Споделена история от Секс и интимност

Нямам желание
На 30-40 съм. От около година-две започнах да забелязвам, че размерът ми започна да намалява и ерекцията да се влошава. Уточнявам, че порно гледах само веднъж седмично. От скоро обаче освен че ерекцията ми се влоши, нямам и желание. Просто някак все едно се наситих ли не мога да кажа. Просто нямам желание. На мен не ми е проблем, аз просто не изпитвам и нужда. Проблемът е, че съпругата ми иска, а аз нито имам желание, нито мога за дълго да задържа ерекцията, а и не знам защо рязко ми падна издръжливостта като времетраене.

Коментари

1.   Нормално е и аз съм на 45 и съм в същото положение но ако намериш нова тръпка нещата ще се променят казвам ти го от опит. Също и стреса си казва думата.
М 45

2.   Тестостеронът си виж, особено свободния тестостерон (той е по-важен). Ако не спортуваш започни да спортуваш, най-добре на фитнес да вдигаш тежко. Яж храна с повече белтъчини и цинк - месо, морски дарове, както и с полезни мазнини - маслини, краве масло. Ако имаш повече излишни мазнини - отслабни.Ако 2-3 месеца с този режим не ти повлияе на либидото наистина си виж тестостерона, свободния тестостерон и естрогена.

3.   Консултирай се с лекар-андролог!

4.   М58

Всички признаци на нисък тестостерон, особенно "свободен тестостерон". Няма тръпка която да го повиши.

Аз съм почти на 60, на хормонална замяна от 4-5 години и се чуствам като 25 годишен.

Отивай на ендокринолог да ти пусне хормонален панел и обратно тук със резултата. Искай да пусне и "estradiol"! Тогава ще говорим пак.

5.   На колко години си?Има разлика от 30 години и 40 години!

6.   Смени половинката! На жена ти вече и си се наситил пробвай с нещо ново!

7.   Еми според мен се нуждаеш от нова тръпка!

8.   Не изпитваш нужда вече...

9.   Я си хвани ново гадже, навито да ти пуска навсякъде и ще си като самолет

10.   Абе номер 8, какъв е този коментар "Нямаш желание вече", човекът точно това ти обяснява - че няма желание. Иска съвет, а не да му го повтаря някой.
Авторе, с любовница или компаньонка пробва ли? Ако да, и това не бачка, тичай на лекар и да се изследваш. Не е нормално си в 30-те си и да имаш вече този проблем, ако ще и на 40 да си, не е нормално. взимай мерки да не стане по-зле. Колкото по-рано се провериш, толкова по-добре
Значи, пробваш с друга и ако и това не помага, хормоните си виж и на лекар задължително. Тук няма да ти помогнем ако става въпрос за медицински проблем

11.   Аз пък съм на 35 и напълно подкрепям 1! Тръпката от една страна, разнообразяването на сексуалния живот има значение, НО и стресът наистина си казва думата. Поради последното съм имал периоди в които въобще не съм дори желал секс, и то в продължение на седмици. И то тези периоди съм ги имал като много по-млад от 35.

Според мен всеки мъж си има такива моменти. Не мисля че е от тестостерона както пишат другите, но както казва 2, спорта/упражненията определено имат положителен ефект. Дали си на 30 или на 40, според мен няма значение. Все още НЕ си дърт и МОЖЕШ да правиш секс.

С други думи -- или се раздвижи допълнително, или просто изчакай и се успокои. Ще ти мине и пак ще я таковаш жената. :)

12.   На колко години е жена ти, как изглежда, поддържа ли се? При никакви условия ли тя не те възбужда? Правите ли различни пози или карате на една и съща за 5 минути и оттам омръзването? В добри отношения ли сте или се карате? Всичко това може да се отрази фатално на желанието за секс. Нека се облече със секси бельо и да си повърти дупето около теб пък да видим пак ли няма да искаш. Аз съм на 28 и последно спах с жена на 39, разведена беше, не съм я откраднал от мъжа и. Вярно че не беше 20 годишно коте, но може би с нея правих най-хубавия секс в живота си. Опитна, игрива, знае кое как да направи така, че да ме остави като пребит(в хубавия смисъл на думата)
Ако и твоята така умира за секс, действай или поеми риска, че ще си го намери при друг

13.   М-58

"На мен не ми е проблем, аз просто не изпитвам и нужда."

