мнението ми е, че въпросните пластики трябва да се извършват в АГ болници, защото те са тясно специализирани точно в тази област /раждане, пластики, и т. н/. През ръцете им ежедневно минават десетки жени с различни проблеми, на ден се правят десетки операций, а това хич не е маловажно, з - то всичко опира до опита. Точно гинеколожката от въпросната частна клиника ми препоръча такава пластика да направя в акушеро - гинекологична клиника. И не на последно място: всичко е Божа работа и късмет.

84.   За частните клиники и държавните болници - единственото, което си мисля, че би дало повече сигурност е солидната сума, която плащаш в частните. Но изглежда, както казваш, баш специалистите са в АГ болниците...

Относно това, че 80% се губи от чувствителността при полов акт - това е ужасно, даже страшно, ако наистина е така!!! При теб така ли беше 83.?

Иначе според лекар не се налага все още пластика, защото има само частично смъкване на предна влагалищна стена, но каза, че с годините е възможно да продължи това явление... Това никак не ми звучи обнадеждаващо!

И ако се направи подобна пластика сега (когато проблемът не се е задълбочил), то с годините очакват ли се нови смъквания, въпреки операцията?

85.   До 84: След пластиката всичко беше наред. Докторът ми каза, че влагалището е орган, който най - бавно и продължително се възстановява. Аз също се притеснявах от това, но всичко си дойде на мястото с времето. В началото имаше болка, после всичкобеше наред.

86.   Благодаря ти за отговора. Изглежда при всеки е различно... защото прочетох мнения на доста жени, които се оплакват от сексуалния живот и след това. Вярно е, че си е и Божа работа.

87.   Към 84: Това с 80-те% не го вярвам. Да, не се чувствам точно както преди да родя, но съм в пъти по-добре от преди операцията! Въобще не съжалявам за нея!
На мен също първия лекар ми каза да не бързам, да изчакам поне до 45, защото ако реша да родя още веднъж, всичко ще иде по дяволите. После, обаче, нещата рязко се влошиха и се наложи да я направя. Но всичко си е индивидуално. Ако ти създава дискомфорт - по-добре го направи, защото все пак сексуалността е резултат на цялостно усещане.

88.   87 доктора ти е прав че при едно раждане ще прати всичко подяволите, но защо е нужно да раждаш вагинално, аз и двете си деца съм родила секцио точно за да не се променя там долу. Никой неможеше да ми гарантира че това няма да ми се случи. Сега ще кажеш да ама секциото е операция, ами пластиката на влагалището не е ли? Най добре след пластиката ако ще забременяваш си роди секцио и не си причинявай всичко отново

89.   Само не разбрах, ако такава операция се направи на по-ранна възраст, с годините ще се наложи ли нова, очакват ли се нови смъквания... има ли нещо такова като подновяване на 10/ 15 години?

Да чакаш, да чакаш до 45 г., но ако има отпусната мускулатура и вече някакво неудобство в секса, колко да чакаш... Радвам се, че при теб е било успешно и нямаш проблеми!!!

И нещо друго - след това проблем ли е ако забременееш, но родиш секцио? Операцията губи ли си смисъла при самото износване на бебето или говорим, че само нормално раждане може да опропасти ефекта?

90.   Ако се направи качествено няма да се наложи нова операция и няма смисъл да чакаш, отивай и си реши проблема а за друго бебе само секцио. При него има 100% съхранение на половите органи. Само вагиналното раждане, както всички го наричат естествено, може да опропасти всичко само че аз не виждам нищо естествено в това толкова жени да страдат. Стискам ти палци успех

91.   Аз преминах през подобна операция - пластика на предна стена преди 3 седмици - 13ти ноември. И при мен се получиха усложнения, или поне аз ги намирам за такива. Може и да е нормално, затова ще съм благодарна, ако споделите, дали имате подобни и дали отшумяват.
Първото - много трудно промишках- след сваляне на катетъра.
1ви опит - 5ти ден - нищо, като тапа.
2ри опит, след 2 дни
3ти опит след още 2... и така сваляне, слагане на катетър, докато разгеле, макар и със слаба струя, излезе урината и проверката (отново с катетър се мери остатъчната урина) показа нужното количество остатъчна урина.

