Споделена история от Секс и интимност

Връзката м/у интимната женска хигиена и секса
Добър вечер, мили читатели! Разбирам, че е гнусно, неприлично и отблъскващо говоренето за тези неща, но те са толкова основни, естествени и важни, че имат нужда от обмисляне и обръщане на внимание! Сега, НЕ СИ МИСЛЕТЕ, че не съм нормален и твърдя, че не спазвате хигиена и нямате представа от това нещо!!! Предварително се извинявам. Не пиша темата за да се дразня с някого или за да обиждам дамите! Не търся й аплодисменти, не Ви задължавам да коментирате просто искам да споделя анонимно, защото наяве пред човек се срамувам да говоря за тези лични неща. Според мен колкото по-високи са критериите на една жена за интимна хигиена, толкова по-високи ще са и нивата на желание към нея. Като под критерии не взимам предвид просто самото къпане, а последващи процедури като нанасяне на интимен гел, полагане на повече усилия след посещение до тоалетна, а не само стандартното преминаване с тоалетна хартия, а например измиване с вода след всяко посещение до тоалетна без значение от вида на физиологичното отделяне. После старателно подсушаване и третиране с интимна козметика. Къпане по два пъти на ден, даже дори и в случаите когато не се ''вижда'' нужда от това. Просто това се прави за застраховка и с цел хващането на замърсяването в началото, докато още не е натрупало големи количества. Защото всички знаем, че проблемите, когато са малки без значение от вида им-не ги усещаме съзнателно, това става едва когато станат прекалено големи. Затова просто го правете превантивно къпането, дори и да не изпитвате съзнателна нужда и да знаете, че просто трябва. Да не говорим, че високо поддържаната жена, например с миризма от интимните си части на крем с мирис на хубаво гали психичните ти сетива и те пренася за момент във въобръжаемо друго измерение. Следващата истина е следната, колкото по-перфектно е обгрижвано женското интимно място самият мъж неволно започва все повече да се отдалечава от думи като ''полови органи'', ''хигиена и полови органи'' и т. н просто той това започва да го намира за красиво място, съзнателно забравя, че са отделителни органи и самата психика ги приема като всички останали части на тялото. Тук искам да кажа и друго нещо-тази тема може да се разглежда и за мъжката хигиена. Благодаря!

Коментари

1.   Ти си луд или по точно объркан на тази тема за по меко казано, и е ужасно вредно жената да са маже с каквито и да е ароматизирано кремчета и глупости там. Природата е определила естествения мирис, когато организма не е болен разбира се, са привличащ мъжете, а не разни кремчета с мирис на праскови. Че и по няколко пъти да ги ползваме на ден, как пък не. Явно съм с ниска хигиена според твоите критерии и по добре да остана с такава.

2.   Интимните гелове са доказано вредни, нарушават пехато и водят до гъбички

3.   Не е нужно да се мие постоянно, преди секс да, мъжа ми и да не се е къпал един ден не го намирам за мръсен..

4.   Това е някакво куку, жена невидял, при това като гледам неосъществен доктор дерматолог. Пази Боже да попаднеш на такъв психар. Само не прочетох, че накрая и със спирт трябва да се обливаме, освен че по цял ден трябва да се мием и мажем с препарати, понеже друга работа нямаме.

5.   Ох, народът съвсем изтрещя покрай тези пандемии и карантини! Въпреки, че отдавна не се бях смяла така, все пак намирам за редно всеки човек да се занимава със своя полов орган, и да остави половите органи на другите да си ги обгрижват както си искат!

6.   Авторът е интелигентни, но явно млад и объркан. Няма как след всяко пишкане да се мие една жена. Къпането 2 пъти на ден също не е нужно, аз лично се мия от кръста надолу минимум 2 пъти дневно, сутрин и вечер, след голяма нужда винаги. Никога не ползвам интимни кърпи, някаква специална козметика. Водата и сапуна са достатъчни. Преди и след секс се мия. Считам, че това е достатъчно.

