Споделена история от Секс и интимност

Можем ли да имаме връзка без секс (порнозависимост)?
Здравейте всички!

Нека уточня, че това не е тема "за" или "против" порното. Този казус е засяган много тук и мненията винаги са крайни, така че не ме интересуват. Нека обясня накратко за какво става въпрос:

Мисля, че приятелят ми има някакъв вид зависимост към порното - гледа по 2-3 пъти дневно и не с научна цел. Не си е правил премиум акаунти, няма регистрации насам-натам и не е залепен 24/7, затова и казвам, че е "някакъв вид зависимост". Често ми е казвал, че за него сексът не е кой знае какво, може и да не прави, нищо особено не било след първите няколко пъти. По-важно му било да задоволи жената, за което, признавам, наистина се старае, но... след като си е ударил няколко чекии преди да се видим, как да стане? Има ерекция, но му спада по време на акта, често не може да свърши без ръчна намеса от моя страна и т.н. В началото ми ставаше доста тъпо, мислех си, че съм широка, не го възбуждам и че за нищо не ставам, но това ми се случва за пръв път. С минали партньори, чиито размери бяха на половината на неговия, нямахме абсолютно никакви проблеми. По един или друг начин разбрах за какво иде реч, няколко пъти сам си каза, че вече е "душил пилето" и не може. Позволих си да погледна историята на търсенията му - редовно, след като сме се видели и не сме успели да правим читав секс, той си е отварял порно с азиатки, лесбийки и прочее, за да си свърши работата сам. Повдигах темата заобиколно няколко пъти, но ми казваше, че няма нищо общо с мен, така си му харесва и толкоз. Вдигнах ръце, явно за него това е нормално. Хубаво, но аз вече нямам желание за интимност с него - от 10 опита 8 са провал. Сега се сещам как миналото лято си беше на вилата без интернет и му отидох на гости. Правихме го по няколко пъти на ден без никакви засечки... показателно. В момента, в който се домогне до компютър, започва отново. Тоест проблемът не е, че е асексуален, с ниско либидо или нещо в този дух.
Та поради всичко това желанието ми да съм интимна с него е чиста нула. Не виждам смисъл, не виждам мотивация. Мисля просто да му кажа съвсем мило, че предпочитам да не правим секс, но подозирам, че ще ми се обиди, защото, колкото и парадоксално да звучи, винаги е много загрижен за това как се чувствам и какво не е наред. Обгрижва ме, носи ми цветя, прави мили жестове, готви ми каквото обичам, много ме подкрепя. Ако беше някакъв тъпунгер, директно щях да му бия шута, но не мога... проблемът е само тоя скапан секс. За него всичко си е нормално, единствено се дразни, че аз недоволствам и че не разбира защо го правя на въпрос. Не чувства, че върши нещо грешно (така ми го обясни) и затова си продължава в същия дух.

Знам колко абсурдно звучи - хем да имаме връзка, хем да не сме интимни. Как, по дяволите, може да се случи това?!

Коментари

1.   мъжа ти е зависим и очевидно не го осъзнава а ти си потърпевшата в случая и много ще страдаш, но щом ти харесва да страдаш продължавай. първата стъпка в борбата е самоосъзнаването на зависимостта от зависимия....

2.   Значи иска да "задоволи жената" и "се старае" и от друга страна постоянно лъска, от което му спада и не може да я задоволи. Нещо не се връзват нещата. Много странна история, наистина. Ако те устройва здрави, млади и потентни хора да нямат интимни моменти вие ще сте по-скоро съквартиранти, не партньори.
Успех!

3.   Че той си е тъпунгер, проблема е че ти не виждаш този очеваден факт. Добрия партньор не само се грижи за теб когато си болна или пък ти носи цветя. Той дава всичко от себе си да се чувстваш добре във всяко отношение. Предвид глупостите които ти дрънка че "така си му харесва", той буквално те използва емоционално, понеже сексуално се задоволява с порното. Ти най-добре ще кажеш дали му готвиш и переш на всичкото отгоре, но вероятно ако спреш да си му от полза директно ще ти бие шута. Много лесно се връзвате на романтични жестове вие дамите, вместо да обръщате внимание на истински показателните неща. Жестовете всеки дебил може да ги научи от филмите и хоп, в кърпа сте му вързани.

5.   Проявяваш симптоми на съзависимост. Това си личи в началния абзац, където ти самата неглижираш зависимостта му и се правиш, че проблемът е нищожен. Това не е вярно. Нищожните проблеми нямат сериозни последствия като липса на интимност в любовна връзка. В момента ти спомагаш проблема, като му даваш възможност за нормален живот със зависимостта. Така съзависимите (запознай се с термина в интернет), саботират решението за справяне - създават условия, в които то не е необходимо. Ето той има връзка, без да е интимен и задоволявайки зависимостта, защо му е на него да предприеме действия? Виж, ако няма възможност за нормален живот със зависимостта, а му се наложи да предпочете ще има действие. Със сигурност в началото отрицание и защитна позиция, отдръпване, но това е част от пътя. Страхуваш се да не го отблъснеш и изгубиш, не знам дали подсъзнателно не се страхуваш, че ще го изгубиш ако стане отново сексуален и затова да се държиш така. Но със сигурност ако му даваш възможност да има и теб и порното, той няма стимул.

6.   Здравей аз съм жена, за съжаление сключила брак с такъв човек и дълбоко съжалявам.. Дори се замислям дали да не разтрогна този фарс, за мен не е нормално аз да стоя на стола, а той на три метра от мен го хванах да си гледа порно на телефона... Писна ми.. Изглеждам добре, и да намерих си любовник, след като той не може да свърши работа, като го вкара и му спада веднага, с други мъже съм изкарвала по час, два, с него и минута е много, свикнал е на Челси и не става и не става, не знам дали има смисъл изобщо

7.   Предложи му да гледате заедно. И ако трябва да помагаш с с душенето

8.   м30 имам същия проблем женен съм с жена ми правим секс по 1-2 пъти в месеца с полуеректирал пенис зависим съм от порно и чекии.гледам порно по 2-3 пъти на ден и съответно лъскам и вечер получавам ерекция но като дойде време да проникна ми пада.Чувствам се много зле имам нужда от помощ но ме е срам да споделя за проблема си незнам на сексолог ли трябва да отида или незнам кой ще може да ми помогне .Благодаря

9.   Еми приятелят ти е чекиджия. Възбужда го повече. Сам да свърши, даже е отвикнал от секса. Какво очакваш от такъв мъж. Как може да имаш връзка с някой, ако сексът от 10 пъти 8 не става за нищо. Винаги съм смятала, че жените са консервативни мазохистки. Възпитани от майките си да траят. Аз си стоя сама без гадже поради причини, подобни на тези. Като намериш някой да е супер в леглото, той пък ще е жена са р и такам. Такъв е животът в 21 век....