Споделена история от Секс и интимност

Секс и фитнес
Здравейте! Мъж съм на 20 години. От известно време започнах да ходя на фитнес. Тренирам 5 пъти в седмицата и съм доволен с резултатите. Има едно нещо, което ме притеснява и то е, че нещо нямам желание за секс. Не използвам никакви добавки и стероиди. Ще помоля да ми дадете съвети!

Коментари

1.   Аз пък съм обратно на твоя случай - дебелея постоянно от две години, във фитнес стъпвам рядко, а желанието ми за секс е непрестанно. Забравих.. и два пъти на твоите години съм.
Относно твоя случай се сещам, че преди много години когато тренирах здраво, имаше един момент такъв и при мен. Отдавах го на преумората и мислите ми ангажирани само как да отслабна по-бързо. Имаше един период в който не бях маструбирал около 20 дни, честно.

2.   Пет тренировъчни сесии седмично за начинаещ е много. Все пак не знам с каква интензивност и обем тренираш, но повече от три пъти седмично в залата на този етап е излишно.
Казвам го, защото явно си се пренатоварил. Прекалената физическа активност скапва ЦНС-централната нервна система. От там е възможно и либидото/желанието за секс да спадне.
Второто нещо е ако към постоянните тренировки не се храниш достатъчно.
Ако си в постоянен калориен дефицит, либидото отново може да спадне.
Поразреди тренировките и си виж диетата дали е пълноценна от към хранителни вещества.

3.   Яж достатъчно, ако си решил да сваляш и си намалил храната драстично е напълно възможно да ти падне либидото.

4.   Щом нямаш желание за секс на 20 години това означава, че си асексуален. Ами продължавай да си живееш без секс. Не си единствения мъж който няма желание за секс. На твоите години аз бях точно обратното на теб, постоянно ми се искаше да чукам само жена да е. Живота е странен.

5.   На 20г ако си, малко е странно.
Може да се прекалено тежки тренировките
или прекалено недостатъчно възстановяването.
(най-вероятно второто)

Аз, на 30г, тренирам също 5 пъти на седмица - тежко.
Ако не спя добре, 8 часа, вечерно време,
ако не ям достатъчно,
ако съм напрегнат на работа,
ако прекаля в тренировката.
Тогава веднага имам показания на възстановяване.
Либидото е едно.

Ако си винаги на ръба, не ти остава енергия за други неща.
Не заслужава.
Прави си по леки тренировки всяка четвърта седмица, например.

Също ако се опиташ да станеш нацепен,
с много нисък процент мазнини,
бъркаш хормоните си и е вредно.
Казват че мъжете, за разлика от жените,
могат да си позволят доста по-малко от 20% мазнини.
По-малко вредно е, но пак вредно.

6.   Причината е, че тренираш много и го правиш отскоро. Енергията и ентусиазмът ти се изливат в залата, след тренировка си уморен почти на всяко ниво. Предполагам имаш и мускулни трески. Като съберем всички тези неща, няма как либидото ти да е толкова високо, колкото е било преди да започнеш да тренираш. Тренировките се отразяват и на психиката на човек, има цял активен поток от хормони, чиито нива се вдигат и свалят. Засега можеш да намалиш тренировките до 3 пъти седмично и постепенно да стигнеш отново до 5 тренировъчни дни, за да може тялото и психиката ти да свикнат с новия начин на живот. Ще се оправиш, не ти се случва нищо неестествено.

7.   Ако имаш сутрешна ерекция, всяка сутрин, си ок и всичко ти е точно. Ако нямаш, зачи ти е паднал тестостеронът от многото блъскане. Аз също мисля, че пет пъти в седмицата е ненужно много интензивно.