7.   Прочетох коментарите и честно казано,явно темата е уместна.
Автора е писал освен тоалетна хартия, измиване С ВОДА, с цел отмиване на остатъчна урина и/или екскременти. ИНТИМЕН ГЕЛ и ИНТИМНА КОЗМЕТИКА - всеки производител на такива продукти знае че описаните продукти са с НЕУТРАЛНО ph и липсващ аромат, някои са даже препоръчителни при леки възпаленив следствие на тясно бельо, временен цистит и прочие. Дотук не виждам нищо притеснително, или вредящо на вашите вагини, но все пак тези съвети са предназначени , както е писал автора, за дами с високи критерии.

8.   Авторе, я сподели за мъжката хигиена, че ми стана интересно. Ти след всяко пиш ли се подмиваш? Лошото е, че тук сигурно четат и малки деца и ще вземат да се мацотят с гелчета, че да миришат еди как си. И ще си докарат инфекции. Сега ако ти си бил с жена с налична инфекция и ти е миришела гадно, това е проблем между теб и конкретната жена. При нормална хигиена и при здрава жена вагината не само че не мирише лошо, ами е и възбуждаща. По твоята теория жената трябва да не прави и да не мисли за нищо друго освен да се мие и да се маже и тн и тн. Ако толкова те е гнус от жените, помисли, може пък да не е твоето. Опитай с мъж, може пък мъжете да ти се сторят по-хигиенични.

9.   Измиване с вода и сапун е ок. След всяко ходене до тоалетна е невъзможно миенето дори и по технически причини. В офисите и по работните места има разстояние от тоалетните до мивките и как си представя автора, че жената ще ходи със смъкнато бельо няколко метра, за да се измие? Парфюмирането и миенето с интимни гелове, ухаещи на цветя, примерно, е вредно и както са писали тук разрушава естествената защита на дамските части и води до болести. Авторът или няма полов живот и разсъждава теоретично, или е някакъв маниак.

10.   Т.е. трябва да се подмивам по има няма 20 пъти на ден? Ти добре ли си?

11.   И как по-точно като сме на работа да се подмиваме след уриниране? Не сме мъже да си го извадим в мивката и да го изплакнем. Интимните мокри кърпи са за тази цел. А ако миризмата на урина пък е нетърпима, явно човекът е дехидратиран.

12.   То нема да е зле първо ганьо да спре да смърди и да си разнася косматото шкембе, пък след това да изнася психично неуравновесени лекции на другите. Ама нали е ганьо... ;)

13.   Н 7, който всъщност е и автора, е виждал вагина само на картинка. Иначе щеше да знае, че жените носят прашки, състоящи се от две лентички. Какво тясно бельо, това да не са кюлотите на баба ти!

14.   И авторът и номер 7 изобщо не са наясно с женското тяло. Не може по цял ден да отмиваш полезните бактерии и накрая да не завършиш с гъбички или цистит - невъзможно е.
Да, съгласна съм, че след ходене по голяма нужда е препоръчително и измиване, а не само тоалетна хартия, но всичко останало изброено - кремчета, гелчета... нещата свършват наистина зле. И го казвам от личен опит, защото в тийн годините самата аз имах някаква такава мания на тема чистоплътност и се миех и сменях бельото си по 3-4-5 пъти на ден.

15.   Братле, това е твоя логика, явно си по гнуслив или чистофайник да го кажем, но фактите са, че къпането по два пъти на ден е вредно, постоянното миене на интимните части при жените също. Ако обичаш един човек ще го обичаш дори и да е пропуснал душа един ден, защото на абсолютно всеки му се случва, ако приятелката ми се прибере след 12 часова смяна и заспи веднага, няма да тръгна да я будя, защото не се е къпала...

