Споделена история от Секс и интимност

Лесбийка
Здравейте! Аз съм млада жена на 23 години. Преди 6, 7 години писах тема тук, питайки дали съм такава. Все още съм девствена и дори не съм имала връзка, не съм се и целувала с никого. Подчертавам, че съм интелигентна, с много интереси и хобита, завърших с пълно отличие математическа гимназия и сега съм завършваща студентка, а освен това изглеждам доста добре, държа на външния си вид, много съм женствена и точно понеже ориентацията не ми личи и не желая да я парадирам, получавам внимание от доста мъже и все изпадам в неудобно положение как да ги отблъсна деликатно. Още от детството и пубертета, до този момент, аз винаги съм харесвала интимно своя пол, винаги са ме привличали жените- и романтично, и чисто сексуално. Ценителка съм на женската красота и природа, психиката ми е на мъж- изпитвам нужди аз да свалям, аз да обгрижвам, аз да изненадвам романтично, аз да поемам инициатива и отговорност, аз да съм кавалера. Имам силна сексуална и мъжка енергия, от 10-годишна всеки ден практикувам самозадоволяване по няколко пъти на ден и само така отпускам напрежението и получавам удовлетворение. Няколко пъти съм се влюбвала в жена, все жени 35+, а в последната съм влюбена вече от 5 години и много я обичам, но все попадам на хетеросексуални и по-възрастни. На последната признах чувствата и опитах по хиляди начини да я спечеля и впечатля, но отношенията си останаха до приятелски. Беше ми трудно да приема факта, но откакто преминах пубертета и навлязох в 20-те сякаш вече се приех и ми олекна и спрях да се съдя или питам дали наистина съм такава и защо съм. Споделих с приятелите си, споделям го с непознати. Единствено се страхувам да го призная пред семейството си, не смятам, че ще го приемат нормално и мисля, че ще ги огорча. Баща ми постоянно ми намеква, че искал скоро да бута количка с бебе, майка ми също напира за внуче, роднините все питат имаш ли си приятел, не може в никого да не си влюбена, мислят ме за асексуална. Аз от година вече се опитвам да им намекна, но не се получава. Проблемът ми обаче е друг. Аз също съм човек, не съм от полигамните или самодостатъчните и ми се иска някой ден да си имам някакво мое семейство, било то деца поне ин витро или осиновени, или от някакъв приятел, или ако не е правилно спрямо децата, то поне да си имам половинка и да си живеем цял живот заедно. В чужбина това е абсолютно нормално, женят се, заедно са публично и изобщо не им пречи, всички ги приемат, гледах страшно много такива филми и сериали тази година като L връзки и т. н., но тук сме по-консервативно общество и стереотипите са страшно нещо. Питам се мога ли в България да имам такава връзка и семейство, да си живея нормално с жена, разбира се, без изобщо да го парадираме? Ако въобще намеря взаимна любов.. Или такива връзки тук трябва да са тайно от семейство, общество, работа и т. н. Не знам дали би ми навредило и на кариерата. Не искам да ме третират като различна и да принадлежа към някакви отделни общности. Чудя се мога ли да имам нормален живот като останалите хора или ме чака съдба на самотна стара мома и трябва да се науча да съм си самодостатъчна и щастлива сама? Не мога да се насиля да съм с мъж, цял живот ще съм нещастна и не на мястото си, ще се чувствам потисната и агресивна, че той ми иззема ролята, ще си падам по други жени и ще го нараня. Разбирам се с мъжете, но ги приемам като приятелчета. Представям си бъдещето единствено с жена половинка, съжителството единствено с жена, секса единствено с жена, екскурзиите, срещите, битовизмите и т. н. Усещам, че това е по рождение и не мога да го променя, понякога дори съжалявам, че не съм се родила мъж, завиждам им за жените им, но държа на външния си вид след като съм се родила жена и външно изглеждам съвсем женствено, дори като "кифла", но вътрешно се чувствам абсолютно като мъж.

Коментари

1.   Уау ... това все едно аз съм го писала. Буква по буква, всичко което чувстваш и дори годините ти - всичко се отнася за мен. Което е тъпо защото ставаме две лутащи се в море от хомофоби и егоисти ... Бих искала да се свържем някак си за взаимна подкрепа, но този сайт е само за споделяне така че ...

