Споделена история от Секс и интимност

Моля Ви спешно за съвет? Мога ли да забременея ако не съм в овулация?
Моля пишете ми, мога ли да забременея, след като си направих тест за овулация, който е отрицателен, а и по принцип трябва да ми дойде до 2 -3 дена! Какъв е шансът да забременея и има ли нужда да пия спешен контрацептив, защото преди съм пила, но знам, че не са много полезни за организма, а и приемам и други хапчета?

Коментари

1.   Абе хора, хайде мислете малко. Какво е нужно за забременяване - сперматозид и узряла яйцеклетка (овулация), който да я оплоди. Ехххх!

2.   Познавам точно 6 момичета, които забременяха, когато казваха, че не са в овулация...
Тогава повечето деца се раждат женски, между другото, затова повечето майки предпочитат преди овулация да правят бебета ;)

3.   Възможно е да се забременее по всяко време. Ако си правила секс без презерватив /или пък се е скъсал/ или друго предпазно средство, най-добре изпий едно хапче и друг път секс без предпазни средства не прави!
*Яса

4.   До колкото зная, единственият начин да забременееш без да си в овулация е тя да настъпи до 48 часа, защото толкова живеят сперматозоидите във влагалището. При положение, че при теб не е така, не мисля, че има от какво да се притесняваш.

5.   4, от 4 до 6 дни могат да живеят при специалните условия точно преди овулацията. Освен това е трудно да се изчисли кога е тя при една млада жена, жената има два яйчника, може да се отдели яйцеклетка по всяко време.
Ползвайте кондоми, хапчета!

Ако сте в сериозна връзка, ако сте женени и просто искате да отложите „белята“, но можете да си позволите по принцип и искате по принцип детенце, действително естествените методи, един от който е броенето на дните до оволация, изпразването извън влагалището и т.н. са правилният избор за вас.

Ако не искате деца в този момент, не сте готови да поемете отговорността за тях, ползвайте си сигурните методи на 20 - 21 век!

6.   Хора вие изобщо четете ли какво е написано? Момичето НЕ Е в овулация. Тестът за овулация е ОТРИЦАТЕЛЕН! Няма ли овулцаия - няма бебе! Не дрънкайте глупости!

7.   Най-точен е отговорът на номер 4. Но все пак си е индивидуално. Овулацията е някъде две седмици след цикъла. След като трябва да ти дойде до 2-3 дни значи най-вероятно няма за какво да се притесняваш. И внимавай повече!

8.   А най-точното в отговора на номер 7 е, че НАЙ-ВЕРОЯТНО няма от какво да се притесняваш. Медицината познава всякакви случаи, така че твое е решението дали да пиеш хапче при минимален шанс за забременяване, какъвто е в случая.

11.   :) Ами да сложим край на този спор.. преди 3 месеца не бях в овулация и сега чакам бебе :)