Споделена история от Секс и интимност

Отказах му секс
Как се чувства мъж, когато жена му откаже секс?

С приятеля ми сме сгодени. Никога не съм му отказвала секс, освен в " онези дни", но днес го направих. Звучи все едно се хваля, но на мен ми е гузно. После настана една тишина. Не ми се правеше, всеки път знам кога ще е, какво следва. Винаги го правим, когато поиска дори да не съм готова. От скоро време не забелязва какво правя за него. Забрави годишнината ни, не вижда новата прическа, работи-яде и спи. Внимание нула. Секс в месеца един път. Сега му отказах, всякаш исках да го накажа, но на мен ми е гадно. Той даже не попита защо спряхме, можеше да се притесни, да има проблем или друг мъж? , но не.

Не ми изневерява, даже си говорим за деца, но щом от сега няма интимност какво остава за после?

Въпроса ми беше: При отказ мъжа как се чувства? Ще си го потърси на друго място или ще се "нахъса" за следващия път?
А ако има и втори отказ?

На 22г. съм.. Той е по-голям.

Коментари

1.   На мъж не се отказва. И то не защото ще тръгне да си го търси навънка, а защото се губи интимността. Няма да се нахъса повече, вервай ми. Все пак, ако е веднъж два пъти, все ще го преживее. Да не става тенденция е важното.

И не че е по темата, ама какво означава "сгодени сме". Как се "сгодява" човек в България. Ние такива традиции нямаме.

2.   Зависи от отказа и зависи от мъжа. Като цяло е нормално да не сте еднакво настроени за секс винаги. Моя ме усеща, както и аз него и не се стига до откази.

3.   Номер 1, Кой ви каза, че на мъж не се отказва? Отказва се, и още как!

Той не е нормално да ти иска секс в "онези дни". Почти всяка жена, в тези дни се чувства ужасно, една я боли корем, друга друго. Изобщо не и до това. Мъжът не може, да разбере една жена, но поне да се съобразява когато не и добре, или когато не иска. Ти си на 22, не бързай за деца защото като те чета ще съжаляваш. Ти не му каза годините значи сте с голяма разлика. А това винаги е проблем, макар и след време. Не сте съвместими и това си личи от далеч. Внимателно прави избори, за да не станеш поредната самотна майка...

Хелга

4.   Случвало ми се е един-два пъти да бъда интимна с половинката си, когато не съм имала желание и се почувствах зле, защото насилих себе си. Не разбирам обратното мислене. Първо трябва да се погрижиш за себе си, за да има какво да дадеш и на другите.
Отказвала съм на приятеля ми, поради това, че съм била изморена/болна/напрегната и т.н. Реакцията винаги е била - Няма проблем, и утре е ден. И той ми е отказвал по същите причини. Нормално е, хора сме. ;)

5.   И какво? Тази връзка на инат ли ще я караш? Какво се опитваш да докажеш?

6.   Хелга номер 3, ти четеш но не разбираш това което си прочела, а уж разбираш женските проблеми. Когато авторката казва "никога не съм му отказвалла сексн ОСВЕН в "онези дни", но днес го направих". Авторката не казва че днес е в "онези дни" и затова му е отказала. Тя просто е решила да му откаже защото рутината е една и съща, знае какво следва. Освен това забравил годишнината им, не видял новата й прическа. Та Хелга като четеш мисли по-дълбоко. Никой мъж няма да иска да прави секс в "онези дни", но ти криво си я разбрала тези думи на авторката.

7.   Той и без това не те иска, след отказа съвсем ще се затвори. Или се махай, или стани като курва в леглото му, ако и това не помогне, просто лош късмет.

8.   И после защо демографията се срива и българската нация изчезва - ами ето защо. Защото всичките сте САМОВЛЮБЕНИ, ЕГОИСТИЧНИ, НАДУТИ ПЕДАЛИ - и мъже и жени. Ето затова.
Защото всеки го мързи да гледа, освен ако не става въпрос за собственото му удоволствие и рахатец (и парички, и "просперитет")!

9.   На мен мъжа ми ми отказва понякога, ами как да се чувства не желан, може да кажеш че не ти е до това и че ще се реванширш просто.. Гадно е..

