Споделена история от Секс и интимност

Неприятен мирис на слабините
Здравейте,на 15 съм.Проблема ми е следния:Повечето ми наборки вече не са девствени,да не говоря за 06ци.Толкова много искам и аз да го направя,не заради “модата” или нещо подобно,напротив изобщо не се влия от това,а от хормоните ми.Знам,че сега ще ми кажете “Малка ку*ва,сядай си учи уроците” но моля спестете си го...Можела съм да го направя с няколко момчета(не говоря за приятели с привилегии имаше и сериозни момчета да тръгнем и все някога нали щеше стане работата)но имам проблем,а именно че вагината ми или по-точно бялото ми течение е мръсно-бял цвят и мирише неприятно,понякога като си почистя бялото течение и се изплакна се оправя но понякога не.Много ме е срам и се чувствам подтисната,защото както казах съм девствена и не съм си пъхала неща там,имам добра хигиена и не намирам причината в мен,тоест това е от доста време,като първия път в който мастурбирах беше 2017 и тогава разбрах.Преди бях подметнала на майка ми но тя ми каза какви глупости съм говорила или нещо от сорта,сама нямам отделни пари да отида на гинеколог....Много ми е тъжно от този факт,ако някой е имал подобен проблем с хапчета да се е лекувал или не знам и аз..Просто самата аз не се чувствам добре,защото съм чист човек и не ми допада мисълта вагината ми да мирише така..

Коментари

1.   Отиваш при личната докторка и ще ти даде направление за специалист и готово, радвай се. Прегледа струва 2.90 за личната и още толкова при специалиста, плюс евентуално още един контролен преглед пак 2.90. Се ще изцедиш майка ти за 10 лв., а за лекарства, ако се наложи, директно й казваш, че си ходила по доктори и й искаш пари или й даваш рецептата да ти ги купи от аптеката!

Капиш!? ;)

2.   Чакай сега. То е ясно че ти е рано за секс, ама ти си знаеш само се пази от болести и бременност, ще ти провалят живота и здравето на този етап. За миризмата - колко често се миеш отдолу? Бялото течение е нормално, така вагината се прочиства сама. Точно за това вътре не се налага да миеш в никакъв случай. Мие се само около срамните устни, влгалището и ануса. Колко като количество бяло течение отделяш зависи от тялото ти, индивидуално е. Ако в твоя случай е повече, просто го измивай по упорито с вода и мек душ гел. Най-добър резултат се постига ако се миеш най-малко 2-3 пъти дневно. За целта си има дамски душове, поинтересувай се. И последно - нормално е да има и винаги има лека интимна миризма. Тя не е натрапчива, напротив, но си я има и се отличава че е от туй място. Не използвай никога тежки парфюми там или груби сапуни. Аз не ти препоръчвам сапун изобщо, защото на мен не ми понася на кожата - изсушава и после по бързо се вмирисва. Използвам меки душгелове за всекидневна употреба с неутрално ph. Можеш да се консултираш и с гинеколог, но тъй като си девствена тя няма да те гледа отдолу и ще ти предпише нещо наизуст. А според мен ти не си за лекарства. Само трябва да засилиш хигиената.

3.   Иди на личния си лекар, обясни положението и искай направление за гинеколог. Говори сериозно с майка си, няма да ти мине , това изисква продължително лечение.

4.   До №1 За непълнолетни няма такса от 2,90, а е напълно безплатно, както при личната, така и при специалиста, за хора ненавършили 18г е безплатно!

5.   На твоята възраст често бъркат миризмата с нещо нередно. Обърни внимание кога тази миризма е по-силна, тогава си в овулация. Нормално е да има миризма ти сега се развиваш, хормонитете ти също. Опитай да ползваш ежедневна превръзка, която сменяй наколко пъти на ден.

6.   Тук гинеколог специалист надали ще намериш. Душ гел какъвто и да е не се препоръчва. Има съставки , които ще раздразнят областта на вагината. Използвай интимен гел от аптеката , не са скъпи. Около 7-8 лв са и са с много по-леки и изчистени съставки. Също има неутрално pH , което подпомага нормализирането на състоянието. Всеки ден душ и гел и готово. А и щом майка ти не мисли , че имаш нужда от гинеколог и нещата са от 3 години и не е ок. Изобщо не се занимавай. Пробвай пак да поговориш , но бъди сериозна. Ако име стане. Отиваш за едно направление. А и принципно до 18 години , нямат право да ти вземат такси за направление и прегледи. Ако имаш познат детски лекар или личен и айде. Така че , №1 малко си в грешка. Ако е частна болница е друга. №2 душ геловете са с различно pH , съставки , стабилизатори , сулфиди и т.н. И да си сложиш душ гел с ухание на роза по-голям е шансът да направиш още по-голяма бела. Дори да пише съставките не се знае още какво има. А и в аптеката ще те посъветват хора с медицинско образование , а и си следят годността на стоката , така че не се притеснявай. Не си взимай от супер маркети ли другреи , защото там доста прах хващат нещата.

Ако не мине с интимен гел. Нали не очаквай един път изплакнах с гел и край. Трябва редовна хигиена и ползване и сами си идват нещата на мястото. Има описание как се използва.
Но хубаво е съответно да се консултираш с гинеколог , дори и да отидеш сама няма проблем. Не трябва да те е срам. Ако ти поискат пари и имаш направление вдигаш скандал и нищо не им се дава. Няма да те гледа от долу и да "бърка" в теб , защото си девствена. Хубаво е да го споменеш това !

Дано съм ти била полезна ! 15 г

8.   Така е, туй нещо е мръсно нещо.

9.   За ебане мисли, а за здравето си не мисли!? Щом мирише, значи там става нещо, става ферментация и добре, че не правиш още секс, много момчета ще проплачат от такива. Бъкаш от бактерии, веднага на доктор и оправи бърлогата, после мисли за секс. Хормони я мъчели, баба ти не е ли минала по този път, как тя се е оправяла с хормоните, секс е правила след като я задомят. Сега още от малки втасвате, после защо има болести!? Болестите са следствие на глупостта ви!

10.   Може и да си въобразяваш, като не си правила секс или интимни контакти едва ли си болна от нещо. Все пак ако наистина мислиш че е нещо притеснително говори пак с майка си. Ако трябва покажи и да погледне течението и да каже според нея нормално ли е или има проблем. Ако мн се тревожиш просто посети гинеколог!

11.   Може да имаш някакво възпаление, непременно трябва да го види лекар. Ако си пила антибиотици, те нарушават вътрешната ти микрофлора и баланса между "добрите" и "лошите" бактерии. Не разбирам как може майка ти да не обърне внимание. Отиди на лекар.

12.   Имаш гъбички от дълго време. Върви на лекар.
М38