Споделена история от Секс и интимност

Аз съм жертва на блудство...
Не знаех къде другаде да се обърна, а тази тема ми е много тежка и не съм споделял на никого. Дано бъде одобрена, защото вече откачам. Момче съм, вече мъж на 19, на 28-ми юни ще направя 20 години. Не съм някакъв извратеняк и моля да дадете обективни съвети, без безвкусни шеги, защото темата е на 110% истинска, де да не беше и много болезнена за мен, както вече споменах.
Баща ми откакто помня е имал проблеми с алкохола и отношението си към майка ми, сестра ми и мен. Като се замисля този човек е и социопат, защото не изпитва чувства освен грижа за себе си. Опитвал съм се да го разбера, обичал съм го, но просто не става и не става. Пред хората никога няма да го покажеше, но вкъщи беше ужасен. Не я е пребивал, но я удряше майка ми, което в никакъв случай не го оневинявам, предполагам я е насилвал, може би сестра ми също, защото веднага като навърши пълнолетие избяга от нас, мрази го до ден днешен, а за мен тя не знае, така че сам направих свръзката. Той сега е в чужбина де, като бях на 15 ни напусна. Ние по-рано сме молили мама да се махнем, но тя винаги оставаше. Просто ни обрече и нас. И тя жената не е съвсем добре, но след такова нещо как ще си. На всичкото отгоре той не работеше, тя го издържаше, не обратното! А беше напълно здрав, но това е от малките му кусури.
На 10 годинки бях като посегна и на мен. Няма да изпадам в подробности, не ме е точно изнасилил, но блудство си беше и беше гнусно. Помня само че бях след футболна тренировка, уморен и спах, когато той е влязъл и сещате се натам. Аз още не знаех всичко за секса тогава, даже много малко неща знаех. Повече пъти не е имало, но станах друг човек, защото тогава бих казал, че изгубих детското в себе си. Мразех се, затворих се, имам проблеми с общуването и до ден днешен. Момичетата ме харесват, аз също, сами идват при мен и просто нещо прецаквам. Не съм гей, дори повече се отвратих от това след случката. По-рано той наричаше мен с определения като “малък педал”. След това изненандващо спря да ме тормози, не общуваше с мен просто, майка ми още я тормозеше, а сестра ми вече си беше тръгнала (тя е няколко години по-голяма). Накрая ни напусна и замина за Англия с някаква бивша проститутка. За мен беше все тая, макар че изпитах удоволствие, че няма да го виждам поне.
Мисълта ми е, оправих общуването на приятелско ниво и се промених уж, донякъде преживях всичко. Но хем имам сексуален нагон, хем това ме кара да се чувствам като изрод. Веднъж правих секс, беше нежен и идеален, но се чувствах сякаш съм се възползвал от момичето. Порното ме отвращава, не мога да кажа, че няма да ме възбуди, но не гледам, пак навява гадни спомени. Не мога да го обясня. Какво мога да направя? Пробвал съм хипнози и медитации в домашни условия, ами не помага. Просто искам да имам нормална връзка, а това без секс няма как да стане, а аз и искам секс, но мозъкът ми ме спира. Психолог? Ама как като мъж да призная, че съм жертва на блудство, просто самият факт, че съм мъж още повече ме кара да не искам да си го призная и пред себе си. Живея в друг град вече, не споменаваме баща ми като сме с майка и сестрата, но. Преживях го, млад съм, но всеки ден го анализирам. Собственият баща, кръвен, не доведен, а аз бях малко дете. Хора, преживели насилие, как се справихте? Споделете.

Коментари

1.   Мъж си сега, тогава си бил дете. Сподели с професионалист.

2.   По никакъв начин недей да се чувстваш виновен за случката. Отиди на психолог. До колкото разбирам, толкова години не си споделил на майка си?

3.   Потърси специализирана помощ- така ще изчистиш проблема. Стискам палци и се надявам да не се превърнеш в копие на баща си. Отношението на баща ти не е нужно да коментирам, бездействието на майка ти- също и браво на сестра ти, макар, че могла да сигнализира съответните институции.