10.   Номер 1-Че защо да не се отказва като ми се прави секс ще правим като не няма...Не си длъжна като не искаш няма да правиш но това не означава,че той трябва да се сърди.Не се било отказвало на мъж хайде бе да не е Господ този мъж?

11.   Аз мисля, че и да не си с желание, то пак идва, друг е въпроса дали мъжа се справя...

12.   Мила моя,навън има доста по-младички,които нищо не отказват,така че си направила голяма глупост и скоро ще береш плодовете на простотията си!

13.   Нищо му няма като си му отказала, какво толкова.

14.   Ако за всяко отказване през годините трябваше с жена ми да си изневеряваме, до сега и двамата да бяхме наебали целия град. А той ако за едно отказване, ти изневери, по-добре да се маха. Не знам защо издигате секса на такъв пиедстал, че чак си мислите, че като не пуснете веднъж-дваж и едва ли не се обичате и изневярата е опрвдана. Никой не е длъжен пък да е 24/7 на разположение, може човек да е изморен, да не е в настроение и куп неща. И това ли е най-важното - не че не е, ама чак цялата връзка да се върти само около това, това не е връзка. То по тая логика, трябва всички да се развеждат или изневеряват, като одъртеят и спре да им става. Ебах ви в ценностите.

15.   "не вижда новата прическа"

WTF ...

16.   14, за точно 3 път чета толкова адекватен коментар от мъж в този сайт, а го посещавам повече от година. Радвам се, че са останали нормални мъже у нас, макар и малко. Пожелавам ви на теб и на жена ти да сте здрави и щастливи, да се обичате и да сте заедно още дълго!

Напълни ми душата, сериозно!

Ж,22

17.   Ако мъжа до теб си струва и те разбира, едно отказване не е проблем. И две няма да са. Отношението му към теб е проблем. Говорете за това как се чустваш.

18.   До 14

Явно не си карал 3 месеца без секс ...

19.   18, след раждането като ѝ се прецакаха хормоните съм чакал и повече. Спокойно.

20.   За пореден път виждам, че всички проблеми идват от жените и то още докато са на по 22.
Нямало да има интимност как ще я кара нашата. Еми нсли ти не му пускаш бе, как искаш да я карате?
За единия секс, мъжете треа да ви се правят на клоуни само и само да им пуснете, като чв ли ств некви кралици.
Като не му пускаш, друга ще му пусне. Споко не си единствената, няма и да бъдеш.

21.   Той годежа ви върви към разваляне още преди да му откажеш. Не си губи времето, защото той вече не държи особено на теб. За сметка на това си му удобна и това че не си му отказвала досега сигурно е една от причините.
На въпроса ти - зависи от това какви чувства има мъжа към жената и какъв отговор е получил. В твоя случай според мен не е бил обиден а по-скоро раздразнен че си му развалила кефа. Защото той не показва интерес към теб в други отношения явно.
Както и да ги мислиш нещата, ако някой те приема за даденост, няма как да промениш това. Раздели се с него преди наистина да сте направили дете, че тогава горко му на бебето с такива родители.

22.   Мъжа ти работи ли? Нова работа, напрегната? Стрес? Не очаквай той винаги да ти чете мислите и да ти забелязва новата прическа. За мъжете прическата нищо не значи.

Отношенията не са винаги цветя и рози, носене на ръце и гледане в очите. Всеки си има периоди, в които приоритетите му може да не се покриват с твоите.

А да отказваш секс за наказание е също толкова тъпо, колкото да се насилваш ако нямаш желание.

23.   Каква ще е тая любов, щом от един отказ, ходи да търси? Това не е любов, а нещо примитивно. Не сме роботи, всеки може да не е на кеф.

24.   Секс в месеца един път и вече сте сгодени...Как един път в месеца бе жена? Пък и ти си му отказала..Младите въобще не ви разбирам!

