Споделена история от Секс и интимност

Презерватив или противозачатъчни
Здравейте,
Бих искала да попитам кое контрацептивно средство предпочитате да използвате - презерватив или противозачатъчни хапчета?

Коментари

3.   Лично аз съм използвала и двете.
В началото на връзката презервативът е задължителен, защото пази от болести, но ако имаш един постоянен партньор и разбира се и той не се среща с други и няма риск от болести, тогава може да минеш на хапчета.
Обаче за да са сигурни трябва да спазваш няколко правила.
-да са предписани от лекар специално на теб, защото това, което действа добре на приятелка може да не е добре за теб.
-да не пропускаш таблетка
-да не пушиш! Това е много важно!
-хубаво е веднъж годишно да правиш почивка за 1 месец и разбира се тогава ползваш презервативи.
-желателно е да ходиш на контролни прегледи поне веднъж годишно.
Ами това е. Пих такива таблетки доста време и никога съм нямала проблеми.
На 38 съм и никога не съм правила аборт. Просто трябва да си отговорна към себе си.

6.   противозачатъчните прецакват хормоните, карайте на презервативи

7.   Презерватив - категорично!!!

9.   Презерватив 100%

10.   Ние ползваме прекъснатия полов акт, но мъжа наистина трябва добре да се познава.

11.   Спирала.

12.   Не прави секс, мастурбирай.

13.   Аз от доста време съм на чикии защото никоя не ми пуска.
Чистоплътен съм, поддържам лична хигиена, не съм стиснат, не съм темерут, скучен, досаден или насилник но явно за жените съм грозен или и аз не знам какво... но определено не ми пускат и карам на злобарки.