16.   Ако гинекологът ми те чуе...
Ще си хвърли дипломата човекът

17.   Лично аз по правило взимам душ два пъти на ден, сутрин и вечер. Допълнително преди и след секс. Долу само и единствено с душ гел, обаче. Всичко, което ароматизира, има и вкус, съответно няма как да се ароматизираш преди френска, защото той после ще се налапа с химикалите. А когато хигиената е добра, тези места нямат особен вкус или мирис. Случвало ми се е да усещам лек вкус при мъжа, когато не сме имали възможност да минем през душ, но когато попринцип хигиената е добра, няма нищо стряскащо и отблъскващо дори тогава.

18.   Пропуснах да кажа. Авторът, щом го е срам да говори на такива теми и мисли за тези органи на първо място като за отделителни, и смята за гнусно говоренето за функциите им, първо вероятно още няма достъчно опит и зрялост, второ може би има някакви набити неща от родителите. Ако те са говорели как тези неща са гнусни, скастряли са го постоянно, когато се е учел на тоалетни навици и т.н., той изпитва непоносимост към тези неща и нужда да отдалечи тези органи от функциите им и да ги облече в нещо съвсем друго.

Хигиената е едно от най-важните неща за интимен комфорт и удоволствие, тук спор няма. Въпросът е дали при автора няма нещо повече, което в крайна сметка не вреди на това да изпита пълно удоволствие от тези места.

19.   Аз пък съм съгласна с автора. Невероятно е, но много жени са ми намирисвали на пот, та мога да си представя отдолу как са.

И да, след всяко посещение на тоалетна се мия, ако съм навън, нося си голям пакет мокри кърпи, но честно казано се въздържам от посещение на обществени тоалетни.

20.   Автора, ти миеш ли си оная работа всеки път след като пикаеш?

21.   Авторе,
Няма да те нападам...Само ще те попитам, толкова ли ти е неприятна миризмата на женска вулва?!
След мастурбация, на няколко пъти, секунди след свършване, съм вкусвала и помирисвала пръстите си, от чисто любопитство...
Уханието, вкуса на здравата вагина са специфични, но приятни, възбуждащи, дори и за мен! Нито е стипчиво, нито миризливо,...Мъж да бях, щях да лижа до засиняване...!
И да си призная, не употребявам интимни гелове, не се подмивам и парфюмирам преди мастурбация, просто съм си аз, натурална, възбудена, свършила, здрава жена и направо си зова за здрав секс, това е!
Никога не съм имала течение през живота си, никакви инфекции, гъбички...
Здравата вагина ще те сдобри с женския пол, определено, дано я срещнеш!

22.   До 20, аз съм 19

Разбирам сарказма ти, но и мъжете трябва да се мият всеки път, разбира се, особено ако са необрязани.
Хигиената не се дели на полове.

Да поговорим и за окосмяването отдолу?
Противно е и при двата пола. Има си хора, на които им харесва, ама се надявам да не са много. Някои жени си правят и ”прически”, трагедия.

Както споменах, избягвам обществените тоалетни. Там се вижда хигиената на хората, които ги ползват. Нулева.

23.   Определено ти си един извратен метросексуал! Хигиена означава единствено къпане и нищо друго, но не и по 20 пъти на ден! а изобщо ходиш ли на работа? И там сигурно си миеш гъза след всяко кензане!

24.   Мъж съм на 32. Хигиена на интимните части - задължително!
Но аз примерно обичам краката да са леко мръсни и да миришат! Това ме влудява!

25.   Хигиената е важна много да и 5 е права, че всеки си носи ангажименти да си обслужва оная работа, само че темата е насочена в погрешна посока.
Аз като мъж смея да кажа, че мъжете тука са с много по лоша хигиена от повечето жени, но само в това да беше проблема.
Тука трябва да се коментира по точно разюзданото поведение и невежеството по отношение на предаваните инфекции.
Хронифицирали хламидии, трихомонази и HPV да ги миеш с гелове с сярна киселина и по 50пъти на ден няма да се постигне никаква хигиена.
Аз лично милион пъти бих предпочел някоя кирлясала, но здрава путка, пред свежо миришеща манекенка с перфектна хигиена, но преносител на гореизброените!

26.   24 и 25 да и не!!! Нито е добре лошата хигиена, но по-лошо е балон пълен с ППИ