Споделена история от Секс и интимност

Липса на връзка
Здравейте, пиша със следното питане. Мъж на 24 години, работя, завърших на скоро висшето си образование, издържавам се, тренирам (смятам, че съм поддържан). Имал съм само две краткотрайни връзки до момента и усещам, че ми липсва контакта. Не съм много общителен, разговарям с тесен кръг от хора, а ако дойде момент за запознанство се притеснявам много. Гледам повечето хора около мен имат вече сериозни отношения с друг човек, но аз все едно съм незабележим. Нямам особен опит с жените ако мога така да се изразя и това почва леко да ми пречи. Дайте съвет как човек може да се запознае с нови хора и да развие малко социални контакти, пък и евентуално да намери своята половинка :)

Коментари

1.   Запиши се на танци, на курс по нещо и в междучасията си говори с другите хора за това, което учите... Или се включи в доброволчески инициативи. Примерно аз съм в една група Гората. бг, всеки уикенд най-различни хора се събират заедно...

2.   1 за танците, и аз ходех, но престанах след 3 месеца, защото започвах работа. Аз не направих приятелства там, но ситуацията ми беше друга и не се бях записал заради новите запознанства. Имаше хора от всякакви възрасти, а от мъже наистина имаше нужда, защото жените и момичетата бяха малко повече. :)

По-скоро ще те посъветвам да не се занимаваш с тиндъри-миндъри, има и хора, които си търсят връзки там, но повечето са несериозни или не ти отговарят.

3.   От Автора

Танците не са моето нещо. Просто проблема е, че не общувам с хора. Като цяло след последната ми връзка, трудно приех раздялата и сега ми е криво някак. Вярно, че това не трябва да е причина, но дава отражение. Честно казано искам да се науча на подход, метод или както искате го наричайте, да мога да завържа разговор и така. Вече не съм на 16-17 години и рано или късно ще стане критично. Не ми се мисли ако така продължа и след 6-7 години