4.   Не си единствен. Не си сам! Ако имаш г/д добър английски, изгледай това видео - https://youtu.be/cw_kL2AKiwc
В него Кори Тейлър - певец, разказва за това как са го насилили като малък, бил е на около 10 години, как се бори с тази травма до ден днешен. Говори с истински терапевт. Съжалявам, но не успях да намеря оригиналното видео с пълното му качество, но и това върши работа.
Друг случай е Честър Бенингтън - по същия начин, бил е малък. Той преди няколко години посегна и на живота си, въпреки че има жена и деца... така и не е успял да го преживее...

Съветът ми към теб е да говориш със специалист. Няма от какво да те е срам, няма защо да се притесняваш да потърсиш помощ, не си единствен! Помогни си... Много съжалявам за това, което ти се е случило, но знай, че не си виновен!

5.   Мисля, че психилога е най-добрата ти идея. Трябва да се довериш на метода и да превъзмогнеш съмненията, които е нормално да имаш. Въпреки тях иди, дори да е трудно и странно, резултата ще си струва. Ще изчистиш това от мислите и живота си и ще спреш да го препреживяваш във всеки аспект от живота си. Отиди и късмет напред! Не изпускай качествени момичета заради травмата и я изчисти възможно най-скоро, за да не изпуснеш момичето, което ще те направи щастлив.

6.   Здравей, ако историята ти е истинска, то ти предстои труден път, но
напълно възможен и ти пожелавам да го извървиш. Аз съм мъж на 46 г преживял нещо подобно. За щастие успях да го приема, преосмисля
и да се освободя. Но познавам болката която изпитваш. Не мога да ти кажа какво да предприемеш, защото това изцяло зависи от теб, но ще ти нахвърлям няколко идеи върху които можеш да помислиш
- миналото не може да се променя, но можем да променим отношението ни към миналото
- ти не носиш отговорност за това което ти се е случило, но от теб зависи решението
- за да решим даден проблем, първата стъпка е да го признаем пред себе си и да го приемем
- без споделяне няма да се получи, но срамът които изпитваш е неоснователен, ти не си извършил нищо срамно
- най - сигурната среда където можеш да споделиш е при психолог.
Важен е избора на психолог, добре е да има опит с хора преживели подобно насилие. Но ако избереш да посетиш психолог, тогава е редно да знаеш, че сам по себе си психолога не може да реши проблема ти. Психолога може само да ти помогне, да ти покаже нови подходи. А решението и работата която трябва да се извърши зависят само от теб. Но след като имаш смелостта, да споделиш за проблема си тук, значи вече си готов да се захванеш и да го решиш. Пожелавам ти успех

7.   Кой те излъга, че няма хубави връзки без секс??? Заради разни изроди от мъжки пол, светът е пълен с асексуални жени, с които можеш да имаш връзката на мечтите си.

8.   Мъжки, я не се филмирай! Каквото било, било. Ти си това, което си днес, не което си бил преди 15-20 години. Просто поглвдни напред и се дръж като този, който искаш да бъдеш. А миналото прпсто го прегшътни и хвърли някъде нзад в съзнанието си! Успех!

9.   Трябва да отидеш на психолог и да получиш професионална помощ. Само така ще можеш да преодолееш случилото се и да продължиш напред. Бъди силен, ще се справиш. И това ще мине.

11.   Аз съм жертва на блудство. Не помня кога е било за първи път , липсват ми няколко години от спомени и по добре. Най лошото е че изобщо не помня да съм се съпротивлявала, а директно изпълнявах всичко, дори избирах позите. На 7-8 правя първия си опит за самоубийство с хапчета, завърши в болница.
Имаше период в който спря да правим секс и ме караше да го убия. Даваше ми нож и ме караше да му го забия в гърлото или да го душа, удряше ме за да го правя. Нямах силата да го направя не че нямах желание.
После майка ми го изгони. Никои не знае за това освен някои от психиатрите ми. Ходих на много терапия и все още ходя. Пия, успокоителни и антидепресанти.
Имам семейство мъж, дете, хубава работа и много широка и позитивна усмивка. Все още изпадам в дупка и искам да се върна в миналото, за да се спася.

12.   Що не го пребиеш