25.   До 20

Това е по-скоро по нашщите ширини, където още царуват някой стари разбирания. Много момичета имат проблем, да се отпуснат и да се порадват на секса, особено след 22 годишна възраст, както каза ти, когато решат да станат дами и от страх, да не ги наркат мръсници или курви, някак си се заключват за идеят, че секса е забавление. Това от своя страна води до много мъже, да въряват, че секса е някаква награда, а дори в по-крайните случаи, се стига до това, да се вярва, че едва ли не, мъжкият лъже женската, за да получи секс и я е "прецакал" по някакъв начин, което води до това, женте да се стискат още повече, а мъжете да започнат да гледат на това, да има жена в стаята, като а това, да има нещо мноооого важно и трудно достъпно. Влизат някъде 2-3 красиви момичета и ако има повече мъже, всичко онемява и започват чупки, фасони и глуости. Някой жени се възползват от това, други не. Някой мже почват да вярват, че ако "почерпят" някоя жена или просто са учтиви към нея, тя е длъжна, да вирне краката, или поне да им аправи една бърза свирка в таолетната.
Като цяло - тая идеология накрая наранява всички ...

26.   16, благодаря ти за хубавите думи. Мисля, че този сайт има нужда от повече позитивни коментари. Жива, здрава и щастлива!

27.   Не е толкова лошо, колкото да откажеш на жена. Ей тогава направо им цапат свещите...

Братан.

28.   Ебре боже един път отказала. Голяма работа. Та и той все нещо ти е отказвал. Може да не е било секс, но примерно не е могъл да излезе с теб, щото е бил с приятели. Или не е гледал някой филм с тебе. Голям праз, да не е бебе. Ще го преживее, другият път ще му е по-ценен секса.

30.   До Братан. Да наистина когато мъж откаже на жена се получава най-многозначителният и изпаднал в потрес поглед на света.
Аз съм красив и си ги позволявам. Още по-яко е когато те познава и знае, че си хетеро.
Когато не те познава, всеки път е едно и също. Първо изненада,
потрес и след 5сек. мълчание: Ти да не си гей?:))))
Друго немогат да измислят.:)))))))))
Че си човек и имаш чувства към друга не се сещат.
Поздрави до всички интелигентни жени (знам, че са малко, но все пак)!
М 32

31.   Здравей! Момиче на почти 21г. Моя отговор на въпроса ти е, че на мен на скоро ми се случи да откажа на приятеля ми секс, имах здравословен проблем, но реших да не му казвам, а просто само да кажа, че не ми се прави, без никакви обяснения. Усетих, че му стана гадно, но след като седнахме и поговорихме той ми каза, че по-голямата част от мъжете си мислят, че когато им откажеш секс, значи или мъжа не се справя добре, или ти имаш друг, но разбира се това е когато не изтъкнеш причина, но след това му казах защо съм отказала и го прие съвсем спокойно и ми каза, че с това е трябвало да започна. Иначе за това, че правите секс един път в месеца, не е добре, интимността ви се е изгубила някъде, но не е казано, че не може да я върнете, напротив, от вас двамата зависи всичко. Да за нас жените е тъпо да не ни забележат новата прическа, да не ни направят някой друг комплимент, да не ни обръщат много внимание, но за всичко си има причина, дали нещо на работа или мисли за друга(дано при теб да не е това), но според мен за това са и разговорите, седни поговори с него, кажи направо всичко, което те тормози, ще видиш как ще ти олекне, защото като пишеш тук, ние под твоята публикация може само да си пишем, че и някои да се правят на интересни. Решението е говоренето, говорете недейте да се чудите какво става в главата на другия, ами седнете и оправете проблема, нали за това сте заедно, за да говорите, да се разбирате и да се подкрепяте. Надявам се да се оправят нещата ! Успех !

33.   Вие сте сгодени, а правите един път в месеца, много постно, не всичко се върти около секса, но това би трябвало да е разпускащо и за двата пола, следователно и двамата да го желаете и да усещате, когато партнъорът не го иска. Но идеята, че го правите по веднъж месечно ми говори за липса на страст и на любов като цяло. Намерете начин да разнообразявате и да влагате фантазия и ако тогава не се "засили" сексуалният Ви живот, значи имате проблем. Млада двойкатолкова рядко ако от сега прави, след време дете като имате на годишнините лисамо? Не съм нимфоманка просто сексът сближава, разпуска. Обичайте се хора!