До тук добре. След всичкия този период на втъкнат катетър отдолу, което представлява една пластмасова тръбичка едно нещо като балон, което седи в пикочния мехур, невъзможнос за сядане, ходене по голяма нужда и т. н неща, които се преживяват все пак, в къщи се прибрах с "урожай" - гъбички....
Сега лекувам тях. Мисля, че с низорала се облекчава положението, но днес ми е 2ри ден все пак
Но от снощи имам болка в ляво долу, като тип далак както боли, когато примерно тичааш, или и аз не знам как да го обясна. Имам чувство че все едно някъв орган, който може и да е пикочния мехур се мърда и в даден момент застава някак неудобно и все едно го притиска нещо и затова ме заболява. А може и да е друго, а аз да го усещам по тъкъв начин. Абееее мн вече ми стана безнадеждно и отчаяна. Влязох здрава, едва съм изпускала при кихване.... а сега.... като парцал се чувствам, безсилна, неспособна, боли ме, силата на изпишкване е слаба, не мисля че пишкам по нарядка, напротив, имам чувството, че дори по често. Сякаш имам позивни и при не напълно пълен пик мехур... Моля кажете, има ли и др, чието възстановяване и протекло по-бавно и да ми даде кураж, че ще отминат лошотиите....

92.   Трябва да вземат отношение хората, които са си правили предна пластика. Аз съм със задна и нямах такива проблеми. Катетарът е най - гадното, парещо, щипещо и чегъртащо нещо, но се преживява. Стискам палци всичко да отшуми с времето.

93.   Нямам компетенции и не съм го преживяла все още, но съм сигурна, че ще се почувстваш по-добре. След всяка операция трябва да мине малко време... ако има сериозни притеснения, предполагам лекарят ще ти обърне внимание. Защо не се консултираш?

А защо ти се наложи операцията - пропадане на пикочен мехур, отпусната мускулатура?

Желая ти много бързо възстановяване и много скоро да разказваш само положителни преживявания! :)

94.   Здравейте момичета,
Аз съм от пост 91.
Благодаря на писалите в пост 92 и 93 за подкрепата. До 93 - да, поради отпусната влагалищна стена и леко изпускане при кихане и кашляне. Освен това си ходех доста често до тоалетна.
Ходих вчера в свободния прием на хирурга, че доста си ме боли. Човекът ме успокои (не ме е преглеждал), че се случват такива неща. Има конци, невидими ги нарече, които в различен етап от време се разграждат/разтапят, отпускат и било естествено да усещам този тип болка, (все едно съм се изсипала, в др момент е като да ме дърпа, абе няма обясняване :)) Идеята на този тип операция е, че се прави така, че да се повдигне повечко, конците стягат и дърпат нагоре, за да може в момента в който се отпуснат, нещата да си дойдат на правилното място. Пред кабинета имаше и др жена с такава операция, или поне тя каза че е с пластика, и нея не я е боляло така.
Аз почвам да си мисля, че в желанието си да направят хубава операция, защото съм млада жена още, са стегнали и вдигнали повечко, отделно са ми "разкрасили" влагалището и затова и мъките са ми в повече. Пък стига да преживея тия неща, какъв секс ме чака :):):) Остана ми хумора за момента, щото и плаченето и самосъжалението вече не ми помагат. Сега се държа за хумора, в очакване на грандиозния секс :):):):):)

п. с По епикриза (от вчера я имам) операцията е точно:
Уретровезикопексия а модо RAZ и задна влагалищна пластика. (аз знаех за предна само, ама това пише в епикризата).