2.   За да ти се случат нещата с такава връзка, първо трябва да признаеш на роднините си за сексуалната ти ориентация. От тук вече има две възможности - да го приемат, или не. И от тук - дали на теб ще ти е проблем, ако не го приемат нормално.
В България ила две известни лесбийки, които си имат дете. Потърси в интернет информация за Диляна и Вяра, има много статии. В кооперацията, в която живея, също има двойка лесбийки, които имат дете. Не афишират, че са такива, но е ясно за всички, които ги засичат достатъчно често. И да ти кажа, понеже познавам и двете двойки, изглеждат супер щастливи. И мен лично много ме радват.

3.   Аз съм на 28. Момиче съм. Имах една сериозна връзка с мъж. И една две с момчета без секс. Честно казано и аз мисля, че не съм съвсем както нормалните хора. Изпитвала съм силни чувства към две жени. Често проявявам внимание повече към жените. Държа се мило с тях. Мъжете са ми првкалено груби и надути.И искат всичко на мига да става без много да се стараят. И аз изглеждам женствено. Секси съм. Поддържам се. Но вътрешно се чувствам, че съм с мъжка психика. Много искам да намеря любовта с мъж. Пробвам. Запознавам се. Търся. Но не става. Нещо все ме спира. И аз не знам какво да правя. Но ако се влюбя силно ще си го изживея независимо с мъж или жена и не мисля, че е нужно обществото въобще да знае за това.

4.   Пробвай тиндър бе момиче. Там има много жени търсещи жени, може да ти излезе късмета. Относно родителите ти, ако те обичат няма да им е проблем това. Но факта е, че в България хората са малко по консервирани в тези неща. Но както се казва, за всеки влак си има пътници.

5.   България е доста по-различна от Западна Европа, където вече хомоориентираните живеят спокойно. Но и там не е било лесно-вкарвали са ги в затвора и пр. За тук потърси вероятно има клубове, където се събират и сайтове, на които си пишат. Като попаднеш в своя среда ще ти е по-лесно.

6.   Тиндер, фб групи има за лесбийки. Винаги ми е бико интересно какво сте се замислили за това бъдеще отсега. Ти дори още не ск била с жена, вече се притесняваш как ще имате семейство. Ще го усетиш, когато му дойде времето, как и кое е най- правилно. Аз също съм на 23, лесбийкс съм, заявявам го пред всеки, който ми навлезе прекалено в личното пространство (колеги от работата). А ответната реакция, кояъо получавам всеки път е: " еее, кажи честно, ебасу якото". Когато имаш самочувствие и вярваш в себе си, хората също постъпват с уважение към това, което си.

9.   На няколко пъти спомена, че отвътре се чувстваш мъж, а мечтаеш ли да изглеждаш като мъж? Отговорът е свързан с твоята полова идентичност и ми стана интересно как би се самоопределила и в състояние ли си да го направиш?

Иначе по темата - аз познавам две двойки лесбийки и в двата случая момичетата са абсолютно открити. Качват си снимки във фейсбук, целувайки се, наскоро едната двойка видях докато си разхождаха кучетата, държейки си ръцете. Реално погледнато на лесбийките се гледа по доста по-позитивен начин отколкото на гей мъжете в нашето консервативно общество. Сама каза, че си го споделяла с приятели и непознати. Единствения ти проблем остава мнението на родителите ти, които не би трябвало да ти се месят. Естествено, ако живееш с тях, ако не го приемат, съжителството ви би било тягостно. Но ако имаш човек до себе си и живееш другаде (може и в друг, по-голям град) нещата биха били по-лесни и възможни дори и в България. А родителите, ти поне за момента, не е необходимо да разбират, но всичко е въпрос на лична преценка.

