Споделена история от Секс и интимност

Мъжки популизъм
Добър ден,участници в Spodeli.net!Пиша,като взимам предвид тенденцията в последно време, мъже да проявяват популизъм ,когато дават на жените си нещо с цел да получат сексуална отплата.Нека да започна първо с това какво е популизъм?Най-лесно казано е ,това е даване не от добро сърце,не е добронамерено,а просто за да може даващия да симулира човечност,а истината е ,че иска само показ и раждане на симпатии към него заради ''уж'' доброто му дело.Например мъж прави подарък прическа на жена си.Говорим за мъж от онези,които имат жена до себе си ,защото така трябва да е ,а не защото я обичат,уважават и ценят.И които я използват за обществен престиж пред приятели и познати,както и просто за задоволяване на комплекси,сексуални потребности,домакински нужди и т.н.По-конкретно искам да разгледам популизъма свързан със секс.Та този мъж би направил подарък прическа не защото му пука как би изглеждала жена му,не защото му пука как попринцип изглежда тя,не защото иска да е хубава,а просто за да предизвика преповдигната емоция у нея ,която да я склони към секс или някакъв елемент на секса.Сега пак ще кажете те жените това искат,ами какво друго да искат когато само това предлагате?Има младежи ,които стават свидетели на това какво се говори пред тях за жените ,че искат само пари,че не дават любов,че нямаш ли пари си никой прад тях?Обяснете ми как такъв индивид да започне да предлага нещо друго освен пари и подаръци,как да започне да се пробва да обича и да гледа на жените от друг ъгъл?Eми много ясно,че ще предлага само материални неща.Как тогава жената да го обича и да търси други неща при него ,когато той само дава едно и тя това го усеща?Жалкото е ,че много малко мъже търсят причината у себе си.Когато се подкупва една жена за секс ,едно ,че се задълбочава психическото нарушение към жените ,друго ,че самият секс те е толкова качествен ,както е при секса с любов.Третото е ,че жените биват лъгани и използвани и впоследствие нараняване след приключване на целия фалш.

Коментари

1.   Има всякакви мъже, аз не съм от тези които бих платил/направил подарък, само за да спи жена с мен. Един вид ще се унижа че за нищо не ставам и само така мога да имам някоя.

2.   Нека да започна първо с това какво е популизъм?

Да, нека: https://bg.wikipedia.org/wiki/Популизъм

Иначе по темата ти, нарича се "брачен ритуал". Т.е. мъжките си откупуват секс от женските чрез даване на храна или други "ценни неща". Съществува при повечето видове. Ако не работеше, и жените не го искаха, нямаше да съществува... Аз до сега на жени винаги съм предлагал "нематериални неща", като подкрепа, съвети, отговорност, загриженост. Не бих казал че се котира и са ми се подредили. Биологията си иска своето. Жената е изключително материално ориентирано същество, и това е естествено - тя се грижи за следващото поколение, което иска средстава. Не знам защо обаче все още съществуват толкова жени, които отказват да приемат изключително меркантилната си природа. Така ви е създаала природата, ние като мъже го приемаме, приемете го и вие. Не ви "лъжат и използват", а ви предлагат това което искате егоистично, за да си получат те това което те искат егоистично. Имаш проблеми с думите, та да те ориентирам и как се нарича - свободен пазар. Търсене и предлагане се срещат, за размяна на стоки и услуги. За съжаление, живеем във век в който жените си представят, че трябва безрезервно да ги "обичат", т.е. угаждат, без мъжете да очакват нещо в замяна. Повечето жени предлагат единствено секс и евнтуално някаква детеродна функция. Това е. Не се учудвай, че за това ви търсят. Един мъж може перфектно да се грижи за себе си, включително и домакинството. Най-добрите инжинери са мъже, най-добрите философи са мъже, та до най-добрите готвачи са мъже. Жената компенсира големият ни недостатък - сексуален нагон, и до при някои - желание за деца и семейство. Това е то. Някои си мислят, че жената е другар, партньор. ТОВА НЕ Е ВЯРНО. Женската биология е различна, женските цели и роли са различни. Това да имате деца и семейство е единственото което ни поставя общи цели, но семейството не е това което беше. И проблемът не е на индивидуално ниво, а социално, и няма как индивидуално да се пребориш...

3.   Аз не искам нищо от мъжа ми, подаръци по празници ми прави, сама се издържам и си позволявам всичко да си платя. За секса ми е удоволствие мъжа, дето съм си го избрала да ме желае, нямам нищо против да иска секс и всеки ден да е... Но няма толкова чести желания...

4.   Ти ще си онзи със развратните свирки и аналния нали? :)

"Та този мъж би направил подарък прическа не защото му пука как би изглеждала жена му,не защото му пука как попринцип изглежда тя,не защото иска да е хубава,а просто за да предизвика преповдигната емоция у нея ,която да я склони към секс или някакъв елемент на секса."

Интересна логика - значи ти я намираш за грозна не ти пука как изглежда, но ще искаш да си легнеш с нея? Не те привлича и не ти пука как изглежда но ще се пънеш да правиш подараци с цел секс :) Мисля че имаш нужда от лечение явно Исус неможе да ти помогне :)

5.   А в превъзнесената ти кратуна влиза ли идеята, че жените, които са на такава почит при теб толкова са ограничили секса, че той не е нещо нормално, което си се случва, а се стига до караници и незадоволени и подкупи и сделчици и молене и какво ли не друго за нещо, което трябва да е нормално. Жените често ползват секса като ограничител и изкуствено и нарочно го намаляват и въздържат, подсъзнателно по инстенкт и се стига до това за което говориш? Защо бих подкупвал някой да прави секс с мен, ако това не беше проблем във връзката? Ако си се случваше нормално и естествено и двете страни си признаваха, че не са от Олимп и човешките нужди не са им чужди и могат заедно да се удовлетворяват и по този начин.
М? Това хрумва ли ти? Или не се вписва в цялата ти идея "Жените са жертви"?