Споделена история от Секс и интимност

Ерекция-проблем
Здравейте, трудно ми е да говоря по темата но имам проблем с приятеля ми.
В последно време трудно ми става, и когато стане все пак не е достатъчно твърд и спада бързо.
На 41год. съм и проблемите започнаха от около 2-3год.
Женен съм и това ми създава проблем все пак трябва да изпълнявам мъжките си задължения.
За сега жена ми не е казала почти нищо но незнам до кога ще е така, ако все пак някой може да даде някой и друг съвет благодаря.

Коментари

1.   Консултирай се с уролог.

2.   Аз съм на 43 и имам подобен проблем. В началото ми става много силно, но след няколко минути секс, започва да ми поспада...добре, че жена ми свършва много бързо и засега не е забелязала проблема, а и да е забелязала, не и прави особено впечетление. При мен се получи преди около година за пръв път. Явно остаряваме :)
Аз лично от години пия комбинация от цинк (мин 30-50мг) и витамин Д3. Има огромен ефект. Сега явно е време и аз да се замисля за някои билкови препарати, с които пазара е пълен. Те основно стимулират производството на тестостерон.
Не искам да прибягвам до тежката артилерия с химия като Циалис и Виагра, защото все още криво ляво се справям. Ако проблемът се задълбочи и нищо друго не помага - ще опра и до синьото хапче...какво да се прави :)

3.   Аз съм на 38 години и напоследък също забелязвам, че ми става малко по-трудно и ми трябва доста време, за да постигна сравнително добра ерекция. А ако актът е по-кратък така и си оставям не толкова твърд.
За мен е нещо ново, от няколко месеца.
И аз се питам какво става.
Дали ще има някаква промяна, ако почна да правя примерно упражнения на Кегел... или това е нещо, което е нормално с напредване на възръстта. От друга страна на 38 години ми се струва, че би трябвало да съм сексуално активен поне още 30 години.

4.   Консултирай се с адролог, д-р Милен Кацаров, е лекар-адролог...Сам не пий нищо, без необходимите изследвания и лекарско мнение...

5.   Препоръчвам епимедиум паста, турски продукт изцели на билкова основа. Изпробвано, работи. Не се занимавайте с лекарствени продукти ще си съсипете здравето.
М 43

6.   №5,кажи повече за тази паста.Ще сме ти благодарни.

7.   90% от възбудата идва от мозъка. Основно там се случват нещата. Според мен проблемът с ерекцията ти идва отчасти и до партньорката или партньора ти. Мога да ти предложа просто да разнообразиш секса като започнеш със сексуалните си фантазии и различни орални игри. Ако партньора/ката е по-консервативен/на, може да седнете и да го обсъдите в подходящ момент. Като цяло има много забавни и приятни ролеви игри, които събуждат сексуалното желание, стига партньорът ти да е ок с тях. Известен факт е, че семейния секс в един момент омръзва, особено когато го правите защото така трябва и е напълно нормално след години брак и секс по график, да губиш желание (да ти омекне). Намери начин да разнообразиш нещата, защото и на нея и е омръзнало, но жените са добри актриси и няма да разбереш. Ако я познаваш достатъчно и знаеш какво ще я възбуди, направи го следващия път, остави я в тази фаза и тя ще се постарае да те направи твърд. Смени позите, избягайте от спалнята и съм сигурен, че всичко ще ти се получи много добре без медикаменти.

8.   Да, явно този проблем го има и при вас господа, моето момче е на 41 и скоро ми сподели, че по-трудно стават нещата. Доста е уморен и явно има доста стрес в еаботата, как се излиза от това положение спорт или билки?

9.   Спорт, здравословно хранене, умерено алкохол, непушене. Избягвайте пържено, тестено! Яжте повече риба, нетлъсто месо, яйца, салати, плодове! Пийте фрешове! Яжте ядки (много помагат най-вече орехи, бадеми, кашу, шам-фъстък, тиквени семки, бразилски орех)! пийте достатъчно вода, намалете драстично захарта!

Спортувайте! Не се преуморявайте, наспивайте се нормално!

Подправки, които увеличват либидото са анасон (може и мастика), сминдух!

За билките. Бабини зъби, епимедиум, женшен

Може да ползвате продукти за простатата (често от там идват проблемите) и разни билкови секс стимуланти. Не ползвайте виагра!