Споделена история от Секс и интимност

Ефикасна контрацепция?
Давам направо - ние сме семейни и имаме поколение, не планираме повече да ставаме родители и се замисляме за контрацепция различна от презерватив. Аз имам хашимото и не ми се иска да пия хапчета, но ако има такива, които нямат странични ефекти бих пила. Спирала не искам, защото прочетох че се поставя по време на цикъл и май има дискомфорт? Мислихме и за вазектомия, но тук не се говори за нея, а и попаднахме на английски форум, в който пишат че имат проблеми след това.
Общо взето ни се иска да сме интимни без презерватива, който убива удоволствието и преди да свърши да го извади, като през това време разчитаме на хапчета или спирала или друго.
Имам обърната матка, ако е от значение за спиралата.
Общо взето, моля дайте съвет и споделете опит кое да изберем.
Благодаря.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   фарматекс наг табл

2.   Консултирай се с лекар не в онлайн форум. Нещата които четеш тук-там не са общовалидни, а ние не сме експерти, особено когато имаш друго заболяване.

3.   Аз мисля, че прекъснат и презервативи през овулация. Пробвал съм фарматекс таблетки те, отказах се бременна, с прекъснат бременност неми се е случвала. Ако решите да ги ползвате, по-добре да свършва навън за всеки случай.

4.   За обърнатата матка и спиралата се консултирай с гинеколог.Аз съм със спирала от една седмица,сложи ми я в края на цикъла,а болка има,но е съвсем за кратко няколко секунди.

5.   Ние се пазим с противозачатъчни Ясмин, но не знам дали са ок за човек с Хашимото. Най-добре обсъди с гинеколог вариантите, защото много зависи освен от заболявания и от възраст, тегло, дали пушиш, дали си раждала и тн.

6.   Първо бяхме на презервативи, после на фарматекс глобули, сега комбинация между календарен метод и прекъснат (разбирай - когато не е в овулация, си свършвам вътре, а когато е - отвън или отзад). Всички са пробвани с години и няма проблеми. Пределно ми е ясно какво е мнението на пвоечето тук за календарния метод и затова ще ми сложат единички, но уточнявам, че сме женени и ако случайно се случи, няма да е проблем.

7.   Най-успешният, сигурен и същевременно напълно безвреден метод за контрацепция, който познаваме, е... бременността!
Нашите пра-баби са го практикували усилено и затова са имали по 8-10 деца.
Сега го практикуват циганките...

8.   Защо да е проблем вазектомията? Моят мъж си направи преди 35 години, беше 42 годишен, аз на 21, имаме едно дете. Няма проблеми никакви, все още е активен сексуално. Ако той не иска е друго нещо. Лекар специалист ти трябва гинеколог-ендокринолог. Доцент Румен Димитров София МА, има частен кабинет до Сточна Гара. Има и другаде специалисти, във всеки медицински университет. Пълен преглед, цитонамазка, колпоскопия, ехограф, всичко при Димитров 120 лв. взеха на снаха ми.

9.   Най-ефикасната контрацепция - смяна на дупките.
Давай в задния двор, с времето ще започне да ти харесва, а на мъжа ти ще му е даже по-хубаво. Може на голо и свършване вътре.

Бай Торбалан

10.   Не знам защо си предубедена към спиралата,аз съм сменила две и съм много доволна.И аз като теб в началото слушах глупости и вярвах на всичко.Моя съседка,акушер гинеколог ме убеди.Тя ми я и постави.Не е по-неприятно от обикновен гинекологичен преглед.Но има условие за да е така и да не те боли-трябва да си я поставиш последния ден от цикъла,дори да има кървене.Просто тогава шийката на матката е разтворена и поставянето е безболезнено.Моя приятелка си я постави много след цикъл и каза,че я боляло.Затова се изпълнява каквото ти кажат специалистите.Изваждането става за секунди,без никаква болка.Никакви проблеми не съм имала и с двете спирали-единствения недостатък на спиралата е,че имаш малко по-обилен мензис.