95.   До 94: Не се притеснявай, наистина след такава операция много боли, з-ото са рязани мускулни връзки, нерви и др. Възстановителният процес е бавен и се изисква пазене /да не вдигаш тежко и да не се напъваш, когато ходиш по голяма нужда/. Доста време след операцията усещах дърпане и тежест, особено, когато трябваше да стана от леглото сутрин. Направо ми се виеше. Ходих като патица, леко приведена, защото като се изправех ме дърпаше страшно много. Мен също ме бяха позатегнали доста, но точно така каза и моят доктор, че при операцията се стяга повечко, защото после леко се отпуска и си идва всичко на мястото.

Сега да те развеселя относно секса. До три месеца никакъв секс - по нареждане на гинеколога. Докторът ме предупреди, че ще ме боли много, да си взема лубрикант или вазелин. И така, дойде вечерта "Х" и аз се подготвих за невероятен секс. Уви, още в началото съпружеското тяло констатира, че съм по - тясна, а по - нататък направо изрева, че съм доста тясна. От болка си загубих граматиката и прекратихме всичко. Първите пъти чувстваш само блока, която след времето отслабва и изчезва напълно. Чак след това ти се възвръща сетивността и можеш да почувстваш партньора си. Поне при мен беше така. Много е важна и психическата нагласа: да не мислиш за болката и дали ще се получи, или пак нещо ще се прецака. Минаха три години от операцията и мога да твърдя, че секса е страхотен. За това време влагалището леко се отпусна, но това е нормално, защото все пак се употребява. Вече не мисля за болката и за др. глупости, а гоня мъжът ми като империалист и се наслаждавам 100% на секса. След операцията наистина нещата не са на 100% както преди да родиш, но значително са по - добре от преди операцията.

Надявам се да съм те окуражила, все пак при теб всичко е много пресно. И да пишеш как е, когато стигнеш до грандиозния секс.
Между другото при твоя случай /отпусната мускулатура/, какво усещаше, или по - точно въобще усещаше ли нещо при полов контакт?

96.   До 94 - виж колко обнадеждаващо звучи сега :) Може ли да кажеш в частна или държавна болница си направи операцията и твоят лекар окуражи ли те да действаш или имаше задръжки - в смисъл да чакаш?

97.   Охххх 95 да знаеш как ми вдъхна кураж. Четох те няколко пъти и препрочитах. До сега се бях попадала на жени, които нищо не ги боли, нито ги е боляло в някакъв етап след операцията. Вече почнах да се притеснявам от факта, че само мен ме боли, но ти направо се появи като някакъв светъл лъч и ми помогна да намеря сили и да погледна с надежда. Така както описваш твоята ситуация, баш като моята. Така се чувствам и аз. Вчера цял ден лежах, защото само така не ме болеше. Едва няколко пъти до тоалетната само ставах. Но пък днес сякаш е една идея по-добре ситуацията. Не че не ме боли, но май научих точно кое движение предизвиква най-силна болка и съответно не го извършвам. Само команди раздавам на щерките и мъжа. Като фелдфебел съм :):):).
А само как съм се смяла за частта със секса. Показах го и на моя мъж и той много се смя. Наистина ме накара да се усмихна. Дано не е чак толкоз тежка ситуацията и в деня Х, че от сега се шашкам за болката. Ама то е може би и защото вече много дълго съм все с някакъв вид болка и нервната система се поизтощи, та тогава като се стигне до онзи велик момент, ще е минало време, в което да не ме е боляло.

Колкото до въпроса ти – „какво усещаше, или по - точно въобще усещаше ли нещо при полов контакт? “ – ми аз да си призная, винаги съм имала широко влагалище и оргазъм винаги съм получавала само от външни дразнения, така че явно и в тази област, тепърва ще откривам нови усещания. Не съм усещала разлика след отпускане на мускулатурата, защото явно при мен си е по-хлопало и преди :):):)