Това изречение обяснява всичко! Ако човека беше казал "Нямам интерес към жена ми, а любовницата я скъсвам..." тогава давайте съвети за тръпки, омръзване и разнообразие в леглото.

Всичко в човешкото тяло е химия (във баланс), и когато баланса се наруши, функции които зависят от определен хормон или хормонален баланс се нарушават. Либидо, ерекция, преждевременно изпразване - всичко е свързано с химия (или отсъствието и).

14.   Не ми трябва друга, а и нямам влечение към другите. Обичам я от момента, в който я видях преди 15 г. За нас откритостта, доверието и вярността са важни. Красива си е все така (не че има значение, за нас вътрешната красота е по-важна) и се разбираме много добре.

15.   10, а защо първо да не пробва хормоните и после любовница? На жена ти ако не й се прави секс дали такъв съвет ще дадеш или само за мъже важи?
Авторе, моя приятел като има такъв проблем се оправя с бабини зъби.

16.   15, болшинството от мъжете са 100% курви.

17.   Съветвам те да гледаш филмът The game changers. Намали консумацията на месо и увеличи зеленчуците и ще имаш много повече енергия.

19.   Уф, да ви имам проблема! Моят мъж мина 55 г., и вече никак няма желание. Като млад, щеше да подскочи от щастие да му пусна отзад, а сега едва ли не го моля, и му се нагъзвам, и нищо!

20.   Е, миличка, ми то стегното дупе иска корава пишка. Тя и моята жена харесва двойната езда, но и на мен започна да ми става трудно след 50.

21.   Разбирам как се чувстваш и при мен желанието за секс е слабо въпреки
че съм само на 35!
Не е от тестостерона защото тренирам и подържам доста мускулна маса
без усилие

22.   предназначение - да се "закачи" за тестостерон молекулата (което я прави неактивна) и да я принесе до бъбреците където да се обработи и изхвърли чрез урината. Във едно нормално функциониращо мъжко тяло 98% от Тестостерона се "прикача" към SBHG и се изхвърля, и само 2% са "свободни" (bioavialble), и тези два процента са които имат влияние върху сексуалните функции.

Сега помислете:

Ниско (натурално) Т производсто, нормален SBHG = ниски (недостатъчни) нива на свободен Т = ниско лиибидо (липса на желание) и слаба или несъществуваща ерекция.

Нормално (натурално) Т производсто, ВИСОКИ нива SBHG = ниски (недостатъчни) нива на свободен Т = ниско лиибидо (липса на желание) и слаба или несъществуваща ерекция.

Мъже, не се филмирайте, но в нашето тяла циркулират също... женски хормони. Тези не се "произвеждат' директно (нямаме яйчници) а се набавят чрез преработка на част от свободният тестостерон във рецептори концентрирани около мастните клетки в стомаяната област (биреното коремче), Колкото по голямо шкембе, толкова повече Etradiol (женски хормон) в кръвта.

Не ми вярвате? Огледайте се на плажа - шкембелиите ВИНАГИ имат... цици (man boobs). Виждали ли сте някой с плочки (10%-13% телесни мазнини) и man boobs?

Обратно към промерите.

Някой може да има нормално натурално Т производство, нормални SBHG нива, нормални нива на свободен тестостерон, но ВИСОКО ниво на Estradiol (женският хормон). Тъй като Т и Е са взаимно изключващи, резултата е... ниско лиибидо (липса на желание) и слаба или несъществуваща ерекция.

