Споделена история от Секс и интимност

Какъв презерватив да ползвам?
Здравейте! Момче на 16 (в края на годината правя 17) съм и наскоро си хванах приятелка. Скоро има рожден ден и ще сме на вила, което означава, че има шанс да си направим сефтето. Въпроса ми е, какъв презерватив(и) да си купя за всеки случай, откъде би ми било най-малко некомфортно да си ги взема и има ли нужда да давам пари за нещо скъпичко като Дюрекс или и тези по има-няма левче вършат работата? Също и други съвети за първия път биха били от полза. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не купувай от тия евтините, че ще стане беля, лесно се късат.

Като нямате опит, по-добре заложи на сигурното - Дюрекс са доста здрави, аз съм ползвал най-различни техни и съм доволен, не са се късали дори и при много груб секс.

А иначе за първия път - поиграйте си, не бързай веднага да го вкарваш. Ако и на нея е за първи път, вероятно да е по-притеснена и от теб от това което я чака и болката. Повече целувки, гушкане, пипане, докато ти получиш добра ерекция и тя се възбуди хубаво. Бъди внимателен, не мисли само за твоя кеф...и не очаквай чудеса от първия път - може да ти спадне от притеснение да не се изложиш (зависи дали си притеснителен) или да свършиш прекалено бързо от възбудата...но с времето и опита ще свикнеш.

Успех и да разкажеш как е минало. :)

3.   Тип,,градински маркуч"ще са най-добре за тебе,ще се убедиш сам !!!

6.   Пич, поздравления, че подхождаш отговорно! Някои твои връстници си съсипват живота, когато започант да правят секс (аборти, болести, а при момичетата и стерилитет след аборти). Ако наистина сте решили с мацето да го направите и се обичате е ясно, че ще го направите, въпреки, че според мен бързате, но в крайна сметка живота си е ваш. Няма кой знае какво значение каква ще е марката, стига да не са от най-евтините. Можеш да ползваш "Спортекс", "Дюрекс", "Виталис" и още много други. Просто избягвай евтините, защото не са удобни, някои не са добре овлажнени, някои са много дебели, макар и рядко някои се и късат. Спортекс преди слагаха в лубрикант в пакетче като бонус в кутийка с 3 презерватива, сега не знам, отдавна не ползвам. Пич, докато не решиш, че искаш от една жена сериозни отношения и семейство, пази я. Дори да сте здрави, тя винаги може да забременее. Абортът е убийство и дори да не доведе до трайни последици за момичето, то емоционалните и психични травми са неминуеми.

7.   Може да ми насвяткате по една звезда, но не те съветвам да взимаш Дюрекс. Взимам все от тези по 20 ст бройката от аптеката, така имам 5 презерватива за лев, а дюрексите са 3 за 3 и нещо ( не помня вече ). За дюрекс плащаш за марката, както и за различни лубриканти, оребрявания, пъпчици.

Точно дюрекс съм късал преди, макар и да не беше при самият акт, а докато се местихме и той опря потното и коляно и се тръкна силно. Какъвто и презерватив да ползваш - вади и проверявай, ако свършиш - задължително в презерватива и после го провери да не е пробит. Проблеми няма.

8.   брат, вземи си durex feel thin, защото са най-тънки и най-малко се усещат, иначе аз последно си бях взела от аптеката, преди ме беше срам, ама тва са нормални неща, влизаш като пич и си взимаш презервативи :D и ти предлагам да си вземеш 2 кутии, т. е 6 общо, да не стават гафове и накрая да останете на понеделника :D

9.   Аз лично не съм доволен от Дюрекс, имало е случаи в които са се късали. Затова вземам на Спортекс или тези дето ги продават в ЛИДЛ също не са зле. Но при всеки е различно. А за въпроса с некомфортността, какво пък толкова? Млад си, нормално е да правиш секс, какво ти пука дали продавачът или фармацевтът ще се засмеят? Не си първият, нито последният, който си купува презервативи. Успех със сефтето! :)

22 М

10.   1. Дюрекс са най-скапаните презервативи. Освен реклама друго няма, така че си купи всякакви други, но не и тях. Няколкото ми случая на скъсани са било само и винаги с такива.

2. Може да пробваш Sportex. Lifestyle май изчезнаха, трудно се намират.

3. Сложи си 1-2 пъти да се упражниш как става. Може и да излъскаш да видиш как се пълни и маха после.