Споделена история от Секс и интимност

Забравих противозачатъчно хапче
Здравейте!
Пия хапчета от 3 години никога не съм имала проблеми, странични ефекти, или да съм забравяла такова. Винаги съм била изключително спокойна. Този месец обаче след последния ми цикъл, трябваше в събота в началото на месеца да започна нова опаковка. Така се случи, все още и аз се чудя как, съм забравила че е събота и не я започнах тогава. В момента покрай мен е олелия от 2 месеца се подготвям за много тежък изпит, който вече мина, но точно когато трябваше да започна нова опаковка оставаха няколко дни до изпита ми и изобщо изключих кой ден е. Та усетих се на другата сутрин, неделя, че реално аз изпуснах да пия в събота точно първото хапче от опаковката. Пих в неделя 2 както е написано в листовката, но проблема е че ден след това правих небезопасен секс, приятеля ми свърши в мен, и сега се притеснявам дали е възможно да съм бременна. Реално погледнато това е 6-7 ден от цикъла ми дори нямам овулация и не бо трябвало пропуска на 1вото хапче да окаже влияния че да забременея, но все пак притеснението ми остава. Следващия ми цикъл е след 6 дни и започнах повече да се притеснявам “ами ако не ми дойде”. Кажете ми на вас случвало ли ви се е и теябва ли да се притеснявам. Благодаря предварително за отговорите!

П. с. Хапчетата са Ясмин.
Ж21

Коментари

1.   Ами тези хапчета никак не са надеждни. Много жени имат бебета така, а пък и какви проблеми на хормоните ти правят. Само ти си мислиш, че няма странични ефекти.

3.   Не знам едни и същи листовки ли четем, но на моя приятелка, която ги ползваше пишеше да НЕ се взима двойна доза на следващия ден, ако се забрави едно хапче. При нея трябваше да ги взима 1 месец, през който трябваше да се пазим с други методи и тоя един месец и "натрупва" ефекта, поне аз така го разбрах. И затова после и да се изтърве едно, не е проблем и пишеше просто да се продължи да се взима по едно занапред. Прочети пак листовката, защото може да говорим за различни, но не мисля, че притесненията ти са реално основателни. Редовните противозачатъчни имат изграден ефект, който се поддържа и мисля, че едно пропуснато не оказва влияние. Все пак прочети или говори с личен лекар.