Казвам всичко това не за да "поставя диагноза" на автора, а за да подчертая колко важно е при първа поява на признаци на 'sexual disfunction" да се потърси помощ от еднокринолог (хормонален доктор).

Тестове:

Total Testosterone
Free (bioavialble) Testosterone
SBHG
Estradiol

Тръгва се от тук. При нисък Total Testosterone се пускат тестове са LH и FSH (хормоните които регулират прозводството на тестостерон от топките) и т.н.

Та... ходете на лекар, приятели.

ПП. Надявам се @21 ще се замисли също, защото... нама последици без причини.

Хайде със здраве и... Might the force be with you!

23.   От автора

От месец пия витамини и минерали за имунитет и случайно или не напоследък усещам значително подобрение в либидото и ерекцията.

24.   Ходих на лекар и се оказа от дисковата херния. Май ще трябва да се оперирам. Тя влияе на ерекцията, а от там на психическа основа се влияе и либидото.

25.   За №22
Отлично и вярно мнение.

Плюс, обърнете внимание на гласа на мъжа, той също е белег за хормонални проблеми.

26.   Незная, дали мнение №24 е на автора, но никаква операция.

Една от причините за дискова херния са слабите стъпала.
Стъпалото е слабо, стегнато, неподвижно и тежестта, която трябва да поеме се поема или от колената или от кръста.

Решение е укрепване на стъпалата, най-вече изкачване и слизане по планински местности.
Или у дома, стъклено шише и стъпалото се движи върху него, или малка, голяма твърда топка. Всеки предмет върши работа.
Шише от кока кола стъклено е идеално решение.

Проверете си и гъстотата на кръвта.
Човек с гъста кръв за нищо не става, камо ли за интимен живот.
Успех!

27.   Да, автора е. Как се прави с шишето? Между другото съм дюстабанлия. Тaка че може и да има нещо вярно в това.

28.   Така, щом стъпалото е плоско, значи е и болезнено.
Това са скъсени връзки, слабо ахилесово сухожилие.
Затова трябва търпение и постоянство.

Всяко едно шише, с по-малък или по-голям диаметър, аз лично ползвам и малко, и голямо.
Слага се шишето на земята и по избор, или седнал, или прав, шишето се търкаля със стъпалото, напред, назад, така че да се масажира цялото стъпало.
Или стискане на пръстите, докато може да издържите.
Просто стискате.
Като го правите, ще разберете за какво става дума.

Има много варианти.
За отпускане на стъпалото, две три големи глави лук, по да е сочен, обелвате и смилате с каквото имате буквално на пюре.
Да стане течна маса.
Два чорапа, памук най-добре, обувате и пълните с лука. С един бинт опаковате стъпалото, да се получи като гипсиран крак, но не стягайте, да не си спрете кръвта пък нагоре, един найлон отгоре и пак някакви кърпи и така спите.
Стъпалото става по-подвижно, отпуска се и упражненията се изпълняват по-лесно.
Ако не ви харесва лук, ракия със сол, наситен разтвор.

Ако знаете руски, има много видеота.
На български също има, но те обикновено преписват и лично аз не харесвам нищо, защото я няма маята, няма я истината.

А малкото шише действа по един начин, голямото по друг.
А малки твърди топки, също различни по големина, се търкалят по земята с помощта на стъпалото.
Ще има болка, затова малко, по-малко.
Започнете седнал, после вече и прав.
Обърнете внимание на корема, сутрин на гладно, след тоалет разбира се, опипайте си корема и ако има твърди места, значи там е блато.
Започнете разтриване.
Има на руски много видеота, всъщност през корема се достига и до отпускане на прешлените.
Ако трябва йога, щом сте дюстабанлия, изкачване и слизане няма да Ви е лесно.
Има и един масаж, йомейхо:

Потърсете в ю-туб:
Сибирский казачий массаж в условиях оздоровительного кабинета есаул Щебеньков В.Ю.

