Споделена история от Секс и интимност

Covid 19
Моля само за сериозни отговори.

Колко човека познавата да са били с Covid 19.

Аз двама - преминсло е с 5-6 дни температура, след това всичо е ок.

Болест има но и за 1 година загиват в катастрофи от 700-950 човека, да спрем и колите.

Коментари

1.   Болест има, но я направиха да изглежда много по-страшна, отколкото е в действителност. Пак всичко е въпрос на интереси, пари и още нещо, което едва ли ще узнаем. И дори не е на ниво България, а световно. Дърпане на конци. :)

2.   Никого с корона не познавам. Много се шуми около това вирусче. Има далеч по-опасни неща като срива на икономиката заради медийната паниканапример.

3.   Познавам, все пак работя в болница, всички са живи, тези с усложненията спряха работа. Повечето го прекараха без симптоми.

4.   Трима - наш далечен роднина и на моя позната приятелско семейство мъж и жена.

Авторе, от Март до днес, 15 Септември, досега в България с Covid-19 умряха 729 човека. Остават 3 месеца и половина до края на 2020. Не ти разбирам сравнението за 1 година с автокатастрофите?

Вирусът е по-неприятен от обикновения грип. С по-висок процент смъртност. Иначе в работата ми се срещам с различни хора (не става от вкъщи), също с приятели в свободните дни - не може да се живее в параноя постоянно.

5.   Сещам се за поне 5 човека които са ми познати или близки на приятели, като един от тях почина.

6.   Медик на първа линия съм и в действителност има доста случаи. А в селото, в което съм живял като малък, е пълно. Детската градина е затворена и всички са под карантина, вкл. и леля ми, която работи там. Обще 6 души персонал и едно дете са позитивни. Има и една фирма за ядки, която също е затворена, защото има доста позитивни. Повечето ги познавам. Отделно едни мои съседи от там и две семейства познати са позитивни до един.

В града, в който живея в момента, всеки ден носят съмнителни и през ден-два някой излиза позитивен, обикновено възрастен човек, те са по-рискови.

Така че без съмнение болни има и то не малко. Дали обаче болестта е това, което я представят? По-скоро не. При повечето симптомите са леки и отминават за 2-3-5 дни. Със сигурност има и доста, които изобщо не разбират, че са болни. Възможни са обаче усложнения, ако пациентът има придружаващи заболявания. Но дори и тогава рядко се стига до фатален изход. Такива случаи са единици. Случвало се е да се стигне до усложения и без придружаващи заболявания и без пациента да е възрастен, но е рядкост. А може би има някакви скрити заболявания, които не могат лесно да се докажат.

Със сигурност знам, че има и много фалшиви само за статистиката случаи. Знам и, че не се прави аутопсия на починал С коронавирус. Умишлено казвам С, а не ОТ. Знам, че има и фатални изходи, които за статистиката се смятат, че са причинени от вируса, но това е много много пресилено от медицинска гл. т., защото с или без вирус състоянието на пациента предполага, че не му остава много живот. За САЩ дори се знае за един случай на блъснат от кола, който са го писали, че е починал от Ковид-19, просто защото е бил с такъв към момента на смъртта.

Мерките също са най-малкото съмнителни и недоказани.

Със сигурност има болести, които ги има масово сред нас и са много по-опасни, лекуват се трудно или никак, но не се дава гласност. Веднага давам пример с туберкулоза. В момента малко хора знаят, че в България има бум на туберкулоза. И не само - след антиваксърските настроения някои забравени болести започнаха да се завръщат. Не можем да обясним на някои хора, че това, което правят е бомба със закъснител, защото се вживяват в някакви конспиративни теории и си вярват, без реално да имат необходимите знания да преценят адекватно. Приемат се вещи и мнението си за меродавно, без да си дават сметка, че нямат ценз и колко много неща има, които не знаят и не ги взимат под внимание, а те са важни при взимането на такова драстично решение, което крие сериозни рискове.

7.   Коронавируса е едно остро респираторно заболяване.
С нищо не се различва от другите остри респираторни заболявания.
И преди COVID 19 хората са боледували от пневмония причинена от остро респираторно заболяване.
Например през 2007 в България са починали от пневмания 1752 човека според доклад от министерството на здравеопазването. През 2007 е нямало извънредни положения и други подобни неща.
Вируса се използва за контрол над хората.
Аз не познавам хора болни от този вирус.

8.   Номер 6, много си дипломатичен. Кажи си им направо, че са идиоти хората :)

9.   Бил Гейтс се закани, че следващата вълна ще е по-тежка. Човекът трябва да знае, все пак той държи патента за Коронавирус...

Иначе към момента няма реален тест за Ковид. Това което го пробутват има точност по-лоша от хвърляне на монета. Затова хората умират с положителен тест, и накрая медиите изкарват, че умрял от коронавирус.

Но що се прави - контрол и пари както винаги. При нас пак е по-леко, защото вече са ни поробили. Но на запад какво става. Дребният бизнес е чао, а федералният резерв печата трилиони и ги раздава на "обръча от фирми"... Изключително е просто, но повечето хора отказват да повярват в колко корумпиран свят живеят, и все го преоткриват през няколко деситилетия. 89 открихме, че комунизма не бил толкоз хубав. Сега откриваме и че капитализма не е. А отгоре - все същите олигарси. Като с партийната ни система. Едните хора на олигарха Пеевски, другите на олигарха Божков. Същото и в Щатите, че ние тук чакаме промяна...

10.   Мама я преместиха да работи в инфекциите. Заедно с още 3 жени. Има, отначало много често, сега не толкова, но не е нещо фатално. Всички са си живи и здрави. Симптомите най-често са липсва на обоняние, болка в мускулите и температура. Че има вирус, има, но защо трябва да се преувеличава? Така или иначе всеки ще го мине, било само с леки симптоми или даже и да не е усетил.

11.   Защо в "Секс и интимност", за повече четения ли?