Споделена история от Секс и интимност

Липса на желание за секс?
Здравейте, жена на 33г съм. Въпросът ми е по - скоро към жените.
Имам приятел от 6год, обичаме се всичко е точно, е почти всичко. Проблемът е че вече нямам никакво желание да правим секс, много пъти съм се съгласявала само за да е мир, защото, нормално почнахме да се караме на тази тема и е ужасно, той мисли че имам друг, а изобщо не съм и помисляла за такива нещо. Някоя имала ли е такъв проблем?
Благодаря предварително на включилите се.

Коментари

1.   Изслидвай си хормоните и чети повече за връзката с партньора, за тантричен секс.

2.   Нормално е, случва се при всеки да няма настроение, независимо от пола и възрастта. Понякога човек просто няма физическа въможност, не е в кондиция за това, а смисъла на връзката е да разбирате кога другия не е съгласен с нещо и да си правите компромиси. Може да се случи и на него да не иска, но проблемът да не е в теб, трябва да има разбиране и така. :)
Успех!
- Нена

3.   Не, но по - скоро той не показва желание при нас. Или не ти харесва, може да се изследваш.

5.   Ох душице, аз съм на 21 и съм момиче и си имам приятел от 3 години и правих секс на 2 месеца веднъж. В началото на връзката бяхме редовни и като зайци ,но сега някакси вече и двамата нямаме интерес,той не повдига темата изобщо,аз пък се чувствам добре,че не ме закача,не се караме,излизаме си и хората ми се чудят как живея без секс.Еми ,е така. Сексът не е всичко.И на мен ми се струваше странно как той няма желание и не ме кара,но вече ми е добре,защото ме мързи и без това.

7.   Явно не си пасвате. Ние с жена ми минахме 40, но все така правим секс през ден. Такова ни е либидото. Ако пропуснем, и на двамата ни липсва.

8.   То е ясно, че сексът няма да е като в началото. Но опитай да му разкажеш за твои фантазии, които биха стимулирали секса. Другото е, че ти може би не го харесваш така, както преди. Или пък си много уморена.

9.   Хората във връзки без секс мога ли да ви попитам защо изобщо сте с някой щом не правите секс с него. Че то това е разлика между връзка и приятелство. Ако не намирате съответния човек сексуално привлекателен, еми оставете го да си потърси половинка с която ще си пасне. Или егото ви няма да оцелее ако няма кой да ви показва че сте желани ?

10.   Авторката съм
Бих си изследвала хормони наистина, но нямам идея кои точно.... Тъпо ми е понеже все пак сме млади хора и не ми се струва нормално. Да не говорим че все по - често скандалите са от негова страна и станал сърдит, незадоволен досаден мъж, ужас.

11.   Прочети за женската енергия, или гледай нещо по темата в Ютуб. Прави упражнения за тазовото дъно редовно, много е полезно и подобрява либидото. Остани сама, отпусни се и пофантазирай. Виж, можеш ли да фантазираш, изобщо? Ако не можеш - изследвай хормоните. Ако можеш, помисли какво те спира да реализираш това желание, къде се разминават фантазиите ти и интимния ви живот. Може би искаш различен тип секс, а не никакъв.
Мъжът ти те желае, най-вероятно би откликнал на всичко, което ти пожелаеш.

14.   тантричен секс -кура ми янко.... избегала ти е центровката на хормоните.
щитовидната жлеза ок ли ти е ?