96 – в държавна АГ, Майчин дом в МА София. Все пак, като проучвах, стигнах до извод, че най-добрите хирурзи са там. И преглъщаш мизерията в отделението, в името на добрите доктори. С избор на екип бях – 700 лв за моята операция, които са си официално обявени на сайта на болницата и си се плащат на каса в болницата и съм получила фактура. Другата част на въпроса ти „твоят лекар окуражи ли те да действаш или имаше задръжки - в смисъл да чакаш? “ не разбирам за кой момент питаш и за кой точно доктор. Гинеколога, който го откри, ми каза че е по-добре докато съм по-млада (млада млада, колко да съм млада :) 41) и още имам и менструация да направя тази операция, защото ефекта бил по-добър и възстановяването на организма по-добро. Хирурга, при който отидох първо на преглед, за да потвърди или отхвърли оперативната намеса не ми е казвал, че няма нужда. Просто рече да идвам на операция. Не съм чула, някой да ми казва да чакам, ама и аз не съм минавала през повече доктори.

Още веднъж, благодаря Ви момичета за подкрепата. Ако не се е затрил света, след около 3 месеца, ще пиша имало ли е проблеми в деня Х. А се надявам да не ми се налага да пиша за нови, или продължаващи усложнение :)

98.   До номер 97:
:) Вече няколко пъти се включвам в тази дискудия, но чак сега забелязвам, че да - не съм писала за болката. Ама тя е нещо нормално (нормално да я има, а поносимостта си е индивидуална)- все пак е операция. Е, за да не се чувстваш самотна - 3 седмици не станах от леглото, много болеше, особено като се втвърдиха конците, а за секса.... чак след 10 месеца се престраших. Но вече е минало - като при раждането - и е важен крайния ефект.
Така че - сега ти е паднало да изучиш програмата на телевизията ;) и всички да се въртят около теб, стискам палци за бързо и безпроблемно оздравяване.
Между другото - майка ми е на 65 и си прави операция преди 2 месеца - оправи се много по-бързо от мен. Може би, защото от лятото приема Шуслеерови соли, по-специално №1. Може би не е зле да й обърнеш внимание.
Успех!

99.   Момичета по-горе съм описала моя случай с частната клиника -лазерно вагинално подмладяване.. възстановявах се около месец(основно лежах и не извършвах никаква домакинска работа)секс првих след точно 2 месеца, болки нямах, получих силен кръвоизлив на 5ти ден но обясниха, че няма как да е свързано с операцията.. Вътре влагалището е стеснено идеално, но външно имам нужда от още един шев, който друг лекар ми препоръча да направя по здравна каса, като задна пластика.. Въпросът ми е вас пипали ли са ви и около входа на влагалището(какво по-точно са правили). На мен ми бяха поставили само един шев по време на пластиката, но др лекар предложи да се изреже малко тъкан за да се прибере и затвори входа.. дано съм се изразила правилно.. Успешно възстановяване на всички!! Не забравяйте поговорката трай бабо за хубост.. след такава операция със сигурност ще се чувствате по-сексуално удоволетворени

100.   Номер 99:Случая си съм описала под номер 49.. Към номер 50 и 51:съжалявам момичета чак сега виждам зададените въпроси.. правих си я в хил клиник, дано всичко при вас е минало успешно..

101.   Здравей 99. Писах в по - горните постове. Аз съм със задна пластика, също като теб широко влагалище /според лекарите не било широко, но... , само аз си знам, какво беше преди да родя и след това/, нямам изпускне при кихане, кашляне, нямам смъкване., въобще много лек случай /пак според тях/. С едно шевче от епизиотомия /според мен не са ме зашили хубаво и проблема идва от входа на влагалището/. Обясниха ми, че са изрязали парче тъкан /като триъгълник/ и след това са зашили кожата, като по този начин са стеснили влагалището от вътрешната страна. Това било т. н. задна пласдтика. Относно входа: моята гинеколожка също ми каза, че е можело да се стесни повече, та сега ми предстои консултация с нея и евнтуална уговорка за стесняване само на входа. Не знам, защо хирурзите работят толкова обстойно само отвътре. Моят ми каза, че ще направи стесняването колкото е широк един пръст, обаче така и не разбрах по кой пръст ще се ръководи неговият, моят или имат някакви калъпи, колкото и невежо да звучи. Каза ми също, че обикновено стеснявали пръст и половина, но при мен повечко са ме стеснили. Та, сега като гледам входа, май по неговите пръсти е мерил, а те бяха като кебапчета. Иначе от вътрешната страна е много добре направено, стегнати са мускулните връзки на перинеума и др. там подобни. Мисля, да прескоча при гинеколожката ми след празниците и ще пиша пак. На всички успешно възстановяване и хубави изживявания.

