Споделена история от Секс и интимност

Как да се предпазя ? (Орален секс)
Здравейте! На 18 години съм, а приятелката ми е малко по голяма (21) и желае да опитам да сътворя.. някое друго чудо с езика там долу, та въпроса ми не е как да го направя, а как по-точно да се предпазя от рисковете за заразяване с някоя от гадните болести които мога да прихвана от вагиналната течност или кръвта (няма да се излагам пред нея, разучих си нещата как защо и тн, но от там допрочетох, че риска да се заразя с някоя от рода на спин, сифилис, HPV и още няколко съществува и то не малко)

Бих се радвал ако някоя добра душа ми разясни малко повече по въпроса и ми даде някое съветче как да намаля риска от заразяване :)

Коментари

1.   Няма как, ако и нямаш доверие просто не го прави.

2.   Здравей!

Както вече си разбрал, при правене на орална любов има потенциален риск от заразяване с полово предавани инфекции. Впрочем, риск има във всеки случай, в който са намесени телесни течности, включително слюнка.

Казано с други думи, щом има взаимодействие на лигавицата на устната кухина с нечий полов орган, рисковете са налице. Няма как да се предпазиш, нито има как да намалиш риска от заразяване. Не е като да й предложиш да се изкъпете или да си втриете двойно количество душ гел в кожата и така да изолирате всички инфекции.

Това, което можеш да направиш, за да бъдеш спокоен, е да й предложиш да се тествате и двамата за инфекции, ХИВ и прочие. Минете през уролог, гинеколог. Ще ви вземат необходимите изследвания за десетина минути, ще си ги размените, щом са готови, за да сте сигурни и двамата, че всичко е наред, и ето ти повод за страстна вечер след чаша вино и хубава храна.

Това е всичко, което можеш да сториш, за да си напълно спокоен. Изследвания черно на бяло. Всички останали устни договорки от типа: "здрав/а съм, не се притеснявай", вече опират до доверие, а при вас все още не е изградено достатъчно такова, щом задаваш този въпрос, при това в анонимен сайт за споделяне.

Ще ти кажа и нещо друго. Ако наистина желаеше да бъдеш с тази жена, ако я обичаше с цялото си същество и намираше връзката ви за пълноценна и искрена, вероятно вече щеше да си й правил френска любов, без да си задаваш този въпрос, не и по този начин. Когато са налице истинско желание и любов, когато има и доверие, хората правят всичко един с друг, без да търчат по лекарски кабинети.

Далеч не те съдя, нищо подобно. Нямам това право, а и вероятно си добър и умен млад мъж. Просто ти давам материал за мисълта. Запитай се дали наистина искаш да си с тази жена? Колко важни са за теб нейното удоволствие и нейните желания? Имаш ли й доверие изобщо? Заслужила ли е тя твоето доверие? Готов ли си да бъдеш с нея по най-интимния начин, да й се довериш с тялото и ума си? Ако това е така, ако осъзнаваш, че е така, няма да се стигне до лекари. Не би се стигнало и до това да пишеш тук. Но ако й нямаш доверие, защо изобщо ще й правиш френска любов? Това е колкото интимно за нея като преживяване, толкова интимно и за теб. Да целуваш една жена на най-нежното й място иска и кураж, и умение, и доверие, и желание. Най-вече последните две. Замисли се дали въобще има смисъл от всичко това, щом не си сигурен в нея и в това, че ти казва всичко по отношение на здравния си статус.

Желая ти успех и правилни решения.

3.   Лижи я с маска-все някоя ще ти е останала от карантината. А най-сигурно е с противогаз или кодом на лицето.

4.   Еее ти не познаваш ли момшчето...Да не е мръсна и долна курва толкова?

5.   Виж какво нещо сте мъжете, направо тази тема ме шашна. Значи жените НЕ Е опасно, да ви правим орален, обаче вие на нас е опасно? Направо не е за вярване. Като толкова те е страх, не и прави, обаче нямаш право да искаш, да ти прави орална и на теб, всичко е толкоз просто...

Лилит

6.   Аз съм била само с двама и съм им имала доверие, нали не си ляга с всеки?

7.   Според мен и да имаш, и да нямаш доверие на човек, в началото на всяка връзка е добре да се правят тестове и даже след това пак регулярно. Няма смисъл да си лепнеш някаква зараза от глупост. Евала, че си решил да се поразровиш преди да правиш каквото и да било!

8.   Авторе, от какъв зор ще и ходиш по гайдата бе. Искала била! Ами нека си иска, ти пък няма да го правиш. Имаш ли представа колко гнусно и смрадливо нещо е вагината с безброй бели, червени, жълти, черни и всякакви течения? Я и тегли една пушка и то с предпазител за да олабиш жилата, и да си сигурен, че няма да ти лепне нещо от инкубатора и на болести!