Споделена история от Секс и интимност

Вид контрацепция
Здравейте,
На 22г. съм и от скоро започнах да водя полов живот. Бих искала да попитам какъв вид контрацепция използвате и понеже ние в момента сме с презервативи какво мислите по-специално за тях, доволни ли сте?

Коментари

1.   Не ползваме, вадя го преди да свърша.

Кой каквото иска да казва, но съм се научил да се контролирам, засега не сме имали проблеми така.

2.   И ние с презервативи, преди децата като номер 1 и ние не сме имали, сега ме е страх, защото не искам повече деца.

3.   Ползвахме презервативи, но на жена ми не ги харесва. За да не го вадя, когато е в овулация, тя предложи да правим анален секс.

4.   Поинтересувай се за Фарматекс

5.   презервативи

6.   Смятате ли, че само един вид контрацепция е достатъчен. От опита Ви с презервативите какво мислите, комбинирано предпазване нужно ли е?

7.   Благодаря за бързите отговори! :)

8.   Ами с приятелката ми ползвахме презервативи първите 2 месеца и беше много дървено, всеедно го карахме по сценарии и много трудно се получаваха нещата, всичко замираше като изваждах презерватива, включително и нейната възбуда. В последствие започнах да го вкарвам докато отворя презерватива и така лека- полека спряхме да го ползваме. Сега е супер, защото като ни се прииска се започваме веднага и нищо не ни разсейва и убива възбудата. Но сам се усетих, че прекалявам- като свърша, стискам да не изпусна течност и продължавам с вкарванията буквално до последно. Съмнява ме, че ако не спра с този навик- ще има фал скоро

9.   Заедно сме от осем години и винаги сме ползвали презервативи One Touch, всички видове. Никога и по никакъв начин не е имало засечка с тях - изхлузване, скъсване, спукване, пробиване... Нищо, дори и при много страстен и груб секс. А уж са едни от най-евтините на пазара.

Не мога да кажа същото за Дюрекс, например, затова и се отказахме от тях още в началото. Хем неудобни за него, хем безумно скъпи на фона на останалите, хем сме имали засечки с тях и аха да стане беля, тогава само бели коси не ми бяха излезли от притеснение след един фал.

10.   Спирала.

11.   Горещо препоръчвам Фарматекс.Противозачатъчния крем,не хапчетата.П олзвала съм го продължително,след като си родих децата.Никакви проблеми,обратно-напълно изчезна бялото течение,което имах.

12.   До 11. можеш ли да дадеш малко подробности за този крем - как се ползва, колко е сигурно, откога го ползвате?

13.   Ние с жена ми също сме ползвали Фарматекс, ама не крем, а глобули. То е като капсула и 10 мин преди акта се тика във вагината. То съответно се разтапя и става като крем и функцията му е да убива сперматозоидите. Ползвали сме го с години и не сме имали проблем, а съм свършвал винаги в нея. Недостатъкът е, че много се разтича и ства прекалено мокро в един момент. Другото е, че не можеш да лижеш, защото вкуса му е отвратителен. Най-много в самото начало малко, докато не се е разтопило. Веднъж вкараш ли го, после и жената не може да лапа на мъжа. Хубавото обаче е, че си свършваш вътре и то без презерватив.

Бих го препоръчал на авторката. Спирала категорично не, защото е само за раждали жени. Противозачатъчните също са вариант. Иначе ние от няколко години ползваме календарния метод, макар че не е най-сигурния, но за толкова години не е имало проблем. Пък и все пак сме семейни и не е проблем, ако случайно стане фал. Обаче не го препоръчвам за прекалено млади хора, които все още категорично не искат деца, защото може и да стане фал. Също и ако менструацията на жената не е редовна, пак не е препоръчитнелно.

Презерватив аз категорично не желая, не ми е комфортен и няма чувствителност. Но пък за млади несемейни хора си остава един от най-добрите методи.

Всеки метод си има плюсове и минуси, зависи вече от лични предпочитания и от някои обстоятелства.

14.   Водя полов живот от 15 години. Презервативи ползвам в началото на връзките и в спорадичните такива.

Когато не свършваш вътре няма как да се забременее. Точка.

Братан.

15.   На мен пък тея спермицидни неща ми изглеждат по - не надеждни от прекъсване, има по-голяма вероятност да оживее нещо.. Бях решила да пробвам таблетки те, но резултата беше бременност със спонтанен в 3м, може би сперматозоида все пак е бил не качествен. Може би и аз е трябвало да пробвам глобулите или другите подобни. Не бих рискувал трети път. Може би при мен да не се е разстворило напълно все пак, ако не се случват вътре нещата, шанса за бременност е по-малък..

16.   От №11-Фарматекс крем е в туби като паста за зъби. Има и апликатор, като спринцовка. Взимаш от тубата с апликатора крем докъдето сочи делението и поставяш дълбоко във вагината. Това е всичко. Преди да го открия мъжът ми ме пазеше като свършваше навън. Пак не съм имала никакви проблеми, но пък няма нищо общо с това да правиш пълноценен секс. С Фарматекса се родих. А с мъжът ми само един път сме пробвали с презерватив. Остави това, че не е най приятното изживяване, ами и по закона на всемирната гадост презерватива се спука. Сама си знам колко съм треперила до края на месеца. А да вмъкна-никога не съм правила аборт, убедена съм че една грамотна двойка винаги ще избегне тази варварска манипулация. Пробвай го Фарматекс-та, ще ме благославяш после.

17.   Противозачатъчни, но задължително преди това консултация с гинеколог. Ако сте с наднормени килограми и/или пушите не са най-добрият избор. Като цяло трябва да бъдат изписани след изследвания и преглед от добър специалист.

18.   С жена ми се пазим по 3 начина: календарен метод.Тоози метод обаче е доста несигурен..... много обичам да свършвам в нея, но го правя предимно с презерватив. Третия начин, който най-често практикувам е да го извадя в последния момент и да излея семето си навън.