Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е да ме е заразил
Възможно ли е девствено момче, което е получавало само свирки(от бивша) да зарази момиче с генитален херпес?

Коментари

1.   И още как!

2.   Не!

3.   Да!

https://drdancheva.com/genitalen-herpes/

4.   Да. Ако мислите, че лапането на п-шки и близането на п-тки е безопасно, лъжете се.

5.   ДА! Това е вирус.

6.   Хepпec cимплeĸc-(herpes simplex)
Инфекцията се причинява от обикновения херпесен вирус, засяга всички възрасти и е еднакво честа у двата пола.
Bиpycът нa xepпec cимплeĸc, извecтeн cъщo ĸaтo НЅV, e инфeĸция, ĸoятo пpичинявa xepпec. Xepпecът мoжe дa ce пoяви в paзлични чacти нa тялoтo, нaй-чecтo пo гeнитaлиитe или ycтaтa. Имa двa видa виpyc нa xepпec cимплeĸc.
НЅV-1: Cъщo извecтeн ĸaтo пepopaлeн xepпec, тoзи тип мoжe дa пpичини пoявaтa нa cтyд и oбpaзyвaнeтo нa мexypи oĸoлo ycтaтa и лицeтo.
НЅV-2: Toзи тип oбиĸнoвeнo e oтгoвopeн зa пoявaтa нa гeнитaлни xepпecни.
Причинител на аногениталната херпес-вирусна (herpes simplex) инфекция е Herpes simplex virus тип 2, от семейство Herpesviridae.Първичната инфекция с вируса на херпес симплекс в 99% не се долавя клинично и се открива по наличието на антитела в серума. Приема се, че разпространението на инфекцията от първичното огнище може да се осъществи чрез преминаване на вирусните частички от клетка в клетка по кръвен път или чрез нервните клетки.
При клинично оздравяване вирусите остават в клетките в латентно състояние, потискани от хуморалния имунитет. При спадане на имунитета, под влияние на бактериални или други вирусни инфекции, интоксикации, външни фактори, физични и биологични дразните, онкологични заболявания, вирусите могат да се активират и да причинят рецидиви.

Медицинското виждане, че нещо заселило се вече в човек, като вирус може и трябва да се убие, чрез медикаменти е несъстоятелно. Можем само да блокираме или законсервираме дадени вируси, но не и да ги убием.Те са доживот в човек, но може и никога да не се активират. С антибиотици се убива само собствената ни пазителка и лечителка имунната ни система, но не и вирусите!

7.   Четейки темите напоследък (всяка втора е за притеснение от бременност, от болести), почвам да си мисля, че не е толкова лошо да сме като едно време и да се "пазят" жените за първия си мъж. Или поне да се въведе някакво сексуално образование в училищата.

8.   Номер 7. Съгласна съм че трябва да се въведе някакво сексуално образование в училищата. Защото младите нищо не знаят и тръгват да правят секс.

10.   Номер 8 Ти щом знаеш всичко за болестите, що не отговориш на авторката и не и помогнеш. Не мисля че е необходимо да знаеш всичко за полово предаваните болести от а до я преди да правиш секс. Нормално е да се правят грешки. И какво по различно щеше да стане ако момичето знаеше предварително отговорите на зададения от нея въпрос. Ами ако се е предпазила и въпреки това и се е случило... това. И на мен ми се е. Сигурно се е оправила от тази гадост. Горката, а вие укорявате. Да сме били запознати с всичко, ще кажеш че като си запознат ще го избегнеш