Споделена история от Секс и интимност

Нетрадиционни практики
Здравейте, скъпи читатели на Spodeli. net!
Жена съм, на 20 г. съм и тъй като тук съм попадала на интересни мнения, реших да се допитам до вас за съвет. Напоследък, покрай карантината и свободното време, се запалих много по книги, свързани с тантричния секс- "Скъпоценност в лотуса”," Арабско любовно изкуство” и др.
И след толкова много четене, ми се иска да пробвам някои от практиките със сегашния си сексуален партньор. И двамата нямаме много опит, но на мен като че ли ми е по- интересно да се уча.
Въпросът е, че той е доста, доста, да кажем праволинеен в секса.
В неговите представи разнообразие е смяна на точно три пози - мисионерска, кучешка и ездачка, като преди това има минимална до никаква любовна игра. Говорили сме по темата, но като цяло все едно не ме разбира- гледаше ме като извънземно, докато му разказах накратко за какво съм чела :) .
Казам му, че искам да се гледаме, без да се докосваме, да дишаме в синхрон, да усетим съвместна енергия, да я караме бавно и нежно, а не да скачаме в леглото като зайци и той взе че се разсърди .
Все едно, че лично съм го обидила, дори не ставаше дума за него в разговора.
Не знам как прочете между редовете нещо, което нямах предвид, но както и да е. Въпросът е как да събудя някакво желание за
тантрични практики у него или за нещо по- нетрадиционно?

Коментари

2.   Тантричните работи не са просто нетрадиционни практики, те са по-надалеч от повечето хора и идеята им за сексуалност. Трябва да разбереш това, за да разбереш приятеля си. Не е просто нещо ново, а нещо на места съвсем различно и почти несъвместимо с това, което намират за възбуждащо. Това с гледането и синхронното дишане, а още повече взаимната енергия... далеч е от повечето хора. В смисъл, ако съм с теб и те обичам, ще го направя, ако ме помолиш, но не виждам как ще ме възбуди тая енергия, която си е... измислена, ако не я чувстваш. Вие жените имате навика да четете за разни работи и като се размечтаете за тях се надявате другите и те да са там в главата ви, докато мечтаете. Той просто не го усеща това и когато сте интимни, му се прави секс. Не е неразбираемо. Пробвайте, но не очаквай от него да се вдъхновява от същите неща като теб. Поне намери някакъв баланс между физическото, което той иска и духовното, което ти искаш. Ти искаш от него да прегърне тантрическото, което се основава на въздържание и удоволствие без докосване от самото желание и недокосване, а то му е съвсем чуждо и непознато и трудно ще му достави удоволствие ей така, защото ти си се надъхала и вдъхновила да пробваш. трябва малко мост към новото, не директно бухване на дълбоко...

3.   Както го описваш него не го интересуват такива неща, и едва ли ще го заинтересуват. Собствения му кеф явно му стига, от теб колко се интересува ти ще кажеш. Общо взето - няма да я бъде тази работа.

4.   Аз нищо не съм чела за Тантра, ще ми е интересно да споделиш повече. Иначе често си пускаме Тантра музика. Мъжете са чувствителни на тази тема и уж искат да споделяме, а всичко приемат като критика. За тях ако нещо е ок, няма нужда да се работи върху него, а за нас всичко може да бъде и още по-хубаво. Имам 2 съвета, единият е да подготвиш атмосфера и да му кажеш просто, че искаш да ти се довери и да опитате нови неща. На гола жена трудно ще се обиди. Другият е, ако мислиш, че първото ще го смути и гипсира, дай му да прочете нещата, които са ти харесали, да има време да осмисли и да се настрои.

5.   Много добре те е разбрал човекът. Кой ще търси лотоси, тантри, синхронни дишанета и пр. източни нетрадиционности /изгъзици, ако е задоволен от едно яко, традиционно е@ане? Явно ти искаш нещо повече, не ти стига, това, което правите. Вместо тантра, защо например не му врътнеш яка свирка, после той на теб френска? Или не инициираш някое изпълнение в задния двор? Погледайте порно, може да прояви желание да пробвате други пози, мастурбирайте заедно, ползвайте играчки... Изобщо далеч не сте научили и изчерпали традиционните практики, че да минавате към нетрадиционните. Но като не ти пасва приятелят ти, не си губете времето.

6.   за секса трябват двама души, така че нямаш друга алтернатива освен да успееш да го заинтригуваш и него
ше се получи само ако успееш да го запалиш и него
ако не се интересува и му е скучно, нищо няма да се получи

8.   Oтговорът е един - друг партньор.

Дървен ръб да дялкаш - да стане обло... ама при хората не става.

Трбява ти някой отворен към света. Искащ да усъвършенства себе си във всяко едно начинание, а не Ганьо, който иска да "ребри" и да се изпразни на муцуната, щот' т'ва е яко.

Мислене му е майката.

Братан.

11.   Не знам какво си чела, но тантра практиката е не да не се докосвате, а да правите секс без мъжът да се изпразва. В тантра спермата има Божествено значение и е престъпление да се изхвърля ненужно. Това е смисълът на тантра! " Тъй като учението обхваща целия спектър на човешката природа затова в него се включва и сексуалността, което е част от нас, от това което сме, от нашата природа. Много хора, когато чуят Тантра я асоциират с Камасутра или извратен секс, но те незнаят, че сексуалната част е само 5-10%. Основните енергийни практики са медитация, релаксация, йога и много други. Съвременното човечество, особено през последните 50-100 години има все по-отрицателно отношение към сексът, което предизвиква много енергийни сексуални бложаки и намесата на тази малка част е все по-наложителна. В древността най-малко са мислили за секс. Същността на тантра се свеждала до медитация и дихателна гимнастика. За висше постижение на тантра се смятало постигането на променено съзнание, когато абсолютно нетрениран човек можел да изпълнява сложни физически упражниения и с лекота да заема асани ( йога пози ). Ако се стигало до секс, това било крайно рядко и целта била да се подхранят взаимно с енергия, без да е самоцел удоволствието. Посоката към секса започнала едва в средата на ХХ век на вълната на сексуалната революция в Запада. Тогава възниква понятието "неотантра", тоест нова, обновена тантра, където духовната съставка отива на заден план, а на първи излизат еротичният масаж, концентрацията върху партньора, дихателните техники, медитацията и самият тантрически секс. У древните йоги, създали Тантра, не е имало и мисъл за разврат, пошлост или нисък морал. "

13.   Страхотно е да попаднеш на човек който иска да експериментира но на хората сексуалноста е различна. Аз съм на 28 години мъж и приятелката ми е много добра но искрицата в секса и липсва. Правим го, опитвам се да я провокирам по най-различни начини за по различни неща но тя си знае нейното.

14.   Щом ти е само сексуален партньор а не гадже или съпруг, или го зарежи и си намери някой с повече инициатива и желание за разнообразие в секса, или си го дръж за всеки случай, ама се оглеждай за някой по-подходящ.

15.   Тези практики не са за всеки, трябва да има определено отношение, настройка и чувственост за да се получи!

16.   Като го смениш със по-сексуален.