102.   До 91: при теб входа на влагалището как е, или още не си се престрашила да се погледнеш /това за престрашаването в кръга на майтапа/?

103.   До номер 101 и ти ли си прави пластиката в частна клиника? Така като чета, изглежда, че след лазерната пластика възстановяването е доста по-бързо?

104.   Номер 99:Здравей 101:)мн смешно става с тези номера.. аз твърдо съм решена да си оправя входа, смятам че трябва да се отстрани малко кожа за да не стои леко открехнат входа на влагалището(преди рждането беше абсолютно прибрано)надявам се резултата да се приближи до този идеал:)Много се колебя къде да го направя.. Консултирах се с лекар от МД Варна има ли някой ходил там или отново да се доверя на хил клиник.. разбрах, че процедурата ще ми струва 600лв. по ЗК.. Ти имаш ли представа. къде ще правиш твоята? Ще те държа в течение с моя въпрос, но няма да се подложа в близките 2 месеца.. Поздрави!

105.   Здравевйте, момичета!
Писах миналата година под номер 32 и 41.
Какво да кажа... все още имам отвратителни проблеми. След вече 1г. и 3м. осъзнавам, че не само нямам чувствителност а и влвгалището ми е огромно с още по-широк вход. До толкова, че издава звук като излиза въздуха от него. Странно защо срамните ни устни увиснаха много, наистина много, че чак ги прещипвам с бельото и панталоните като седна. Вече не спортувам защото при по-големи крачки влиза въздух навътре, особено зимата ми изтива корема. За секс няма какво да пиша, представете си сплескана торбичка и сте сложили бутилка от едната й страна. Такова е усешането и за мен и за мъжа ми. Никакво... направо ужас! Вече разбрах, секс няма да правя докато съм жива, освен ако не намерим въпросните хиляди, но поне да имам комфорт в собственото си тяло. Вече незнам, хем си зная положението, хем не ми се вярва, че ми се случиха тези неща. Вчера момченцето ни навърши две годинки и съответно на мен ми мина целия кошмар през главата. Сега някой ще каже, нямаш позитивно мислене! Напротив имам, тази нагласа ми дава надежда и ме кара да се чувствам по-добре докато седя, защото като стана и се отпусна да свърша това-онова, се сещате.... И като помисля, че липсата на пари не ми дава възможност да съм пълноценна... Приключвам, защото сигурно има и по-лоши случаи. Все пак съм жива и детенцето ми си има майка, пък кавото ще става, сигурно ще имам възможност в залеза на живота си да изпитам онова, за което имам само спомен!
Въпреки, че не съм писала от доста време следя коментарите, защото наистина ми е приятно като прочета, че някой има подобрение!

106.   До 103, аз съм 101: Операцията я направих в държавна клиника, по здравна каса - 500лв. Може би в частните клиники метода е по щадящ, ако е с лазер, но не знам доколко са опитни и компетентни, з-ото в АГ -тата само с това се занимават и на ден им минават доста случаи. Пак казвам, че не съм против частните клиники.
До 104: И при мен е така, входа стои леко открехнат, не е напълно затворен. Яд ме е, че не си вършат работата като хората и пак трябва да изживееш всичко отново : упойки, катетри и др. гадорий, а на всичко отгоре трябва и да платиш пак. Ще се консултирам с моята гинеколожка, но мисля да я правя или при нея, или в някоя АГ клиника в София, з-ото са специализирани в тази област. Също като теб в близките 1-2месеца няма да я правя, защото по празниците не ми се дават още 500-600лв. Ще пиша след консултацията да видя, какво ще ми каже гинеколожката.

51-100 от 302