Споделена история от Секс и интимност

Защо като заглеждаме си мислите, че задължително харесваме?
Аз съм мъж и няколко пъти попадам на теми от жени за зяпането на други жени по улицата и прочие. Първо, наистина е много просташко да се правят коментари пред гадже или да се зяпа като невидял. С такъв селянин по-добре не си губете времето. Всичко има граници. Но вие всеки поглед го смятате за харесване. Като ме питат зяпаш ли “хубавите” жени? Какво значи хубава? За теб хубава, за мен може да не е, отделно, че във всяка жена се намира нещо хубаво и нещо не толкова (във всеки мъж също).
Аз обикновено се вглеждам, когато има нещо нестандартно в дадена жена (или човек по принцип) - много къдрава коса например или цветна, по-особени дрехи, много изпъкваща черта (не само гърди и дупе, моята приятелка си има и то идеални). По тази логика и мъжете зяпам, аз си хвърлям поглед. Като цяло хората общуваме визуално. Това значи, че искам да спя с тях ли? Дори усмивката не е такъв знак, освен ако не е ехидна и продължителна. Не е намигане да кажем или подобен жест. Точно пък да ви кажа задници и гърди не съм зяпал, но веднъж минава жена с плашещо сини очи - хем красиви, хем страшни. Просто не можех да сваля поглед, какво да ви кажа? Не е привличане, просто за пръв път виждах такъв цвят, приличаше на Зина принцесата воин. Не всички мъже сме нерези, които искаме да спим с всичко живо.
А и защо се държите сякаш жените не зяпате и не гледате също, че дори повече външен вид? Моята приятелка е луда по Джейсън Момоа, има негов плакат над спалнята си, аз да се сърдя ли, че съм пълна негова противоположност и не е наша/моя снимка сложила там? Преди се сърдех, но я попитах и тя ми каза - нали съм с теб и обичам теб, него надали някога ще го срещна изобщо, а и теб те познавам. Дори визуално да харесвам друг мъж повече, обичам само теб и никога не бих спала с друг само защото визуално ме привлича. Това ми стигна.
На практика въпросите ми са два - защо си мислите, че като зяпаме - гледаме само красивото и задължително сме привлечени? И защо се правите, жени, че вие не зяпате и хич не гледате външния вид?

Коментари

1.   Най-накрая да си се каже както е! :D

2.   Не би спала с Момоа, ама друг път :D и не само с него... не се научихте, да не гледате през розови очила - хората не са моногамни. Очаквайте да ви изневерят и няма да сте изненадани ;)

3.   Живота се върти. Нали го знаете?! Хората не са моногамни през последните 60-70 години.
След още 30-40години пак на 95% ще се търсят само честни момичета. Както е редно. То сега това не булка ами люлка. Кой, кога и колко пъти се качвал на нея никой не знае!

4.   До 3

Хора не са моногамни попринцип, незввисимо какво ти е казала баба ти, като си бил на 8.

5.   Боли да видиш, че любимият ти гледа други, да не говорим пък за повече... Това е. Откъде да знаеш какво точно гледа, дали му харесва и т. н...

Аз съм жена и също гледам външния вид, за мен той е 50% по важност, а другите 50% са за характера.

6.   Пълни глупости, гледате защото явно нещо ви липсва. Затова подминаваш, не се усмихваш на други, не говориш с други, че тежко ти!

7.   Аз като вляза в магазин, гледам продължително само нещата, които наистина ми допадат. Тоест, ти за да се загледаш по някого на улицата, нещо в него ти е направило впечатление. По един начин ще погледнеш цветната баба и по-друг синеоката Зина.
А'бе, гледай си. Всеки гледа- жени, мъже, коли, сгради, цветни поляни. Всички намираме за какво да залепим поглед навън. Просто не гледай други жени пред приятелката ти и не прави коментари, това е всичко, което се изисква за спокоен живот и минаване между капките. Ти като гледаш чужда жена, твоята не знае какво си мислиш и е нормално да се притесни, особено ако не я зяпаш по този начин като излезе по хавлия от банята. Или ако се усмихнеш на непознатата.

8.   Разправяй ги тези на старата ми шапка. Аз съм усещала как ме оглеждат ей такива "скромни", докато някаква жена върви до тях. Макар, че не се отличавам с нищо от тази жена, не съм нито плеймейт, нито екстравагантно облечена.

9.   По принцип като нещо ти харесва го гледаш ..