10.   Номер 9, здравей, авторката съм. Не мечтая да изглеждам като мъж. Да, съжалявам, че не съм се родила мъж, но след като съм жена искам да изглеждам жена в пълния смисъл на думата, дори отвътре да пращя от мъжка енергия и мъжки нагони. За мен няма смисъл в това сменяне на пола, мъж да опитва да е жена външно или жена да е "томбой" и "буч" и т.н. Не ги съдя, разбира се, знам, че и това е вид ориентация, транссексуалност и т.н., но не ми изглежда естествено. Никога една жена не може да постигне пълна мъжка визия и тяло, нито пък мъж обратното. Ако изглеждам като копие на мъж, за какво съм й на някоя жена като може да си намери истински мъж.. Но аз си харесвам тялото и външността и съм се приспособила към противоречието между външността ми и психиката ми.

11.   Здравей, авторке, питах те, защото и при мен ситуацията е сходна. Аз също не изпитвам потребност да си променям пола, защото харесвам тялото си каквото е в момента и "поправките" не биха ме карали да се чувствам добре, а напротив.

А за това защо другите си сменят пола и си правят различни интервенции ще допълня, че те не го правят просто ей така. Някои хора изпитват полова дисфория, което е интензивно чувство на страдание от това, че психичния пол не отговаря на телесния. Те мразят телата, в които са се родили и за тях операциите са единствената алтернатива да се чувстват добре.

12.   От една лесбийка към друга - това, че ти се иска да се беше родила мъж понякога, изобщо не значи, че си транссексуална или нещо подобно. Аз самата понякога си го представям - защото би било по-лесно и социално приемливо, защото бих искала да мога да проникна в партньорката си докато правим секс и двете да изпитваме удоволствие от това, защото притежавам доста "мъжествени" качества, защото не си се представям някога да бъда майка, но не бих имала против да съм баща. И, и, и - причините могат да са много. Не забравяй, че обществото ни като цяло е доста безкомпромисно откъм полови роли, и жени като нас често се чувстват, сякаш не се вписваме напълно в женската заради сексуалната си ориентация. Говорила съм си с гей мъже - доста от тях също са си представяли да водят живот като жени, без да са трансексуални или фетишисти.

Иначе и аз повече от всичко бих искала нормално семейство. Нито имам желание да бия тъпан, че съм лесбийка докато ходя по улицата, нито нищо. Искам да ме възприемат като нормалния човек, който съм. За съжаление в БГ още сме много далеч от общественото приемане на хомосексуалните. :( Да се надяваме, че ще видим някаква промяна в тази насока, преди да се сбръчкаме.

13.   Здравей, и аз съм лесбийка.
На баща ми казах, че съм бисексуална - реакцията му не беше много добра, но сякаш му мина и вече не му пука. Майка ми знае, че съм обратна и няма нищо против.
Иначе те разбирам напълно за мъжката психика, и аз съм така; искам аз да водя, да свалям, да съм доминантна и т. н., всичко, което описа, както и коментар 12. Много пъти сънувам секси момичета, а аз в съня си съм мъжки пол или не съм нито един от двата пола. Даже веднъж сънувах как... таковам... една мацка кучешката. Но и аз като теб и като номер 12 нямам желание да си сменям пола и да съм мъж.
Кажи на вашите, все ще те приемат, дете си им. А кой знае, може и да не се изненадат. Успех :)

14.   Здравей номер 12, аз също съм лесбийка. Също, като теб по-някога изпитвам желанието да съм мъж. Аналогично изпитвах желание да проникна в партньоркара си доката правим секс и двете да изпита е удоволствието то това. Странно, но го постигнаха с двойно steap on дилдо и със straoless дилдо. Съветвам те да опиташ и ти и авторката.

15.   Аз много харесвам секса със жени, аз съм жена. Девствена съм на 25 години, никога не съм правила секс. Който иска да вярва, който иска да не вярва. Но е така. Причината е, че нямах гадже през ученическия си период, а и имах две гаджета - мъже на които нямах доверие, а и пробвахме, но не се получи. Но много ми се иска да съм със жена.

18.   За коментар номер 10, аз съм момиче на 19 и харесвам момичета от години. Самата аз съм женствена и не се чувствам като мъж и не мога да мисля, като тях, но харесвам именно по-masculine жени и такива тип томбой. Така, че съм сигурна, че има още много момичета като мен, които биха предпочели tomboy жени, пред мъж, всеки от нас просто си има тип. Освен това чисто визуално намирам жените с къси коси и по-мъжки дрехи и поведение за супер хот.