Ако някой може да ви разтрие стъпалата, както е в началото на видеото, ще разберете за какво става дума.
Но е болезнено и трябва с бавни темпове, днес малко, утре пак.

Лично аз, от едно видео час, мога да одобря само една минута. Така, че вие сам пробвайте и търсете вариант.
Успех!

29.   Пак аз.
https://www.youtube.com/watch?v=ClBMcXdmUdQ

Незная дали ще излезе линка, затова по-горе му дадох заглавието.
Доказано, при едно разтриване на стъпалата по начина, показан в началото на видеото и кръста отпуска.
Изучете мускулатурата на човека и ще разберете защо става това.
Успех!

30.   Интересна работа 26, не съм автора. Жена съм, нямам и 30, но при раждане получих две дискови хернии и от година насам се радвам на дните, в които боли по-малко. От скоро ходя на Боуен терапия, единственото, което ми помага. Терапевтката докосва някакви точки и стъпалата ми се извиват, пръстите ми се оплитат, боли доста, но после бавно се отпускат, и когато стана се чувствам като нов човек. Жената няколко пъти ми казва, че стъпалата ми са много слабо място и ако искам другата зима да не съм така, да ходя през лятото боса, винаги, когато е възможно.
Честно казано си мислих, че ми говори глупости. Може ли повече яснота как се правят тези упражнения?
Благодаря и се извинявам за отклонението.

31.   Аз съм № 26, 28 и 29, за № 30 и автора

На ю-туб сложете:
Это спасло миллион коленей. С вас лишь подписка и плейлист!

За да Ви излезе:
https://www.youtube.com/watch?v=g0yC45RssXs

Упражнението се дава за коленете, но е идеално за стъпалата.

Гледайте след 9-та минута, ясно е за какво говори, дори да не знаете руски, ще се сетите за какво става дума.

Забележете, как всъщност се движи целия крак, и ако го правите бавно и старателно, ще усетите как в кръста също има влияние.

Елементарно е, аз лично сутрин преди да стана, задължително стискам пръстите на краката, просто стискам, все едно как се стиска ръката в юмрук.

Стискаш стискаш, колкото можеш да издършиш. Два три пъти, после си ставаш. И човек сам може да си изнамери упражнения.

А в мнение 28 май е, подробно писах разни работи.
Там и за юмейхото посочих как се разтриват стъпалата от друг човек.
Вие сте млада, но колко време можете да седите клекнала, все едно сте на клекало. Или да правите патешко ходене. Това са все варианти да раздвижвате стъпалото и да го укрепвате.

Да скачате на въже няма да Ви карам, но ако можете е идеално. Шегувам се.

Успех!

32.   Допълнение към № 31
Гледайте видеото след петата, шестата минута, сбърках минутатата.

Пак казвам, упражнението го дава за коленете, но участва активно стъпалото, което се върти в максимален кръг и то бавно.

По 48 пъти казва да се правят повторенията в двете посоки.

33.   Благодаря ти, Номер 26, не знаеш колко ми помогна! От толкова време се мъча да правя упражнения за коремния пояс. Щом се чувствах малко по-добре веднага правех упражнения и до вечерта ставах почти инвалид. И си мислих, че това е процес и малко, по-малко така ще стегна мускулите на корема и кръста.
Вчера правих упражнението за колене сутринта и вечерта, нищо не ме заболя, а днес имам мускулна треска в цялата талия. Не се бях радвала досега на мускулна треска. Това е много показателно, според мен. Чувствам, че намерих моето. Ще опитам, всичко, което препоръчваш.
А този масаж, който сподели, направо го мечтая. Имам няколко любими неща, които си взимам от руски магазин и съм решила да попитам собственичката за руснак физиотерапевт. Тя е направила едно табло, където редовните клиенти (предимно руснаци) оставят визитките си и сигурно ще знае.

Благодаря за времето и вниманието. Желая много здраве на теб и близките ти, бъдете благословени.