Споделена история от Секс и интимност

Вече по-трудно достигам до оргазъм...
Аз съм момиче на 18 години. За пръв път мастурбирах, когато бях на 12 г. Когато за първи път открих това чувство, бях много изненадана, защото беше и непознато за мен. С течение на времето разбирах какво правя. И така близо 2-3 г. мастурбирах много често, може би през ден. Говорим за мастурбация само на клитора, без пъхане на разни предмети и т.н.

Когато бях по-малка се възбуждах много лесно и стигах до оргазъм много лесно. Както споменах бях се "зарибила". След това имаше период от около 1 г. в която дори веднъж не мастурбирах, бях решили да не го правя. И така по-късно започнах отново да се самозадоволявам (не много често, най-много 2-3 пъти в седмицата)

В началото отново свършвах лесно. Но сега вече, като чели става по-трудно. Не се възбуждам от нещата, които преди ме възбуждаха. Може би ми липсва нещо. И колкото и странно да ви звучи на 18 г. аз все още съм девствена. Имала съм възможност, но не и желание да го правя с когото и да е било. Искам първият ми да бъде момче към което ще изпитвам чувства.

Та въпроса ми е, възможно ли е от прекалено многото мастурбиране като по-малка, сега да стигам до оргазъм по-трудно? Или причината се крие в нещо друго? И това, че съм свикнала на клиторен оргазъм, би ли ми попречило да изпитам вагинален? Има и нещо друго, сега може да мастурбирам по-рядко, но когато го правя мога да стигам до колкото си пожелая оргазми 15-20 дори и повече. Това е нормално нали? А дали и това не е някаква причина, за по-трудното достигане на оргазъм (може би някакъв вид изтощение или друго). Ако изпитвам само до 2-3 оргазма максимум за едно самозадоволяване, дали по-лесно ще достигам до оргазъм следващите пъти?

И да не останете с погрешно мнение, не съм някаква маниачка на тема самозадоволяване, просто както споменах, като по-малка май-прекалявах с дозата на удоволствието, сега вече не е така 2-3 пъти максимум за седмица) Добре спирам до тук.. Ще се радвам да прочета всякакви мнения. :)))

Коментари

1.   Деца...

2.   Какви глупости.... да ти имам проблемите!

3.   Че аз си бия чекия всеки ден

4.   Как така 15-20 оргазма за едно самозадоволяване??? При положение, че аз на 1 мастурбиране изпитвам по 1 оргазъм, ами не, не ми се струва нормално, даже ми звучи невъзможно твоето.
Ами да ти кажа и аз открих тези удоволствия преди 2 години. И аз постоянно го правех. И вече ми писна и изобщо не се възбуждам така лесно. Може би ни е писнало...

5.   Нищо ти нема според мене, ама ти нямаш ли си приятелки да го споделиш също и с тях? :))

6.   Мастурбирането като малка не ти е навредило, по-скоро решението ти да не го правиш те е превърнало в леко асексуална жена.
Стига с тези вагинални оргазми, много по-малко жени могат да ги изпитат и то винаги по-възрастни. При мен с времето оргазмите станаха по-чести, по-хубави и чак на 26 получих вагинален. Е и?
Мастурбирай си наволя. Гледай порно, има и книги с еротично съдържание, които са написани за жени и се ориентирай към един от двата пола (или и двата). Изпускаш не само оргазми, а и много от човешкото в една връзка, много любов, романтика и преживявания. Сексът е мноооооого повече от оргазъм. Мастурбацията по-скоро не.