Споделена история от Секс и интимност

Вътрематочната спирала
Здравейте, обмислям да си сложа спирала. С партньора ми водим доста активен сексуален живот. Не използваме презервативи, до сега съм пила противозачатъчни, но почнах да получвам главоболие след приемане на хапчето. С приятеля ми решихме, да не пия хапчета повече, а че ще намерим друг начин. И двама искаме без презерватив, моля не съдете избора ни. Обмислям спирала. Ще говоря с генеколога ми, но искам и външни мнения. Има ли опасност от нея? Има ли някакъв процент шанс да се забременне? Кога се маха?

Коментари

1.   Бременност може да има при всички методи, макар и минимален, сто процента сигурно е само въздържание то, за съжаление.

2.   Сложи си спирала, все пак абортите са скъпи. Дори да забременееш в никакъв случай не раждай. Тъпо е. Живей си живота и си сложи спирала. Надявам се да съм ти помогнала.

3.   Спирала се поставя на раждали жени. Ако слагате сложете нормална, не хормонална.

5.   Щом тези противозачатъчни не ти ходят, консултирай се с лекар за други. За спиралата знам, че се слага само на раждали жени и предпазва доста ефективно, но все пак не на 100%. Аз не осъждам решението ти за презервативите, макар, че за мен те са най-сигурни. Получавала съм доста алергии обаче и то към известни марки, което ми доведе главоболия, но сега съм се насочила към български марки и съм доволна.

6.   Няма да ти сложат спирала ако не си раждала!
Никога не прави секс с прекъснат полов акт - само с презерватив!
За съжаление, друга опция нямаш!
Да се празни в устата ти, по корема ти или гърдите става, но какво ще правиш ако те е забременил несъзнателно преди да го извади??
Добре си помисли, че всички негативи са за жената!

9.   Бившата ми приятелка имаше спирала, без да е раждала. Свършвах си в нея всеки път в продължение на две години. Никакъв проблем

Само по едно време ходи да й я наместят, явно някаква профилактика беше и това е. Слагай, нямаш грижи. Това с хапчетата си е жив хормонален тормоз за организма.